Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intalnirea Opsedatelor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3
nefertiti-old
Eu si Mara ne tot planuim sa ajungem in Irish Pub (pe Titulescu) la o irish cofea, desigur laugh.gif , si de cand tot amanam ni s-au lungit urechile. Intre timp, s-au mai anuntat amatoare, asa ca propun sa ne organizam. Cum oPsedatii sunt mai mult plecati, o sa ne intalnim fara ei, dar daca se rataceste vreunul printre noi e binevenit, insa pe raspunderea lui devil.gif .
So, propuneti o zi si o ora, eu sunt relativ flexibila in acest sens.
Mara
Miercuri la 6? smile.gif
Scarlett
eu zic ca e OK

nefertiti-old
Si eu zic la fel.
Eve
Miercuri e perfeeect clapping.gif
De abia astept sa ne intalnim smile.gif
Kitty
miercuri la 6 good enough...but...cine ma ia de la vreun metrou...banuiesc ca de la Basarab laugh.gif Tocmai mi-a plecat soricelul la severin biggrin.gif let's have some fun rofl.gif
nefertiti-old
Da' de ce tre' sa te ia cineva de la metroul ala? unsure.gif
Kitty
banuiam ca-i cel mai aproape de Irish Pub...si eu nu stiu exact unde...dar nu-i bai....poate ne vedem altadata...cand o veni geni in town rolleyes.gif
nefertiti-old
Ioooooi, cum adica sa nu vii? mad.gif Eu nu stiu unde e metroul ala al tau, la cat de bine cunosc si eu Bucurestiul... rolleyes.gif , dar propun sa ne vedem la Piata Victoriei si mergem impreuna. Asa e bine? smile.gif
Kitty
perfect biggrin.gif din cate am auzit sunt preturi destul de mari...un capuccino sau o cafea cu laptic sau doar laptic laugh.gif mi-oi permite si eu tongue.gif sau poate incerc un frappe drool.gif
nefertiti-old
Sa stii ca nu e mare diferenta de pret fata de alte locuri. Ultima data am fost acolo la bere si a fost ok. Lasa asta, ca vedem noi tongue.gif .
Kitty
chiar asa...mergem la cafea da' pot lua bere? ohyeah.gif da' nu suflati o vorba la genicon laugh.gif daca intreaba spuneti ca am fost cuminte si am baut laptic spoton.gif daca intreaba barman-ul de buletin ziceti ca garantati voi pt mine tongue.gif

Sa nu va speriati...inca n-am implinit varsta pt a consuma alcool in America, aici da sorry.gif
Felina
as veni si io sorry.gif
dar nu mai circula rata de dublin-bucuresti decat la intai ale lunii laugh.gif
Kitty
pt tine tre' sa fie cursa speciala tongue.gif ca doar esti felina...las' ca pun eu o vorba buna si te trimit par avion tongue.gif
nefertiti-old
Ramane cum am stabilit? unsure.gif
Mara
Azi e MARTI! rofl.gif
nefertiti-old
Stiuuuu, intrebam doar laugh.gif .
Scarlett
deci....desi azi e Marti...ramine cum am stabilit ?

P.S. amanuntele ..miine dimineata ?
Mara
Pentru ca vad ca insistati atat sa va spun, ok, fie: vin! Da, da, pare incredibil, dar voi fi acolo! laugh.gif

Pese: m-am tampit! rofl.gif

Pese2: care amanunte?! unsure.gif
Scarlett
Nefe zicea ceva de metrou ...sau ne vedem direct acolo

...chestii din astea smile.gif
Mara
Ah, uitasem de discutia despre metrou. sorry.gif Eu vin direct la carciuma. smile.gif

Sa iau aparatul sa ne tragem in poza? rolleyes.gif
nefertiti-old
Nu eu ziceam de metrou, eu nu vin cu metroul, ca nu au facut astia asa ceva pana la Casa Presei laugh.gif . Aia mica zicea, Kitty, iar eu am zis ca o iau de la Piata Victoriei, daca vrea.


Daaa, sa nu vii fara aparat, ca te trimitem dupa el! devil.gif
Kitty
Da' eu cum va recunosc? hh.gif eu vin la metrou la Victoriei...la 17.30 sunt acolo ca sa fiu sigura sau mai devreme cum credeti tongue.gif

P.S: aduc si eu aparat...SIGUR!!
Scarlett
ok...atunci direct la carciuma laugh.gif
mdA!
ca va intalniti la sase, am priceput. dar stati mai mult, sau doar la o cafea? ca sa stiu daca alerg, sau astept urmatoarea intalnire (eu am de stat pana pe la 8, sau chiar mai mult, in montaj maine). asta... daca ma primiti, fireste sorry.gif
Scarlett
QUOTE (Kitty @ 12 Jul 2005, 02:01 PM)
Da' eu cum va recunosc?

da o tura pe la pozele forumistilor ..eu asa am facut wink.gif

io n-am poza pe acolo .. sorry.gif
nefertiti-old
Kitty, vorbim mai pe seara despre cum ne recunoastem, te astept eu la Victoriei. Acu' mai am de lucru un pic cu indundatiile astea... mad.gif
Kitty
Oki doki!! Sir yes sir! tongue.gif
genicon
Da, da, da. Aduceti aparatul... nu stiu altii cum sunt, da' eu vreau poze! biggrin.gif
Mara
Alexa, in princiu stam pana mai tarziu, dar na, nu putem garanta... iti dau un PM cu numarul meu si ma suni sa-ti spu daca mai stam, bine asa? smile.gif

Geni, nice try, dar cine a zis ca postam pozele pe Han? tongue.gif
Kitty
si by the way...aduc aparatul dar nu-mi faceti poze biggrin.gif ca sa n-aiba domnu' dovezi cum ca am beut prea mult.../a "cofeina"
nefertiti-old
Geni, stai linistit, ca o invatam noi tot ce trebuie sa stie. whistling.gif
Kitty
sunt pe maini bune laugh.gif
mdA!
Mara, primit, notat, bagat la cap. saru' mana. sper sa ajung... macar in timp util sa va bag in taxi, la ce planuri vaz ca-si face Kitty tongue.gif
Kitty
kitty e pisoi cuminte...bea laptic isi sterge mustatile, labutzele, toarce nitel si pe urma se duce acasica biggrin.gif
mdA!
siiiigur ca da. si marmota ramane sa bea irish coffee-ul in locul tau, asa-i? biggrin.gif
genicon
QUOTE (nefertiti @ 12 Jul 2005, 05:25 PM)
Geni, stai linistit, ca o invatam noi tot ce trebuie sa stie. whistling.gif

Am avut deja EU grija de asta evil.gif
Kitty
harhar.gif
nefertiti-old
Omul cat traieste invata... rolleyes.gif
Sushi
faceti pozeeeeeeeeeeeeeee
Mara
Facem, facem, ca am aparatul in geanta. rolleyes.gif
nefertiti-old
Asa, ia sa recapitulam.
Mara vine.
Eu vin... singura probabilitate sa scapati de mine e sa se programeze vreo sedinta pe la 7, dar ieri nu se auzea nimic, asa ca sper sa nu fie cazul.

... lista e deschisa.
Scarlett
si eu vin
Eve
Reconfirm smile.gif Ramane sa ne vedem chiar in Pub, la ora 6, ok?
Sper sa ne recunoastem laugh.gif
mogaldeatza
Ma inscriu si eu smile.gif
Kitty
si io? ...si io tongue.gif
Mara
Oki, deci: Nefe, Mara, Scarlett, Eve, Mogaldeatza, Kitty, posibil Alexa. Am rezervat la Dubliner o masa de 7-8 persoane, ca nu se stie. wink.gif

Edit: codename Mara. laugh.gif
punctt
Distractie placuta, oPsedatelor. hug.gif mwah1.gif

Scarlett
hug.gif Mara ..la asta ( rezervare ) nu ne-am gandit
Mara
mwah1.gif Eu sunt patita, asa ca mai mult de 2 persoane fara rezervare?! Exclus. rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.