Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Turneu De Whist - Inscrieri
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
Pagini: 1, 2
black ice
Eu voi fi black_ice_ pe doizece.
Timpul standard e de 5 secunde, iar pana la 7 mare diferenta nu e. N-ar putea fi limita de 10 secunde?
Marcus
Eu am jucat si la 4, si la 5, 6 7, 8, 9 si 10, mi s-a parut 7 potrivit. Daca asa vreti, atunci o sa fie 10. smile.gif
Marcus
Haideti sa ne impacam in privinta orei de start. Ora 20:00 este prea tarziu pentru caa.
Prima ora propusa este 18:15 (plus acel "sfert de ora" in care sa avem timp sa ne adunam la mesele de joc). Poate veni toata lumea intre 18:15 si 18:30? Daca nu, cea de-a doua ora propusa este 18:45 (+15 minute).

Spuneti fiecare daca orele propuse convin sau nu, sa nu avem surprize.

[edit]Inca se cauta inlocuitor pentru John B, in caz ca stiti pe cineva care ar vrea sa joace.
Olaf
smile.gif
La un moment dat ma gandeam ca, fiind weekend, ar fi fost mai dragut sa jucam de dimineata. Dar daca nu se poate... mie-mi convin ambele ore.
Lotte
Hmm . . . eu pot ajunge in toate cele trei variante de timp propuse cu o singura conditie: de a sti din timp ora aleasa ptr a-mi putea aranja programul ptr cele 2 zile. smile.gif
milimetru
Braavo, uraaa si mersi de īntelegere! dance.gif clapping.gif yeah.gif

Buuuun. Deci rămīne 18.15 (18.30 cel mai tīrziu)

Acum mai lipsesc confirmările din partea celor care n-au făcut-o īncă.

Marcus, dacă nu vine nimeni īn locul lui JohnB, nu te "sacrifici" tu? unsure.gif
Marcus
Daca e asa, si mie imi place dimineata. smile.gif

Deci. smile.gif Propuneri:

1. Ora 10:00
2. Ora 18:15
3. Ora 18:45

Va rog sa votati cu totii care din variantele de mai sus va convine cel mai mult, in ordinea preferintelor.

Inteleg ca lui Olaf si Lotte le convin toate variantele, la fel si mie. Astept deci cat mai repede si votul celorlalti. Repet: incercati, pe cat posibil, sa votati toate variantele, in ordinea preferintelor. Sper ca la sfarsitul zilei de azi sa avem un rezultat final.

QUOTE
Marcus, dacă nu vine nimeni īn locul lui JohnB, nu te "sacrifici" tu?


Da, evident. tongue.gif Sper sa nu mai plece nimeni in cazul asta, pentru ca nu mai avem "rezerve". unsure.gif
dade_valy
EU pot la 10 dimineata DAR nu pot intre 17si 20:30 merg la un curs de la care nu pot sa lipsesc... sad.gif
Marcus
Este frustranta situatia.

caa este indisponibil dimineata, deci ora 18:15 este cea mai potrivita pentru el.
Am sa discut si cu vali cand ma intalnesc cu el si pe urma, ori jucam asa, ori amanam turneul pana mai vin participanti.
Se poate si sa jucam in 8 sau 9, dar trebuie sa reiau intreaga structura de la inceput, pentru ca nu mai putem juca la fel. Si dureaza. wink.gif
black ice
In principiu pot juca la orice ora in weekend, dar as prefera sa fie totusi mai spre dupa-masa...
Tyra
Mai dragii mei, cu durere in suflet va anunt ca am uitat ca vine 1 Mai. Probabil ca voi pleca din oras week end ul acesta, dar nu pot spune sigur inca (nu stiu programul gastii).

Am jucat si eu pe 5 sec si e ok. 7 sec mi se pare suficient ca timp de gandire.

Daca se gaseste un inlocuitor si pt mine il invit cu drag si daca se anunta cineva, chiar daca nu plec cedez locul. Nu vreau sa incurc. Daca nu plec si nu se anunta nimeni, joc tongue.gif

Si mie imi convine mai mult dupa amiaza pt ca dorm dimineata smile.gif
milimetru
Mi-a venit o idee cum să facem să depăşim mai uşor obstacolul ăsta cu ora de disputare:

1. mai īntīi şi īntīi trebuie confirmată participarea prin anunţarea nick-ului de joc; īn acest fel se dă acordul ferm pentru participare; pīnă acum nu toţi cei care s-au īnscris au spus acel nick; trebuie să ştim sigur cine participă şi cine nu.
2. se face apoi lista partidelor; se fixează o "gazdă" a fiecărei partide; gazda ia legătura prin PM cu ceilalţi parteneri de joc şi stabileşte de comun acord cu aceştia o oră convenabilă de disputare a partidei respective; acea oră poate să fie in week end sau nu, după cum se īnţeleg cei ce joacă şi īn funcţie de cum au ei timp disponibil
3. Marcus (sau, mă rog, altcineva) centralizează datele, orele şi scorurile; un fel de dispecer sau de organizator principal...

Chiar e musai să jucăm sīmbăta şi duminica la ora X? De ce nu "relaxăm" un pic situaţia. Īn fond nu ne grăbeşte nimeni...

Ce ziceţi?
Marcus
Mi se pare corect. smile.gif

Am uitat un aspect: Socratel nu e din Romania, ci este la o diferenta de fus orar de 7 ore. Deci trebuie sa impacam si programul lui, astfel incat sa nu joace la 4 noaptea. Dar asta vor stabili jucatorii mesei respective, asa cum a spus caa.

Deci, pana acum si-au anuntat nickname-urile:
caa - caa333
Olaf - sduta
black ice - black_ice_
Lotte - dianette
Marcus - marcus_hanuancutei

...si cred ca, mai mult ca sigur, Socratel va juca cu nickul "profesionistul", cu care detine un rating exorbitant la whist. rolleyes.gif

A, era sa uit. Am facut o verificare si conturile sduta, respectiv caa333 nu exista pe doizece. Credeam ca l-ati creat deja. wink.gif

Ceilalti, ce parere aveti? Sunteti de acord cu propunerile lui caa?


milimetru
Ba există conturile caa333 si sduta! Mai verifica o data. E drept ca nu au jucat nimic pina acum, dar exista.
Marcus
Ah, da... eu am verificat doar daca au jucat. rolleyes.gif E bine sa-ti cunosti adversarii. tongue.gif
skysurfer
Salut. Eu voi fi skysurfer.
Nu va luati dupa ceea ce am jucat ca mai joaca si sotia de pe nick-ul meu si ei ii place sa joace la 0, asa ca de multe ori o pateste. Eu am avut de curand surpriza neplacuta a unei conexiuni proaste si pot sa spun ca la 6 secunde de multe ori nu apucam sa licitez eu... si imi punea din oficiu 0. Dc mai adaugati si faptul ca e cam dificil sa muti cu mouse-ul unui laptop cam vechi o sa ma intelegeti de ce cred ca 7 secunde e cam la limita. Dar daca toata lumea e de acord, ramane la 7 secunde.

Sambata pot sigur sa joc, dar duminica nu e cam inainte de 1 mai? smile.gif S-ar putea sa fie unii (posibil si eu) la padure.
Marcus
Salut, skysurfer. smile.gif

caa a fost destul de explicit, citeste mai atent:
QUOTE
gazda ia legătura prin PM cu ceilalţi parteneri de joc şi stabileşte de comun acord cu aceştia o oră convenabilă de disputare a partidei respective; acea oră poate să fie in week end sau nu, după cum se īnţeleg cei ce joacă şi īn funcţie de cum au ei timp disponibil


Deci jucam in week-end sau in cursul saptamanii, in functie de timpul fiecaruia. Oricum e mai usor sa potrivesti o ora pentru 6 persoane (respectiv 4) decat pentru 10.
Tyra
Eu sunt tyraaa.

E super propunerea ca jucatorii sa stabileasca ei intre ei.
Si as mai zice ceva. Daca Mihai este de acord poate putem deschide fiecare echipa cate un topicel prin Poiana sa discutam acolo si nu pe pm. E mai simplu... Cum e si la "Conventia Hanului".

Hai ca e bine gandita asta cu orele. mwah1.gif

A! Sau poate putem deschide un subforum ca la Sah in care sa deschidem topic pt fiecare echipa. Ia vezi Marcus cum o rezolvam si pe asta wub.gif tongue.gif

milimetru
QUOTE (John B @ 25 Apr 2006, 12:52 PM)
Imi pare rau daca v-am incurcat, dar eu trebuie sa ma retrag. Nu am posibilitate sa joc in week-end.

In noile condiţii poate se răzgīndeşte şi JohnB, motivul lui nu mai e valabil. Ce zici JohnB?

Ar mai trebui sa spună nick-ul, dintre cei care s-au inscris, Catalin si dade-valy. Iar "profesionistul" Socratel (maaan, maan, omu' e de... meserie, favoritul "calculului hīrtiei", cum ar veni! ohmy.gif ) sa confirme.
John B
Eu am net doar la slujba, intre 9-18. Timpul petrecut in fata calculatorului este destul de mare, asa ca as putea juca in intervalul asta.

am nick-ul Vladut05
dade_valy
Eu am nick-ul acelasi ... dade_valy wink.gif
Catalin
lazcatluc imi zice pe-acolo...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.