Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Scotia
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Exploratorului > Natura si Turism
Pagini: 1, 2
mutulica
apoi ... o vedere stradala
mutulica
dar ce este impresionant la scotieni e vechea disputa dintre cele doua mari echipe ale Glasgow-ului Celtic si Rangers

cum ... eu am ales RFC (adica Rangers) ce ziceti de o vizita la stadion?
in drum spre stadion - Louden Tavern - fieful suporterilor Rangers
mutulica
cind sa intru in stadion ... surpriza! suporterii Rangers isi cumpara loc pe zidul stadionului! Pe caramizi sunt scrise numele suporterilor si motto-uri sau anii de viata
mutulica
cum nu era zi de meci, am preferat sa merg la restaurant... care este chiar sub acoperis si pe linga faptul ca este un loc in care se poate lua masa, iti ofera o super vedere a terenului
mutulica
si o vedere in interior a ceea ce se numeste argyle restaurant
mutulica
si sa ne intoarcem in Edinburgh. De data asta o scurta plimbare pe Royal Mile, strada ce incepe in poarta castelului si se opreste in mare
mutulica
pe strada ... varii atractii...
un cimpoier in uniforma highlanderilor...
mutulica
sau trupe de pustani invatind sa danseze in diferite stiluri...
mutulica
sau statui... evident condimentate cu umor britanic... sau scotian?
mutulica
in josul Royal mile, se poate trece pe Princess street... aici Art Museum
mutulica
aici ... niste case, palate sau ce naiba or fi... vazute de pe aceeasi strada...
Eclectic
Mutulica, pozele sunt frumoase, dar primele trei postate azi sunt SUPERBE. La ele, eu si prietena mea am reactionat intr-un glas:

1) WOW !
2) SUPER !
3) DOAMNE...

Si jur ca doar ne uitam la poze, nu se intampla nimic altceva.

Pese. Prin bucale cand mai vii ? E unii care n-au fost aici cand ai venit si regreta. wink.gif
mutulica
si mie imi plac mult pozele alea...
din nefericire am scpat camera pe jos si nu am reusit sa fac poze in Kinghorn. este absolut fantastic. extraordinar de romantic si de salbatic in acelasi timp...
poate next time wink.gif

hmm... la bucuresti... nu stiu... poate reusesc sa fac o tura in vacanta...
poate pina atunci veniti voi aici
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.