Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Admitere La Jurnalism
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Invatamant
Pagini: 1, 2, 3
Raven66
QUOTE ((monique) @ 3 Sep 2004, 06:36 PM)
1) Intr-o buna zi, cineva bate la usa dvs. Intalnirea cu acea persoana va va schimba viata. Povestiti intamplarile care au urmat acelei intalniri.

2)Alcatuiti o povestire cu finalul: "De atunci nu am mai fost atat de convins ca vedetele sunt persoane nesuferite."

Pe langa aceste doua exercitii de creativitate, au mai fost 15 intrebari grila cu probleme de gramatica biggrin.gif

Dar acest examen a fost oral sau scris ? unsure.gif
kidoo
dc nu mai zice nimeni nimik? impartasiti-ne si noua "experienta" voastra ca sa stim la ce sa ne asteptam dak intram acolo.
ComicDiva
Dude, what do you want to know?
Este o facultate foarte frumoasa, interesanta, nu-ti suge tineretea din tine si nu te sufoca. Notele sunt date cam alandala in sensul ca nimeni nu ni le explica sa le inteleaga si studentul mai slab la cuget dar in rest totul este ok. Am trecut cu bine de sesiune si cursurile s-au schimbat. Acum facem initiere in TV. Very Interesting.

Examenul de admitere nu trebuie sa va sperie, din contra! Trebuie sa va inspire! smile.gif
oana_pepe
si eu vreau sa intru tot la Jurnalism la Bucuresti ! Am citit tot forumul si m-am cam speriat putin de subiecte.... eu sunt la un liceu de informatica si nu am mai facut gramatica din clasa a 8-a ! Acum sunt intr-a 11-a ! De creativitate eu zic ca nu duc lipsa, mai ales ca m-am luptat sa fac revista scolii tot anul trecut, aproape singura, dar a iesit foarte bine fiecare numar.
Visul meu a fost mereu sa lucrez in radio si ma gandeam ca lucrul la revista scolii ma ajutat ! E greu la facultate ? Voi sunteti la Universitatea Bucuresti, nu ? Cam ce pica la oral ? Am auzit ca intr-un an a picat ceva de genul: "esti o branza. ce faci ? "
ComicDiva
Mai, eu de faza cu esti o branza chiar nu am auzit! smile.gif Si sunt studenta aici, deci.... dayamn. Nu cred ca s-a intamplat. la ATF s-a intamplat ceva de genul asta sigur, pentru ca o cunostinta de-a mea was there!
Anyway, dupa parerea mea examenul si facultatea sunt foarte usoare pentru oricine VREA CU ADEVARAT sa invete aici. Daca nu-ti dai interesul, se vede si profesorii te taxeaza rapid. Nu va mai speriati degeaba de admitere. Daca gasiti subiecte, pe care eu sunt dispusa sa le impart, si lucrati in fiecare saptamana, nu aveti cum sa nu intrati.

CHILL OUT.
oana_pepe
Salut !

Eu chiar vreau cu adevarat sa intru la jurnalism, si la fara plata, pentru ca nu imi permit la cu plata ! Mi-ai putea da si mie ceva mostre de subiecte ? Eu nu sunt din bucuresti si imi este destul de greu sa fac rost de ele ! Am intrat pe site la universitate dar nu am gasit nimic !
Si examenul oral in ce consta ?
kidoo
am si eu o intrebare...ca presupun ca si voi ati facut meditatii...nu cunosc pe nimeni care mi-ar putea recomanda pe cineva pentru meditatii...can somebody help me pls?
Cucu Mucu
Pentru la examenul oral meditatiile? 44.gif woot_jump.gif
Ares_mE
buna ziua sau buna dimineata sau buna seara sau ce ora o fi acum...
am si eu o intrebare poate e cineva care a dat admiterea anu asta.de fapt nu e intrebare e rugaminte...ati putea posta un sb?pls,pls,pls...ca eu ma tot gandesc sa dau la fjsc si cum ei n-au sb pe site si nici prin alte parti nu gasesc vreau sa stiu si eu cam ce se da(in special ce s-a dat acum...dupa "reorganizare" tongue.gif ).
OldCourtLibertine

Eu am dat. La oral ai 3 subiecte - o povestire, un portret si argumentare. Daca dai de vreun prof afurisit, s-ar putea sa te puna sa-l convingi pe el de ceva. De exemplu, eu am avut de convins un tanar sa nu plece la lucru in strainatate. Proful a zis sa-l conving pe el. La fiecare argument ma contrazicea, chiar si cu tampenii. In final, fii sigur ca o sa-ti spuna ca nu l-ai convins. Important e sa nu nimeresti peste vreun de-asta.

In general, examenul e o loterie. Ideea e, nu numai sa fii obiectiv, dar si sa dai peste o comisie cu oameni mai normali. smile.gif
Sau sa ti se potriveasca ideile cu ale lor.

Bafta!
Ares_mE
Mersi frumos de tot. flowers.gif
OldCourtLibertine
Si-altadata! smile.gif
cLyyy0
sper sa mai fie pe aici cineva in masura sa imi raspunda si mie tongue.gif

in ce consta examenul de admitere pentru invatamantul la distanta?
taxa cat este?
ilie
Nu e examen de admitere, te inscrii, platesti si gata blink.gif
De ce vrei sa faci juranlism, nu cred ca iti trebuie facultate speciala?
Serenity
Mai mult ca sigur facultatea are un site pe care gasesti informatiile astea.
coconut
Jurnalism Universitate

Evident, la cele particulare se intra doar prin inscriere, nu se dă admitere... la cîți bani cer...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.