Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Este Un Mason Adevarat Aici In Han?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Pagini: 1, 2
Ovidiu Bufnila
Este un Mason Adevarat aici in Han?
Endgegner
Tot IO
Ovidiu Bufnila
Cu poponeata-n doua luntrii cum ii sta bine romanului adevarat, nu?

Ovidiu cu prietenie
Endgegner
Bre, am avut neshte persoane exemplare pe care incercam sa le ignor da m-am razgandit..da de cand il stiu pe Perry Mason mi se rupe de tot hh.gif
Ovidiu Bufnila
Uuups! Perry e un produs cultural, man!
rofl.gif
Ovidiu Bufnila
Dezamagitoooor! Pai cum vine astaaa? Unde sunt masonii adevarati?Masonii adevarati, repet! nU fantosele romanesti care se de dau la acte asa-zis masonice prin tot felul de judete. Ii stiu pe astia, nu sunt masoni adevarati!

Ovidiu Bufnila fara sortulet
runik88


Si cam cum vedeti dvs un mason adevarat dle Bufnila? Si ce treaba aveti cu ei?
Ovidiu Bufnila
Eu sunt o biata meduza navigatoare. Mi-ar placea sa stau de vorba cu un MASON ADEVARAT sa inteleg ce si cum. Scriitorul Ovidiu Bufnila vrea sa inteleaga. De fapt el intelege. Ar vrea sa stie. de fapt Ovidiu Bufnila stie. Un Adevarat Mason mi-ar putea raspunde la intrebarea:
Stiti ce este PASUL MALTEZ?

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
rofl.gif
runik88


Ciudata exprimare....pai o meduza navigatoare si savanta ca dvs..daca stie deja ce rost are sa mai caute? Sunteti tare
"barbilianistic" in exprimare.....Luminati-ma si pe mine va rog la ce va referiti cu pasul maltez...poate va referiti la gradul de
Cavaler de Malta/ cavaler al SF. Paul ? Se mai numeste pasaj mediteranean ....dar de aici pana la pas maltez...si dak la el
va referiti ce va preocupa atit?
Dualist
Guvidu, cauti un cavaler de Malta sau un cavaler de rit Ioan ?
Ovidiu Bufnila
Loool! In search of the knight!
laugh.gif
Ovidiu Bufnila
Hashaspire
La multi ani, Ovidiu!
Ovidiu Bufnila
Multumesc frumos, La Multi Ani, dar nu e ziua mea. Sunt nascut in anul magic 1957 in leoaica journa de 15, august.
rofl.gif
Endgegner
Mincinosului ii creste nasu' tie nu stiu ce-o sa-ti creasca...unghiile
Ovidiu Bufnila
Recunosc in mod public_ca m-am valurit un pic autoironic si mi-am imaginat in chip public, pe riscul meu, ca sunt mai tanar cu 10 ani. Va rog frumos sa nu va suparati pentru ghidusia asta. Fac aceasta declaratie la sugestia unui respectabil membru al Hanului. Altnminteri, zau ca taceam chitic. Acu daca tot ma dau grande ca sunt asa de valurit tre sa fiu corect in unele ziceri. Da nu va bazati. Va iubesc.
ohyeah.gif
Ov

PS: Pentru membrul respectabil la sugestia caruia am facut-o: E bineeee?
flori
Pai eu zic sa te duci la topicul "La Multi Ani" ca bietii oameni se tot chinuie sa-ti scrie acolo urari care mai de care, si tu nici macar nu le multumesti...Poate ca asta a fost motivul sa declari ca e ziua ta si urarile sint binevenite oricind da daca tot ne strofocam sa te felicitam macar baga-ne si tu in seama chiar daca ne-ai pacalit! mad.gif Macar daca era 1 aprilie mai intelegeam...
Cucu Mucu
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 19 May 2006, 05:18 PM)
Recunosc in mod public_ca m-am valurit un pic autoironic si mi-am imaginat in chip public, pe riscul meu, ca sunt mai tanar cu 10 ani. Va rog frumos sa nu va suparati pentru ghidusia asta.

Asa se zice mai nou in loc de "v-am mintit, fraierilor"?

QUOTE
Fac aceasta declaratie la sugestia unui respectabil membru al Hanului.


Sau din cauza ca te-a prins Tyra cu cioara vopsita??? O tii dintr-una in alta. Minciuna tot minciuna ramane, oricate minciuni ai valuri dupa aia, sa te scoti. harhar.gif
wasp
QUOTE
Recunosc in mod public_ca m-am valurit un pic autoironic si mi-am imaginat in chip public, pe riscul meu, ca sunt mai tanar cu 10 ani.


Daca declari cu mana pe inima ca e singurul lucru pe care ti l-ai imaginat in mod public, eu te iert ! devil.gif
March
Invazia de zombie e in desfasurare ! tongue.gif O fi patruns si vreunul pe aici ? unsure.gif
wasp
March, tu nu ai inteles ca suntem out of game ? Suntem "nebufnilizabili". Sa fie un handicap ? Sa fie o calitate ? Poate ne spune arbitrul universal bufniliano-meduzian. Sau Prea-Valurimea Sa, daca imi este permis.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 19 May 2006, 10:35 PM)
QUOTE
Recunosc in mod public_ca m-am valurit un pic autoironic si mi-am imaginat in chip public, pe riscul meu, ca sunt mai tanar cu 10 ani.


Daca declari cu mana pe inima ca e singurul lucru pe care ti l-ai imaginat in mod public, eu te iert ! devil.gif

OK, declar, declar, declar. Chiar a fost o ghidusie. Sunt om nu fantasmagorie. Una peste alta, chiar va iubesc. Si dintr-o iubire profunda mi-am cam facut de cap prin Han. Sunteti voi extraordinari si nu mi-ati dat la cap prea tare. E si Mihai un om teribil de mishto. Hanul e una din cele mai neastmparate experiente de viata pe care le-am avut. A fost extraordinar. O sa o port cu mine, in suflet tot timpul!

Va iubesc indefinit si infinit valurit.
rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 21 May 2006, 10:30 AM)
QUOTE (wasp @ 19 May 2006, 10:35 PM)
QUOTE
Recunosc in mod public_ca m-am valurit un pic autoironic si mi-am imaginat in chip public, pe riscul meu, ca sunt mai tanar cu 10 ani.


Daca declari cu mana pe inima ca e singurul lucru pe care ti l-ai imaginat in mod public, eu te iert ! devil.gif

OK, declar, declar, declar. Chiar a fost o ghidusie. Sunt om nu fantasmagorie. Una peste alta, chiar va iubesc. Si dintr-o iubire profunda mi-am cam facut de cap prin Han. Sunteti voi extraordinari si nu mi-ati dat la cap prea tare. E si Mihai un om teribil de mishto. Hanul e una din cele mai neastmparate experiente de viata pe care le-am avut. A fost extraordinar. O sa o port cu mine, in suflet tot timpul!

Va iubesc indefinit si infinit valurit.
rofl.gif

Intr-adevar, e o comunitate misto. Dar ashe de tare uraste pupincurismul... dunno.gif
wasp
Lasa-l, ca-i pitoresc... Nu vreau sa-ti spun de cate ori imi vine sa-l dau cu capul de monitor, dar ma abtin.... Prea ne iubeste pe toti ca disperatul. Mai ceva ca treaba aia cu intorsul obrazului. Plus ca detine Adevarul. Si, culmea, se straduieste sa ni-l impartaseasca. Numai ca noi - adica March si cu mine, pentru ca numai noi am fost scosi din jocul celenteratei - nu ne lasam si pace. rofl.gif
March
Chestia aia cu valurit-valurism o fi avand legatura cu circumvolutiunile ? unsure.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 22 May 2006, 11:49 PM)
Lasa-l, ca-i pitoresc... Nu vreau sa-ti spun de cate ori imi vine sa-l dau cu capul de monitor, dar ma abtin.... Prea ne iubeste pe toti ca disperatul. Mai ceva ca treaba aia cu intorsul obrazului. Plus ca detine Adevarul. Si, culmea, se straduieste sa ni-l impartaseasca. Numai ca noi - adica March si cu mine, pentru ca numai noi am fost scosi din jocul celenteratei - nu ne lasam si pace. rofl.gif

Unu: am senzatia sau impresia (?) ca nu ai simtul umorului.
Doi: Detin niste adevaruri intr-adevar la care nu ai cum sa ai acces. Asta e, nu trebuie sa se supere nimeni.
Trei: Nu eu va iubesc dar EU va iubesc.
Patru: Voi sunteti in Jocul Vostru. Ce spune bufnilul, mai in gluma mai in serios nu e rautacios, arogant sau sictirist.

Imi sunteti dragi.
wasp
1. Poate am un simt al umorului pe care tu nu-l gusti. Asta nu inseamna ca nu exista. Probabil e precum teoriile tale... Unii le inteleg si le apreciaza, altii.....
2. Fiecare are adevarurile lui. Care e definitia adevarului tau ?
3. EU ? Sa fie Bufnilul Spiritualizat, mai presus decat orice mizerie umana, privind in jos cu o oarecare condescendenta la bietele primate care se obosesc sa-l desluseasca ????
4. Two can play this game, sustine Bobby Brown..... Unul singur e Don Quijote.
runik88


Topicul asta oricum e o tampenie......un mason adevarat nu ar zice despre sine niciodata ca e un mason adevarat,
pentru ca unul adevarat ar da dovada de modestie si ar cauta mereu sa se perrfectioneze pe sine insusi....si oare care ar fi
criteriile de mason adevarat?
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 24 May 2006, 06:28 PM)
1. Poate am un simt al umorului pe care tu nu-l gusti. Asta nu inseamna ca nu exista. Probabil e precum teoriile tale... Unii le inteleg si le apreciaza, altii.....
2. Fiecare are adevarurile lui. Care e definitia adevarului tau ?
3. EU ? Sa fie Bufnilul Spiritualizat, mai presus decat orice mizerie umana, privind in jos cu o oarecare condescendenta la bietele primate care se obosesc sa-l desluseasca ????
4. Two can play this game, sustine Bobby Brown..... Unul singur e Don Quijote.

3. EU ? Sa fie Bufnilul Spiritualizat, mai presus decat orice mizerie umana, privind in jos cu o oarecare condescendenta la bietele primate care se obosesc sa-l desluseasca ????

Bufnila zice amuzat: Hei, man, e pe undeva construita vreo relatie de subordonare ca eu nu o vaaad!
Cu prietenie,
Ov
http://www.doubledarepress.com/2004/05/index.shtml
Ovidiu Bufnila
QUOTE (runik88 @ 24 May 2006, 06:35 PM)
Topicul asta oricum e o tampenie......un mason adevarat nu ar zice despre sine niciodata ca e un mason adevarat,
pentru ca unul adevarat ar da dovada de modestie si ar cauta mereu sa se perrfectioneze pe sine insusi....si oare care ar fi
criteriile de mason adevarat?

Daca un mason nu zice despre el ca e un mason adevart atunci, sorry, masonu ala n-are constiinta de sine or SPADA e tocmai constiinta de sine. Landmarkurile nu prevad lipsa de constiinta, man. Topicul nu e o tampenie nici pe departe ci este o incercare si atat. Merita sa incerci sau nu meriti sa incerci. Masonii nu au criterii, nu trebuie sa indeplineasca cricterii! Criteriile sunt pentru alte scheme de joc. Adevaratii Masoni nu agita alandala popoarele, nu trag banu din administratia publica, nu sunt niste regulatori de evenimente istorice. Adevartii Masoni sunt ADEVARATI. Ca sa ajungi un Mason ADEVARAT NU TREBUIE sa te imbeti cu dulcegaria perfectionarii de sine pentru ca asta este o fals instructiune. Daca nu e asta, ce este atunci ADEVARATA MASONERIE?
rofl.gif
wasp
Bufnilule, nu e construita, dar nu pot spune ca nu te straduiesti din rasputeri. Numai plecand de la faptul ca te constitui in "profesorul" caruia "elevii" trebuie sa-i dea raspunsuri. Incerci subordonarea, dar nu ai charisma unui lider. Iar de exprimarea unui lider, ce sa mai spun... Ca sa te urmeze cineva, te exprimi clar, concis, pentru ca "plebea" pe care doresti sa o racolezi pentru a valuri impreuna asemena unui banc de guvizi, sa fie intr-un gand, intr-un glas. Guvizii nu au fost alesi intamplator. Cei care se pricep cat de cat la pescuit in mare iti pot explica pe larg care-i treaba.
Ovidiu Bufnila
Esti o EA! Oh, inteleg. Woman, nu emai inforta cu povesti cu elevi, ucenici si alte prostii ca nu e cazu. Nici de prozeliti si nici de guvizi nu e orba aici. Iti bati joc cumva de mine si de ceilalti navigatori? Adica forumistii Hanului sunt niste looooseri umezi, niste babusti idioate? Si Bufnila o fi vreun guru din oceanu fara fund? Looool! Wasp chiar esti o SHE? Daca da atunci e nashpa cu tine. O femeie adevarata ar fi inteles de mult ce vorbesc eu aici. Pai fata draga, am construit nu numai personaje feminine vestite pe planeta dar si femei reale, capisci? Nu mai posta aiureli ca ma faci sa rad. Si eu care credeam ca am dat peste un Mason adevarat. Mare prost mai sunt.


Wasp, imi esti draga nu Superior Ieraric ci omeneste pur si simplu. Bai fata, nu ma dau mare, nu ma dau interesant. Of, of ce ti-e si cu copiii astia.
Ovidiu cu prietenie pentru Wasp sicu trei ancore. Sa te vad.
Cucu Mucu
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 24 May 2006, 10:19 PM)
O femeie adevarata ar fi inteles de mult ce vorbesc eu aici.

QUOTE
Pai fata draga

QUOTE
Bai fata,

Ovidica, din cate vad eu, iar bagi dude. citatele de mai sus subliniaza pozitia ierarhica superioara pe care ti-ai asumat-o in discutia cu wasp. 'Om fi noi gaste, da' parca nici in halul asta. laugh.gif
March
Da' chestia aia cu guvidele ? Cu un proiector puternic l-am vede bine tongue.gif
wasp
Well, Bufnila, cand nu mai poti, devii grobian.... Chiar nu stii ce e cu guvizii ? Pai hai sa-ti spun... Toti stau aproape de stanci, intr-o groapa.... Daca scoti unul, ii scoti pe toti... Iar daca nu esti experimentat si dai de caini-de-mare, foarte asemanatori cu guvizii, numai ca au spinarea neagra cu ceva tepi, ai o surpriza neplacuta. Cand ii pui pe gratar, au un gust de-a dreptul hidos. De aici tragi ce concluzii vrei, baiete.... Scuze, dar nu am nici o poveste cu meduzele. Doar ca pe cele mici, musculoase, le izbeam de stabilopozi, de ramaneau precum gogosile pocnite pe asfalt. Oare de ce pretind meduzele ca sunt un fel de balerina ale baltii ?! Doar le lipseste coloana vertebrala....
wasp
Am uitat sa-ti mai spun, mai consilier de imagine, ca - spre deosebire de tine, care te pretinzi primavara carpatina, mai "ieftina" cu 10 ani decat ceea ce esti - in momentul in care am spus ca sunt femeie, apoi chiar asta sunt. Nu am nevoie de trick-uri ieftine ca sa captez atentia. Iar daca m-ai crezut vreo clipa Masonul Adevarat pe care il vanezi pe forumuri (si esti chiar activ, ferice de tastatura ta), inseamna ca esti mai putin experimentat decat crezi. Asta ca sa nu o numesc sec "gafa de proportii".
Ovidiu Bufnila
Numai atat poti Wasp? Pacat. Asteptam altceva de la tine. Poti mai mult. Poti construi nu slab si vulgar in raspar. Ai o problema, Wasp. Eu sunt real tu nu. Tu esti o ascunsaaaa, loool! Da nu e nici o nenorocire. Vino cu numele tau adevarat, vino cu istoria ta reala aici daca vrei sa construiesti cum ai construit ultimele tale doua mesaje. Wasp, masca digitala e caraghioasa. Daca vrei intr-adevar sa fii un Luptator atunci asumati toate riscurile. Ai construit o conflictuala slba si haioasa. Dar sa nu disperam. Ai curajul nebun sa incerci altfel? reconstruieste mesajele de replay la mesajul meu cap de coloana. Hai incearca. Astept. Ia-o altfel. Astea cu BAI FATA, tra la la sunt niste ancore de celofan bufnilistice slabe si vulgare. Sunt ANCORE cumplite Wasp. Dar nu le folosesc aici pentru ca imi sunteti dragi. WASP NU MA JOC in viata reala. Am in coaste un asa zis ofiter de informatii. Stii ce m-a intrebat looooserul asta? Mi-a pus o intrebare cretina de=a dreptul. Si acest ofiter este platiti si din banii mei. Noroc ca sunt si Ofiiteri ADEVARATI asa cum sunt Masoni Adevarati si Securisti Adevarati si Femei Adevarate si Oameni Adevarati, in cele din urma.

Problema noastra e sa devenim in aceasta viata, asta reala, Oameni Adevarati. Cand intru pe Han, intru cu emotie, cu tot felul de ghidusii, cu topicuri zbantuite sau ridicole pentru ca incerc sa-mi asum riscula asta sau altu. Invat foarte multe lucruri de la tine, de la Mihai, de la Alfa, de la prietenul March, de la Calfa, de la Erwin, de la Minerval, de la Felina si de la absolut toti navigatorii de pe Net. Ca stau de vorba zilnic cu multe sute de navigatori. Pentru ca vreau sa invat cate ceva, pentru ca am niste indoieli, pentru ca n-am chef sa devin o Meduza Oarba ci o Meduza Inteligenta. Mai am pana ajung Meduxza Inteligenta.


Ovidiu


PS: Meduzele nu se pun in categoria celor-fara-de-coloana. Altul este Codul MEDUZA.


Pupici la toata lumea, cu dragoste, fara aroganta, cu prietenie si, uneori, cumplit ros de invidie. N-o sa va spun de ce ca sa fiu sau sa ma dau mai interesant decat suint in realitate.


Hei, meduze, tigri, fictivi sau digitali sau mishto de reali suntem OAMENI. Si sunt oameni acei care in fiecare clipa se zbat, se caznesc, se prostesc ca sa invete. Sau care vin cu ghidusii.

Wasp, te pretuiesc si, sa stii, te respect asa cum ii respect pe toti de aici.
rolleyes.gif
wasp
Bee, spre deosebire de tine, fac o deosebire clara intre real life si online. Nu traiesc online, nu ma imprietenesc cu lumea online.... Il iau asa cum e. Online. Daca e sa demonstrez ceva, nu o fac "din tastatura". Iar cand vreau sa construiesc, o fac. Evident, constructiile mele reale sunt mult mai bune decat cele online.

In alta ordine de idei, nu ai constatat ca nu percutez la experimentele tale ? Nu reconstruiesc mesaje si nici nu-ti receptionez ancorele (pentru tine Ancora e precum Glasul in cazul Comunitatii Surorilor din Dune ? rofl.gif ). Iar manifestari isterico-intelectuale, de tip "bai, omule", cel putin pe acest forum, am remarcat ca ai mai avut. Un gentleman, ce naiba....

In ceea ce priveste codul Meduza, poate nu ma asasinezi cu celenteratele tale ori de cate ori nu-ti convine ceva. In privinta ofiterului de informatii, esti sigur ca e real ?! Nu cumva e administratorul blocului in care locuiesti si cu care, in mod suspect, te intalnesti in fiecare dimineata in fata blocului ? Mama lui de mos, are o misiune ascunsa, de vreme ce sta in fiecare dimineata pe bancuta in acelasi loc....

QUOTE
Iti bati joc cumva de mine si de ceilalti navigatori? Adica forumistii Hanului sunt niste looooseri umezi, niste babusti idioate?


Asta inseamna in acceptiunea ta manipulare ????? rofl.gif
Ovidiu Bufnila
Mishto. Multumesc frumos Wasp.
Ovidiu
March
Domn' Bufnila,
Bre, n-ai putea sa maresti putin lumina la avatarul ala al matale ? unsure.gif ?
wasp
March, nu asa...direct ! Contacteaza-ti superiorii pentru instructiuni. wink.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 25 May 2006, 04:37 PM)
Bee, spre deosebire de tine, fac o deosebire clara intre real life si online. Nu traiesc online, nu ma imprietenesc cu lumea online.... Il iau asa cum e. Online. Daca e sa demonstrez ceva, nu o fac "din tastatura". Iar cand vreau sa construiesc, o fac. Evident, constructiile mele reale sunt mult mai bune decat cele online.

In alta ordine de idei, nu ai constatat ca nu percutez la experimentele tale ? Nu reconstruiesc mesaje si nici nu-ti receptionez ancorele (pentru tine Ancora e precum Glasul in cazul Comunitatii Surorilor din Dune ? rofl.gif ). Iar manifestari isterico-intelectuale, de tip "bai, omule", cel putin pe acest forum, am remarcat ca ai mai avut. Un gentleman, ce naiba....

In ceea ce priveste codul Meduza, poate nu ma asasinezi cu celenteratele tale ori de cate ori nu-ti convine ceva. In privinta ofiterului de informatii, esti sigur ca e real ?! Nu cumva e administratorul blocului in care locuiesti si cu care, in mod suspect, te intalnesti in fiecare dimineata in fata blocului ? Mama lui de mos, are o misiune ascunsa, de vreme ce sta in fiecare dimineata pe bancuta in acelasi loc....

QUOTE
Iti bati joc cumva de mine si de ceilalti navigatori? Adica forumistii Hanului sunt niste looooseri umezi, niste babusti idioate?


Asta inseamna in acceptiunea ta manipulare ????? rofl.gif

Uuuups! Cand spun "ofiter de nformatii" sau cand zic cas "am in coaste un ofiter de informatii" ce zic de fapt? V-am spus de o mie de ori ca topicurile bufniliene sunt pline de coduri. Nu era vorba de un ofietr SRI, DIE, GRU, sau MAD sau cum mai vreti voi, CIA, MOSAD sau BAN. E vorba de o structura fictionala informationala care poarta numele generic de ofiter de informatii.


Cand bufnilul cel obraznic vorbeste despre informatii nu vorbeste numai despre servicii secrete.


Ov
wasp
Nu cumva e vreun procuror care se da de ceasul mortii sa-l mai ascunda o tura pe Seche ? Si cui sa-i puna intrebari daca nu tie ?! Mega-consilierului.... cool.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 26 May 2006, 01:05 PM)
Nu cumva e vreun procuror care se da de ceasul mortii sa-l mai ascunda o tura pe Seche ? Si cui sa-i puna intrebari daca nu tie ?! Mega-consilierului.... cool.gif

Uuups! Un consilier de imagine are o dentotologie ca orice alt profesionist fie jurnalist, fie medic, fie...Nu se pune faza asta, Wasp. Fiecare cu problemele lui.

Vorbesc de regula despre Domenii Fictionale. Strategiile de imagine si comunicare nu pot fi intelese fara a te initia in Domeniile Fictionale. In aceste Domenii stranii, magice, ciudate, lucrurile sunt fundamentate altfel. Ai zice ca e un background. Cand, din aceasta perspectiva spun "ofiter de informatii" vorbesc despre o structura a unui PROCES. Un Proces poate fi o Triada Informationala. TI-urile sunt impartite pe familii, subspecii, parca...Uuups, e multa nebuneala...OK, in Romania se naste acum o ambitioasa lume de profesionisti in Razboaie de Imagine. Aceasta noua generatie va produce o multime de surprize mishto. Dar cele mai dure Razboaie de Imagine, inclusiv cele MILITARE (de fapt razboaiele de imagine au mult din artele militare) sunt rezervate PROFESIONISTILOR care au experienta vasta, perversa, ampla, de lunga durata, tra la la la...


Iti doresc sa devii o profesionista in razboie de Imagine daca cumva ai curajul sa te avanti in aceasta lume...

Iti tin pumnii cu prietenie si bucurie daca vei face nebunia asta...


Ovidiu Bufnila
o nevinovata meduza
wasp
Unii consilieri au chiar o deontologie, as spune ! wink.gif De exemplu, Dan Pavel ii este consilier lui Becali, dar nu s-a apucat sa zgarie prin ziare articole in favoarea "stapanului" si nici nu se da rotund pe la televizor sarindu-i, cum poate, in ajutor lui Jiji... Echipa "Dan Pavel - Jiji" a surprins pe multi. Am inteles mai tarziu cum stateau lucrurile. Si atunci am spus doar atat: good strike. Oare e bizar ca Dan Pavel nu se da pe forumuri desi e un pasionat al internetului ? Sau e atat de egoist incat nu vrea sa impartaseasca din prea-plinul cunostintelor lui tuturor internautilor ? Sau o fi fost bannat de peste tot ?

Poate intr-o zi o sa ajungi si tu sa te exprimi clar si coerent, ca sa poti avea parteneri de discutie. Singurele chestii inteligibile pe care le scoti sunt randurile pe care le scrii sub imperiul nervilor. Sfantul Google e sus si vede... Culmea e ca ai aceleasi texte peste tot...utilizatorii tuturor forumurilor pe care le sufoci cu prezenta sunt cei mai buni, cei mai destepti, cei mai minunati... ii iubesti, meduzesti, valuresti, iti postezi creatiile pana la saturare, nu conteaza ca toti urla de disperare cand iti vad posturile... pana la momentul "delta t", cand te alegi cu ban-ul rofl.gif Propun sa te bage din nou in grila Alfa TV ca ai prea mult timp liber. Si sa-ti creeze o sectiune SF pe site-ul Primariei Bacau. Spre linistea noastra, a tuturor.... ohyeah.gif
March
wasp, ecsghiuzemoa da' cred esti pe alaturi ! biggrin.gif Si asta pentru ca nu vorbesti/intelegi limba... SF-ista ! wink.gif tongue.gif
abureala
QUOTE (wasp @ 26 May 2006, 02:26 PM)
Unii consilieri au chiar o deontologie, as spune ! wink.gif De exemplu, Dan Pavel ii este consilier lui Becali, dar nu s-a apucat sa zgarie prin ziare articole in favoarea "stapanului" si nici nu se da rotund pe la televizor sarindu-i, cum poate, in ajutor lui Jiji... Echipa "Dan Pavel - Jiji" a surprins pe multi. Am inteles mai tarziu cum stateau lucrurile. Si atunci am spus doar atat: good strike. Oare e bizar ca Dan Pavel nu se da pe forumuri desi e un pasionat al internetului ? Sau e atat de egoist incat nu vrea sa impartaseasca din prea-plinul cunostintelor lui tuturor internautilor ? Sau o fi fost bannat de peste tot ?

Poate intr-o zi o sa ajungi si tu sa te exprimi clar si coerent, ca sa poti avea parteneri de discutie. Singurele chestii inteligibile pe care le scoti sunt randurile pe care le scrii sub imperiul nervilor. Sfantul Google e sus si vede... Culmea e ca ai aceleasi texte peste tot...utilizatorii tuturor forumurilor pe care le sufoci cu prezenta sunt cei mai buni, cei mai destepti, cei mai minunati... ii iubesti, meduzesti, valuresti, iti postezi creatiile pana la saturare, nu conteaza ca toti urla de disperare cand iti vad posturile... pana la momentul "delta t", cand te alegi cu ban-ul rofl.gif Propun sa te bage din nou in grila Alfa TV ca ai prea mult timp liber. Si sa-ti creeze o sectiune SF pe site-ul Primariei Bacau. Spre linistea noastra, a tuturor.... ohyeah.gif

wasp, daca ar fi dupa cum spune d-l Bufnila, eu cred ca iti faci imagine pe spinarea d-lui, luandu-l la tabarca. Vezi Bodu - Becali. Si daca tot suntem in vestul salbatic, stii ca e un panou, "Nu trageti in pianist!!!" ...
wasp
Traiesti cu senzatia ca scopul meu in viata e sa-mi fac imagine pe un forum ? De ce ? Pentru cine ? Ce beneficii as avea ? Iar daca m-am luat de Bee, m-am luat pentru ca imi displac fake-urile, mai ales cele semidocte. Si am un nas format la fake-uri..... Nu cred ca m-ai vazut involburandu-ma decat de 2 ori, cand erau chestii flagrante... In rest conversez, schimb pareri, fac glume.... Cum face lumea pe forumuri.
wasp
Si nu trag in pianisti, pentru ca am si eu unul acasa. Asa ca pentru "tagma artistilor" am cea mai mare intelegere ! rofl.gif

PS: Da' io nu vreau sa fiu Becali ! pls.gif Bodu nu pot sa fiu, pentru ca am par... Dar Bee nu are ! jamie.gif
Ovidiu Bufnila
[QUOTE=wasp,26 May 2006, 02:26 PM] Unii consilieri au chiar o deontologie, as spune ! wink.gif De exemplu, Dan Pavel ii este consilier lui Becali, dar nu s-a apucat sa zgarie prin ziare articole in favoarea "stapanului" si nici nu se da rotund pe la televizor sarindu-i, cum poate, in ajutor lui Jiji... Echipa "Dan Pavel - Jiji" a surprins pe multi. Am inteles mai tarziu cum stateau lucrurile. Si atunci am spus doar atat: good strike. Oare e bizar ca Dan Pavel nu se da pe forumuri desi e un pasionat al internetului ? Sau e atat de egoist incat nu vrea sa impartaseasca din prea-plinul cunostintelor lui tuturor internautilor ? Sau o fi fost bannat de peste tot ?

Wasp, TU ERAI?
Ha, ha, ha!
OK, m-am prins cine esti.
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 26 May 2006, 03:32 PM)
Si nu trag in pianisti, pentru ca am si eu unul acasa. Asa ca pentru "tagma artistilor" am cea mai mare intelegere ! rofl.gif

PS: Da' io nu vreau sa fiu Becali ! pls.gif Bodu nu pot sa fiu, pentru ca am par... Dar Bee nu are ! jamie.gif

tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

E mare oftica, nu?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.