Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Un Profesionist Roman
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Probleme Sociale
Pagini: 1, 2
ilie
Merlina, n-o scoate omul la capat cu tine! laugh.gif
Esti maritata?
Rehael
Ce inseamna sa o scoti la capat cu mine? De ce nu si cu calfa, Afrodita si... dictionarul, fiindca eu sunt de acord cu ei. unsure.gif

Ar fi frumos sa fii "gentleman" si sa nu ma pui intrebari off topic. Poate o sa-ti raspund pe topicul de matrimoniale cand o sa ma intereseze subiectul respectiv.

Afrodita
Stiu si eu care e treaba cu textul albastru dry.gif sau ma crezi atat de tuta incat sa nu imi dau seama de ceva evident? Dar Merlina vorbea de vanatoarea de comori, care e cu totul altceva decat sapat santuri - de aia spun ca esti carcotas, pentru ca intorci cuvintele cum vrei tu si esti si incapatanat si nu vrei sa recunosti ca talentul e din nastere sau nu e deloc.

Si eu sunt curioasa de reactia lui la ne-nominalizarea la Oscar, insa ma gandesc ca omul e recunoscut deja international, poate data viitoare nenorocitii aia sunt mai putin partinitori si mai mult obiectivi...

Eu astept cu nerabdare celelalte filme de le va face Mungiu biggrin.gif
Marduk
QUOTE(zwischenzug @ 16 Jan 2008, 12:12 PM) *
432 nu a fost nominalizat la Oscar.

Pacat, cred ca nu a avut sprijinul autoritatilor romane, al diasporei romanesti, colegilor, etc. Sper sa aiba mai mult succes cu alte filme pe care le va face.
ilie
nu vrei sa recunosti ca talentul e din nastere Clar de tot! Asta e un mit.
mutulica
QUOTE(marduk @ 16 Jan 2008, 09:28 PM) *
Pacat, cred ca nu a avut sprijinul autoritatilor romane, al diasporei romanesti, colegilor, etc. Sper sa aiba mai mult succes cu alte filme pe care le va face.

eram chiar curios sa vad daca americanii vor accepta la oscar un film premiat in franta. am descoperit ca nici pe contracandidat nu l-au primit... deci...

cat despre recunoasterea lui Mungiu... sper sa fie inteligent si sa profite de momentele astea ca sa isi traga ce e mai bun pentru el. s-ar putea sa nu se mai intalneasca cu ele.
ca si in sport, cat timp a fost un nobody a avut parcurs usor, dar acum... a creat asteptari si inamici
ilie
bine zis!
ia uite aici: http://www.cotidianul.ro/index.php?id=1714...Hash=3f8cc389ae
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.