Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poetul De Serviciu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
Titus Herbert
8. Si tugui buzele sa sufli peste ea
flori
9. Ce tragedie ca si-a rupt unghia!
Hashaspire
10. Erbivora papa "earba", masculu' pandeste
Titus Herbert
11. Atat de naiva si senina
Hashaspire
12. Se frānge. Două bale curg si JBUAF!
Titus Herbert
13. A prins-o in inclestare, ups!
Hashaspire
14. Ups, adica iar o scapa. Erby se scoala si goneste speriata
Titus Herbert
15. Zburda..aproape zboara pe campie in timp ce se gandeste daca nu ar trebui sa se impiedice
Hashaspire
16. In urma ei, magaru' de mascul inspira si baga un odoi (O2) in sange, iar din ventricul tāgādām din nou, aorta - din ce in ce mai des
Titus Herbert
17. erby, o miorita a pajistilor ei, aleaga sfidatoare si din cand in cand se uita in spate cu o fata de "doar atata poti?" rofl.gif
Hashaspire
18. Masculu' pufaie de doua ori pe nari, isi lustruieste botul laugh.gif, isi scutura matreata din parul lung pe care-l prinde-n coada (deh... portanţa). Isi scoate-un pic din pantaloni juma' d-elastic "Jolidon" si rade. Apoi, convins c-o poate-avea incepe sa manance-un pic de... pamant blink.gif
Titus Herbert
19. Erby face un hm! dand cu copita gratios parul la o parte de peste fruntea usor umezita de la semi efortul depus in aceasta fuga de intretinere mai mult si isi arcuieste pulpa intr-un salt peste urmatoarea movila in care si-au facut casa doi bursuci de preerie(pe care ii si saluta)
Hashaspire
20. Cand se ivi in soare cărniţa de pe-obraz, ascunsa pan-atunci de paru' lung si incalcit, masculu-anticipa, vazand parca tasnind sangele plin de globule (ba, cu forme rotunde!), ca un gerunziu-nconstient, vazand, fierband, dorind si toate astea pentru a tine-n mana o Erby eleganta, sa-i simta porii pielii, dac-o fi vreodata sa transpire cand o-apuca. Inchis-am paranteza, iar lupta-ncrancenata parea sa se sfarseasca, gazela zgariata pierdea hemoglobina, masculu' fioros deja se saturase, dar mai poftea s-o arda, adica s-o pocneasca, macar sa stie doar ca a avut-o. (cum timpul se scurgea, masculii cei din jur se tot chiorau la ăsta, crezand ca a ucide o Erby oarecare e ca o glorie in haita, sa bem s-o facem lata)
Titus Herbert
21. Zadarnic se zbatea mioara caci inclestarea-i (i a lui magarului mascul) era napraznica, desi copitelele ei zvelte caci erau atasate de picioarele ei ferme il loveau cu forta si repeziciune, pierduse controlul si avantajul pe care il avea doar la alergat si salutat diverse animalute care locuiau in movile, ii simtea rasuflarea pe gat, prin toti pori pe care ii geluise de dimineata, era ultima privire, ochi pe ochi, cand, cand, cand........cand........cand.........vai! doua trosnituri si vanatorul isi poate lua prada multumit sa o duca soatei sa ii fac o supica pentru maine, la multi ani, noroc si bafta, multumiri regizorului, scenaristului, mamei, tuturor care au fost alaturi de noi, accept acest premiu cu gandul la fanii mei, ...the end.
Hashaspire
rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Morala: sfārc=sān="generaţia-n blue jeans-n boots"
Sau, cum zicea "The Holy Bible": Cresteti si inmultiti-va! Umpleti apele marilor, umpleti pamantul! Si "stapaniti animalele", or samfing. Care-s multe, procent vorbind.

Macar "procent" poa' sa fie adverb?

user posted image..user posted image

[edit]Scuze, dar tre' sa mai rad inca un pic:

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

p.s.: e curios ca gazelele n-au breton brunet.
Titus Herbert
poze de la ceremonie! rofl.gif rofl.gifrofl.gifrofl.gif
Hashaspire
Playback, ca sa zic asa:

Amoru'

1. Iubire, ce piele fina ai cand te speli
2. Ca te dai cu gel de dus si lufa
3. Sclipeste epiderma; ochii, parul, la fel
4. Si cred ca tot de la gel

5. Cat de frumos se-ndoaie genunchiul cand porti toc
6. Parul auriu cand il desfaci din coc
7. Cum ungi doar o buca' de unghie cu oja
7bis, bloc m45, scara 2b laugh.gif . Ia mina badarane si palma suna poc!
8. Si tugui buzele sa sufli peste ea
9. Ce tragedie ca si-a rupt unghia!

10. Erbivora papa "earba", masculu' pandeste
11. Atat de naiva si senina
12. Se frānge. Două bale curg si JBUAF!
13. A prins-o in inclestare, ups!

14. Ups, adica iar o scapa. Erby se scoala si goneste speriata
15. Zburda..aproape zboara pe campie in timp ce se gandeste daca nu ar trebui sa se impiedice
16. In urma ei, magaru' de mascul inspira si baga un odoi (O2) in sange, iar din ventricul tāgādām din nou, aorta - din ce in ce mai des
17. erby, o miorita a pajistilor ei, aleaga sfidatoare si din cand in cand se uita in spate cu o fata de "doar atata poti?"
18. Masculu' pufaie de doua ori pe nari, isi lustruieste botul , isi scutura matreata din parul lung pe care-l prinde-n coada (deh... portanţa). Isi scoate-un pic din pantaloni juma' d-elastic "Jolidon" si rade. Apoi, convins c-o poate-avea incepe sa manance-un pic de... pamant
19. Erby face un hm! dand cu copita gratios parul la o parte de peste fruntea usor umezita de la semi efortul depus in aceasta fuga de intretinere mai mult si isi arcuieste pulpa intr-un salt peste urmatoarea movila in care si-au facut casa doi bursuci de preerie(pe care ii si saluta)
20. Cand se ivi in soare cărniţa de pe-obraz, ascunsa pan-atunci de paru' lung si incalcit, masculu-anticipa, vazand parca tasnind sangele plin de globule (ba, cu forme rotunde!), ca un gerunziu-nconstient, vazand, fierband, dorind si toate astea pentru a tine-n mana o Erby eleganta, sa-i simta porii pielii, dac-o fi vreodata sa transpire cand o-apuca. Inchis-am paranteza, iar lupta-ncrancenata parea sa se sfarseasca, gazela zgariata pierdea hemoglobina, masculu' fioros deja se saturase, dar mai poftea s-o arda, adica s-o pocneasca, macar sa stie doar ca a avut-o. (cum timpul se scurgea, masculii cei din jur se tot chiorau la ăsta, crezand ca a ucide o Erby oarecare e ca o glorie in haita, sa bem s-o facem lata)
21. Zadarnic se zbatea mioara caci inclestarea-i (i a lui magarului mascul) era napraznica, desi copitelele ei zvelte caci erau atasate de picoarele ei ferme il loveau cu forta si repeziciune, pierduse controlul si avantajul pe care il avea doar la alergat si salutat diverse animalute care locuiau in movile, ii simtea rasuflarea pe gat, prin toti pori pe care ii geluise de dimineata, era ultima privire, ochi pe ochi, cand, cand, cand........cand........cand.........vai! doua trosnituri si vanatorul isi poate lua prada multumit sa o duca soatei sa ii fac o supica pentru maine, la multi ani, noroc si bafta, multumiri regizorului, scenaristului, mamei, tuturor care au fost alaturi de noi, accept acest premiu cu gandul la fanii mei, ...the end.


Uh!
passenger
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Titus Herbert
Ma tot uitam la capra din prima poza si nu-mi dadeam seama unde am mai vazut-o. mellow.gif In reclama la guma de mestecat... .
flori
ohmy.gif a iesit un roman...pai asa poeti!!! Da las ca-i fain merita efortul! hh.gif wub.gif
alysoft2003
rofl.gif mitul zburataurului varianta hanuancutiana rofl.gif
zvon
e un joc frumos, de ce v-ati oprit? smile.gif
Papadie_62
1. Din florile gandului fac un buchet,
mdA!
Si-l leg cu panglica de zambet,
Papadie_62
3. M-apuc si scriu si un sonet,
mdA!
4. Despre cum beau si cum petrec
Papadie_62
5. Si daca vreau, fac si un cantec.
calfa
6. Un zambet arunc ramurelelor timpului,
alysoft2003
7.Si ii raspund pe limba lui vantului
calfa
8. Care in trecere m-a intrebat,
Papadie_62
9. "Ai cam albit sau te-ai pudrat?"
calfa
1. Din florile gandului fac un buchet,
2. Si-l leg cu panglica de zambet,
3. M-apuc si scriu si un sonet,
4. Despre cum beau si cum petrec
5. Si daca vreau, fac si un cantec.

6. Un zambet arunc ramurelelor timpului,
7.Si ii raspund pe limba lui vantului
8. Care in trecere m-a intrebat,
9. "Ai cam albit sau te-ai pudrat?"
10. "In toate-i inceput" i-am murmurat. smile.gif
Papadie_62
smile.gif
11. Si vantul trece mai departe,
calfa
12. Apuc ulcica bine de una dintre toarte,
Papadie_62
13. Ma uit in urma, dar ma gandesc la toate,
calfa
14. Usor imi rezem capul de fereastra,
Papadie_62
15. Si-mi pun buchetul gandurilor intr-o glastra!

Rehael

Cantec de inima albastra unsure.gif

1. Din florile gandului fac un buchet,
2. Si-l leg cu panglica de zambet,
3. M-apuc si scriu si un sonet,
4. Despre cum beau si cum petrec
5. Si daca vreau, fac si un cantec.

6. Un zambet arunc ramurelelor timpului,
7.Si ii raspund pe limba lui vantului
8. Care in trecere m-a intrebat,
9. "Ai cam albit sau te-ai pudrat?"
10. "In toate-i inceput" i-am murmurat

11. Si vantul trece mai departe,
12. Apuc ulcica bine de una dintre toarte,
13. Ma uit in urma, dar ma gandesc la toate,

14. Usor imi rezem capul de fereastra,
15. Si-mi pun buchetul gandurilor intr-o glastra!
16. Si fredonez un cantec de inima albastra.
calfa
thumb_yello.gif

1. Hoinarind prin vechiul cartier, biggrin.gif
Papadie_62
2. Cu gandul dus si-o floare la rever,
calfa
3. Poetul cainele-si plimba,
Papadie_62
4. In gand poverile-si socotea...
Titus Herbert
5. cu ata alba le cosea
Rehael
6. Si din gura asa zicea:

Ce bucurie sa te vad Titus! biggrin.gif
Titus Herbert
7. biggrin.gif Si raspuns primea

Buna seara Merlina!
Rehael
8. Hai colo la cafenea
Titus Herbert
9. Ca ne prinde ploaia
Rehael
10. Si ne uda ciuciulete
alysoft2003
11 Si veti face concurs de tricouri ude laugh.gif drool.gif
Papadie_62
Scuze mii!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.