Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Steaua In Liga Campionilor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2
mutulica
John - esti un dragut. eu sper totusi la un 2-1
genicon
Mie, sincer, nu=mi place de Lyon, asa cum nu-mi place de nici o echipa franceza. biggrin.gif Asa ca daca nu va fi egal, atunci cu siguranta va fi o victorie a Stelei la 2 goluri diferenta... chit ca se termina 7-5 tongue.gif
Tyra
Ei, asta e... Steaua si-a luat-o cu capul sus, galeria a fost de exceptie, brazilienii au jucat prea bine. Echipa franceza... numai cu numele.

Frumos joc. Steaua a incercat insa adversarii chiar au meritat sa castige, au fost prea buni. Arbitraj ok, cu exceptia loviturii libere din care ne-am luat primul gol.

S-a vazut valoarea si Steaua a aratat ca poate mult mai mult decat arata in campionatul intern.

Stadionul de exceptie, nu ma asteptam sa fie atat de bun.

Bravo Steaua, Doamne ajuta cu putin noroc si ceva mai multa tehnica poate ajungem mai sus.
John B
Cred ca puteau incerca mai mult. S-a vazut ca le-a fost frica de acest meci. "Francezii" sunt totusi cu doua clase peste noi, insa cred ca puteam da si noi gol.
Mi-a placut Nesu nu mi-a placut Olaroiu. Trebuia consolidat mijlocul, trebuia jucat mai mult acolo. Dar oricum, din meciuri d-astea se capata experienta.
Real Madrid a spulberat aseara cu 5-1 pe Dinamo Kiev, confirmand ca ucrainienii sunt varza.
Superunknown
Merci Carlos, merci Lyon wink.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Superunknown @ 27 Sep 2006, 11:41 AM)
Merci Carlos, merci Lyon wink.gif

Incepe sa imi fie sila de trasatura asta nationala. Luati-va, fratilor, si voi capra, nu asteptati sa moara a vecinului.
genicon
Parerea mea este ca, daca Steaua ar fi jucat fotbal tot meciul, rezultatul ar fi putut fi altul. Francezii nu au jucat neaparat mai bine (desi asta s-a vazut pe teren - stiu ca suna oarecum a contradictie) ci Steaua a jucat cu frica. Prima repriza mi-a adus aminte de fotbalul romanesc de acum 3-4 ani, in care, cand intalneai o echipa mai titrata faceai zid in fata portii si te rugai sa nu iei gol. Nu stiu aici daca e vina lui Olaroiu sau a jucatorilor, insa tinand cont ca au incercat ceva-ceva in repriza a doua, tind sa cred ca Oli ar fi vinovatul. Dupa parerea mea, meciul nu a fost deloc unul frumos, singura faza intr-adevar de champions league fiind ultimul gol al partidei (urmat de o surpriza pentru mine - aplauzele galeriei). Din pacate, insa, la cum a jucat Steaua ieri scorul mi s-a parut unul corect. Da' las ca-i bat ei pe Real laugh.gif
John B
In afara de frica, Steaua nu a jucat bine pentru ca Lyon nu i-a lasat. Steaua nu a avut mijloc aseara. Paraschiv mediocru, Lovin foarte defensiv, Dica tinut la sange n-a miscat, iar Bostina absent. Cu cine sa mai creezi?!
ilie
Lyon sunt buni...
mutulica
din punct de vedere tactic lyon au fost cu mult peste steaua - poate a invata si oli din experienta asta ceva
din punct de vedere al indivualitatilor lyon au fost deasurpa din nou - o experienta si pentru fotbalisti, care ... nu pprea au miscat in fata francezilor
din punct de vedere al publicului - ma mir sincer ca au fost in stare sa fie atit de fair play

poate ca vor invata ceva din asta, si poate ca isi vor da mai mutla silinta, decit sa se complaca cu ideea de locul 3 si cupa uefa... pe care o cam arata...
Marcus
In seara asta am primit un mesaj haios prin mail. Referitor la infrangerea suferita de Steaua la Madrid, romanul mai gaseste resurse sa glumeasca. smile.gif

Nea Gigi (Becali) se roaga la Dumnezeu ca in meciul de pe santiago "derbedeu" sa nu primeasca nici un gol de la Real Madrid. Seara meciului.Rezultat 1-0 pentru Real. Pleca Nea Gigi suparat in maibahul sau si il treaba pe Dumnezeu: -Mai Doamne nu m-am rugat eu din suflet la tine? -Ba da mai Gigi. -Nu am facut eu donatii? -Ba da, ai facut. -Nu am fost la Muntele Atos? -Da, ai fost. -Nu sunt eu Razboinicul Luminii? -Ba da esti. -Si atunci de ce Doamne nu mai ajuta sa castig meciul cu Real Madrid? -Pai mai Gigi cum sa iti spun eu... Tu te-ai rugat sa nu primesti gol de la real madrid nu? -Da Domane.’ -Pai si Nicolita Joaca la real? spoton.gif
Kyklos
Săracu Bălănel..subiect de banc...se scrie Athos ....NU ATOS
Cucu Mucu
QUOTE (Colimator @ 7 Nov 2006, 12:25 AM)
se scrie Athos ....NU ATOS

ou, boi, am trait sa o citesc si p-asta! roflmao.gif
ilie
moi sunt si jucatorii si antrenorul, si probabil moale o sa fie si finantatorul (peste una an -doi).
andra_v
Quantum, au fost intimidati de starurile Ligii Campionilor.
Cu toate aspectele sale, Gigi Becali a construit cu rabdare echipa asta care, asa moale cum o vezi, a fost prima echipa romaneasca virgula care a jucat in Primavara Europeana. In timp ce Dinamo si Rapid faceau industrie din fotbal, Gigi investea bani frumosi in Steaua. Ati vazut ce performante a avut anii trecuti, acum au patruns in Grupe, la anu poate vor trece de Grupe. Desigur, daca nu pierd locul 2 in campionat.
mutulica
parerea mea e ca acum au o problema de leadership... cine sa fie ce in echipa aia...
e bine ca s-a deschis un drum, ca virgula Becali a facut o treaba buna pentru fotbal, de altfel copiata cu succes si de altii, dar...
- se da prea mult credit lui Radoi; echipa tre sa fie a antrenorului mai degraba
- Oli a demonstrat ca are probleme tactice... nu stie sa ii puna pe teren inca
- nu au back-up, in caz de accidentare a titularului, oameniii din esalonul doi nu fac fata, mai ales pentru ca nu au destule jocuri in picioare


ca si concluzie, bine ca s-au calificat, dar ... daca nu isi fac ordine in ograda, nu ii vad prea departe
andra_v
De acord cu tine, cu precizarea ca Oli a castogat batalia tactica la Kiev. Si cu Standard, si in n meciuri grele din Cupa UEFA, anul trecut. + campionatul trecut tongue.gif.
Steaua manifesta o suficienta, Becali a investit intr-o echipa de top, a adus-o unde a adus-o si a intervenit plafonarea. Fotbalul evolueaza de la luna la luna, celelalte echipe s-au intarit, n-au stat cu mainile in san. Pe cand Steaua traieste tot in 2005-2006.
mutulica
se pare ca iese putin circ din prestatia arbitrilor... zice presa la ucraina ceva de 200 mii de parai pentru cele doua goluri anulate
putin probabil, dar nu imposibil si ce e mai rau, e daunator la imagine

probabil ca pina la urma ar fi bine ca antrenorul sa faca echipa si nu capitanul
John B
Inteleg ca e un ziar de scandal. Putem sa spunem si noi toate tampeniile din lume, nu vad de ce ne-ar lau cineva in seama.

Problema este, ca de obicei, cum prezinta mass-media romaneasca
Toate striga: "Steaua a cumparat arbitrii la meciul cu Dinamo Kiev - spune cotidianul Gazeta de Ucraina"
Normal ar fi fost: "Intr-un ziar de scandal a aparut informatia potrivit careia Steaua ar fi cumparat arbitri." Nici nu merita comentat mai mult.
mutulica
tot ce inteleg din asta e ca nu iti castigi existenta din afacerile cu ziare...

lasand gluma la o parte, pare un subiect chiar mai interesant decit calificarile astea de juma' de palmares, la care ne bucuram mai mult decit se bucura aia care au cupele in vitrina
dar nu cred ca ai nostri o sa inteleaga prea curand cum e cu sarbatoritul victoriei dupa razboi si traitul de pe urma unor batalii
John B
Steaua incheie astazi parcursul in Liga Campionilor din acest sezon. Meciul cu Lyon reprezinta un bun prilej de a demonstra Europei ca nu suntem chiar la periferia fotbalului, asa cum constant ne denigreaza vesticii, chiar daca Lyon joaca fara 6 titulari de drept.
Felicitari Steaua si succes in Cupa Uefa, unde sper sa nu te intalnesti cu Dinamo chiar in 16-imi.
andra_v
Regula UEFA: in 16-imi nu se pot intalni 2 echipe din aceeasi tara. Vor avea grija "sortii", ca si anul trecut, sa nu ajunga 2 echipe romanesti in semifinale (eventual in finala).
Intr-adevar, Steaua poate demonstra diseara ca fotbalul romanesc nu este la periferia Europei.
John B
QUOTE (andra_v @ 6 Dec 2006, 12:35 PM)
Regula UEFA: in 16-imi nu se pot intalni 2 echipe din aceeasi tara.

Atunci e ok.

Echipele de pe locul 3 calificate aseara in Cupa Uefa sunt Werder Bremen, Sahtior Donetk, Girondins Bordeaux si Spartak Moscova. Situatia e deja rezolvata pentru Steaua, Benfica Lisabona si TSKA Moskova. Se mai joaca doar in grupa H unde pentru un loc in Uefa lupta Lille si Anderlecht. Lille are 80% sanse
ilie
ca sa demnostrezi, trebuie sa mai si poti...dar din pacate o minune nu tine decat la kiev...
John B
Macar sa joace frumos. Ca nu au multe resurse o stie toata lumea. Insa chiar nu au ce pierde.
Nefertiti
L-am văzut īn tribună pe Becali līngă preşedintele ălora de la Lyon şi mă īntreb cum o fi vorbit cu el.
John B
Steaua a jucat curajos aseara. A iesit un meci frumos, cu un rezultat de exceptie. Probabil ca Jiji isi freaca mainile pentru ca jucatori precum Dica, Paraschiv si chiar Thereau au cotele mult mai mari dupa prestatia de aseara.
Felicitari Stelei si succes mai departe!
ilie
bravo lor, dar ailalti jucal super lejer fata de cum joaca de obicei...
pacat ca si kievul a facut egal
Cucu Mucu
QUOTE (Adina @ 6 Dec 2006, 10:45 PM)
L-am văzut īn tribună pe Becali līngă preşedintele ălora de la Lyon şi mă īntreb cum o fi vorbit cu el.

He, he, in limba gimnastica. Mai greu e cand se enerveaza! rofl.gif

Bre, ce sa zic, ai nostri joaca bine cand se relaxeaza aia. Frantujii erau la o miuta pe teren, nu prea le mai pasa lor de joc.
Nefertiti
QUOTE (mariusc2 @ 7 Dec 2006, 10:15 AM)

He, he, in limba gimnastica. Mai greu e cand se enerveaza! rofl.gif


I-o fi zis "bre, dacă ne lăsaţi să cīştigăm, vă plătesc şi vouă curentul pe juma' de an!" laugh.gif
Yvonne
Imi spune si mie cineva scorul final ? hh.gif
John B
1-1
Yvonne
Merci J.B. Bravo lor.
mutulica
cel mai bun lucru pentru cei de la stelisti e ca nu o sa le mai tremure genunchii cind se intalnesc cu echipele mari
John B
Totul e sa consolideze echipa si nu sa o sparga.
rebel
Dică este pentru Steaua ceea ce este Google-ul pentru Internet (Mihai Stoica) biggrin.gif
mutulica
QUOTE (John B @ 8 Dec 2006, 10:15 AM)
Totul e sa consolideze echipa si nu sa o sparga.

nu cred sa reziste Dica si Radoi in aceeasi barca
John B
QUOTE (mutulica @ 8 Dec 2006, 04:28 PM)
nu cred sa reziste Dica si Radoi in aceeasi barca

De ce? Dica nu face pe liderul. Oricum, nu cred ca mai sta mult nici Dica acolo. Barem sa cumpere ceva jucatori buni sa aiba solutii de rezerva, sa nu se mai confrunte cu criza din toamna
mutulica
la cum au rasuflat niste chestii... e clar ca sunt oferte si ca Dica pleaca pe bani buni...

pina atunci... sper doar ca ai nostri sa mia scoata ceva puncte in UEFA ca sa avem 3 echipe in champs.. si cine stie un dram de noroc la tragerea in grupe.. ca una era sa fi jucat cu echipe din campionate mai slabe, si alta cu real si olimpique in grupa
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.