Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ultima Ora !
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Stirile zilei
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
March
QUOTE(abis @ 29 Jan 2011, 09:03 PM) *
"Revoluţiile din Tunisia şi Egipt nu sunt islamiste, sunt civice"

Ei nu mai spune ?! Atunci s-ar putea sa ajunga si prin Europa ! tongue.gif
gigip
QUOTE(March @ 29 Jan 2011, 07:38 PM) *
Ei nu mai spune ?! Atunci s-ar putea sa ajunga si prin Europa ! tongue.gif

Tetio,sa vina si pe la Romanica,e nevoie!
gigip
March
Radiaţiile din Japonia ajung astăzi deasupra Franţei
Deci in curand si deasupra noastra.
March
Astazi, vineri, 25 martie 2011, ora 17,30, ne intilnim in Rotonda Muzeului National al Literaturii Romane (Bulevardul Dacia nr. 12), unde se vor inmana premiile "Blog de Blog 2010". In deschidere, Lucia Verona ne anunta ca va face dezvaluiri complete, si probabil cutremuratoare, despre AFACEREA CLONEGATE. Nu stiu la ce sa ma astept, dar ni se spune ca vom afla "adevărul, numai adevărul şi tot adevărul despre această afacere tenebroasă". Sunt asteptati peste 70 de bloggeri la acest eveniment, inclusiv din tara. ( comunicare Lilick)

March
CE: Maşinile pe benzină şi diesel, interzise în oraşele europene până în 2050 ?!? unsure.gif
March
Agresorul care l-a atacat cu ouă pe preşedintele Germaniei ESTE UN ROMÂN. Acesta a atacat în trecut alţi doi preşedinţi germani

@Cla, baga urgent niste referinte despre acest roman. laugh.gif
March
Ca urmarea unui mare scandal,

A incetat tiparirea celui mai vestit tabloid al lumii News of the World vechi de 168 de ani ! La inchis patronul, nu guvernul sau justitia !
March
Pentru potolirea conspirationistilor :

Potrivit unui raport guvernamental polonez
Piloţii, vinovaţi pentru tragedia de la Smolensk
Cucu Mucu
Eppur, si muove! thumb_yello.gif
March
Ambasadorul Qatarului gasit mort intr-un apartament din Bucuresti
March
In atentie lui Marduk si nu numai ,

Vintu, intervievat de Cristoiu in aceasta seara, la el acasa
B1TV ora 22:00
gigip
[quote name='March' date='12 Oct 2011, 04:10 PM' post='718705']
S-A DESCHIS SEZONUL LA VANAT DE PEDELISTI CORUPTI(CAM 90% DIN TOTI POLITICIENII PORTOCALII)! Dupa arestarea vice presedintelui pedelist al Consiliului Judetan,Bica,procurorii perchezitioneaza casa primarului Apostu,omul si finul tandemului Boc-Buda! Puscariile ii asteapta pe devoratorii banului public pedelisti,taietorii de salarii si pensii,spre grabnica lor imbogatire!
Erwin
Mă mir că PSD-iştii corupţi încă sunt liberi după atâţia ani de guvernare portocalie! tongue.gif

De fapt, ce mă mir, că toţi corupţii sunt mână în mână, indiferent de culoare, că doar au trecut dintr-o tabără în alta după interes, fotoliu şi pile...
Marduk
QUOTE(Erwin @ 9 Nov 2011, 05:40 PM) *
Mă mir că PSD-iştii corupţi încă sunt liberi după atâţia ani de guvernare portocalie!....

Încă, eu cred ca ar trebuiu sa vedem in zilele urmatoare ceva PSD-isti corupti si nu numai, defiland pe la DNA. E posibil ca itele acestei panze gigantice de paianjen tesuta peste Romania dupa "revolutie" de catre cei mai lacomi dintre gainarii, nomenclaturistii, arivistii, securistii, politistii etc. scapati din stransoarea comunismului, sa inceapa a fi descalcita de procurorii DNA.
Erwin
Prietene, aş fi foarte bucuros dacă şi justiţia şi-ar face treaba atât de bine ca DNA-ul. Problema mare e că rotiţele astea se angrenează cu multe altele din toate structurile statului şi atunci atâtea şi atâtea procese trenează până la prescriere şi între timp, deşi audiaţi, confruntaţi cu dovezi, chiar cu sentinţe în mână, ei tot scapă basma curată fie din pricina unei proaste instrumentări, fie că se pierd dovezile pe parcurs, fie dosarele cu totul, şi atâtea şi atâtea hachiţe legale prin care avocaţii îi fac zob pe procurorii DNA.
Marduk
Da, justitia este o mare problema, daca n-o bagi in seama spune ca e discriminata, daca te iei de ea zice ca e independenta. Eu cred ca justitia, este tributara celor care au stiut sa se foloseasca pentru "afacerile" lor de natura umana, mai ales cea a romanilor. Putem spune ca romanii au o astfel de natura, diferita, eu i-as spune emergenta. Din nefericire dupa "revolutie" natura asta specific romaneasca nu s-a indreptat catre o cauza comuna ci catre individualism, egoism, avaritie, lacomie etc. toate aceste trasaturi de caracter se vad peste tot in jurul nostru, in noile cartiere de vile, in masinile romanilor, in barurile de fite, in comportamentul de zi de zi etc.. Comportamentul asta nu putea ocoli justitia, judecatorii.
gigip
QUOTE(Marduk @ 9 Nov 2011, 08:23 PM) *
Încă, eu cred ca ar trebuiu sa vedem in zilele urmatoare ceva PSD-isti corupti si nu numai, defiland pe la DNA. E posibil ca itele acestei panze gigantice de paianjen tesuta peste Romania dupa "revolutie" de catre cei mai lacomi dintre gainarii, nomenclaturistii, arivistii, securistii, politistii etc. scapati din stransoarea comunismului, sa inceapa a fi descalcita de procurorii DNA.

Ha,ha,ha!Iarasi ai gresit topicul! Si adultii spun lucruri traznite este alt topic! Nu neg faptul ca si in PSD si PNL sunt destui corupti dar,se impun doua constatari:
! daca sunt ,de ce ,dupa aproape 8 ani de regim basist,cu subordonare excesiva ,politica ,a parchetului,politiei,serviciilor secrete,fiscului si tuturor institutiilor statului,in afara de cretinismul cu termopanele lui Nastase(o facatura basista,murdara),niciun alt fruntas pesedist nu a fost macar anchetat(Catalin Voicu e un escroc el,ca individ,nu ca membru de partid!);
2- nu cumva mare parte din fostii pesedisti ori penelisti corupti au trecut acolo unde le era locul,adica in clanul mafiot din PDL ori UNPR(Micky Spaga,Gabriel Oprea si alti spagari aflati la putere)?
Nu exista primar,ministru ,director de regie,de deconcentrate,presedinte de consiliu judetean desemnat de catre PDL ori sef la Anaf,care sa nu fie corupt,sa nu jongleze cu banul public,spre imbogatirea lor rapida si "sponsorizarea"partidului! Elena Udrea,LIviu Negoita,Sorin Blejnar,Apostu,Falca,Bica,Videanu,Popoviciu,Mircea Andrei,clanul Basescu-frati si fiice si multi altii,colcaie de coruptie! De asta tin cu dintii de putere,sa amane,cat pot,cazarea la parnaie!
Marduk
QUOTE(gigip @ 10 Nov 2011, 09:11 AM) *
.... Nu neg faptul ca si in PSD si PNL sunt destui corupti dar,se impun doua constatari.....

Prima constatare ar fi ca suntem of topic, iar a doua, daca mai era nevoie, este faptul ca dumneata nu esti obiectiv, cum ar zice romanul nu vezi barna din ochiul PSD-lui ci paiul din ochiul PDL-ului. Doar Nastase & Co pot avea dosare politice, facaturi, dar PDL-isti anchetati nu pot avea si ei dosare politice, facaturi ordinare? Ori poate nu-ti place ca incet dar sigur se strange latul in jurul celor care au furat caimacul timp de 15 ani, lasand doar zerul pentru fraieri.
March
QUOTE(Marduk @ 10 Nov 2011, 11:34 AM) *
nu vezi barna din ochiul PSD-lui ci paiul din ochiul PDL-ului.


Ha-ha-ha ! Avocatul diavolului pana la capat ! Paiul ala s-a transformat in palmier ! jamie.gif
gigip
QUOTE(Marduk @ 10 Nov 2011, 10:34 AM) *
Prima constatare ar fi ca suntem of topic, iar a doua, daca mai era nevoie, este faptul ca dumneata nu esti obiectiv, cum ar zice romanul nu vezi barna din ochiul PSD-lui ci paiul din ochiul PDL-ului. Doar Nastase & Co pot avea dosare politice, facaturi, dar PDL-isti anchetati nu pot avea si ei dosare politice, facaturi ordinare? Ori poate nu-ti place ca incet dar sigur se strange latul in jurul celor care au furat caimacul timp de 15 ani, lasand doar zerul pentru fraieri.

Prefer adresarea simpla,cu tu,nu cu dumneata! Nu voi lauda,vreodata ,lucrurile bune pe care le va face(poate!) PSD-ul ori USL-ul.Nu voi lua apararea niciunui corupt ori banuit de coruptie din cele doua structuri! Nu am facut decat sa constat ca intr-un top al bogatanilor cu averi uriase,facute din contracte cu statul,primele locuri sunt ocupate fara dubii de catre basistii:Liviu Negoita,Adrian Videanu,Udrea-Cocos,Basestii(fratii si fiicele),Flutur,Popoviciu,Andrei Mircea,Stolojan,Apostu,Solomon si alti corupti,fara numar,din clanul puterii! Daca tu nu vrei sa vezi realitatea,e treaba ta! Daca gasesti exemple de corupti din USL,arata-i,nu ma vei vedea vreodata pe mine luandu-le apararea! La puscarie cu ei,DACA SUNT VINOVATI! Problema este ca desi detineti controlulu absolut asupra politiei,parchetului,fiscului,justitiei,serviciilor secrete,nu ati reusit,in frunte cu Intaiul Carmaci sa PROBATI vinovatia macar a unuia singur dintre presupusii corupti din PSD ori PNL! Va chinuiti cu Nastase pentru rahatul de spaga cu termopane si cu Nicolescu de la Pitesti dar nu ati reusit sa dovediti acuzatiile facute! E adevarat ca ati mai incercat cu Mazare,Ponta,Sova si altii dar ,fiind vorba de facaturi politice ordinare,ati luat-o in bot(in termeni populari!)
abis
QUOTE(gigip @ 10 Nov 2011, 02:07 PM) *
Problema este ca desi detineti controlulu absolut asupra politiei,parchetului,fiscului,justitiei,serviciilor secrete,nu ati reusit,in frunte cu Intaiul Carmaci sa PROBATI vinovatia macar a unuia singur dintre presupusii corupti din PSD ori PNL! Va chinuiti cu Nastase pentru rahatul de spaga cu termopane si cu Nicolescu de la Pitesti dar nu ati reusit sa dovediti acuzatiile facute! E adevarat ca ati mai incercat cu Mazare,Ponta,Sova si altii dar ,fiind vorba de facaturi politice ordinare,ati luat-o in bot

Cu cine vorbesti aici?!

Nici marduk si nici altcineva de pe aici nu detine "control absolut asupra politiei" samd. Noi nu dam ordine nimanui, nu facem anchete, iar in privinta "luatului in bot" ai gresit destinatarul. Aici doar comentam de pe margine fenomenul politic, in afara de tine nu sunt alti membri de partid aici.

Asa ca te rog revizuieste-ti atitudinea fata de colegii de discutie! mad.gif
March
QUOTE(abis @ 10 Nov 2011, 03:22 PM) *
Cu cine vorbesti aici?!


Cu mine biggrin.gif
gigip
[quote name='abis' date='10 Nov 2011, 02:22 PM' post='720237']
Cu cine vorbesti aici?!

Nici marduk si nici altcineva de pe aici nu detine "control absolut asupra politiei" samd. Noi nu dam ordine nimanui, nu facem anchete, iar in privinta "luatului in bot" ai gresit destinatarul. Aici doar comentam de pe margine fenomenul politic, in afara de tine nu sunt alti membri de partid aici.

Regret ca iar denaturezi spusele mele! Vorbeam cu marduk(care a spus clar ca il iubeste pe matroz,ca e fan pedelist) si altii precum el! Unde te-am nominalizat eu pe tine? Chiar ai sindromul chelului care isi pune mana in cap! Problema e la tine,nu in postarea ta! Daca recunosti ceea ce este evident,iti spun un sincer bravo!
abis
QUOTE(gigip @ 10 Nov 2011, 04:59 PM) *
Regret ca iar denaturezi spusele mele! Vorbeam cu marduk(care a spus clar ca il iubeste pe matroz,ca e fan pedelist) si altii precum el! Unde te-am nominalizat eu pe tine?

Vorbeai cu marduk folosind pluralul, si il acuzai (vorbeai la persoana a doua plural) ca el controleaza politia, instantele, ca nu stiu ce.

Te rog sa folosesti exclusiv persoana a treia in astfel de discutii, cel putin atat timp cat nu a declarat ca este membru de partid.

Altfel mesajul va fi considerat atac la persoana si va fi tratat ca atare.
Marduk
QUOTE(March @ 10 Nov 2011, 02:02 PM) *
Paiul ala s-a transformat in palmier !

Palmier sa fie, dar inainte de a te apuca sa dai cu pietre uite o lista, pe care o recomand si colegului gigip.

QUOTE(gigip @ 10 Nov 2011, 02:07 PM) *
.... Va chinuiti cu Nastase pentru rahatul de spaga cu termopane si cu Nicolescu de la Pitesti dar nu ati reusit sa dovediti acuzatiile facute! E adevarat ca ati mai incercat cu Mazare,Ponta,Sova si altii dar ,fiind vorba de facaturi politice ordinare,ati luat-o in bot(in termeni populari!)

Moncher, referitor la "luatul in bot" nu pot decat sa-ti recomand ca inainte de a te apuca sa folosesti termenii populari sa te uiti cu atentie pe aceasta lista. Acu la cata aritmetica sti matale, cred ca poti sa faci o impartire simpla, pe urma mai vorbim.

QUOTE(gigip @ 10 Nov 2011, 04:59 PM) *
....Vorbeam cu marduk(care a spus clar ca il iubeste pe matroz,ca e fan pedelist) si altii precum el!...

Despre iubirea mea fata de Basescu! sa sti ca eu doar il admir pe presedintele Basescu, omul Basescu inca nu s-a ridicat la nivelul pe care il asteptam.
March
QUOTE(Marduk @ 10 Nov 2011, 06:32 PM) *
Palmier sa fie, dar inainte de a te apuca sa dai cu pietre uite o lista, pe care o recomand si colegului gigip.


Hai, maiiii... gazeta de perete cotrocenista n-o sa vorbeasca de Ghita Falca & Co
abis
Vezi ce inseamna sa-ti dai cu parerea despre o publicatie fara sa o citesti? laugh.gif

Uite
March
QUOTE(abis @ 11 Nov 2011, 02:20 PM) *
Vezi ce inseamna sa-ti dai cu parerea despre o publicatie fara sa o citesti? laugh.gif

Uite


Io vorbeam de link-ul care l-a dat el spre "hotnews" . Asa ca tu daca erai corect trebuia sa sari atunci si sa-i dai si link-ul tau lui . Nu mie. jamie.gif
abis
Ba tie ti-l dau pentru ca tu ai acuzat (nejustificat) o publicatie de partinire. Si ti-am aratat ca nu e asa
gigip
QUOTE(abis @ 10 Nov 2011, 05:04 PM) *
Vorbeai cu marduk folosind pluralul, si il acuzai (vorbeai la persoana a doua plural) ca el controleaza politia, instantele, ca nu stiu ce.

Te rog sa folosesti exclusiv persoana a treia in astfel de discutii, cel putin atat timp cat nu a declarat ca este membru de partid.

Altfel mesajul va fi considerat atac la persoana si va fi tratat ca atare.

Cred ca ai o recadere in maladia de care suferi! Te crezi patronul,stapanul si cenzorul Hanului,seful securitatii si al informatiilor,stapanul gandurilor si ideilor forumistilor! Iti recomand ,prieteneste sa-ti iei bulinutele si sa mergi la nenea doctorul! Ai recazut in boala de a-i ataca jegos si nesimtit pe toti cei care,in inchipuirea ta maladiva,incalca regulamentul ori publica obscenitati! Rog,pentru ultima oara pe administrator sa-l suspende pe abis din functia de moderator si,daca persista in amenintari la adresa forumistilor LIBERI de basita cronica,de care sufera el,sa fie exclus de la Han!
Pentru ca,sigur,voi fi amenintat de ceilalti 2-3 pupaciosi de dosuri,fie ele si prezidentiale,ca voi fi exclus eu,astept cu nerabdare decizia ,pentru a parasi forumul,inca basist,din cauza CATORVA pupincuristi!
abis
QUOTE(gigip @ 11 Nov 2011, 01:41 PM) *
Rog,pentru ultima oara pe administrator sa-l suspende pe abis din functia de moderator si,daca persista in amenintari la adresa forumistilor LIBERI de basita cronica,de care sufera el,sa fie exclus de la Han!

Trimite-i un mesaj lui Data'q si se rezolva.
Marduk
QUOTE(gigip @ 11 Nov 2011, 01:41 PM) *
.... Ai recazut in boala de a-i ataca jegos si nesimtit pe toti cei care,in inchipuirea ta maladiva......la adresa forumistilor LIBERI de basita cronica,de care sufera el..... ceilalti 2-3 pupaciosi de dosuri,fie ele si prezidentiale...din cauza CATORVA pup**sti!

No comment
Data'q
Sunt prezent, să nu credeţi că nu vă citesc.
Personal, aş şterge toate mesajele ce nu au legătură cu topicul, adică ştiri de Ultimă oră!

Dacă continuaţi, mă veţi convinge să fac acest lucru!
Hai, acesta să fie ultimul astfel de mesaj şi să continuăm cu Ultima oră.
Ne "vedem" pe PM sau pe alte topicuri.
andra_v
Roman in varsta de 26 de ani arestat la Roma pentru vot dublu in Romania: http://www.ziare.com/diaspora/romani-itali...romania-1134851
Un gest de teribilism costa 4 ani din viata unui tanar. Iar traficantii de droguri, camatarii si capii criminalitatii organizate n-au nici o problema in Uniunea Europeana.
Cla
QUOTE(andra_v @ 20 Nov 2011, 05:04 AM) *
Roman in varsta de 26 de ani arestat la Roma pentru vot dublu in Romania: http://www.ziare.com/diaspora/romani-itali...romania-1134851
Un gest de teribilism costa 4 ani din viata unui tanar. Iar traficantii de droguri, camatarii si capii criminalitatii organizate n-au nici o problema in Uniunea Europeana.

Sa nu uitam de "diplomatii" care fac mizerii engros si nu pot fi acaparati.
Cucu Mucu
O veste buna si sper ca euro sa ramana sus. wink.gif
Cucu Mucu
Ce-avem noi aici? jamie.gif
Felina
QUOTE(Cucu Mucu @ 28 Nov 2011, 03:13 PM) *



dar...
Decizia tribunalului poate fi constestată la Curtea de Apel Bucureşti.

stai sa vedem wink.gif
Cucu Mucu
De la 10 ani doar nu or fi aia asa nesimtiti sa il scoata Alba ca zapada.
Felina
QUOTE(Cucu Mucu @ 28 Nov 2011, 03:25 PM) *
De la 10 ani doar nu or fi aia asa nesimtiti sa il scoata Alba ca zapada.



nesimtit? nope... duar romani laugh.gif
March
Sa ne relaxam putin biggrin.gif

Oficilii rusi au recunoscut ca extraterestrii exista !
Cla
Ma mira ca n-a fost relatat din Tunguska.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.