Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sondaj: Care Este Zodia Dumneavoastra?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Dincolo de Ratiune
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Alma
TAUR ! thumb_yello.gif

Inima acestui tip este caracteristică pentru o fire voluptuoasă, absolut tandră şi carnală, care inclină spre pasiunea profundă. Cei doi poli complementari ai dragostei -sentimentul şi dorinţa -se contopesc intr-o totalitate pasională. Nu cunoaşte chinurile disocierii afective şi este o inimă simplă care trăieşte, īn acelaşi timp, simţăminte fireşti.
Personajul feminin al acestui semn zodiacal reprezintă tipul femeii feminine, atrăgătoare.
Femeia Taur este īn general o femeie blāndă şi odihnitoare.
Are chipul prospeţimii primăvăratice, al plăcerilor lacome; iubeşte natura, florile, şi are mult bun gust.

cum va place ? tongue.gif devil.gif


Cla
Prietena mea "foarte buna" wink.gif wub.gif e taur.
Ea nu se supara cand glumesc, de-aia-mi si permit sa-i zic ca-i bovina... rofl.gif
Ma inteleg in general bine cu taurii thumb_yello.gif
Felina
Eu ma inteleg bine cu pestii, racii si scorpionii cool.gif . Si cu celelalte zodii tongue.gif .
Diana-Maria
Eu sint Taur.... si incerc sa ma inteleg cu toata lumea...
Scala
Eu imi dau parerea cum ca zodia nu conteaza. Nu vad de ce nu m-as putea intelege cu o persoana doar pentru ca respectiva e nascuta intr-o anumita perioada.
Un exemplu: cu putina vreme in uram, stiam doi gemeni. Cu unul ma intelegeam perfect, cu celalat aproape deloc. Zodia nu conteaza. Nu esti mai bun sau mai rau daca ai o zodie sau alta. Nu esti mai destept, mai puternic, sau mai stiu eu cum, doar pentru ca esti nascut intr-o anumita zi, ora sau altceva.
ladymaftey
scorpion cu ascendent leu.
Lotte
Varsatoare doof.gif
mogaldeatza
Rac rofl.gif
Cla
QUOTE (Scala @ 27 Apr 2005, 09:53 PM)
Nu esti mai destept, mai puternic, sau mai stiu eu cum, doar pentru ca esti nascut intr-o anumita zi, ora sau altceva.

Ai dreptate, Scala han.gif
Eu nici macar nu stiu de ce zodie fac parte: 23 August, ora zece noaptea. Leu, fecioara, forget it. Careva din cele doua.
Si inca mai traiesc spoton.gif
punctt
Sunt in zodia Taur (taurita sau bovina rofl.gif) si sper sa nu-mi schimb parerea despre oameni, si anume, ca toti au ceva bun, chiar daca-i in adancul sufletului!! hug.gif
dascalita
Sunt in zodia Fecioarei ...
nefertiti-old
Esti de-a mea rolleyes.gif .
Endgegner
Si io tot fecioras is
Contessina
sagetator cu ascendent in scorpion
Marcus
1. Berbec [ 8 ] [9.76%]
2. Taur [ 5 ] [6.10%]
3. Gemeni [ 6 ] [7.32%]
4. Rac [ 9 ] [10.98%]
5. Leu [ 3 ] [3.66%]
6. Fecioara [ 7 ] [8.54%]
7. Balanta [ 7 ] [8.54%]
8. Scorpion [ 7 ] [8.54%]
9. Sagetator [ 7 ] [8.54%]
10. Capricorn [ 6 ] [7.32%]
11. Varsator [ 6 ] [7.32%]
12. Pesti [ 11 ] [13.41%]

Mai oameni buni, da' cum se face de Leii astia au ajuns asa niste raritati pe aici? laugh.gif

Daca facem un mic calcul... vedem ca:
1. zodii de foc = 18
2. zodii de apa = 27
3. zodii de pamant = 18
4. zodii de aer = 19

Clar... e inundatie!! laugh.gif
milimetru
Leii nu trec pe aici pentru că sīnt cam... denominaţi, săracii... cool.gif
Marcus
A, da... de la 1 iulie, sondajul va arata cam asa:

1. Berbec [ 8 ] [0.00%]
2. Taur [ 5 ] [0.00%]
3. Gemeni [ 6 ] [0.00%]
4. Rac [ 9 ] [0.00%]
5. Leu Greu [ 3000 ] [99.9%]
6. Fecioara [ 7 ] [0.00%]
7. Balanta [ 7 ] [0.00%]
8. Scorpion [ 7 ] [0.00%]
9. Sagetator [ 7 ] [0.00%]
10. Capricorn [ 6 ] [0.00%]
11. Varsator [ 6 ] [0.00%]
12. Pesti [ 11 ] [0.00%]

Ar trebui sa mai introducem niste zecimale... ohyeah.gif
YoyoMan
Varsator. Imi place zodia asta - nu de altceva - da' oricum n-am alternativa biggrin.gif
mdA!
cu votul meu, am ajuns la egalitate cu racii, si cu doi in minus fata de pesti.
berbec, adica.
mare minune de zodie.. suntem asa niste oameni blanzi, tandri si calmi... ohyeah.gif
Eclectic
Ce sunteti, ma ? roflmao.gif
mdA!
suntem, mai, suntem.
si mai ales iubitori de oameni is berbecii astia. uite, numai: ca cate nume umbla prin existenta mea ... poti tu sa zici ca nu is eu (si implicit noi) iubitori de oameni? mai ales de unii dintre ei... tongue.gif si calmi... si blanzi... le explicam cu delicatete tuturor care e drumul spre origini, si ne exprimam intreaga afectiune fata de tot neamul diversilor, de la sobolan incoace... si asta folosind cele mai alese cuvinte... cu grija alese, intotdeauna...

milimetru
hmm.gif Ashea, care va să zică! Hm, acum īnţeleg şi eu de ce mi s-a secret.gif că berbecii sīnt buni de şefi, sīnt buni să conducă oamenii... Iaca de aia! laugh.gif
Lucifer
Eu sint nascut in luna in care se nasc cei mai putini baieti. Zodia este secreta, dar poate deduceti ca nu aveti decit 2 variante.
Cla
Mātza virgina.
carrad
fecioara - virgo
sunny26
eu sunt in Gemeni....dar nu am 2 fetze ohyeah.gif
e_hypatia
Varsator rolleyes.gif
Aramis
Sunt in zodia Leu si's si mandra de asta tongue.gif.
milimetru
Normal. Cine a mai văzut un leu care să nu fie mīndru? Leoaicele, mai ales, chiar sīnt folosite ca termen de comparaţie wink.gif Ah, ba nu, am văzut deunăzi un leu cu coada īntre picioare. Era īntr-o reclamă: cīnd fetiţa īşi arăta dinţii superalbiţi de nush care gumă de mestecat fiorosul leu o tulea după tufiş!! Aşa să fie oare cu mīndria leului sau...? rolleyes.gif
Aramis
caa, nu stiu altii (alti lei) cum sunt, dar eu nu prea obisnuiesc sa ma retrag cu coada intre picioare, nici macar atunci cand gresesc si stiu asta tongue.gif
Din cate am vazut sunt 5 voturi pentru zodia asta dar numai trei forumisti au recunoscut (eu, Marcus, Barrie). Cine sunt ceilalti doi? Sa fiu eu atat de ametita si sa nu fi observat persoanele in cauza? unsure.gif
anuena22
Eu sunt gemeni si nu imi place ca multe persoane au prejudecati legate de persoanele nascute in aceasta zodie blink.gif Eu nu sunt prefacuta, chiar imi place sa ii spun omului adevarul in fata. tongue.gif
corinuta
Eu sunt nascuta in zodia leu.
Acum suntem 6 din aceasta zodie.
La multi ani tuturor leilor.
Cla
QUOTE (Aramis @ 22 Jul 2005, 01:15 PM)
Din cate am vazut sunt 5 voturi pentru zodia asta dar numai trei forumisti au recunoscut (eu, Marcus, Barrie). Cine sunt ceilalti doi? Sa fiu eu atat de ametita si sa nu fi observat persoanele in cauza? unsure.gif

Io-s unu' spoton.gif
Gurutzu^
Berbec... E mai misto, ca e primavara
Serenity
Gurutzu, permite-mi atunci sa iti urez un calduros "Bun Venit!" in clubul Berbecilor de pe han si sa te intampin cu traditionalul "Beeee! Berbecii stiu de ce..". Traiasca turma! user posted image laugh.gif
cloverish34
Sunt un capricorn pragmatic, devotat dar cam....imprastiat! tongue.gif
sunny26
han.gif cloverish34!

Inseamna ca si forumul va avea parte de devotamentul tau, nu? wink.gif
LudaChris
Capricorn
Tzadde
Poveste maruntica... Cand eram mic, o intrebam pe mama: "In ce zodie sunt?", ea zice: "Sagetator." Ma uit la alte alea si vad ca ziua mea (21 dec) e si prima pentru Capricorn, dupa unele surse... Asa ca am tras concluzia ca sunt intre Sagetator si Capricorn... Si asa, ani de zile, de cate ori eram intrebat in ce zodie sunt, ziceam "concluzia" la care am ajuns... Apoi am inceput sa studiez astrologia si ce-mi spune harta: "Soarele in Sagetator la 29 grade si 38 de minute, Ascendentul in Gemeni la 12 grade si 29 minute."
Am votat "Sagetator". smile.gif Pana la urma, sunt optimist, ca toti cei din aceeasi zodie cu mine. thumb_yello.gif Sau, cel putin, asa ar trebui sa fim, optimisti... rolleyes.gif
dascalita
Eu sunt Fecioara,cine-mi spune cum va fi noul an pentru nativii din Fecioara?
Catalin
Iti zic eu: pentru cei din Fecioara noul an va fi plin de greutati dar si de bucurii mai mici sau mai mari. Mare atentie in special la partea materiala pentru ca se intrevad probleme.
Tzadde
Pentru zodia Fecioarei? Nu crezi ca e prea general? Mi-e cam greu sa cred ca unor oameni din aceeasi zodie li se pot intampla aceleasi lucruri... Pentru asta, trebuie sa-mi spui data, ora si locul nasterii, iar in cazul in care te-ai mutat, sa-mi spui si locul in care traiesti in prezent. Abia atunci pot sa "vad" ce i se intampla fiecaruia, insa individual.
In plus, Noul An nu este decat calendaristic, privit traditional... Insa, din pct. de vdr. astrologic, noul an al fiecarui individ incepe de la data aniversarii sale... Ex.: te-ai nascut la 10 sept., fiecare nou an la tine incepe la 10 sept., cu cateva ore inainte sau dupa cea in care te-ai nascut. Intrebari? smile.gif

Edit: Raspunsul este si pentru dascalita, si pentru Catalin. wink.gif
Sushi
Deci eu sint Rac, nascuta la 12 iulie 1974, la ora 2 noaptea, am stat in Satu Mare si acuma stau in Austria. Intrebarea mea: la ce virsta o sa intru la menopauza?
Cla
La 45, exact la 2 noaptea rofl.gif
Sushi
pai nu mai am mult... sa ma grabesc...
Tzadde
@Carmelita: Dau copy-paste, fii atenta. smile.gif Anul Nou al tau este din 11 iulie 2005, ora 1 ziua. Sper ca informatiile sa te ajute. wink.gif In ce oras locuiesti? Am pus Viena, dar... ma corectezi tu... sorry.gif

Arata, in general, un an dificil din punctul de vedere al sanatatii. Daca revolutia solara este buna, nici o boala nu se va produce, dar organismul va marca o tendinta de slabire, o lipsa de vitalitate, cu oboseala frecvent simtita. In cazul unei legaturi defavorabile intre casa 6 si 10 (in revolutie), vor exista necazuri si dificultati profesionale. Anul ramane totusi dominat de munca de rutina.

Anunta multe deplasari sau o activitate editoriala. Daca revolutia solara este benefica, superpozitia poate aduce ameliorarea pozitiei sociale ca urmare a unei deplasari sau a primirii unei scrisori, a unei propuneri importante.

Creste ambitia. Favorabila (fara aspecte disonante) evolutiei spirituale, studiilor, marilor calatorii.

Schimbare in proiecte sau sperante.

Priveste abilitatea profesionala a subiectului, pentru anul respectiv, renumele si reputatia. (sunt sanse sa ai multe ocazii sa te dezvolti profesional)

Fara aspecte disonante, favorizeaza renumele, afacerile, pozitia sociala etc.

Determina descoperirea si contracararea actiunilor dusmanilor secreti si ale detractorilor. Puternic, favorizeaza avansarea in societati secrete.

Favorizeaza judecata si tinde sa faca conceptiile filosofice mai profunde. Afectat, defavorizeaza calatoriile, creand intarzieri sau obstacole. Foarte adesea, anunta necazuri de la cumnati si cumnate.

In temele feminine, aceasta pozitie pare a fi mai ales in raport cu menstruatia dereglata, sarcina neasteptata sau nedorita, avorturi si complicatii in relatiile intime. Bine aspectat, promite castiguri neasteptate sau succes in speculatii sau joc (cadouri apreciabile), dar chiar si cu un singur aspect malefic, el aduce nesansa.

Anunta fie instabilitate familiala, necazuri si nelinisti, fie proiecte referitoare la camin, familie sau imobile care nu se vor realiza.


Pare sa fie favorabil castigurilor, dar induce o viziune exagerata asupra posibilitatilor financiare si creeaza surprize de tot felul in afaceri.
Sushi
Tzadde astea toate anu viitor mi se intimpla?
p.s. Il distrug pe cumnatu-meu sa n-aiba sansa sa-mi faca necazuri
Tzadde
Carmelita,a inceput deja din 11 iulie 2005 si se termina la 11 iulie 2006. wink.gif Pentru 2006-2007, mai incolo. biggrin.gif
Sushi
numa vezi ca stau in Klagenfurt nu in viena. Asta poate schimba ceva in bine????
Tzadde
Scuze ca nu ti-am raspuns mai devreme. sorry.gif Nu, nu prea s-a schimbat... Am sters cea mai mare parte a detaliilor "tehnice", adesea inutile. Eu am folosit un program romanesc care face previziuni anuale, si am nevoie sa stiu cat s-a implinit si cat nu. Acum, ti-am facut revolutia solara pentru 11 iulie 2006 - 11 iulie 2007. smile.gif In legatura cu revolutia prezenta (din 2005 pana in 2006), sa-mi spui cat de aproape a fost... (Poti sa-mi spui si ca a fost departe, ca doar e un program... si daca n-a mers, voi incerca sa "vad" singur ce poate fi. wink.gif)

Adesea, anunta o moarte in anturaj (chiar cea a individului). Moartea individului va trebui confirmata de directiile simbolice, primare sau secundare. Daca aceasta nu este confirmata, sanatatea individului va avea de suferit, ca si vointa sa. Indicele unor oboseli sau depresiuni nervoase; imbatranirea si uzura organismului se vor face simtite in anul respectiv mai accentuat. Daca individul este bolnav, va exista riscul unui tratament sau medicament gresit administrat. Daca casa 8 este pozitionata avantajos atat in tema natala, cat si in revolutia solara, superpozitia va trata chestiuni legate de castiguri de bani, pensii, mosteniri, bunuri neasteptate etc. De asemenea, aceasta superpozitie il poate impinge pe individ catre spiritism si esoterism. Pentru superpozitia afectata, acestea se vor evita.

Anunta pozitii subordonate sau dependente de altii. Daca ansamblul temei anuale anunta o boala, aceasta se va repercuta asupra pozitiei socio-profesionale a subiectului.

Favorizeaza mai curand sotul/sotia sau asociatul, decat pe subiect. Pozitie buna pentru activitate politica sau sociala. Uneori, este indicele unei limpeziri a situatiei matrimoniale sau a raporturilor cu asociatii.

Pentru temele feminine, indica intotdeauna o pozitie periculoasa pentru sanatate, cu tulburari functionale sau boli (in cazul unor aspecte disonante). Din punct de vedere psihologic, aceasta pozitie confera sensibilitate si impresionabilitate, o tendinta catre instabilitate si schimbari.

Marcheaza un partener sau asociat foarte interesant; afectata, pozitia anunta neintelegeri cu aceste persoane. Adesea, pozitia poate aduce o propunere de ordin social sau colectiv (de exemplu, pentru o tanara, poate semnifica o cere in casatorie).

Neafectata, protejeaza sanatatea, serviciu subiectului si raporturile sale cu subordonatii. Cu aspecte disonante de la Marte si Uranus, poate genera boli ale organelor genitale. (n.r.: am vazut ca [Venus] face aspect bun cu Marte, dar nu si cu Uranus, ceea ce inseamna posibile surprize neplacute in sanatate, dar vei avea energie de la Marte, ceea ce favorizeaza vindecare rapida)

Predispune la extravagante din partea partenerului sau a asociatului si indica cresterea considerabila a cheltuielilor, chiar peste posibilitati. Defavorabile proceselor.

Se intalneste adesea in anii care contin evenimente fericite, aducand ameliorarea sansei sau elevarea in viata, dar intotdeauna aceasta pozitie marcheaza un an bun pentru afaceri, daca nu este prea disonant aspectat. Foarte afectat, indica cel mai adesea dificultati si conflicte datorate imprudentelor, proiectelor prea vaste. Pentru femeile fara profesie, aceasta pozitie indica adesea o sarcina.

Putina intelegere cu partenerul sau asociatul. Pentru o intentie de casatorie, aceasta pozitie o va intarzia. O pozitie dificila pentru procese.

Anunta castiguri sau pierderi neasteptate si este indicator de fluctuatii financiare foarte puternice. Adesea, aceasta pozitie marcheaza o schimbare destul de importanta in situatia pecuniara sau instabilitate financiara in timpul anului. Aspectele disonante inlatura posibilitatea unor planuri sigure.

Creeaza iluzia castigurilor. Previziunile financiare vor fi dezmintite. Semn de instabilitate sau de insecuritate pecuniara. Foarte afectat, aceasta planeta (n.r.: Neptun, la care se face referire in acest paragraf, din fericire nu e prea afectat) poate determina pierderi din cauza lipsei de onestitate (escrocherie, abuz de incredere, frauda).

Pare sa semnifice planurile sau grijile ascunse care il preocupa mult pe subiect.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.