Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Rugby
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
Pagini: 1, 2
gigip
[quote name='pault80' date='20 Sep 2011, 10:13 AM' post='717268']


Asa este! Pacat ca jucatorii nostri sunt ambitiosi,talentati dar nu sunt recompensati,pe merit,pentru eforturile facute1 In rugby,spre deosebire de fotbal,nu poti sa trisezi,nu poti obtine re4zuktate fara investitii financiare!
abis
Dupa ce Canda a condus cu 15-0, Romania revine si castiga cu 17-15. Frumos!


ypsilonalpha
Intre timp, am mai batut o data Canada in noiembrie 2016, in luna meciurilor-test, si la fel si SUA si Uruguay - primele 2 victorii sint cumva neasteptate, cea cu Uruguay este normala.

Ca atare, ne-am ales ca bonus cu un meci contra Japoniei, in deplasare, in iunie 2017 - Japonia fiind organizatoarea viitoarei Cupe Mondiale. Si ne mai gaseste IRB ceva adversari prin zona, probabil Samoa / Tonga / Fiji, sau chiar ceva echipe secunde / tertze / locale de prin Australia si Noua Zeelanda.

Si toate astea fiindca IRB Nations Cup nu se mai poate tine in iunie la Bucuresti caci stadionul Arcul de Triumf intra in renovare din cauza de Euro 2020 (football rulzz), asa ca nationala se vede nevoita sa plece in bejenie pe alte continente. Noroc ca toate costurile deplasarii si cazarii sint suportate de forul mondial, din cite stiu, prin programele de dezvoltare a rugbyului pe mapamond, altfel ne secau de bani ...

Cla
Fain, Rugby, la fel de nasol ca American Football smile.gif

.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.