Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cupa UEFA
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2
ypsilonalpha
QUOTE (ypsilonalpha @ 17 Mar 2006, 02:17 PM)
Eu unul "iau" Middlesborough ca favorită la cīştigarea trofeului (şi asta chiar īnainte de tragerea la sorţi smile.gif )

Pronosticul rămīne īncă īn picioare thumb_yello.gif deşi am avut mari emoţii atīt cu Basel (gol calificant īn minutul 94) cīt şi cu Steaua (gol calificant īn minutul 90).

Sevilla - Schalke 1-0 după prelungiri (īn tur 0-0)
Middlesbrough - Steaua 4-2 (īn tur 0-1)

Mă gīndesc că īn finală lui Boro o să i se spargă īn cap toate noroacele, o să conducă cu 1-0 pīnă īn minutul 89 şi o să ia 2 goluri īn minutele 90 şi 94 ... smile.gif
mutulica
Boro a reusit performantele majore mai ales pe teren propriu, unde mai mult decit clar... publicul a influentat pe jucatori si chiar si pe arbitri
e incredibil ce mult poate sa insemne asa un public, si atmosfera de acolo. as spune ca mai mult chiar decit priceperea celor din teren, jocul de ieri a fost transat de public
ypsilonalpha
Rezultatele turul I din Cupa UEFA, prima manşă, luate direct de pe site-ul UEFA:

Lokomotiv Moskva - Zulte Waregem 2-1
Basel - Rabotnicki 6-2
Marseille - Mladį Boleslav 1-0
Derry - PSG 0-0
Eintracht - Brųndby 4-0
Artmedia - Espanyol 2-2
Levadia - Newcastle 0-1
Partizan - Groningen 4-2
Achnas - Lens 0-0
Panathinaikos - Zaporizhya 1-1
Ružomberok - Club Brugge 0-1
M. Haifa - Litex 1-1
Setśbal - Heerenveen 0-3
Trabzonspor - Osasuna 2-2
Rubin - Parma 0-1
Dinamo Zagreb - Auxerre 1-2
Braga - Chievo 2-0
Schalke - Nancy 1-0
Sion - Leverkusen 0-0
Start - Ajax 2-5
Legia - Austria 1-1
Fenerbahēe - Randers 2-1
Loko Sofia - Feyenoord 2-2
Standard - Celta 0-1
Rapid Bucuresti - Nacional 1-0
Chornomorets - H. Tel-Aviv 0-1
Beşiktaş - CSKA Sofia 2-0
Livorno - Pasching 2-0
Salzburg - Blackburn 2-2
AZ - Kayserispor 3-2
Slavia - Tottenham 0-1
West Ham - Palermo 0-1
Hearts - Sparta 0-2
Åtvidaberg - Grasshoppers 0-3
Hertha - OB 2-2
Wisła - Iraklis 0-1
Molde - Rangers 0-0
Atromitos - Sevilla 1-2
Xanthi - Dinamo Bucuresti 3-4
Liberec - Crvena Zvezda 2-0

Rezultatele cu bold sīnt cele ale grupei lui Dinamo (grupa lui Rapid n-o mai ştiu, din păcate sad.gif )
ypsilonalpha
Grupele trase la sorţi ieri (click to enlarge):

user posted image
John B
Super-meci aseara la Donetk! Cateva zeci de secunde i-au lipsit Sahtiorului sa treaca in sferturi. Portarul Sevillei Palop a inscris cu capul in ultima faza jocului, trimitand meciul in prelungiri, unde Sevilla s-a impus cu 3-2.
Pacat pentru Mircea Lucescu!
John B
Iata si meciurile din sferturi, in urma tragerii la sorti de acum cateva minute:

1. AZ Alkmaar - Werder Bremen
2. Bayer Leverkusen - Osasuna Pamplona
3. FC Sevilla - Tottenham Hottspur
4. Espanyol Barcelona - Benfica Lisabona

NU ma pot abtine sa nu constat ca, desi doua tari aveau cate doua reprezentante (Germania si Spania) acestea n-au ajuns sa joace intre ele, cum s-a intamplat anul trecut cu Steaua si Rapid. Foarte curios mad.gif

In semifinale se intalnesc invingatoarele 2 cu 3 si 4 cu 1
Cel mai tare dublu meci pare a fi cel dintre Sevilla si Tottenham.
Cele mai mariu sanse la castigarea trofeului le are, dupa parerea mea, Werder Bremen.
Marcus
Spania are chiar 3 !!! Osasuna, Espanyol si Sevilla.
Anul trecut a fost hotie pe fata ce ne-au facut cu Steaua si Rapid.

Sunt meciuri tari, cu echipe mai puternice decat erau anul trecut in aceasta faza a competitiei. Cred ca din "dubla" Sevilla-Tottenham se vor califica englezii. Ma surprinde cum Leverkusen a ajuns pana aici, pentru ca in meciul cu Dinamo nu a aratat nimic.
Cred ca cele mai mari sanse le au Werder Bremen si castigatoarea dintre Tottenham si Sevilla.
andra_v
A vazut careva aseara meciul Fiorentinei cu Eindhoven? Dupa ce in tur facuse egal, Fiorentina s-a calificat in semifinale (unde va intalni pe Glasgow Rangers) gratie celor doua goluri de senzatie ale lui Mutu. Primul, o torpila de la 30 de metri, care il va aduce fotbalistului roman nominalizarea pentru Balonul de Aur, a fost prima si singura mea bucurie pe ziua de ieri.
annacrin
http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Spo...l-Fenomeno.html

sunt si golurile, mai jos smile.gif
Jonathan
Bai, Mutu asta e fotbalist de superclasa. Mi-ar parea rau sa plece de la Fiorentina
mutulica
sper sa ii bata rangers, ca sa se mai si odihneasca mutu asta... nu de alta, dar sa nu ajunga obosit la europene
Rovaniemi
iata ca avem si a saptea echipa in cupele europene:

F. Vaslui - Nefteci Baku 1-2 afara si 2-0 acasa in intertoto

bravo moldovenilor!

(doamne apara si paezste, se duce dracului coeficientu de tzara daca se imparte la 7 ... rofl.gif )
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.