Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce As Vrea Sa Se Inventeze
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
dor
As vrea sa se inventeze greva elevilor.
Titus Herbert
cred ca s-a inventat deja tongue.gif
dor
Te referi la chiul si astea? E un fel de a protesta,... dar scoala tot continua indiferent ca eu chiulesc sau nu.
Cand am zis greva m-am referit la ceva mare: toti elevii sa faca un meeting in fata casei poporului, si sa incepem sa blocam cheii dambovitei, sa mergem pana la Unirii, de acolo sa blocam tot bulevardul... biggrin.gif
Hashaspire
S-o jupuim, s-o facem drapel!
Titus Herbert
no no no, nu la dansele ma refer biggrin.gif
ma refer la greva cu proteste, cu cele nefacute, cursuri si anume, stat in fata facultatii si scandat, aplaudat, fumat laugh.gif
Give up! You are surrounded!user posted image
Tyra
As vrea sa se inventeze ceva bun, indestulator si care sa nu ingrase.
Olaf
tic-tac? laugh.gif

Eu as vrea o injectie care sa faca sa-mi vina inspiratia la scris... CUm sa spui acelasi lucru in 10 moduri diferite. tongue.gif
Cla
QUOTE (Tyra @ 14 Sep 2006, 05:20 PM)
As vrea sa se inventeze ceva bun, indestulator si care sa nu ingrase.

O franzela. Se mānca cu pāine tongue.gif
Zed, wink.gif clapping.gif

Eu as vrea o bere care sa nu ne faca pe noi, barbatii, pseudogravizi biggrin.gif
Cla
QUOTE (Olaf @ 14 Sep 2006, 05:40 PM)
Eu as vrea o injectie care sa faca sa-mi vina inspiratia la scris... CUm sa spui acelasi lucru in 10 moduri diferite. tongue.gif

Exista deja, se numeste PMS tongue.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Cla @ 11 Sep 2006, 04:42 PM)
Unkaputtbar!!
(Daca reusiti s-o traduceti pe asta pe romāneste, va asteapta un pret spoton.gif )

Poi egzista si la noi, numa' ca tradus in limba gimnastica suna asa: UnRomCaPut Bar si se refera la carciumioarele din porturi, care isi asteapta clientii cu usile si ferestrele deschise ohyeah.gif
Cla
Marius, pe cand ma duceam la scoala treceam cu tramvaiul pe lānga un "Bar de Zi"
Nemtii nostri care treceau pe-acolo inainte de munca l-au numit "Paar Dezi" (cātiva decilitri) rofl.gif
Cucu Mucu
rofl.gif
dor
- compania care iti face temele
- camera de relaxare. cand ai draci te duci acolo si spargi vaze pana cand scapi de toti dracii
Cla
Un robot care fura bani de la banca in timp ce eu am un alibi perfect biggrin.gif
Romelia
Un Zid de Purpura, fisurat, pe alocuri, de cate o rostire...
Erwin
Hei, Cla, ia de-aici! jamie.gif

user posted image

Cla
Super! licklips.gif roflmao.gif
TheK
un inel ca a lui rumburak din serialu arabella ohyeah.gif
mutulica
un ceas de dat timpul inapoi
mdA!
eu ma multumesc cu unul care sa stea o data cu timpul.
Kitty
eu vreau un aparat care sa vindece orice boala sad.gif
Nefertiti
Strugurii fără sīmburi.
janine
vroiam sa postez dar mi-a luat-o mutulica ' si mdA 'nainte...
agree cu ceasu'
dar cu mentiunea ca eu sa poci sa fac ce vreau in timp ce lumea "sta"
axel
QUOTE (Adina @ 1 Nov 2006, 07:42 PM)
Strugurii fără sīmburi.

S-au inventat deja.
Erwin
... pe cānd eram copil, bunicul meu se ruga la Dumnezeu să-i dea o sabie vrajită cu care să poată merge oriunde īn lume: "să zic: vreau să fiu īn America! şi să fiu īn America; vreau să fiu īn Rusia! şi să fiu īn Rusia..." asta după ştirile despre Războiul Rece ascultate pe şest la Ioropa Liberă... vroind să facă el pe justiţiarul ohyeah.gif

eu aş vrea să se inventeze odată TELEPORTAREA aia! rofl.gif
Nefertiti
QUOTE (axel @ 1 Nov 2006, 07:31 PM)
QUOTE (Adina @ 1 Nov 2006, 07:42 PM)
Strugurii fără sīmburi.

S-au inventat deja.

sad.gif Vreau şi eu.
axel
Sincer, eu nu-mi mai aduc aminte sa fi mancat struguri cu samburi in ultimii ani...

http://science.howstuffworks.com/question349.htm
Cla
axel are dreptate. sunt si ai mei preferati, dupa aratat si gust, parca se trag din "ţāţa caprei" licklips.gif
Cla
QUOTE (skysurfer @ 12 Apr 2005, 01:08 PM)
Eu as vrea sa se inventeze o furculita pentru mana dreapta

...asta-i cea mai tare! laugh.gif
Cla
As vrea sa se inventeze o maşină de spălat care nu mānca şosete biggrin.gif
Yvonne
QUOTE (Cla @ 18 Dec 2006, 05:43 PM)
As vrea sa se inventeze o maşină de spălat care nu mānca şosete biggrin.gif

MANUELA. rofl.gif
Felina
as vrea sa se inventeze saptamana de lucru de patru zile unsure.gif
Cla
QUOTE (Don Quijote @ 18 Dec 2006, 03:47 PM)
QUOTE (Cla @ 18 Dec 2006, 05:43 PM)
As vrea sa se inventeze o maşină de spălat care nu mānca şosete biggrin.gif

MANUELA. rofl.gif

...si eu care credeam ca Manuela e prima prietena a omului... biggrin.gif

@Felina: Si eu!! sambata, duminica, sambata, duminica...
Fantasee
Deschizătorul de minţi spoton.gif poate să semene cu cel de conserve. laugh.gif
leirn
As vrea sa se inventeze o substanta, un spray, cu care sa dau peste gunoaie si ele sa dispara. asa nu ar mai fi pe muntii mei si in paduri cutii de suc, ambalaje, prezervative si alte alea....
jude
Functie de autocuratare din aia catalitica (ce inseamna "catalitica"?) pentru oameni. Sau autospa, sau autosalon, sau autoorice, numai sa nu mai am nevoie de trei zile de pregatire pentru o singura seara. wacko.gif
Erwin
vaccin antiPMS sorry.gif
bobo66
QUOTE(Erwin @ 11 Aug 2007, 01:50 AM) *
vaccin antiPMS sorry.gif


Ce-i PMS? unsure.gif
Scuzati ignoranta!... blink.gif
Erwin
PMS sorry.gif
bobo66
QUOTE(Erwin @ 11 Aug 2007, 11:34 AM) *


Nasol !!! blink.gif
Mai bine fac armata!... ohyeah.gif
Frisky
roflmao.gif Băieţi, acu' inţelegeţi ce greu e să fii femeie? Ovidius, ce te faci dacă ai comandant de pluton o femeie? sweatingbullets.gif

On topic:Maşina de scris de mānă ( cu scrisul meu de mānă ) prin dictare cu privirea sau cu gāndu' ( tot al meu ). Uite aşa, să mă uit la pagină şi să se scrie singură! Mai bine zis, să se inventeze privirea cu scriere rolleyes.gif
motanul_incaltat
Eu vreau o masinarie care sa ma hraneasca, fara sa mai fiu eu nevoit sa-mi misc corpul pretios pana la cantina. roflmao.gif
Afrodita
Io vreau pusculita fara fund biggrin.gif Unde pui la inceput niste banuti - diverse monezi din diverse tari - si apoi cand bagi manuta si scoti apai sa tot scoti, sa nu se mai termine biggrin.gif (asta e pentru oamenii ca mine, care raman lefteri si datori inainte de salariu rofl.gif )
Veritas
QUOTE(Erwin @ 11 Aug 2007, 01:50 AM) *
vaccin antiPMS sorry.gif



Subscriu!!!! Si anti-ce-vine-dupa-PMS!


Erwin, daca-l inventezi, Premiu' Nobel scrie pe matale!
exergy33
niste lentile speciale sensibile la insensibilitate smile.gif
Afrodita
Acu' vreau si io masina aia de care vorbea motanul_incaltat: aia care sa fie mica, sa o poti tine la indemana peste tot cu tine, si sa aibe neste butoane asa: ciorba, felul 2, desert (evident, cu diferite sortimente si sub categorii) pe care butoane sa apesi cand ti-e foame si ti-e lene sa gatesti si apoi sa astepti fo 5 minute - no hai si 30 ca nu ma supar, ca doar vine de-a moaca biggrin.gif - si sa-ti dea papica la botic biggrin.gif Fara sa bagi tu in ea legume sau alte nazdravanii, ci ete-asa "ca prin minune!" rofl.gif
Cla
Io vreau o masina mare in care incape una mica, cu zarzavat cu tot, cartofi, soacra, porci... biggrin.gif
Afrodita
Te-o shocat rau de tot soacra aia a ta de-ai avut-o, ca vad ca pomenesti peste tot de ea tongue.gif harhar.gif rofl.gif
Cla
Eh, curatam si eu pusca si vorbeam prostii... wink.gif
Dar nu degeaba au inventat nemtii denumirea de Schwiegermuttersitz, adica "scaun pt. soacra", nume dat bancii din spate a unor masini din anii '30... spoton.gif
Adica un loc "de stat la..." si "cu ochii-n"... soare rofl.gif
exergy33
un convertor intre teorie si practica ... rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.