Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Consultatii Gratuite Pentru Membrii Din Han
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Pagini: 1, 2
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Felina @ 12 Jan 2006, 06:01 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 12 Jan 2006, 03:32 PM)
Irlandaaaa? Oauuuu! IRAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Mishto, Felina. OK. Poza cu numarul cinci e interesanta. Are o expresivitate anume, tainica. Spune-mi daca ai jucat teatru pe undeva. Nu e nici o problema daca esti racusoooor! Astrologia e o poveste frumoasa dar atat. Conteaza enorm hotararea ta, repet. E bine ca ai experienta unui concurs de Miss. Esti familiarizata cu tracul, miscarea de scena, miscarea scenica (sunt doua lucruri diferiteee) si alte bla, bla-uri. Acum, sunt mai  multe cai:
1. te apuci serios de un curs de teatru daca ai cumva o alta meserie, daca nu esti actrita deja.
2. faci o facultate de teatru/film in Irlanda daca te lasa irlandezii, dragii de ei.
3. iti iei inima-n dinti si dai o proba la o teleiziune
4. iti trimiti pozele la reviste de specialitate.
5. iti pui la punct un PR in Irlanda pe tema asta.
6. intri in relatie cu lumea teatrului sau filmului din Irlanda/Anglia. Relationalul conteaza.
7. devii atat de curajoasa incat ce spun eu aici e deja o copilarie pentru tine si maine, poimaine o sa te vad in filmeeee
8. fa-o Felina, ar fi pacat sa nu incerci.


Am urmat in studentie un curs de teatru, dar nu l-am sfarsit.

Reviste de specialitate? Nu stiam ca exista asa ceva... ai idee cum as putea da de ele?
Ce inseamna PR? (Zici tu: "iti pui la punct un PR in Irlanda pe tema asta.")



QUOTE

Poza numarul cinci ma indeamna sa cred ca ai putea avea sanse. Te intreb de ce poza cu numarul cinci il face pe Ovidiu Bufnila sa creada asta!


Poate pentru ca exprima foarte bine fericirea si libertatea pe care le simteam la momentul respectiv?

QUOTE

Cu prietenie, tinandu-ti pumnii,

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine


Multumesc mult de tot, in primul rand pentru ca mi-ai dat ceva idei noi, apoi pentru ca mi-ai acordat ceva sanse, dar mai ales pentru ca mi-ai luat in serios intrebarea initiala,
Felina
maslina

Felina, arunca o privire si in Codul ICAN poate te ajuta cumva:
www.aferaonline.ro
Iti tin pumnii in tot ce faci!
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Felina
Ovidiu, tocmai am facut figuratie intr-un film!
Sunt foarte incantata de ceea ce am vazut acolo.
Am considerat sa iau problema prin invaluire. Ca figurant am avut ocazia sa vad ce se intampla pe un platou de filmare, care e atmosfera si daca ma impac cu ea. Mi-a placut mult. Sa vadem daca sunt in stare sa fac urmatorul pas.
Ovidiu Bufnila
Iti tin pumnii, Felinaaa!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.