Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Daca Ati Scrie O Carte
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Universul Cartilor
Pagini: 1, 2
cocosel
QUOTE
Nicidecum. Mistica este o ratacire a filozofiei. Un esec al ei.
Poate vorbesti de Metafizica ??

Nu-i asa multe lucruri din filozofie au conotatii in mistica...si nu fi categoric lucruri sunt putin anapoda... rofl.gif

QUOTE
Ocultismul nu duce insa la mistica. Sunt concepte total diferite. Unul desemneaza un ansamblu de stiinte, altul de credinte.

E hai acum sa fim seriosi ocultismul un ansamblu de stiinte..ma indoiesc..in fine sa trecem peste asta.

QUOTE
Poate ca ar fi de discutat si aici..

Stiu pe un alt topic ar fi ceva de dezvoltat..oarecum ti-as da dreptate dar pana la un punct... thumb_yello.gif

QUOTE
Ce este rau astazi, poate fi bun maine...nu exista o ordine stabila.

Aici gresesti exista o ordina stabilita..nu stabila...si in final un bine triumfa.

QUOTE
Nu binele si nici raul nu pot salva galaxia...ci echilibrul.

Echilibrul nu-ti garanteaza victoria..ti-o poate apropia sau indeparta nicidecum sa te faca castigator.Povestea cavalerilor nu prea intra in real mai degraba merge tot pe supozitie... thumb_yello.gif

Oricum se pare ca suntem away off topic de mult... thumb_yello.gif




katrynell


Daca as scrie o carte?
As arunca-o la cosul de gunoi!
Pentru ca n-ar spune niciodata indajuns.Scrisul e pentru mine un tortionar nemilos ce-ncearca sa ma oblige sa marturisesc ceea ce nici eu nu stiu.

N-am ales niciodata sa scriu si cu toate astea nimic nu ma opreste din frenezia de a-mi insira mediocritatea pe hartie.
Nici macar deziluzia...
De ce nu vine cine cineva sa-mi spuna:STOP!?

Erwin
QUOTE
De ce nu vine cine cineva sa-mi spuna:STOP!?


han.gif katrynell

spoton.gif biggrin.gif
exergy33
mi-ar place sa pot scrie o carte despre perioada de liceu ... pentru mine a fost cea mai palpitanta perioada a vietii, condimentata din plin cu inconstienta smile.gif.
V.Vicos
o problema existentiala ...din care ne extragem seva mai mult sau putin ,aici depinde de personalitatea si sistemul de valori la care aderam, in viata de zi cu zi...o carte cu incarcatura banala din punctul de vedere al unora ,o carte despre viata si moarte ..totul de pe strada si visul meu
Anca_M.
Eu de multi ani imi doresc sa scriu o carte despre viatza de zi cu zi a egiptenilor de rand(din perioada Egiptului Antic) ,pana acum n-am gasit carti decat cu descrierea Egiptului la nivel macro. Din pacate e un proiect foarte complex, care necesita mult timp de studiu, iar mie tocmai timpul imi lipseste.
Aramis
Bine ai venit pe Han, Anca_M!
Ai dreptate, si eu am gasit numai descrieri generale ale Egiptului Antic (in perioada cand aveam timp pentru pasiunea mea dintai - istoria). Daca vei ajunge sa iti realizezi visul, asteptam sa ne spui, pentru ca eu, una, as fi foarte interesata de o asemenea carte.
Elayla
As scrie ceva despre Timp intr-un mod comic sau despre Iubire...redusa la nebunie.

Ah, si ar fi nice sa scriu depre relatiile unei fete obisnuite, poate enervant de obisnuite, dar care nu e chiar empty on the inside, cu Biserica. De ceva vreme ma obsedeaza, chiar enerveaza subiectul asta...cumva, trebuie sa il folosesc.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.