Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:BRD - Groupe Societe Generale
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Opiniile Consumatorilor / Comentariile Clientilor > Bănci: Stiri bancare si Informatii financiare
Pagini: 1, 2
ilie
interesant de unde au avut ei cash 5 md., asa pe loc! rofl.gif
mutulica
actionarii?
pai cred ca actionarul cel mai interesatafoststatul francez
Ovidius
QUOTE
interesant de unde au avut ei cash 5 md., asa pe loc!

Pai numai anul trecut, profitul le-a fost de 5 miliarde de euro, asa ca nu cred ca a fost prea greu sa faca rost de ei (in sensul ca se bazeaza pe recuperarea lor in viitor).
axel
Majorare de capital nu inseamna asta.
mutulica
nu prea cred in pbit de asa valoare, dar chiar si asa... la ora asta credibilitatea le e puternic zdruncinata.... si majorarea de capital... substantiala
si sa fi avut profitul acela, pe care sa il returnezi....
ilie
Poate n-au dat niciun divident, si au marit cu tot profitul anterior + ajutor de la stat. Au spus pe undeva de unde au avut sursa?
In Romania la banci si IFN maresti capital numai cu cash sau/si profit net.
March
Traderul acuzat de Societe Generale de fraudă, arestat din nou
mutulica
tzapul ispasitor
la cati bani am inteles ca are ala, culeg astia praful de pe toba
Cucu Mucu
Cand credeam ca le-am vazut pe toate in sistemul bancar, azi am patit o gogomanie de "Stan si Bran". Am fost la astia de la brd sa schimb cativa iepuroi si sa ii pun pe un card de la ei. Stau la coada, ajung la ghiseu, prezint regulamentar valuta si bolentinul, si primesc intrebarea "Aveti copie la bolentin?" blink.gif "aaa, pai nu stiam ca imi trebuie...", "Da, la noi va trebuie!", "aaa, si nu puteti sa imi faceti dumneavoastra la xeroxul ala? Platesc contravaloarea!" , "Eheheheii, daca am face la toata lumea ne facem birou de copiat acte. Mergeti peste strada si faceti-va acolo!. Urmatorul!". blink.gif Si nu, nu e din Caragiale, aveti cuvantul meu! rofl.gif
Energie
blink.gif
Si nu i-ai facut reclamatie desteptului de la ghiseu?
huh.gif
Cucu Mucu
Lacramatie? Poi de ce, daca asta e regula bancii?
Energie
Poi pentru ca te-a luat peste picior cu "Eheheheii, daca am face la toata lumea ne facem birou de copiat acte. Mergeti peste strada si faceti-va acolo!. Urmatorul!"
Pentru ca mai conteaza si modul in care ti se prezinta o decizie a bancii, nu doar decizia in sine. wink.gif
Cucu Mucu
He, he, crezi ca am timp sa imi bat capul cu tot felul de "jmecheriti" de-astia?! Natura jobului meu ma obliga sa intru in contact cu cateva specimene ca asta zilnic, as ajunge la nebuni daca mi-as concentra energia si timpul pe ei, am invatat sa ma concentrez pe ce am de facut, fara deraieri. Pe mine m-a socat mai mult decizia bancii decat atitudinea omului.
axel
BRD... nu ma mira...

Trebuia sa-i zici ca nu te misti de-acolo pana nu vorbesti cu supervizorul. Daca supervizorul facea aceeasi chestie, ii ziceai si respectivului/ei ca nu te misti de-acolo pana nu vorbesti cu supervizorul supervizorului. Pana la urma cedau: o amarata copie xerox vs. sa le tii ocupat ghiseul...
mutulica
copia la buletin e decizia bancii, dar sunt convins ca banca e de acord ca desteptul sa faca copiile pe loc, chiar l-a instruit in directia asta. e insa destul de posibil ca baietii sa mai primeasca o atentie daca trimit poporul la facut copiile de buletin la cei de alaturi (poate e chiar afacerea lor)

cat despre nu te misti pina nu vorbesti cu supervizorul supervizorilor... e valabil acolo unde omului ii e frica sa nu isi piarda jobul. nu e deloc cazul pe la noi, supervizorul e fericit ca are pe cine pune la ghiseu
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.