Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Sport Va Atrage?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
Pagini: 1, 2, 3, 4
YoyoMan
Ligia - inca nu ati ajuns la intimitati.... rofl.gif
LigiaB
Yoyo, daca te bagi se prea poate sa o iei in freza.... rofl.gif (crede-ma ca stiu ce spun rolleyes.gif rofl.gif )
Olaf
Hmm, daca-ti iei rucsacu'n carca si pleci pe coclauri asta cum se cheama? Am auzit ca ar fi turism sportiv, dar nu bag mana in foc...
Altfel, schi la greu (cand am bani, timp si e si zapada in acelasi timp; am avut noroc, inca nu mi-am rupt nimic) si inot.
Am facut si jiu-jitsu dar a trecut ceva timp de atunci...
Eclectic
Mdea... Era o vreme cand faceam sport. Demult... M-am lasat, insa, de baschet si de fotbal si am facut o investitie serioasa intr-o burtica de perspectiva. cool.gif
YoyoMan
Burtica de bere? Sau de pui? rofl.gif
cips
IO ..pe vremuri mergeam la sala..asta chiar imi placea..apoi am avut si bicicleta..da mi-a fost furata..acu ma ocup aproape zilnic cu alergatu, cate o juma de ora..shi mai ridic ceva greutati acasa...la baschet sunt inalt shi cam atat, fotbal nu am mai jucat chiar de mult...:smile.gif)
Socratel
Sexul.... spoton.gif
Endgegner
@motanel: Pain is temporary, glory is forever!
Snowboarding rulz - annoying skiers since 1995!! devil.gif
In rest, freeclimbing (iarna in sala), mountainbiking (downhill) si din cand in cand pescuit...sportiv, normal!!

Pacala

surzi
....ma atrage tenisul......pacat ca se intrerupe constant jocul dupa vreo 2 mingi...
....aaaaaaa....ar mai fi raliurile.....imi place vitezaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
si snoocer-ul .... insa prietenii evita sa joace `biliard` cu mine ca exaspereaza....
si patinajul.....da` de cand s-a retras Yagudin mai rar ma uit tongue.gif
iniya
imi place voleiul (dovada ca ma joc de 2 ori pe saptamana);
ar mai fi si tenisul,dar de care nu prea m-am bucurat in ultimul timp sad.gif
cipdecip
Azi am fost la ski...
Merg aproape in fiecare weekend (cand este zapada biggrin.gif )
love2climb
Alpinism!!!!!Vara,pe stanca!Fericire suprema!Cataratul ma relaxeaza,imi incarca bateriile.Cand sunt acolo,pe stanca,sunt fericita,implinita,nu mai am nevoie de nimic.Nimic nu se compara cu ceea ce simt in acele momente. Libertate, puritate, perfectiune,fericire,extaz,toate acestea le gasesc doar la munte,pe stanca.
Mi-e dor de catarat…Nu mai vine odata vara?!
I love2climb
Marcus
han.gif love2climb!
Ai vreo "victima" la activ? (ma refer daca ai cucerit vreun varf de munte) smile.gif ... Sau e vorba doar despre sentimentul de libertate?
ausländer
Sportul preferat: Voley. daca se gasesc doritori prin Iasi, se poate obtine acces la sala de sport de la Negruzzi.
2. Tenis - practicat vara, ocazional.
3. canotaj
4. Curling
5. Sarituri de la trambulina si in general sporturile de iarna. 3,4,5 nu au fost practicare de subsemnatul.
love2climb
Pentru Marcus

Am inceput cataratul doar de anul trecut.Sunt doar la inceput si incerc sa invat cat mai mult.Am facut doar manse si cateva trasee mai usoare.Insa nu fac chestia asta ca sa primesc laude sau sa-mi spuna lumea cat de nebuna sunt.O fac pentru mine.Ma catar… pentru ca imi place.
Scala
Pey... mi-emi place aruncatu' cu privirea, fugitu' de la cursuri, proba de halbere. Astea-mi plac. In pauze, mai fac un fotbal sau un tenis de masa pe la Fac, un baschet cu fostii colegi, in sala de sport ceva mai sus mentionata, un tenis de campm atunci cand se poate, un inot intr-o seara pe saptamana, o cursa cu masini dimineata ca s-ajung la cursurile de la care voi fugi, un jogging pan' la colt ca sa-mi iau un sandwich, un sah pe timp frumos cu amicu' meu ce tocmai a mentionat sala mai sus mentionata, probe libere de dat hot-shot in fata domnisoarelor, atletism, ca doar imi place si... cam atat. Da' parca mi-a scapat ceva.
skysurfer
Sa incep cu ordinea fireasca pt mine:
1. voley (practicat 5 ani de zile si ramane in continuare preferatul meu)
2.fotbal (ma uit la el cu placere si il joc cat de cat)
3. tenis de masa (il joc de cativa ani dar tot nu reusesc sa fiu bun)
4. tenis (cu mai mult succes desi il joc de doar de 2 ani)
5. biliard (destul de profesionist, multumita celor 4 ani de liceu)
6. sporturile de contact (practicate doar 2 ani)
7. ski (il practic ocazional, adica iarna tongue.gif de vreo 4 ani incoace)

si raliul. In afara de raliu restul le-am practicat. Pt raliu ma pregatesc acum caci incerc sa conduc la limita peste tot pe unde merg. Oricum e doar o chestie de amatorism pt ca va mai dura o gramada pana sa pun mana pe o masina preparata pt raliu.
Da se pare ca l-am desconsiderat pe amicul meu :Sahul. Ma gandeam la sporturile care iti pun corpul in miscare si cand colo am uitat ca cel mai mult practic sahul. Se pare ca mintea mea nu face parte din corpul meu. rofl.gif In cazul asta, l-as pune imediat dupa voley ca acolo ii e locul.
Marcus
Bine ai poposit la Han, Scala! han.gif
Daca iti place sahul cum spui, te invit sa arunci o privire la turneul de sah organizat chiar aici, la Hanu Ancutei. smile.gif
dojo
Karate Shotokan pentru mine wink.gif Love every minute biggrin.gif
Si mersul pe bicicleta la si de la antre. wink.gif
yuanescu
in prezent ping pong-ul si volei-ul au partea cea mai mare de timp
imi plac insa toate sporturile, rugby nu am jucat si nici fotbal american dar de mi se va propune nu voi refuza ...\

nici nu stiu cum a trecut iarna asta fara sa pun patinele in picioare, eu fanatic al patinajului ...

Mickydutza
daca zic ca imi place bedminton si twister se pune? ohyeah.gif ca de la ambele fac febra musculara blink.gif
jkd
maraton de fumat si cafea...
framboise
Balet tongue.gif , dans, role. dance.gif
Oiski-Poiski
Fotbal, baschet si "Ghid practic pentru casatoriti" (sa vedeti ce gimnastica faceti acolo daca va trece prin cap sa incercati pozitiile enumerate in cartea aia rofl.gif rofl.gif ).
Felina
Orice sport, singura sa nu fiu, ca singura nu mi se pare nimic atractiv tongue.gif . doar cititul, se pune? hh.gif
Felina
QUOTE (Oiski-Poiski @ 14 Apr 2005, 10:00 AM)
(sa vedeti ce gimnastica faceti acolo daca va trece prin cap sa incercati pozitiile enumerate in cartea aia rofl.gif rofl.gif ).

laugh.gif laugh.gif laugh.gif inseamna ca stai bine la capitolul mobilitate? ia sa-mi trimiti si mie cartea aia biggrin.gif !
Oiski-Poiski
Ei, Nushi, asta e gaina cu ouale de aur.Crezi ca o dau asa usor din mana ??? rofl.gif
Si, da, sunt tare mobila laugh.gif .
night_watch3r
imi place ping-pongul pt ca e un joc destul de agresiv dar in urma caruia nu ramai cu vanatai.
Bolt
Doar cele de lupta si de forta.
Hexor
Alergarile,fotbalul, tenisul de camp, inotul de performanta,alergatul dupa tramvai, sofatul. ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif
Bolt
... adica Pride (UFC) si concursurile Strongest man.
carrad
gimnastica, inot, handbal, volei, canotaj....cred ca toate in afara de alea care implica mult sange laugh.gif
sunny26
volei, handbal, gimnastica...... si cel mai mult tenis de camp. thumb_yello.gif
Jazz
Alearga cineva? unsure.gif Nu intreb de alergatul dupa femei, mingi si tot ce zboara, ci alergatul ca forma de "feel good"...
sunny26
practicam intr-o vreme insa m-am lasat...acu' fac fitness (deci alerg pe la aparate ohyeah.gif ) iar cand joc tenis sa ma vezi ce mai alerg dupa mingi biggrin.gif
Ovidius
QUOTE
Alearga cineva?  Nu intreb de alergatul dupa femei, mingi si tot ce zboara, ci alergatul ca forma de "feel good"...

Alerg seara, dar nu regulat. De obicei alerg de 2-3 ori pe saptamana, depinde de timpul liber pe care-l am, de vremea de afara (daca ploua nu merg) si daca am sau nu cu cine iesi.
joint
Pai eu avand in vedere k practic baschetu' de 6 ani cred k a cam inceput sa imi placa:D...si oricum cel mai tare sport mi se pare asta sau oricum baschetul din curtea scolii sau din studentesc..pentru k include si baieti:D
Eris
Joint, fac eu onorurile de gazda, desi nu sunt nici eu prea veche pe aici, si iti spun: welcome.gif
In afara de asta, imi place foarte mult tenisul de camp. Nu il practic dar imi place sa urmaresc.
Si imi place si fotbalul, dar numai atunci cand sunt implicate echipe cu valoare. (normal ca nici fotbal nu practic)
Marcus
Ei bine, Eris, poti practica tenis de camp si fotbal in jocurile pe calculator! smile.gif Cred ca ai face multe furori daca ai bate baietii la sporturile astea. thumb_yello.gif

Cu o mica intarziere, Eris, iti urez han.gif , acesta fiind de altfel si primul contact dintre noi. smile.gif

Bine ai poposit la Han, joint! welcome.gif
One_Last_Dance
Fotbalul... (uneori ascund adevarul) wink.gif
alfa
smile.gif thumb_yello.gif
One_Last_Dance
... ohmy.gif
joint
multumesc....chiar imi pare bine k am gasit un forum unde poti vorbi deschis...wink.gif
Eclectic
joint, han.gif
jude
Baschetul, pe care il practic mai intens prin primavara, inainte de concursuri. rolleyes.gif In rest, nu prea am cu cine.
Volei, dar pe asta n-am cum, nici unde sa-l practic (damn town.... mad.gif ).
joint
asa...si ia ziceti mai cati de aici sunteti din bucuresti si la cati va place baschetul???ia ziceti..mersi pentru urari apropo...wink.gif
Eclectic
Io ma inscriu, si il inscriu si pe conu Genicon. spoton.gif
Fitzcarraldo
Nu ma atrage nici un sport, la scoala aveam scutire permanenta.
Netzauge
Fotbalul..am jucat la vreo 3 cluburi..ma rog.poveste trista
si Ciclismul care mi se pare cel mai remarcabil sport..din pacate in timisoara nu a existat un club de ciclism calumea iar viitorul meu stralucit de ciclist s-a naruit unsure.gif eh.poate alta data
John B
fotbalul, desigur, il practic o data pe saptamana.
Si zborul, pe care il practic mai rar decat as vrea
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.