Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:I Don't Like Mondays
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3
Mihai
Scrieri, ganduri, amintiri din viata forumistei Ares_mE veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif
Ares_mE
boing....boing....boing.....
azi ma simt biluta....
de ce scriu acest jurnal este un mister foarte mare pentru mine.cred ca vreau sa ma aud vorbind(sau mai bine zis sa ma citesc vorbind).
anyway...azi am plastelinizat ohyeah.gif .ceea ce in limbaj normal inseamna ca m-am jucat cu plastelina.opera mea de arta e inca in constructie...momentan sunt 2 picioare legate de ceva ce sper eu ca va fi un trunchi candva.asta daca nu ma supar si nu ma apuc sa il fac copac sau mai stiu eu ce.nu ma mai jucasem cu plastelina de vreo 12 ani...uitasem cat de fain e(ah...da....sunt foarte pasionata de "puncte,puncte" tongue.gif ).offff...cred ca e mai bine sa nu ma bagati in seama...mi-e somn si am mult prea multa cafea in mine. f**k...iar mi-am pierdut bricheta.imi da si mie cineva un foc?never mind...am gasit-o.
promit ca la post-ul urmator sa incerc sa fiu mai coerenta...in apararea mea trebuie sa spun ca nu am dormit de sambata dimineata.
Ares_mE
am uitat sa precizez ca daca are cineva ceva de spus este binevenit sa vorbeasca liber.critica constructiva? tongue.gif
Ares_mE
lipsa de somn are efecte devastatoare.eu imi propusesem ca acest jurnal sa fie cat de cat serios dar imi este imposibil sa fiu serioasa din moment ce ma simt biluta.in cazul in care va intrebati ma simt o biluta din aia care face boing,boing si sare isteric.nu stiu ce culoare am totusi:(.normal ca exista si varianta de a nu scrie azi dar m-am gandit ca merita sa va impartasesc si voua faptul ca sunt o biluta.aberez pe ideea asta cu biluta...boing:P.oricum,imi tin promisiunea de a fi ceva mai normala la urmatoarele post-uri.sper cel putin.

boing,boing
Olaf
QUOTE (Ares_mE @ 28 Nov 2005, 07:40 PM)
anyway...azi am plastelinizat ohyeah.gif .ceea ce in limbaj normal inseamna ca m-am jucat cu plastelina.opera mea de arta e inca in constructie...momentan sunt 2 picioare legate de ceva ce sper eu ca va fi un trunchi candva.asta daca nu ma supar si nu ma apuc sa il fac copac sau mai stiu eu ce.nu ma mai jucasem cu plastelina de vreo 12 ani...uitasem cat de fain e

Am primit de ziua mea un set de plastelina, si aproape ca uitasem de el. Dar sapatamana trecuta l-am redescoperit si m-am apucat de construit. Am vrut sa fac o masinnuta, dar nu am (inca) indemanarea necesara (sau rabdarea), asa ca mi-a iesit pana la urma un carucior... spoton.gif
Ares_mE
offf...dupa ultima sedinta de plastelinizat omuletul meu a ajuns sa semene si el cu un carucior.dar lasa ca ma fac eu mare!!!! ohyeah.gif ...oare 3 metri o fi destul de mare? hmm.gif tot nu sunt serioasa....uite cum promit eu lucruri si uit sa ma tin de ele...bine ca macar mi-am amintit.ma duc sa mai plastelinizez un pic.
Ares_mE
Uite ca postez din nou numai ca pe alt ton ca m-am intristat rau intre timp.Stateam eu si plastelinam fericita si uite ca incepe o melodie care imi aminteste de o persoana foarte draga mie...si acum stau suparata si numai winamp-ul e de vina! mad.gif Offf....si acum ascult melodia aia incontinuu si nu pot sa mai fac nimic...
Ares_mE
Uite ca s-a terminat si ziua de ieri...tare nesuferita mi-a fost.Acum sunt relativ fericita pentru ca e ziua mea(ma cheama Andra).Of...nu am busuioc in casa...cum o sa-mi visez eu uristul?? hmm.gif Cred ca tre' sa astept pana la anu' tongue.gif .
Ares_mE
Uite ca iar ma gandesc la trecut...Urasc foarte tare ideea asta.Urasc multe lucruri."Ma doare tot ce-a fost si nu mai este..."
Mihai
flowers.gif La Multi Ani!

Multa fericire, iubire si sanatate! mwah1.gif Si fie ca ce va fi... sa fie de bine. smile.gif

pash.gif yay.gif ani.gif
Oiski-Poiski
La multi ani Biluta 39.gif smile.gif
flori
Andra La Multi Ani!
Sa dea Domnul ca ursitul sa-ti apara in realitate si sa te faca fericita!
denise
smile.gif La Multi Ani, Andra.
Super titlul si imi place si stilul.
Ares_mE
Multumesc frumos tuturor celor care mi-au zis "la multi ani"...dar si celor care nu mi-au zis dar s-au gandit sa-mi zica...
Uite ca eu am venit acasa foarte deprimata,plictisita...si voi m-ati inveselit...sunteti niste dulci cu totii mwah1.gif hug.gif Ca tot ma gandeam eu in timp ce urcam scarile(ca stau la 10 si nu imi merge liftul)la ce voi face cand ajung acasa....si uite ca va pup din nou pe toti mwah1.gif ca m-ati inveselit...aaa.....si ptr denise....titlul vine de la o melodie care imi place foarte mult....da' nu mai stiu cine canta varianta originala....stiu ca au bon jovi si tori amos cover-uri dupa ea(ah...da...am uitat sa precizez ca sunt innebunita dupa bon jovi de vreo 10 anisori)....

jude
QUOTE (Ares_mE @ 1 Dec 2005, 03:13 AM)
...dar si celor care nu mi-au zis dar s-au gandit sa-mi zica...

Aia eram eu... sorry.gif Se pune cu o zi intarziere? flowers.gif
Olaf
Da, si eu, tot cu intarziere: ieri eram prea ocupat sa (ma) sarbatoresc tongue.gif
Ares_mE
Normal ca se pune.Mersi frumos!La multi ani si voua ca doar e 1 decembrie!
Latest news!!!Ultimul raport cu privire la omuletul de plastelina afima ca incepe sa semene cu un omulet!!Cu adevarat senzational!
Promit ca dupa ce o sa fie gata o sa pun o poza cu el sa il stie lumea. tongue.gif
Ares_mE
clapping.gif Am terminat omuletul!!!E cel mai frumos omulet din lume!Si acum sta sprijinit de monitor si se uita la mine cum scriu si va face cu mana ohyeah.gif Da' uite ca nu m-am gandit cum sa il botez..............................Cred ca o sa ii zic Georgica.Daca aveti alte idei....Stai sa ii pun si poza sa il stie toata lumea tongue.gif
jude
rofl.gif Foarte artistic omuletul tau! La mai multi! smile.gif

Olaf
Da, foarte... expresiv smile.gif
Ares_mE
Stai sa va mai dau si un close-up
Ares_mE
Urasc lumea!Si da,merita....Astazi,o colega de clasa imi povestea foarte senina cum a avortat ieri...Pentru mine a fost dureros.Numai ideea ca fiind om poti avorta fara sa te gandesti ca acel copil poate fi cineva....oricine...ma doare...Chiar daca nu imi plac copii...nu stiu...m-a bulversat faptul ca un om poate omori o alta fiinta inainte de a-i da sansa sa se nasca fara sa se gandeasca macar la faptul ca e o crima...Si nu vorbesc despre avort...ci despre inconstienta...Tot ea imi povestea despre o femeie care facuse 11 avorturi!!!!11!Generatia din care fac parte dar careia nu ii apartin e atat de inconstienta...Si eu fiind in situatia ei as fi ales aceeasi cale...dar in nici un caz nu mi-ar fi fost asa de usor...Nu cred ca e ceva despre care poti vorbi zambind...
Pentru a intelege ce m-a mai suparat azi va rog sa incercati ceva...Incercati sa va ganditi la o persoana pe care o respectati enorm de mult.Genul acela de om care chiar merita tot ce e mai bun.Nu conteaza prin ce v-a impresionat sau in ce relatii sunteti cu el sau ea.Acum,imaginati-va ca acel om poate sa moara oricand...Si voi nu puteti face nimic pentru a impiedica asta...Daca sunteti ca mine si pretuiti anumite lucruri mai presus de orice altceva atunci e mai simplu de inteles...Eu respect enorm de mult oamenii inteligenti care,pe langa asta,sunt si foarte "cititi"...Oameni care pot purta o conversatie pe orice tema fara sa se blocheze.Eu cunosc,din fericire pentru mine,trei asemenea oameni...Ganditi-va ca unul din ei poate muri acum...Si ca voi nu puteti fi langa el(sau ea) pentru ca el(sau ea) nu va lasa...Si ganditi-va ca acela e omul pe care il iubiti...
Urasc lumea...
"I wanna shoot the hole day down..."
denise
sad.gif colega ta va realiza mai tarziu ce a facut- si asta nu inseamna ca o va durea mai putin.
Despre persoana bolnava - incearca sa nu te gandesti la tine ci la ea. Poate nu i-ar placea sa fie vazuta in astfel de momente, nu asa vrea sa raman in amintirea voastra, plus ca mai mult ca sigur vrea sa te protejeze. Si unui bolnav ii e foarte greu sa mai suporte si durerea celorlalti, pe care o simte si o vede, oricat ar incerca acestia sa o ascunda. E greu, dar va trebui sa accepti- este alegerea acelei persoane, e dorinta ei, poate ultima. Cu atat mai mult trebuie respectata. hug.gif
flowers.gif
Ares_mE
Nu faptul ca nu pot fi langa aceea persoana ma doare cel mai tare...ci faptul ca in general oamenii care merita sa fie fericiti sunt cei care au cele mai multe probleme.
Ares_mE
Uite ca m-am mai inveselit(cred ca faptul ca maine tre sa ma duc la scoala ajuta...ca ma gandesc ca de-abia maine ohyeah.gif ).Ah..da...Si pentru ca vine Mos Nicolae!Va saluta si Georgel caruia i-a cazut un picior dar nu conteaza.Il cladesc eu la loc!Mie imi pica netul din juma' in juma' de ora si imi vine sa iau un ciocan si sa dau in monitor pana il fac bucati .Ce vina are monitorul inca nu stiu...cred ca e mai aproape ohyeah.gif Astazi mi-am facut clatite si ceea ce e cel mai frumos e ca au fost chiar bune!Vara asta am incercat sa gatesc supa la plic...Am ars-o!!! ohyeah.gif Sunt cea mai buna bucatareasa din lume,nu-i asa?In rest...m-am jucat,am citit...am revazut "Stralucirea eterna a unei minti neprihanite"....Ma duc sa mai vad un film...cred.Voi reveni tongue.gif
Ares_mE
Vine,vine primavaraaaaa....Ma obsedeaza cantecelul asta de vreo 2 zile ohyeah.gif Uite ca a venit si ziua asta,una din zilele mele preferate din an yay.gif .Acum lipseste un pic de zapada si ar fi perfect.Si mai e putin de tot pana la Craciun(si implicit vacanta ohyeah.gif ).De maine cred ca iar o sa innebunesc pe toata lumea cu colinde.Dar pana maine..."Vine,vine primavaraaaaaaaaa!"
voua ce v-a adus Mosu'?
Felina
QUOTE (Ares_mE @ 6 Dec 2005, 10:52 AM)
voua ce v-a adus Mosu'?

Nimic! cry.gif Platesc tributul emigrarii.
Ares_mE
Imi pare rau sad.gif dar sa stii ca nu e el de vina... flowers.gif Astea i-au cazut din sac in fata usii mele si nu stiam pentru cine sunt...Uite ca acum aflu.Il ierti ca e batran si nu vede bine? flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif
Felina
Sigur! Orice e mai mult si mai bun ca nimic. sorry.gif
Ares_mE
Stai ca mi-a trimis un sms si mi-a spus ca asta e tot pentru tine.user posted image
A vrut sa-l lasa la tine dar nu ti-a gasit casa...E chiar foarte batran....Si mi-a mai zis si ca la anu' o sa incerce sa nu mai uite.
Felina
wub.gif sorry.gif sorry.gif
m-ai facut sa cry.gif
parca am doi ani unsure.gif

Cel mai mult imi place ursuletul, cred ca e pufos si bland. Daca te mai intalnesti cu el, sa-i zici multumesc frumos din partea mea si ca-l astept si la anu! sorry.gif
Ares_mE
Promit sa-i zic!Si daca iar nu iti gaseste casa la anu' sa stii ca il bat!
Of...hai ca m-am luat cu Mosu' si am uitat sa ma laud!I-am facut scaun lui Georgel!Cu cana pentru cafea cu tot ohyeah.gif .Da nu mai am plastelina cry.gif .Poate imi aduce Mos Craciun tongue.gif !
Felina
vrem dovada! (adica poze tongue.gif )
Ares_mE
E bine?Chestia neagra de langa el ar trebui sa fie o scrumiera si aia albastra cana...plina cu cafea ohyeah.gif sau ceai....In functie de cheful lui cred
Felina
laugh.gif ce relaxat e, asa... picior peste picior... biggrin.gif
Ares_mE
Pai tu n-ai fi la fel de relaxata daca n-ai avea nimic de facut toata ziua?Acuma sta si se uita la mine si mi-a spus ca vrea si un televizor...ca se cam plictiseste.Oricum va saluta pe toti si va doreste numai bine!

Uite ca editez pentru ca am simtit nevoia sa ma laud!Am gatit ohyeah.gif !Si a fost bun!L cat de prost gatesc in general faptul ca a fost chiar si comestibil e un mare motiv de mandrie!
Ares_mE
Offf...uite ca a venit si perioada asta a anului.Azi ma plimbam pe strada si am vazut primii Mosi din vitrine.Si beculete...cadouri...Si mirosul ala inconfundabil de iarna...Eu vreau sa dureze perioada asta la infinit!Si vreau zapada!Ca daca nu e zapada n-are pe ce sa alunece sania lui Mos Craciun si ramane blocat pe undeva...si nu mai ajunge la mine cry.gif .Sunt obsedata de ideea asta de mica.Hai sa va povestesc ceva...Aveam vreo 3-4 ani si era ajunul Craciunului...pe la pranz.Si eu eram foarte suparata ca nu era zapada si ca nu o sa vina Mosu'...Asa ca m-am urcat pe un scaun,am razuit gheata din congelator si m-am apucat sa o asez pe marginea balconului...Si seara nu intelegeam de ce a venit pe usa cand eu ii asezasem gheata ca sa aiba pe ce ateriza.Dar mi-a explicat ca a venit cu masina pentru ca trebuia sa ajunga si la alti copii si ei nu ii pusesera gheata.
Eu il iubesc foarte mult pe Mos Craciun.Pentru ca imi aduce in fiecare an iarna...
Ares_mE
Azi mi-e dor de mare.De fapt de Vama.Da are si o cauza dorul meu...Eu sunt o mare consumatoare a mancarii la cutie(in principal pentru ca si eu si maica-mea gatim la fel de prost).Asa ca azi am fost la magazin si am luat mancare pentru 3 zile(adica vreo 6 cutii tongue.gif ).Si uite cum mancam eu fericita mi-am amintit de vara trecuta cand stateam in fata cortului cu o prietena de-a mea si mancam conserve cu un cutit ca n-aveam furculita.Si uite ca acum mi-e dor de Vama si vreau sa dorm si sa visez ca sunt in cortul meu si e foarte cald si ies afara...Asta e una dintre cele mai faine senzatii din lume pentru mine...Of...da lasa ca vine iar vara!!! tongue.gif (poate reusesc sa fug si de 1 mai...da' mai greu ca am bacu' si maica-mea e un pic fixata pe ideea asta...da tot ajung eu ohyeah.gif )
Ares_mE
Mor de nervi! 50.gif Vin si eu acasa,ca omu',cu un joc nou.Instalez jocu',merge bine si tocmai cand incepea sa-mi placa din ce in ce mai tare incepe sa mearga din ce in ce mai greu si se blocheaza! mad.gif Si acum mor de nervi si nu stiu ce sa fac,astept sa fie seara sa vina o prietena pe la mine sa ne uitam la filme si ma gandesc ca ar trebui sa fac curat.Dar mi-e atat de lene...sper ca macar sa conteze intentia tongue.gif .
Ares_mE
Azi sunt intr-o stare de lene existentiala sau,ca sa il citez pe diriga-miu, de "je m'enfichism".Ma doare si capul...N-am chef nici macar de citit.Si stau,mananc mandarine si ma uit pe pereti gandindu-ma la ce as mai putea face si nu-mi vine nici o idee.Nici tigari nu mai am...
Ares_mE
Offf...e foarte greu sa fii lenes...Eu acum stau in patut si ma gandesc la cele 20 de probleme de fizica pe care trebuie sa le rezolv pana maine dimineata...si pe care sper sa le rezolv(macar in procent de 30-40%).Dar mi-e atat de lene..."Cel mai placut lucru din lume nu e sa nu ai nimic de facut si sa stai ci sa ai multe lucruri de facut si sa stai."Tare adevarata e chestia asta.Oricum,ma gandesc ca in curand o sa inceapa unul din serialele mele preferate asa ca nu are rost sa ma apuc acum pentru ca oricum va trebui sa imi intrerup munca,nu?Asa ca stau si aberez,vorbesc cu Georgel si mananc in continuare mandarine.Cred ca am mancat vreo 2-3 kile pana acum...Noroc ca mama stie ca sunt obsedata si imi cumpara multe ohyeah.gif .
By the way...vrea cineva sa imi scrie si mie tema?Dau o bere...
jude
Acum stau si meditez la posibilitatea ca in viitorul apropiat sa ma incumet sa infrunt cele n probleme la fizica (sunt prea multe ca sa le mai stiu numarul), poate- poate trec si de teza asta. rolleyes.gif Si mananc mandarine. hmm.gif Serios ca nu-i plagiat! sorry.gif
Ares_mE
Pai nu mai are cum sa fie plagiat ca de ieri s-au schimbat datele problemei.In primul rand nu mai mananc mandarine(ca nu mai am).In al doilea rand am fost deja la meditatii asa ca nu are nici un rost sa ma gandesc la faptul ca as putea face ceva pentru teza(mersi ca mi-ai amintit ca am teza saptamana asta) pentru ca eu consider ca al meu creier are nevoie de o pauza dupa 2 ore jumate de efort sustinut(mai mult sau ma putin).Si in al treilea rand din moment ce nu mai am mandarine mananc bomboane.Ah...da....si aberez. tongue.gif
Ares_mE
Grea e viata de elev chinuit...Pana acum am stat incercand sa imi invat la chimie dar acum mi se amesteca toata in cap si tot n-am invatat nimic.Tare nesuferita mi-e materia aia...da' mai am putin si scap de ea spoton.gif !Offf....hai sa va povestesc faza minunata azi:una din fantasticele mele colege de clasa(un picut blonda)era foarte suparata ca nu e deschis la bibiloteca si nu poate cauta sensul filosofic al cuvantului "indurata"....ca doar in cerinta era intre ghilimele asa ca trebuie sa aiba un inteles ascuns...la care eu si o alta colega(dupa ce ne-am oprit din ras)am incercat sa ii explicam ca bietul cuvant e intre ghilimele pentru ca era un citat.Parca nu mai pare atat de amuzant acum...dar oricum atunci m-am prapadit de ras laugh.gif ...biata de ea era atat de incurcata...Ce sa-i faci?Daca autorii de manuale "e" rai si "foloseste" termeni din astia complicati...Acuma astept sa treaca si ziua de maine si sa scap de nesuferita aia de materie si ma gandesc ca ar trebui sa fac curat dar mi-e atat de lene incat voi mai amana putin(probabil vreo saptamana-doua...nu mai mult tongue.gif ).Offf....
Ares_mE
Plutesc pierduta prin universul meu paralel populat cu pitici si trecut.Aici e multa zapada,munti intregi si ninge mereu cu fulgi mari de tot...Si e frumos...Si azi-ul din lumea mea e o zi dintr-o iarna veche,din iarna mea de vis.Azi,ma plimb prin zapada cu el-ul meu si ii simt mana prin manusi.Si il iubesc...atat de mult...E asa de frumoasa ziua asta.Si iar vorbim despre lucrurile banale de care mi-e dor...si e frig...dar asta nu conteaza...Tu esti aici...Tu esti mereu aici in lumea mea...Lumea mea e cea mai buna dintre lumi...cred.
Ares_mE
Incep sa simt nevoia sa povestesc tot ceea ce simt.Sa ma descarc,sa scap de toate lucrurile mai mult sau mai putin placute care ma bantuie.Insa stau si ma intreb daca merita...Daca nu cumva este mai bine sa las totul in trecut...De cateva zile sunt intr-o stare ciudata...ma cert cu toata lumea.Ma pierd prin idealuri marunte...si sper sa trec de inca o zi,si inca o zi,si inca o zi...Astept sa se schimbe ceva...cred ca astept o minune,mai degraba...Nu stiu..."Hoinaresc de-a lungul si de-a latul zilelor ca o tarfa intr-o lume fara trotuare..."Ciudat cum mereu ma gasesc in cuvintele lui Cioran...
Ares_mE
Azi am stat 4 ore ve vorba cu o amica despre multe lucruri,importante sau nu,si am inceput sa ma simt mai bine.Cred ca pur si simplu simteam nevoia de a vorbi despre ceva...de a umple golul din jurul meu folosind cuvinte.Incet incep sa-mi revin.Ma ajuta si faptul ca e iarna,ca ninge si ca peste tot prin oras sunt beculete si brazi impodobiti.Si faptul ca de Craciun o sa vina el acasa.Nu l-am mai vazut de 3 luni jumate...
Ares_mE
Maine ma duc sa-mi iau brad biggrin.gif .Imi plac brazii foarte mult. wub.gif Brazii aceia adevarati...Imi place mirosul lor,imi place faptul ca nu sunt niciodata ca in filme,imi place faptul ca le cad acele...Pentru mine nu e Craciun daca nu am brad in casa.Ah...da...si imi place la nebunie faptul ca am crescut si ajung sa pun steaua in varful bradului tongue.gif .Si acum stau in pat,cu cana de ceai in fata si ma gandesc ca e Craciun...
Ares_mE
Mi-am luat bradut!E mic si frumos.De fapt e cel mai frumos brad din lume wub.gif .Eu iar mananc mandarine tongue.gif .Cred ca ar trebui sa ma duc la un concurs de mancat mandarine.Am 80% sanse sa castig tongue.gif .In rest...nimic.Mi-am luat geaca mare,mare de tot.Ma pierd prin ea da' imi place la nebunie. wub.gif.Vreau sa vina Craciunul...Ah...da...mi-am amintit ca maine trebuie sa ma duc sa vad un apartament...Iar ma mut...Asta ar fi a 4-a sau a 5-a oara...cred.Mie imi place.Mai ales ca eu voi fi cea care alege mobila tongue.gif .Oricum...pentru mine va fi mai mult o locuinta temporara pentru ca sper ca la anu' sa intru la facultate...
Edit:S-au despartit Luke si Lorelai cry.gif .
Ares_mE
Azi am fost sa vad apartamentul ala...Groaznic...Ma intreb cum pot unii oameni sa traiasca in anumite conditii...In fine.Maine trebuie sa vad un alt apartament si o casa.E un cosmar toata chestia asta cu plimbatul din casa in casa cautand ceva decent.Zilele astea trebuie sa vina iarasi cineva sa imi vada casa. hh.gif Nu imi place deloc ideea ca niste straini sa intre in camera mea dar trebuie sa accept.Off....Maine am lucrare la chimie si teza la franceza...Minunat...Macar mai scap de o teza.La chimie tot nu mi-am invatat nimic...Nu inteleg nimic din materia aia.Offff....
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.