Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Afacere Pe Cont Propriu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Afaceri si economie
Pagini: 1, 2
sorin666
QUOTE (Freemann @ 9 Sep 2004, 02:03 PM)
Tembo, cum se cheama la voi cand vinzi asigurari si alte servicii/produse din usa in usa?

"travelling salesman" ?
Tembo
QUOTE (sorin666 @ 9 Sep 2004, 06:26 PM)
QUOTE (Freemann @ 9 Sep 2004, 02:03 PM)
Tembo, cum se cheama la voi cand vinzi asigurari si alte servicii/produse din usa in usa?

"travelling salesman" ?

Ala e comis voiajor si e nitel alta mancare de peste, desi vinde si el produse sau servicii. In 8 ani nu mi-a sunat nimeni la usa.
ilie
Intr-un fel eu le pun in aceeasi oala cu MLM-urile. Pentru ca si ele pot dura mai multi ani cu aceleasi sisteme de plati priamidale....no problemo. Poate vorbim de carti diferite, eu am numai niste casete si sunt asemanatoate cu cele descrise de voi.
Tembo
QUOTE (Freemann @ 10 Sep 2004, 12:43 PM)
Intr-un fel eu le pun in aceeasi oala cu MLM-urile. Pentru ca si ele pot dura mai multi ani cu aceleasi sisteme de plati priamidale....no problemo. Poate vorbim de carti diferite, eu am numai niste casete si sunt asemanatoate cu cele descrise de voi.

Te referi cumva la vanzarile din usa in usa? Da, ai putea sa le pui in aceeasi oala.
ilie
Chiar asa!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.