Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Serviciu, Sefi, Subalterni... Colegi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
Dark Angel
Ce ziceti, voi, ma?
Simion ...toata lumea zice ca-s a dracu...nu mi-a zis nimeni ca sunt buna

Cand m-am dus a doua oara la cursuri mi-au zis colegii ca eu trebuie sa stang banii pentru nu stiu ce dracu( probabil sa luam ceva la profi in sesiune...). Auzi, de unde dracu le veni ideea asta? I-am potolit imediat: banii ii strange o alta colega...iar pe baba aia de invatatoare am pus-o "administratorul grupei"-adica trebuie sa stranga temele si sa se ingrijeasca sa le predea profilor, sa mearga la secretariat sa ia materialele pt. studiu, sa multiplice cursuri... wink.gif laugh.gif
s-o tinem, deci, ocupata!
simonsays
QUOTE (flower @ 7 Dec 2004, 10:39 AM)
Simion ...toata lumea zice ca-s a dracu...nu mi-a zis nimeni ca sunt buna

nici macar sosul, dupa o "noapte" istovitoare ? laugh.gif
Dark Angel
simon...mai conteaza o noapte dupa o viata de chin? laugh.gif laugh.gif

a, plecara vegetala si colega cu pitici la Metro sa-i ia cadou lui dan banana, dupa 10 minute primesc telefon: stii, noi nu am luat nici o legitimatie la noi...chiar sunt curioasa ce-or sa cumpere, au plecat de vreo 2 ore ohmy.gif

eu m-am lasat de sportul asta.
Dark Angel
V-am povestit despre colega mea din DE? E o tipa super! Il uraste pe seful ei taareee mult...si pt. ca ala face numai prostii( pt. ca are ideea asta fixa ca el le face pe toate bine) si il lasa de capul lui...apoi ma suna si ne bucuram impreuna de prostiile pe care le face ohmy.gif laugh.gif
Apoi refuzam pe rand, eu si ea, sa-l scoatem din incurcatura si ne amuzam cum incearca el sa dezlege itele problemelor pe care singur le-a creat!

Pe 14 e ziua lui de nastere si cred ca-i vom face o surpriza...o sa-mi amintesc brusc de vreo prostie de-a lui si-i trimit mail, ii dau telefon, il tin toata ziua ocupat...

Imi amintesc ca o data am trimis un mail cu o oferta la Kaufland( era in romana) si i l-am trimis si lui, in carbon copy( sa vada ca l-am trimis) ...toata ziua s-a stresat cui sa-l dea si cine sa-l ajute sa rezolve ce am trimis eu...desi nu trebuia sa faca nimic.

laugh.gif rolleyes.gif roflmao.gif
Dark Angel
Azi de dimineata veni sefa sa ne ceara o lista cu angajatii...pt ca are un gand bun...dar gandul respectiv a murit din fasa...ca a uitat ca vroia sa ne dea un cadou de Craciun ohmy.gif

Si primesc faxuri de la colaboratorii care-s liberi de sarbatori...

Si toata lumea vrea marfa...si am importuri unul peste altul...

Dark Angel
Avem un coleg nou la PR...se de cand a venit el tot completam cereri, ne-a pus sa ne facem programarile pt. concediu( desi sincera sa fiu niciodata nu au fost respectate...in 2004 eu am avut fix 2 zile de concediu cand am dat la facultate...).
Avem condica de prezenta in care uit sa semnez...

S-au strans atat de multe de facut si timpul parca s-a comprimat, si trece ziua repejor, repejor.

Am din de in ce mai multi colaboratori si treburile se complica, ca sa nu mai vb de volumul de munca...e de-a dreptul infernal.
Dark Angel
Da, clar colegul de la PR e o figura....in trei ani de cand lucrez aici nu m-a pus nimeni pana acum sa-mi fac bilet de voie ca sa plec mai devreme de la office.
E, am facut-o si p-asta, pt. 2 ore cat o sa lipsesc...life sucks.
Trebuie sa-i coc ceva noului coleg...poate-l tin la usa in vreo dimineata( el n-are cheie de la birou
laugh.gif ).
Sau ma gandesc la ceva mai "colorat". L-am trimis intr-o zi sa cumpere de la Metro diverse...si a venit cu niste saci menajeri uriasi...de nici nu incap in cosuri.
Unde-o fi Carmen( pe ea o inlocuieste tanarul)...cu ea ma intelegeam perfect!
Se imbraca numai in costum...poate-i pun niste lipici pe scaun...ma mai gandesc. cool.gif rolleyes.gif
Dark Angel
Ieri a fost pe la noi dir. de la o firma de recrutare personal si training cu care am facut niste cursuri anul trecut. Sefa n-are de lucru si-l intreaba daca a primit mesajul ei de felicitate de sarbatori: tipul zice: da, l-am primit, dar mi-ar fi placut sa scrie: Adrian, iti urez.......nu ce ai trimis tu la toata agenda.
Ce s-a ofticat sefa: Al dracu jidan, vroia mesaj personalizat....
E, de-aia e mai bine sa taci uneori.
A, si vine o tipa...nimeni nu stia ce-i cu ea, sefa il intreaba pe tipul respectiv daca si-a dat intalnire cu cineva la noi la firma, asta zice: Nu, draga, cum mi-as putea permite asa ceva? dar daca e frumoasa las-o sa intre! laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.