Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Berea Preferata
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4
axel
Berea germana este bere proasta... printre berile europene, ce-i drept rolleyes.gif
March
Bere exclusivistă, care costa 270 de euro sticla, lansată de o companie daneză

Ati da banii pe asa ceva ? unsure.gif
SORIN
QUOTE(March @ 2 Feb 2008, 04:52 PM) *
Bere exclusivistă, care costa 270 de euro sticla, lansată de o companie daneză

Ati da banii pe asa ceva ? unsure.gif


Daca mi-ar da cineva o asa sticla as vinde-o la 260 Eu si as da banii la nevoiasi!

Sorin.
Cla
Io mi-as cumpara 270 de beri calumea! ohyeah.gif
Energie
Din cele listate, Beck's, dar imi place si Peroni.
yronick
Peroni Nastro Azzurro
Budweisser
Corona
Heineken
yronick
Ati baut Redd's? E cumplita berea aia. Bere cu gust de lamaie 6.gif

QUOTE(Serenity @ 4 Jun 2007, 02:58 PM) *
Io ma dadui pe Ursus in ultima vreme....



Esti fata si bei bere? hh.gif
ilie
sunt unele beri belgiene de te zapacesc!
Boudicca
Silva...Silva bruna wub.gif
March
Ati auzit de Tzingtao ? Cea maim buna bere din China. Dupa doua sticle , nici cu 2 aspirine nu-ti trece capul dimineata !
andra_v
Tot n-am inteles ce plecere va poate produce berea. Mi se pare atat de amara. Ori ca beau bere, ori fiere, tot una e. Cand cumpar bere, sau insotesc pe cineva in magazin, imi mai si spune: "Vai, nu are Ursus, sau Beck's, ori Silva, sau mai stiu eu ce marca, imi pierd rabdarea. Nu sesizez absolut nici o diferenta intre ele.
Tolerez un pahar de bere rece ca gheata numai pe canicula, dupa o zi de efort indelungat.
abis
QUOTE(andra_v @ 5 Sep 2008, 10:05 AM) *
Tot n-am inteles ce plecere va poate produce berea.

Nu-i nici o suparare. smile.gif

Nici noi nu intelegem ce placere poate sa va faca voua seara o conversatie de doua ore la telefon cu cea mai buna prietena cu care eventual ati fost toata dupa-amiaza la cumparaturi; nici noi nu intelegem cum puteti deosebi si retine atatea culori si nuante gen lila, bordo, turcoaz; nici noi nu intelegem fascinatia voastra pentru ciocolata, bijuterii, flori si copiii altora.

Nu vreau sa spun ca berea este o chestie exclusiv masculina. Cei care se pricep pot distinge aroma de malt prajit a unei Ursus neagra care sugereaza nunate discrete de ciocolata, cafea si caramel; nota de hamei adaugata peste aroma de porumb a unui Bergenbier; gustul usor dulce si aroma de grau ale unei Stejar Strong etc. Asta ca sa ma rezum doar la cateva soiuri autohtone. Despre berile adevarate, ce sa mai spun! smile.gif
Aramis
Sa nu aruncati cu rosii in mine ( tongue.gif ) dar mie imi plac Beck's Lemon si Redd's biggrin.gif
tikky
si mie imi place sa disting intre o bere cu sirop de piersici si una cu sirop de rodii. biggrin.gif
andra_v
Nu am dat de topicul potrivit, dar imi plac bauturile dulci, foarte putin alcoolizate.
Zilele trecute chiar am baut un pahar de bere dupa o plimbare pe 34 de grade. O singura data de identificare: era foarte rece.
axel
Si mie vinul sec. Asa, si?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.