Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sec. Xxi - Dictatori Inca In Functie !
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3
mutulica
QUOTE(turbo trabant @ 22 Mar 2011, 02:04 PM) *
daca citesti caragiale ai sa vezi ca nu a mers decat cativa ani cu rege neamt. epitetele servite de presa regelui erau tipic de mahala ca si in zilele noastre : papistas, avar, rece ca gheata, fura banu rrrromaniei.

nu conta ca le-a facut fraierilor calea victoriei, ateneul, armata, cfr-ul si alte chestii pe care orice stat modern trebuia sa le aiba, romanii sunt o natie de etern nemultumiti.

si totusi, a fost o intreaga dinastie, pe care au dat-o jos rusii, ca altfel cred ca mai tinea
iar pe cuza... pe al nostru l-au terminat relativ repede

in fine.. daca tot ne atrage atentia abis sa nu deraiem de la subiect... credeti ca putem sa contam pe Base ca se potriveste cu subiectu'?
abis
QUOTE(mutulica @ 22 Mar 2011, 09:51 PM) *
altfel cred ca mai tinea

Nu mai tinea, ca are numai fete. Si romanii nu sunt oamenii care sa fie ei condusi de o femeie, fie ea si poama lui Duda.
turbo trabant
QUOTE(mutulica @ 22 Mar 2011, 10:51 PM) *
si totusi, a fost o intreaga dinastie, pe care au dat-o jos rusii, ca altfel cred ca mai tinea

a fost o dinastie dar se erodase. cu si fara rusi, romanii destepti scapau de monarhie si alegeau un presedinte zambaret dar popular (hint :dej).
mutulica
lasa mai..ca daca ramanea rege facea Misu la copii pana iesea si baiat...
March
Dupa o viata in fruntea dezastruoasei revolutii cubaneze, El Lider Maximo a demisionat din fruntea partidului comunist. Dar conducerea a trecut pe maini bune. A lu' fra-su tongue.gif
March
Din cauza foametei ( a poporului nu a sa ) Kim Jong Il, inchiriaza Chinei o parte din teritoriul glorioasei republici democrate Coreene ! hh.gif
March
Siria lui Assad ,

Lider sirian către ambasadorul SUA: "Jur pe Allah ca te māncăm ca pe carnea de oaie, cu sau fără sare"

Ahmad Al-Shlash, liderul unui important trib sirian, a acordat un interviu televiziunii arabe Al-DUNYA TV, īn care avertizeaza ambasadorul SUA, Stephen Robert Ford, sa nu aiba nefericita idee de a pune piciorul in regiunea siriană Deir Al-Zour, ca s-ar putea să fie gătit si māncat, fie "cu sare sau fara sare." In aceeasi emisiune, Al-Shlash a lansat si o serie de declaratii la adresa simbolisticii stindardului american, televiziunea cenzurand epitetele liderului sirian.
( "J.N."
March
A murit unul. Sa-i fie capacul sicriului usor devil.gif
turbo trabant
QUOTE(March @ 19 Dec 2011, 04:04 PM) *
A murit unul.

de la nistru pana la tisa/ tot coreanu' plansu-mi-s-a

http://www.hotnews.ro/stiri-international-...ui-kim-jong.htm

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

si bineinteles il sarbatoresc cu artificii (lansari de rachete).
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.