Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Din Categoria : Stie Cineva ? !
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2
Damnatius
Pai nu e melodia care o caut! Trebuie sa aiba exact versurile alea care le-am citat. "Da-mi o veste" o am.

Mersi pt. interes, oricum!
Tyra
QUOTE (Endgegner @ 11 Mar 2006, 10:35 PM)

Nino Rota e de fapt compozitorul si Henry Mancini e orchestratorul de la "Il Padrino". Cand gasesc melodia am sa ti-o trimit.

Astept sad.gif

Am luat cam 50 de melodii dar n am gasit nici una sa fie varianta cu versuri. Numai mandolina.

nefertiti-old
stie careva unde gasesc un cd cu dire straits?
Tyra
Ai incercat la magazinul Muzica? Se poate sa gasesti si la Diverta sau Media Galaxy. Dar la Muzica zic eu cel mai probabil (acolo am gasit si eu multe albume vechi pe care le cautam).

nefertiti-old
la diverta si media g nu au. intr-adevar, poate la muzica. merci. smile.gif
Tyra
Mai domne! Tineti minte cu siguranta filmul Romeo si Julieta, ultimul, cel cu Leo DiCaprio. Ei bine, e o melodie chiar la inceputul filmului, un cor ceva, suna a melodie clasica. Aceeasi melodie apare si intr o reclama la penultimul BMW M5 (poate o stiti de pe net, reclama nu a fost difuzata la noi).

Nu am gasit coloana sonora de la Romeo si Julieta si nici filmul nu l am momentan sa ma pot uita ma final sa vad a cui e muzica. Poate va uitati voi daca aveti filmul sau poate stiti despre ce melodie e vorba si mi spuneti si mie.

Sper sa stie cineva despre ce vorbesc.

Multumesc anticipat wub.gif
Mihai
@Tyra: Poate te ajuta asta. smile.gif
Mara
Stie cineva ce piesa e cea din reclama Orange 3G? Cea cu omul singur pe lume, singur pe strada, in metrou?

"It's a new dawn/ it's a new day/ it's a new life/ for me"
Tyra
QUOTE (Mihai @ 6 Jul 2006, 10:00 AM)
@Tyra: Poate te ajuta asta. smile.gif

Mihai, multumesc, uite am mai invatat si eu ceva. Am luat una cate una toate melodiile de acolo, nu am gasit sad.gif Nici pe film n am pus inca mana. Nu stiu de ce trebuie sa gasesc eu cele mai grele melodii tongue.gif
Serenity
Mara, nu bag mana in foc, dar s-ar putea sa fie vorba despre Muse - Feeling good. smile.gif

Tyra, stii ceva versuri? Are? unsure.gif
Tyra
Asta este melodia - va spuneam, aceeasi si in film si in reclama la M5.

Nu inteleg versurile, insa melodia e de exceptie, mi se scoala parul cand o ascult smile.gif
Sper sa te prinzi tu ce melodie e Serenity! cool.gif

link reclama m5 + melodie


ps: nu pot sa ma abtin, spuneti voi ca nu e de exceptie masina! Iar reclama si melodia, excelente ambele! biker.gif
bdl
Muzica de la inceput seamana putin cu karl orf/carminaburana, nu sint sigur ca e aia ca nu sint in domeniu, dar stilul seamana f mult...
Tyra
Da, stilul seamana, numai ca asta de care zic eu e ceva mai rapida... si mai frumoasaaaaa wub.gif

Am luat si Carl Orff, bdl, multumesc mwah1.gif

Astept in continuare pareri tongue.gif
marooned
Salutare tuturor,


Va rog frumos sa ajutati o oama disparata sa stie cine face melodia din reclama la Petrom? e o melodie la pian, si de cate ori o aud ma gandesc ca as invata sa conduc masina numa de dragul de a asculta in masina melodia aia...
preti pliiiiiiiiiz

raman super datoare , macar o idee....o clapa, un pian....sad.gif
marooned
am gasiiiiiit:)muzica din reclama Petrom e:

Chris Spheeris Dancing With The Muse

enjoy:)

am primit-o pe mail de la un prieten, deci nu stiu unde sa va zic sa o cautati, da' is sigura ca gasitit voi:)
cipdecip
Caut, si nu gasesc...
Poate ma ajutati voi: Cine canta melodia din reclama click net express ?
Data'q
Melodia o gasesti aici... Cum am aflat despre ce melodie e vorba? De aici... thumb_yello.gif

PS: Habar n-am cum arată reclama... Dacă am greşit, te rog să-mi zici...
cipdecip
Melodia este :spoon - the way we get by
Am gasito tot acolo.

Acum sunt 38.gif

Iti sunt dator cu o lada de bere...
Multumesc fffffffffffffff. mult
Titus Herbert
Caut si eu o melodie. smile.gif

Los toreros - senorita sexy
Titus Herbert
Am gasit!
solarism
QUOTE(Damnatius @ 23 Mar 2006, 11:25 PM) *
Caut de multa vreme o melodia la care nu mai tin minte decat vreo doua versuri:

"Cine stie pe unde esti
Ce mai e cu tine
Cine stie si noptile reci
Cu cine le petreci"

Am fost convins multa vreme ca e Compact, dar am luat cam tot ce au scos si tot nimic. Stie cineva ce e cu melodia asta?
Ofer recompensa o sticla de Lacrima lui Ovidiu biggrin.gif

Ar mai fi cateva chestii:

Un megamix de vreo 100+ de melodii pe aceeasi caseta, 10-30 de sec din fiecare. Printre melodii Enigma - Sadness, Ace of Base, Dr. Alban.

O melodie romaneasca, rock, in gen Blink 182. Versuri: "Te iubesc, atunci cand nu esti cu mine" si "Te iubesc cand stai departe de mine"

O manea veche, de prin 2000. Se numeste sigur "Nu pot si nu vreau sa te uit", doar ca e cantata de un barbat, nu de Denisa. Si trebuie sa fie destul de lenta, fara rap.


daca ai gasit cumva melodia cine stie pe unde esti de la compact, anunta-ma pls de unde pot sa fac rost de ea. thx
Damnatius
Intre timp mi s-a confirmat ca melodia pe care o caut e de la Compact.
A aparut pe albumul "Ma voi intoarce" in 1994 si se numeste "Cine ştie pe unde eşti?", conform Wikipedia : http://ro.wikipedia.org/wiki/Compact

Problema e ca albumul nu e de gasit. Ma poate ajuta cineva? Vad ca mai sunt si altii interesati de melodia asta.

Cealalta melodie romaneasca pe care o cautam era Hara - Te iubesc, pe care acum o am.
Cla
Cand am auzit Compact, mi s-au aprins luminile... si m-am pus pe cautare.
Sorry... sad.gif am "Vin vremuri noi?", din '92, si asta pe LP... imi pare rau, nu pot sa te ajut...

Cla.
vvv@li
Caut o melodie numita" blue" interpretata de o formatie romaneasca numita "sripal"

Va rog sa ma ajutati : cred ca s-a lansat in 1997 , la "Peps* Music Collection"

mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.