Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Codul I.c.a.n.
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Pagini: 1, 2
calfa
Intuitie, Constientizare, Actiune, Non-actiune ...
CopaculCunoasterii

Draga domnule Ovidiu Bufnila,


Propunerea dumneavoastra de topic este interesanta si a reusit sa imi starneasca interesul.
Intradevar, realitatea sau as folosi un termen mai adecvat ,universul este prea complex pentru al decodifica cu simturile noastre.Sunt multe fete ascunse ale realitatii pe care nu le vedem.Plec la evenimentele din lumea reala cre se produc subtil si apoi ne afecteza existenta, cum ar fi miscarile politice, pana la fluxurile energetice ale planetelor de care se vorbeste in horoscop.SUnt de asemenea mai multe planuri de existenta in care traim fara sa ne dam seama , tot ceea ce percepem este realitatea pe care o vedem prin prisma corpului nostru fizic.Dar fiinta noastra este mult mai complexa de atat.
CopaculCunoasterii

Daca doriti pot sa va dezvolt ideile prezentate mai sus ca apoi sa discutam aspura lor.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (QuixoticWitchhunt @ 10 Jan 2005, 10:41 PM)
Idei Ce Aresteaza Nonsensuri...

Cateodata. smile.gif

E bine, e bine? unsure.gif

Interesant. E ca si cum Ideea ar construi un INTERIOR!
Ov
Ovidiu Bufnila
QUOTE (carrad @ 8 Nov 2004, 11:16 AM)
salut, ovidiu!

m-a "plesnit" o revelatie in week-end!
am putea spune I.c.a.n.= influenta care aduce necazuri?
cred ca nu mai trebuie sa dau exemple!!! biggrin.gif

Sunt si imagini care atrag RAUL....
Rehael
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 2 Nov 2004, 08:58 AM)
Tot ceea ce ne inconjoara pare sa fie codificat intr-un fel sau altul. Incercarea de a decodifica este specifica tuturor fiintelor vii. In ce fel decodificam noi insine realitatea?
ohyeah.gif

Ovidiu Bufnila
initiatorul autoironic al Codului I.C.A.N.

Cred ca trebuie sa ne uitam uneori in oglinda!

QUOTE
Sunt si imagini care atrag RAUL....

Cred ca trebuie sa ne uitam in oglinda des!
Olaf
Ipoteza Codificarilor Anacronizante Normalizate laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.