Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Rapid Bucureşti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2, 3
John B
Au mare ghinion. Iar Zicu ala e penal rau.
mutulica
au avutr om de gol... l-au dat in franta
John B
mi-ai luat vorba din ... mana. da si face treaba buna si acolo. a inscris in ultimele doua partide daca nu ma insel
mutulica
cam asa...
il inteleg si pe copos de ce e nervos.. ca l-a dat pe ala cu 4 milioane - taxe, si apoi a dat 3.2 milioane pe o gashka care nu prea face nimic
in plus... toti au fortat marirea de salar
John B
E o stare mai degraba intretinuta de Copos. Acolo, cum fac un re4zultat mai acatarii, cum scot nasul in public si spun ca sunt buni da' nu-i vede nimeni.
mutulica
cred ca li s-a ridicat nivelul de cind au jucat in UEFA... si nu a mai coborit
John B
Iar agita Copos pisica in Giulesti. Lucescu s-a enervat si a iesit in fata ieri pe posturile tv spunand ca la Rapid nu se vrea performanta si n-o sa fie liniste niciodata. Aici chiar ii dau dreptate. Parerea mea e ca Mr Copos s-a cam plictisit sa stea si sa tremure in tribuna la fiecare meci.
Un pronostic: Pe Lucescu jr. nu-l apuca returul laRapid
mutulica
daca Lucescu n-a vrut la Timisoara... nu ca Iancu ar avea mai multa rabdare sau minte, dar macar incasa salar mai mare

later... unde or fi mai nene suporterii aia de se dadeau de ceasul mortii sa ramina Lucescu jr la Rapid?
John B
pai vine acu din iarna
The Dude
Gata...s-a gatat si cu sperantele Europnene de Primavara...nu-i vorba ca de greci trebuie sa te temi si atunci cand iti fac daruri...si poate ca era mai rau sa ne calificam pe mana lor...Acu' duca-se..Plecam...da ne ducem neanvinsi....cu fruntea sus...(sa nu calcam intrun cacao)
Serenity
Ba eu chiar ma bucur ca raman baietii acasica, la caldurica si mancarica... Lasa, sa ramana la mamica, nu sa vagabondeaze prin Europa ca altii laugh.gif Ca sunt acri strugurii tongue.gif Si daca zboara Razvi de la Rapid, poa' sa vina la mine, sa-mi faca menaju' si alte servicii.. platesc bine rofl.gif

Just kidding. Asta e.. la cum arata situatia in momentul de fata, si daca ne-am fi calificat pe spatele grecilor, nu am mai fi inregistrat sub nici o forma performanta de anul trecut... Din declaratiile jucatorilor se intelege ca linistea e lucrul care lipseste in momentul asta si de care au cea mai mare nevoie la echipa. Eu astept sa vad o echipa in retur.

P.S. Eu traiesc cu impresia ca nu exista rapidisti pe Hanul asta. Am dreptate? cry.gif Daca nu, haideti sa facem o lista... tongue.gif
mutulica
esti singura impotriva tuturor...
doar daca n-are si copos cont pe aici
The Dude
El nu...dar am eu . Ma inscriu primul pe lista:rapidist din totdeauna, get beget si cu 20 de ani de locuit in Giulesti si din tata'n fiu..

Que Viva Rapid !!!
Marcus
Pacat ca s-a evaporat repede acel "Dream Team" cu Pancu si Niculae... ar fi fost un Rapid senzational sa joace in aceeasi echipa Daniel Niculae si Mazilu in atac, iar in spatele lor Pancu. rolleyes.gif Nu am nici o indoiala ca s-ar fi calificat mai departe daca ramanea Niculae, in fond de la plecarea lui atacul s-a 'rupt', iar Rapidul mai batea pe ici pe colo cu 1-0 gratie lui Moldovan la finalizare.

Rapid nu are scuza, nu se poate spune ca se retrage din Cupa UEFA neinfranta, cu fruntea sus. Asta nu e scuza, daca ne uitam la ce adversari a avut si la ce joc a practicat. Trebuia sa bata fara doar si poate macar in Giulesti pe Mlada Boleslav, pentru ca din cate am vazut se putea, dar cand ai jucatori care-si bat joc de ocazii (vezi Zicu, care si la Dinamo era exasperant cu ratarile)... n-ai ce sa mai ceri.
andra_v
Suporterii rapidisti merita o alta conducere. Pt. Copos, Rapidul este numai o afacere. Nu este interesat sa faca o echipa competitiva, tinand jucatorii de valoare. Cum are ocazia vinde. Tactica lui: presiune continua asupra antrenorilor si a jucatorilor. Razvan Lucescu a fost fraier cand s-a razgandit asupra demisiei.
andra_v
Ati urmarit aseara Supercupa? Rapidul a meritat sa castige? Meciul s-a ridicat la nivelul unui derby?
Serenity
De Rapid de ce nu mai zice nimeni nimic? cry.gif laugh.gif 16 pagini la Dinamo, si 2 la Rapid.... uite de-aia tin eu cu echipa asta laugh.gif
andra_v
Mi se pare inadmisibil modul in care Mircea Rednic a fost huiduit de "fani" cand s-a intors la Rapid. A fost ultimul antrenor care a adus Rapidului campionatul, dupa care stim cum a fost dat afara de Copos chiar de ziua lui. Dupa cum il cunosc, e un profesionist, un caracter puternic, iar zbieretele doar il ambitioneaza.
mutulica
daca le-a cantat-o pe aia cu tzeapa?
sunt curios cat de curand o sa le cante si celor de la Dinamo
bobo66
QUOTE(andra_v @ 19 Oct 2007, 02:58 PM) *
Mi se pare inadmisibil modul in care Mircea Rednic a fost huiduit de "fani" cand s-a intors la Rapid. A fost ultimul antrenor care a adus Rapidului campionatul, dupa care stim cum a fost dat afara de Copos chiar de ziua lui. Dupa cum il cunosc, e un profesionist, un caracter puternic, iar zbieretele doar il ambitioneaza.

Nu confunda fanii cu niste golani care se constituie in grup de presiune. rolleyes.gif
Serenity
Mda, nici eu nu am inteles-o p-asta. Chiar m-am bucurat cand am aflat ca a venit Rednic la Rapid, e unul din cei mai buni antrenori din Romania la ora actuala... Cei care l-au huiduit sunt niste cretini tongue.gif
mutulica
daca Rednic si-ar putea pune frau comentariilor, si si-ar vedea mai mult e vestiar ar fi beton. Din pacate reuseste sa isi atraga dusmani chiar si printre prieteni...
Seamana cu amicul lui Andone... cand e pe val da in toti, cand e la apa... o ia inapoi

in toata faza asta la Rapid se completeaza cu Copos, care se da popular... si vede meciul de la galerie.. din zona protejata
March
Alti derbedei din Liga I devil.gif

Săpunaru şi Bozovici, duşi cu catuse la mâini la Poliţie

frozen.blue
bine ca nu i-a pus fiola si lu base cand a plecat de alt meci. nu stiu ce vina au ei, atata timp ca nu au facut nimik decat sa fie la locu faptei.Sa fie copos sanatos......dar nu cred ca prosteste prea multa lume
mutulica
sa fim seriosi, sapunaru s-a mai dat in stamba
mi se pare normal sa fie amendati, in alta tara daca te iei de politie dormi in arest pina te racoresti
ce daca sunt fotbalisti? ar trebui si vedetele sa se invete cu disciplina si cu regulile ce trebuiesc respectate, si probabil daca ar respecta mai mult disciplina ar avea si rezultate mai bune

in articol chiar scrie ca strainul a fost cel care s-a comportat rezonabil
Energie
Credeti ca George Copos chiar o sa vanda echipa?
andra_v
Am vazut cat e de hotarat. Problema este daca e hotarat sa faca si fotbal, nu doar afaceri cu Rapidul.
mutulica
cred ca a vandut-o deja, acum se fac aranjamentele de ochii lumii..
Cucu Mucu
Cred ca era timpul ca un arbitru sa faca un astfel de gest impotriva huliganismului din teren si din tribune. Din pacate, gurile rele spun ca e facatura.
The Dude
E o mare rusine...
Pe toate stadioanele din lume se arunca lucruri; e o facatura odioasa demna numai de mintea unuia ca Becali.

Reporterii de la cancan au surprins insa conspiratia in facto

Acum, la ce se intampla in ultima vreme in fotbalul romanesc: ofsaiduri inventate, penaltiuri anulate flagrant, eliminari aiurea..la toate astea episodul de ieri ar putea fi picatura care sa umple paharul.

De asta moare fotbalul romanesc.. mad.gif

Sper ca ratiunea sa invinga, sau daca nu ea, macar frica de Dumnezeu..nu a lui Becali, ca el n-are niciunul, ci a celor de la federatie.


QUOTE
Din pacate, gurile rele spun ca e facatura.


Cum adica "din pacate" blink.gif blink.gif blink.gif ??
Deci daca ar fi facatura ar fi "din fericire" ???
andra_v
De unde pana unde facatura? Unde-i conspiratia?

Care offside-uri inventate? De unde penalty-uri anulate? Dinamo si Rapid s-au obisnuit in ultimii ani sa primeasca penalty la fiecare cadere in careu. Iar in Europa se mira ca nu ii favorizeaza nimeni.

Le urez arbitrilor sa aiba coloana vertebrala in continuare si sa nu se mai lase intimidati de gura si influenta lui Copos!
The Dude
Nu meiii..

Alea au fost faze care s-au intamplat in alte meciuri din campionat in ultimele etape.
Si da chiar si rapid a apelat la faze in afara regulamentului
andra_v
Am inteles, credeam ca sugerezi ca Rapidul a fost constant defavorizat de arbitri (cum se miorlaie Copos), ceea ce nu se poate sustine.
ilie
QUOTE(mutulica @ 8 Mar 2008, 05:58 AM) *
cred ca a vandut-o deja, acum se fac aranjamentele de ochii lumii..

a vandut-o de o luna, restul e pentru galerie...
intermediar si la vanzare si la ultimul meci a fost oieru', deci si The Dude are dreptate cu facatura.
iti vine sa nu te mai uiti decat la meciurile strainezilor si la nationale...
andra_v
Ce facatura? Copos incita galeria, urla impotriva arbitrajelor si se revolta cand culege furtuna. Fanii Rapidului inca nu sunt constienti ca, intr-un meci international, un club intr-o asemenea situatie, pe langa punctele pierdute la masa verde, era suspendat pe multi ani din cupele europene. Nici retrogradarea nu ar fi o sanctiune exegerata.
Superunknown
andra_v, io zic mai bine sa retrogradeze toate echipele care nu-i plac lu' jiji, si sa ramina in prima liga doar steaua, steaua 2 (gorila buzau) si steaua 3 (farul constanta).

Au fost cazuri similare in campionate straine in care arbitrul n-a suspendat meciul (vezi cele doua partide din campionatul Germaniei prezentate in gazeta sporturilor). In cazul lui Deaconu, fost junior la steaua, lucrurile sint clare: a luat o bricheta in cap (fapta sanctionabila, intr-adevar) dupa care s-a dus repede la locul faptei doar-doar o mai primi una, ca sa aiba motiv sa termine meciul. Ceea ce s-a si intimplat. Tot el, la meciul tur, n-a luat nici o masura cind un rapidist a primit un surub in cap din tribuna, ba colac peste pupaza, surubul respectiv a fost "pierdut" undeva pe drumul intre buzunarul observatorului si biroul federatiei.

Vad ca unii se si reped sa-l felicite pe Deaconu pentru "curajul" sau de a opri meciul. Curaj pentru un arbitru ar fi sa ia o decizie in defavoarea stelei, asta chiar ar fi o dovada de curaj in fotbalul romanesc.
Ovidius
Asta cu oprirea meciului, e facatura pe fata. Desi sunt stelist de cand ma stiu, mi-e scarba sa mai ma uit la meciurile stelei. Deja au ajuns la nivelul lui Dinamo, care clar e pe primul loc la aranjamente sad.gif
mutulica
cred ca cineva a vrut sa dea un exemplu... si a ales pentru asta Rapid
de ce spun asta:
- deja Nasu Sandu & Lupescu iesisera la rampa cu declaratii anti-Copos.. cum ca ar fi legalizat spaga la arbitri (asta cu ceva timp in urma)
- dupa aia au fost declaratiile pro... de dupa meci... mai mult sau mai putin politice, si in plus atitudinea aia de ... "banuiam ceva, dar speram sa nu se intample" regasita pe la mai multi (mai ales la dinamovisti care pareau happy ca nu a cazut nasolia pe ei)
- au mai fost si niste mici aluzii care lasau sa se inteleaga o potentiala surpriza, plus comentariile extrem de seci din partea unora care cam stiu cu ce se mananca lucruile in fotbal.. ceva in genul nu vreau sa fiu legat de asta, daca cumva se va afla adevarul vreodata
- cei de la Rapid au promis razbunare pentru plasa din Ghencea din meciul tur.. si faza cu bricheta a venit la fix ca sa arate "vezi ce bine daca aveati acuma o plasa din aia?"

deci... exemplul trebuia dat... si a fost ales Rapid... si intr-o oarecare masura si din cauza unor conjuncturi favorabile (galeria nu s-a astimparat nici in trecut indif de consecinte) dar si din cauza unor polite ce trebuiau platite.

cred ca echipele nu stiau de asta dinainte, si ca doar a fost o indicatie primita de arbitru inainte de meci - cum ca daca lucrurile degenereaza in tribuna sa opreasca meciul si sa dea un exemplu
Stelistii au profitat la maxim de faza, desi... daca as fi fost vreunul din ei, nu m-as simti confortabil sa stiu ca am pierdut meciul in teren

andra_v
Unde este, oameni buni, conspiratia? O bricheata aruncata din galeria Rapidului. Scurt pe paispe.
Ce tot te vaicaresti, mutulica? Clubul gazda este obligat sa asigure securitatea pe stadion; nu e in stare, nu participa la competitille nationale/din cupele europene.
Cand va intelege Copos ca nu merge cu miorlaiala? Tot anul a urlat impotriva arbitrajelor, pana cand a incitat galeria.

Vreau sa stiu si eu CUM se poate infiltra in sezonul viitor un delincvent in galeria Stelei. Suporterii se conosc foarte bine intre ei, pur si simplu nu poti patrunde la peluza cutare. Si, presupunand ca reuseste, Steaua e buna de plata pt. ca nu a asigurat securitatea.

Copos sa-si vada de joc, el cu vina, el cu prajina. A uitat cum a fost tras de par de arbitri, cum a castigat cupele cu penalty-uri inventate?

Ca Steaua a profitat de situatie este o cu totul alta mancare de peste. Becali trebuia sa fie mai diplomat, sa spuna ca prefera sa castige pe teren, dar, daca asta e regulamentul si lugu-lugu. Sa se bucure mai pe ascuns. In fotbal, norocul are si el rolul sau.

La aranjamente, Dinamo si Rapid impart primul loc, poate ii ajunge din urma Clujul, care vad ca are amnezie in privinta arbitrajelor favorabile din acest campionat.
Ovidius
QUOTE
Unde este, oameni buni, conspiratia? O bricheata aruncata din galeria Rapidului.

Pai nu e chiar asa. Mai intai a fost o bricheta (sau ce-o fi fost), in capul arbitrului, care in loc sa plece de acolo, am inteles ca se tot invartea in zona, doar doar va mai lua una ca sa aiba motive intemeiate de intrerupere a meciului.
andra_v
Unde e conspiratia? Bricheta, am inteles.
ShineWithMe
Bricheta e doar unealta. unealta nu se arunca singura, exista un creier in spatele oricarei unelte.
Parerea mea e ca cei care au aruncat din galeria rapidului, era stelisti infiltrati si platiti inainte de meci sa recurga la ce au ei mai bun (brichete) in cazul in care ceva nu mergea bine pt steaua.
E ilogic, absurd ca rapidistii sa arunce din tribune sa opreasca meciul la doar cateva minute dupa ce echipa lor conducea, cand nici nu trecuse bine euforia golului. e la mintea cocosului ca e ceva putred in asta.

conform unui sondaj prosport steaua e considerata echipa cea mai favorizata de catre arbitri in acest sezon.
desi are un lot de sunau trambitele la inceputul returului, steaua a castigat doar cu aportul arbitrilor meciurile din retur. daca va fi campioana, atunci va fi un titlu mincinos. sincer sper sa nu fie.
Ovidius
andra_v, tu nu ai vazut ca arbitrul a cautat-o cu lumanarea? Nu ai vazut ca in retur, asa ca printr-o minune, Steaua a devenit brusc cea mai avantajata echipa? Daca ai urmarit meciurile etapa de etapa, daca ai ascultat comentariile de dupa, daca ai citit presa de a doua zi, nu ai cum sa nu-ti dai seama ca cel putin din pauza de iarna se fac o gramada de marsavii pentru a castiga cu orice pret campionatul si a intra in posesia celor 10 mil de parai. In jocul asta de culise, sunt ferm convins sa sunt bagate Steaua si Dinamo. Despre Rapid si CFR am dubii.
Si ca sa fiu la subiect, ce rost avea ca galeria rapidului sa se apuce sa arunce cu obiecte in teren in momentul in care Rapidul conducea? Pai cand echipa ta conduce, te bucuri, nu te apuca nebuniile. Alea te apuca atunci cand esti frustrat ca echipa ta pierde si incerci oarecum sa-ti faci dreptate.
Superunknown
andra_v, tu ai fost vreodata pe stadion? Din afirmatiile tale hazardate as deduce ca nu.

QUOTE(andra_v @ 24 Mar 2008, 05:22 PM) *
Vreau sa stiu si eu CUM se poate infiltra in sezonul viitor un delincvent in galeria Stelei. Suporterii se conosc foarte bine intre ei, pur si simplu nu poti patrunde la peluza cutare.


Nu e nevoie sa se infiltreze, un delincvent s-ar simti ca acasa in galeria stelei rofl.gif Lasind gluma la o parte, intr-o peluza sint 5000 de oameni, iar la meciurile importante vin si oameni care nu dau in mod normal pe stadion. E imposibil sa se cunoasca toti intre ei. Imi amintesc un episod acum citiva ani, cind suporterii lui Dinamo s-au infiltrat in peluza stelista si au capturat steagul "Ultras". La fel, acum un an citiva suporteri, tot de la Dinamo, au stat o repriza intreaga in mijlocul galeriei Farului Constanta pentru a captura niste steaguri de-ale bastinasilor. Asa ca nu e imposibil ca niste stelisti sa se infiltreze in mijlocul suporterilor rapidisti, chiar daca ipoteza conspiratiei mi se pare si mie deplasata. Mai plauzibil este ca arbitrul sa fi fost bine "uns" dinainte si sa fi profitat de prima ocazie pentru a face cadou stelei cele 3 puncte pe care n-ar fi fost in stare sa le cistige prin mijloace cinstite.

QUOTE(andra_v @ 24 Mar 2008, 05:22 PM) *
La aranjamente, Dinamo si Rapid impart primul loc, poate ii ajunge din urma Clujul, care vad ca are amnezie in privinta arbitrajelor favorabile din acest campionat.


CFR a fost favorizat in turul campionatului, Dinamo si rapid or fi avut parte de citeva decizii favorabile, dar steaua este de-a dreptul sinonimul hotiei. "Aranjament" ar fi aproape un compliment pentru steaua, lor li s-ar potrivi mai degraba termeni precum furt, inselaciune, escrocherie, tilharie si lista ar putea continua mult si bine. Cind nu mituieste jucatorii echipelor adverse, becali umbla la arbitri si nici macar nu se mai jeneaza s-o faca pe ascuns. Se mai si lauda cu asta. Trebuie sa fii cu adevarat naiv (sau naiva) incit sa n-o vezi pe steaua drept campioana detasata a blaturilor, aranjamentelor, furturilor si tuturor lucrurilor necurate care se petrec in fotbalul romanesc.
mutulica
superuknown - daca sunt de acord cu ce spui tu, cum ca steaua sufera de butonita acuta... nu sunt de acord cu generalizarea completa. Dinamo a fost echipa cea mai suferinda de butonita - de butonita cronica, intinsa pe multi ani
si ca sa revenim la topic, de ce sa nu recunoastem ca si Rapid a avut acces la unele parghii pe anume perioade de timp

politica e parte din joc, miscarile si jocurile de interese fac parte din daily business... asta de fapt face diferenta intre unii conducatori de cluburi si altii
cert este ca butonita se opreste la un anume nivel, peste care deja ... tot ce conteaza e jocul echipei

si hai sa fim sinceri.. credeti ca daca Nasu' nu era in tribuna oficiala, umar la umar cu Platini la UEFA mai aveam noi parte de unele arbitraje favorabile? si aici vorbesc de echipa nationala
Ovidius
QUOTE
cert este ca butonita se opreste la un anume nivel, peste care deja ... tot ce conteaza e jocul echipei

Asa ar trebui sa fie, dar la noi, in unele cazuri, depaseste cu mult limitele bunului simt.

QUOTE
si hai sa fim sinceri.. credeti ca daca Nasu' nu era in tribuna oficiala, umar la umar cu Platini la UEFA mai aveam noi parte de unele arbitraje favorabile? si aici vorbesc de echipa nationala

De asta nu mi-e rusine, ca mult prea mult timp am fost furati pe fata.
dead-cat
QUOTE
Unde este, oameni buni, conspiratia? O bricheata aruncata din galeria Rapidului. Scurt pe paispe.
Ce tot te vaicaresti, mutulica? Clubul gazda este obligat sa asigure securitatea pe stadion; nu e in stare, nu participa la competitille nationale/din cupele europene.
Cand va intelege Copos ca nu merge cu miorlaiala? Tot anul a urlat impotriva arbitrajelor, pana cand a incitat galeria.


in tur i-au dat pe ghencea la unu de la rapid in cap cu un surub si s-a intimplat exact nimic. idea e, ca n-ar penaliza nimeni pe steaua. evtl. ici-colo cate-un meci fara spectatori sa inchida ochii lumii.
berbecali declara in presa ca a cumparat in trecut meciuri (ca si padureanu de la bishnitza dealtfel). s-a sesizat cineva? in alta parte asta inseamna proces si parnaie, evtl. excluderea echipei din competitii.

de asemenea se pare ca e imposibil sa castigi campionatul in RO fara sa mituiesti arbitrii. tind sa-i dau dreptate lui superunknown, in returul asta se vede un nivel de joglerii pt o echipa (steaua) cum nu s-a mai vazut de ceva vreme in fotbalul din liga lui mitica. nu car fi restul ingerasi, dar in momentul de fata se cam intrece masura.
andra_v
Sa revenim, campionatele si cupele trecute, Dinamo si Rapid, campioanele aranjamentelor. Turul trecut, Clujul. care va fi egalat turul asta de Dinamo. Hotii striga "Hotii!".
andra_v
Printre putinele lucruri laudabile ale presedintelui Traian Basescu se numara decorarea arbitrului care a avut curajul sa intrerupa meciul dintre Steaua si Rapid. Felicitari presedintelui Romaniei pt. barbatia de a se pune rau cu suporterii, asumandu-si riscul scaderii popularitatii printre masele care le stiu pe toate (regulamente, legi, vad ca suntem experti si in criminalistica)!
mutulica
QUOTE(dead-cat @ 25 Mar 2008, 05:00 PM) *
de asemenea se pare ca e imposibil sa castigi campionatul in RO fara sa mituiesti arbitrii. tind sa-i dau dreptate lui superunknown, in returul asta se vede un nivel de joglerii pt o echipa (steaua) cum nu s-a mai vazut de ceva vreme in fotbalul din liga lui mitica. nu car fi restul ingerasi, dar in momentul de fata se cam intrece masura.


cam peste tot in lume exista butonita...
iar cum fotablul e showbiz, iar there is not biz like showbiz.. cu banii si politica si tot ce se afla in spatele bizului in sine... butonita merge
mai pe fata, mai pe dos...

sa vedem ce reuseste Taher sau cum il mai cheama pe noul venit in expresul de Giulesti
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.