Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Chef In Poiana
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Onix
Oameni buni, eu va las. tongue.gif Craciun fericit inca o data santa1.gif si spor la ghicit in continuare! biggrin.gif M-am simtit tare bine pe aici.

Geni, distractie placuta jamie.gif

Serenity
planete, sateliti -> cablu -> pro Tv.. Asa-i ca era vorba despre Pro Tv? Ca doar CaciUNU este protv.. tongue.gif
genicon
@Cla: cum sa te bat? Nici nu stii ce cuvant greu am de mimat laugh.gif
@Cactus: nu te-am uitat,cactus, nu te-am uitat. Uite - ai scaun rezervat si o ulcica plina cu vin fiert, preparat de onix wink.gif
genicon
@Serenity - logica ta este foarte buna, dar nu perfecta tongue.gif TOtusi, da, despre planete era vorba. Si stabilim de comun acord ca am mimat si e vorba despre Terra. Asa... Pe Terra sunt mai multe biggrin.gif -uri sa zicem. Ce este biggrin.gif?
fargakos
Salutare! Ma introrsei de la stricatul corzilor vocale laugh.gif
Cum sta treaba pe aici?
Serenity
continente? rofl.gif Hai mai Geni, nu ma mai chinui... tongue.gif
genicon
Mai mult sta, ca bine zici biggrin.gif
Cla
QUOTE (genicon @ 24 Dec 2004, 11:45 PM)
@Cla: cum sa te bat? Nici nu stii ce cuvant greu am de mimat laugh.gif

Zi-mi, Geni, la jocuri de cuvinte nu-s rau... wink.gif
Cactusuu, nu te-am uitat mwah1.gif ... hai maaaa... drunk.gif sunt la tine...
Ach ja: are cineva vreo idee cine e Mos Craciun, Mihai?? rofl.gif

Geni, sunt 2 gauri... Nord + Sud ... si roiu... rofl.gif
genicon
Da, da, da. Si pe biggrin.gif (continente) sunt smile.gif . Ce sunt smile.gif ? Si dupa asta gandeste-te la o smile.gif care este pe un biggrin.gif doar... teoretic (oarecum) pentru ca este de fapt... insula

@Cla: asta e joc de mima cu cuvinte si zambareti si mici indicatii, asa, soptite de mine. Serenity le zice ghicitori. Deci... nu e prea clar despre ce e vorba. Important e ca poti sa iti incerci norocul... deja s-a ajuns departe rofl.gif
Cla
Antarctica e continent, nu insula, maaaa... rofl.gif
genicon
nu e antarctica tongue.gif
Serenity
Pai sa ne gandim asa.. dupa laugh.gif a urmat 38.gif, iar dupa 38.gif a urmat biggrin.gif dupa care smile.gif Deci, cuvantul pe care tu il mimezi nu poate fi decat " sad.gif " Se-ntristeaza lumea dom'le.. Pe unde o umbla Mosu' la ora asta? rofl.gif
Cla
QUOTE (geni)
Asa ca revin. Daca  = stea si  = stea,  care sta langa stea nu mai poate fi stea. Deci - ce e

Langa o stea n-are nici un soare o sansa... 'aight?? wink.gif
genicon
rofl.gif rofl.gif
Hai, mai, Serenity! Erai asa de aproape! tongue.gif
Serenity
Ba nu, stiu! biggrin.gif E Marilyn Monroe!
genicon
NU! NU! NU! rofl.gif
Eram pe drumul cel bun cu continentele rofl.gif
Cla
Marilyn... rofl.gif cea mai nebuna esti tu clapping.gif
Auzi tu Geni, cate continente cunosti, doar Africa?? rofl.gif
genicon
Simt eu ca v-ati plictisit. Asa ca voi expune pe scurt rationamentul:

smile.gif era o tara. Si era si insula. Deci era Anglia. Apoi urma sa mimez cloud9.gif si voi intelegeati ca era vorba de smog (e in anglia). Retineati cuvantul asta si reveneam la continente - ajungeam la un continent mare, mare. Si continentul ala era china. Si totul era ca si rezolvat - aveati smog si china si ghiceati cuvantul - smochina.

Nu-i asa ca mimam bine? rofl.gif rofl.gif rofl.gif
flori
Hí!! M-am intors am terminat-o cu Ben si vad ca avansati de zor pe aici mei ce se mai bea si tu geni chiar asa repede m-ai uitat ... laugh.gif ce se mai intimpla cu separeul daca nu cumva chiar asta e cuvintul?
genicon
Flori, nu separeu era cuvantul, dar daca tot ai adus vorba de el, te asteapta... si te va face sa-l uiti pe Ben laugh.gif tongue.gif
flori
uuups! am ajuns tirziu... cine mimeaza acum ca eu abia astept !
Serenity
Cine se ofera?
genicon
QUOTE (Cla @ 25 Dec 2004, 02:10 AM)
Auzi tu Geni, cate continente cunosti, doar Africa?? rofl.gif

Nu ma prind... blink.gif
Cla
Nebunule!! Smog-China rofl.gif Perfect rofl.gif
Acuma ghiceste-ti nick-u si invarte-l pe romaneste: Genicon wink.gif rofl.gif
flori
dance.gif girlchat.gif drunk.gif roflmao.gif snog.gif blush.gif cloud9.gif hmm.gif blush.gif laugh.gif
genicon
Daca as fi oPsedat... dar nu sunt... asa ca la nicul meu e foarte usor:

Zic una-doua si ghiciti sex. Sex tare. Adica masculin. Dar deja ne indepartam si revenim la sex (mereu, si mereu laugh.gif). Si gasim sinonim - gen.
Si ca tot suntem pe han, le avem cu calculatoarele. Si stim ca mai dam dublu click-uri pe iconu-ri. Voila!

A fost bine?
genicon
@flori: Lista aia de zambareti este urmarea faptului ca ai intrat, in cele din urma, in separeu? biggrin.gif
Cla
WOW flori, toate astea faine-s pt mine?? hug.gif

Geni: Un con genial spoton.gif
QUOTE (geni)
Si stim ca mai dam dublu click-uri pe iconu-ri. Voila!

Cine-i Voila?? blink.gif

rofl.gif
genicon
Pai tu ai zis de Prost... si m-am gandit la Marcel. Si, mai departe, m-am gandit eu ca tre' sa fie vreun francez Voila, care sa si insemne ceva... wink.gif

Edit: sau e verbul "a viola" zis putin altfel biggrin.gif
flori
Esti pe aproape dar zii cuvintul! E drept ca dupa ce-am aflat sensul nikului tau s-ar putea sa vreau sa schimb citiva zimbareti de pe la coada wink.gif
Cla
Sorry Geni, pe prostul de Marcel nu-l stiu...
Si ai dreptate, francezul Voila viola de numa'... de aici porecla rofl.gif
Cla
QUOTE (flori @ 25 Dec 2004, 12:42 AM)
E drept ca dupa ce-am aflat sensul nikului tau s-ar putea sa vreau sa schimb citiva zimbareti de pe la coada wink.gif

roflmao.gif
genicon
Ce coada, dom'le, ce coada? Zambaretii din fatza trebuie schimbati!
genicon
Noapte buna, oameni buni! Ma retrag si revin maine sa continuam cheful biggrin.gif
Cla
Hey, no offense... Conul Geni e cool... wink.gif mwah1.gif clapping.gif
Si traieste in Smoke-China, yeah! smoke.gif rofl.gif

flori
Mey geni da ma lasi asa fara cuvint... py te te dadeai asa de zmeu si acu adormi. Nu! Nu mai schimb zimbaretii gata ...n-am cu cine vorbi pe aici toti s-au dus la culcare ...deh ce sa fac ... 44.gif si eu sper sa nu-l visez pe geni rofl.gif rofl.gif rofl.gif
KodiaK
Io acum m-am intors, si cum banuiam e pustiu pe aici. unsure.gif
A fost super faina ideea lui geni spoton.gif, si poate ne vedem la urmatoarea intalnire virtuala biggrin.gif
genicon
Vedeti ca deseara continuam cheful ca bautura a ramas din plin! biggrin.gif
flori
QUOTE (genicon @ 25 Dec 2004, 01:17 PM)
Vedeti ca deseara continuam cheful ca bautura a ramas din plin! biggrin.gif

Mey oameni buni da am mimat un cuvinnt acu inteleg aseara era fiecare asa ca dupa chef.... s-ati plrcat cu totii la culcare, da cu munca mea cum ramine?...hai la treaba ! putin respect pentru munca omului nu! ia va rog ! pina deseara la chef mai este....
Cla
Geni, super idee! clapping.gif Ghiciti: de ce animal am avea nevoie cand ne chioraie matele? rolleyes.gif

Adica, wink.gif cand ... de foame

... rofl.gif
Serenity
Ioi, fratilor da' ce bate vantu-a pustiu pe-aici.. unsure.gif Am eu o presimtire ca s-au terminat berile si-a plecat lumea acasa.. tongue.gif Just my luck! laugh.gif
Cla
Pustiu de tot, Sery... si de-aia v-o spun:

user posted image

...si in plus... licklips.gif user posted image
flori
Ce-ar fi sa punem de-o saramura si sa-mpartim berea asta cla... yikes.gif ma sperii ce ginduri criminale-mi vin parca n-ar fi deajuns bietii porci nevinovati!!!
cactus
totusi cred ca se lasa de-o vodca; m-oi duce sa iau...Poate ne mai conversam...
Vornicum
Asa ... si care-i treaba cu chefu asta?
Sa nu mai pomeniti de chef ca mi se invart ochii in cap. Abia imi revin dupa unul care s-a terminat abia az'noapte pe la 5 dimineata ( sau poate mai bine ziceam az'neata )
Noi sa fim sanatosi ... jamie.gif
tibi2000
Interesant subiect nu?
Doar sa scriem, orice, pentru ca da bine?
Totusi eu aveam pretentii ohyeah.gif
Eclectic
Dom'le DJ, pentru tibi, fara numar: "Lasa-ne, lasa-ne..."
Vornicum
tibisor, daca nu vrei sa tastezi pe aici nu te obliga nimeni sa o faci.
poti sa faci orice altceva ... numai sa nu ne spui ce anume ca nici pe noi nu ne intereseaza.

Daca incearca unu sa faca pa desteptu in Poiana e bine sa fie pregatit pentru ce urmeaza rofl.gif

Nu te obliga nimeni sa faci ce nu vrei. Dar nici sa ne zici noua ca te seaca fara motiv... Aici sunt de acord cu poetul noptilor spoton.gif
Cla
QUOTE (flori @ 26 Dec 2004, 04:07 PM)
Ce-ar fi sa punem de-o saramura si sa-mpartim berea asta cla... yikes.gif ma sperii ce ginduri criminale-mi vin parca n-ar fi deajuns bietii porci nevinovati!!!

Cand crap de foame mi-ar placea prajit in malai... licklips.gif rolleyes.gif
Si o bere am imparti faaaaaain de tot... mwah1.gif
Si pt cine are chef, dar nu numai de scris: doar un pic de clatite... licklips.gif user posted image

Mhm... pt cine are chef: Demonstratie asiatica de Martial Arts + parte a unei opere poetice, constând din câteva versuri, ce constituie un tot unitar din punct de vedere al ritmului, rimei si sensului... rolleyes.gif
flori
Eu prefer crapul si cu berea sau mai bine un vin fiert da musai in Romania ca pe aici nu prea au gust!!! UFFF iar m-a apucat pirdalnicu ala de dor... nu ma bagati in sama ca nici eu nu-s bucuroasa!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.