Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Am O Problema
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
simonsays
mda ? ia ghici tu cum ma simt eu in momentul asta ? rofl.gif tongue.gif
si ce, ai vreo problema ca sint oPsedat ?? laugh.gif
abis
Carmi, dar daca ii spui sefului ca ai ceva, vreo hepatita? Sau ceva care sa-l tina departe... Ori sa lasi sa-ti scape ca te pregatesti de maritis (ar tine chestia asta?).
Carmi
Multumesc de sfaturi guys
dar dragul de el stie ca prietenul meu i-ar face rau daca s-ar atinge de mine...si degeaba i-am zis ca sunt fidea

Stiti ce mai bine ii zic ca am ori herpes genital ori sifilis....oricum la femei nu se vede laugh.gif buna idee Abis

Cain daca ii spun ca-mi plac fetele nu mint foarte tare rolleyes.gif cat despre poze demonstrative...cand s-o gasi una sa-mi faca avansuri te anunt tongue.gif (eu sunt timida nu de alta)
Cat despre treesome..e inscris la club de swingeri.

Flower nici macar nu indraznesc sa port tocuri...vin cu cele mai aiurea pulovare...(e frig asa ca n-am motiv de decolteu) stau cu geaca in birou ...
Toata treaba grava e ca nu sunt eu atata de draguta cat este el de afemeiat (asecretariat...am auzit ca 2 au plecat din cauza lui) si la cealalta secretara (care e si amanta lui) ii vorbeste porcarii de fata cu mine... mad.gif
Dark Angel
Carmi...iti spun eu acu' ceva...dar cred ca stii deja: you need a job!

Poti sa devii colega mea...sefu' din DE e misogin...ce bine ca ne despart atatia KM...e mai nasol de colega mea din DE...cateodata zice ca-i vine sa-i traga una peste ceafa...
Cla
Carmi, let me be your boss... primesti si Guthaben pt Handy, in schimb vreau... doar cappuccino wink.gif biggrin.gif
cactus
QUOTE (Clarence @ 22 Oct 2004, 11:05 AM)
Carmi, let me be your boss... primesti si Guthaben pt Handy, in schimb vreau... doar cappuccino wink.gif biggrin.gif

Vai ce modest - si cin´te crede ... devil.gif roflmao.gif
Cla
Taci ma, cactusu, nu ma da de gol... whistling.gif ok ok, Schnaps vreau rofl.gif
cactus
du-te la pag.1738 de la Zi-ne ce-ai in cap si se rezolva...
Cla
Nu de la voi, oPsedatilor, vreau, ci de la Carmi... tongue.gif
Carmi
Flower esti o dulce ... hug.gif oricum peste 1 saptamana voi fi intara...inapoi la facultate fara probleme pe cap...
Aseara i-am facut-o destul de frumos....
i-am dat acu 3 zile un exemplar de oferta de pret de vreo 23.000 euro si trebuia sa-l verifice...tontu merge direct la clienta care semneaza contractul. Booon totu bine pana aici. Faza era ca pe spate n-avea clauzele conractuale stiti voi alea cu litere mici prin care se prevedea ca daca anuleaza, clt plateste 30% din val contractului fara ca firma sa nu fi facut ceva.
Si ghiciti ce??!! DA clienta vrea sa anuleze contractul....sef saracu s-a facut rosu 50.gif si ma gandeam sa chem salvarea

Clarence esti sigur ca mai vrei sa fi seful meu?? si da ma pricep sa fac cappucino ...cu scortisoara si praf de cacao si vanilie la care se adauga 2 linguri de coniac MOzart (specialitatea austriecilor)
BTW guthabenul trebuie sa fie de doar 10€ pe ....zi laugh.gif
Cla
QUOTE (Carmi @ 22 Oct 2004, 12:57 PM)
Clarence esti sigur ca mai vrei sa fi seful meu?? si da ma pricep sa fac cappucino ...cu scortisoara si praf de cacao si vanilie la care se adauga 2 linguri de coniac MOzart (specialitatea austriecilor)
BTW guthabenul trebuie sa fie de doar 10? pe ....zi laugh.gif

Abgemacht! wink.gif si ma fac si eu rosu pt tine sorry.gif


flowers.gif biggrin.gif
Dark Angel
Carmi...da' sefu ce stie sa faca de 23.000 de euro...? ca daca n-a facut nimic ...tot a pierdut un contract de 23.000 de euro roflmao.gif

PS: unde lucrezi fata mea? cum adica vii in tara la faculta?
Carmi
Flower draga momentan sunt secretara, traducatoare , magazionera, ocazional femeia de servici in birou si facatoare de oferte la o firma de pompe de caldura si ventilatii din Austria.
Si sunt studenta in dragu de Ardeal...a fost doar un jobulet de vara....ca sa am destui bani pana vara viitoare. Am fost practicanta de vacanta cum se zice pe aici.
faza cu contractul ca daca se reziliaza sef primeste 6900 de euro fara sa fi ridicat un deget asta daca are bineinteles pagina cea cu pricina. rolleyes.gif

Cla se face ...intrebare cum de ma angajezi fara proba??
Danke Sehr pt blümen mwah1.gif si banuiesc ca te faci rosu din cu totul alte motive.... smile.gif
Dark Angel
Carmi...si eu la fel+contabil la una dintre firme...la cealalta ma ocup doar de facturare si de formularele cu regim special.
Cla
QUOTE (Carmi @ 22 Oct 2004, 02:48 PM)
Cla se face ...intrebare cum de ma angajezi fara proba??

Arata-mi te rog ce poti. Trimite-mi un cappuccino online biggrin.gif
QUOTE
banuiesc ca te faci rosu din cu totul alte motive...

Reinvat sa ma-nrosesc wink.gif
mutulica
Cla, sama ce semnezi, verifica pe spatele contractului, chestiile alea cu litere mici
cactus
QUOTE (Carmi @ 22 Oct 2004, 03:48 PM)
Flower draga momentan sunt secretara, traducatoare , magazionera, ocazional femeia de servici in birou si facatoare de oferte la o firma de pompe de caldura si ventilatii din Austria.
Si sunt studenta in dragu de Ardeal...a fost doar un jobulet de vara....ca sa am destui bani pana vara viitoare. Am fost practicanta de vacanta cum se zice pe aici.
faza cu contractul ca daca se reziliaza sef primeste 6900 de euro fara sa fi ridicat un deget asta daca are bineinteles pagina cea cu pricina. rolleyes.gif

Cla se face ...intrebare cum de ma angajezi fara proba??
Danke Sehr pt blümen mwah1.gif  si banuiesc ca te faci rosu din cu totul alte motive.... smile.gif

Was Du eben gesagt hast ist Ferienkleingeld; vom Abschließen eines Vertrags, etwas zu bekommen, das kannst Du ruhig und fröhlich vergessen. Sich zu bewerben - keine einfache Unternehmung. Das Deutsche Demokratische Forum - die helfen nicht aber man kann nie wissen. Aber wenn Du Dich zu billig verkäufts dann gibt´s nichts mehr zu sagen. Deshalb sind auch diese Treffen manchmal nützlich... and so on....(das war auf englisch ... roflmao.gif ) Ehrlich, in Rumänien ist das zum kotzen...
Tschüss - liebes Kind...
dead-cat
DDF-ul e organizatie non-profit, aia angajeaza in baza bugetului dat. care, AFAIK e din ce in ce mai mic.
Cla
QUOTE (mutulica @ 22 Oct 2004, 05:47 PM)
Cla, sama ce semnezi, verifica pe spatele contractului, chestiile alea cu litere mici

NU semnez nimic
NU completez nimic
NU citesc nimic
nici ceva mic, pentru asta...


angajez pitic biggrin.gif
cactus
Cool , ma. Mai vb pe MP ? (sau PM ? ) ca nu mai tin minte....
mutulica
il angajezi ca sa ai pe cine da vina ca nu semnezi?
Cla
Semnez doar dupa ce mi-a tradus din limba aia ciudata scrisa cu litere mici... wink.gif
mutulica
ahaaa.. te-ai gindit tu ca daca e cu litere mici e de la pitici smile.gif
ok, da promiti sa ma aperi daca ma ia la cafteala
Predatoru
Doctore, am si yo o problema:
Nu stiu daca exista un anume topic pe care vreau sa il lansez. Singura solutie este sa caut paste tot sa vad daca se gaseste ceva asemanator?
Cla
Pune titlul asta: "Nu stiu daca exista un anume topic pe care vreau sa il lansez"
Inca nu exista rofl.gif
Carmi
Mutulica...bag seama ca imi faci concurenta...si daca o sa fim colegi de servici nu te vad bine deloc
Clarence ,draga, tu nu ai nici o treaba cu spatele... rolleyes.gif Trebuie doar autograf de-al tau...pe fata wink.gif

Cactus eu n-am nici o treaba cu nici un fond german...nix DDF nix AFAIK eu mi-am gasit locu de munca...nix salar mic
nu ma vand nu-ti face tu griji...si si daca o fac am grija sa-mi vand scump arbeitul biggrin.gif

Predatore nu solutia e sa scrii aici despre ce vrei sa scrii si cineva o sa se trezeasca ca mai e un topic asemanator ohyeah.gif
mutulica
Carmi - lasa ca iti ia Clarence ochelari (din asigurarea medicala) si o sa ma vezi... mai in ceata, mai in clar

rolleyes.gif
Carmi
Mutulica m-ai linistit...credeam ca voi incepe sa te vad dupa o saptamana asa un pic cu ochiul drept rofl.gif rofl.gif
atunci o sa aiba rost si asigurarea medicala hh.gif
mutulica
pai... n-ajung asa de sus... numa daca ma urc pe scaunul de bar, da' atunci nu am echilibru
Carmi
Mutulica asta e problema ta?? nu ai echilibru?? turmentat mic ce esti!! 50.gif
mutulica
Nu inteleg ce te-ai nervat asa... ca doar nu te gindesti sa ma iei la bataie daca ma angajeaza Cla...

In loc sa ai grija de mine, ca sunt un mic si un scump .. tongue.gif
Predatoru
Aaa...se poate sterge un topic ?
E.B.E.
PM la moderatorul de pe forumul respectiv...
meneo
incerc si aci ...
stie careva cine este Bisanne de Soleil ? am incercat cu google si nimic. s-ar putea sa fie un pseudonim .. habar n-am. tipu' are citate destul de interesante, astea se pot gasi cu google, dar nimic mai mult. daca are careva si alte informatzii ... mersi
meneo
nu ma asteptam sincer la asa multe raspunsuri .. multumesc yeah.gif
Cla
QUOTE (meneo @ 9 Nov 2004, 06:51 PM)
incerc si aci ... stie careva cine este Bisanne de Soleil ?

Se pare ca-i asa de cunoscut ca Jean Curgol, ca nici cu Metasearch nu-l gasesti, in afara de o pagina in care il pomeneste careva care a uitat probabil de la cine provine vreun citat... hh.gif tongue.gif
Predatoru
Unde este topicul de matrimoniale, va rog? L-am pierdut...
Cla
Matrimoniale smile.gif
Carmi
A o problema....poate iese Nastasiu presedinte.... 43.gif
genicon
Daca iese, toata Romania o sa aiba o problema.
cactus
QUOTE (genicon @ 12 Dec 2004, 10:22 PM)
Daca iese, toata Romania o sa aiba o problema.

o are deja... roflmao.gif
Predatoru
aaa...imi poate spune cineva cine este moderatorul de pe Arte Vizuale?
Mi s-a spus ca tre sa discut cu el daca vreau sa sterg un topic...
Vexx
In afara de moderatorii globali si de Mihaita, nu vad sa fie ocupat, de cineva, acest post! spoton.gif


http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ts&CODE=leaders
Kitty
Problems sad.gif am trimis un document pe editorial si nu a aparut nicaieri....unde a disparut? si n-am prea inteles ce se scrie acolo...n-am gasit nici topic pt poezii! HELP? ohno.gif
genicon
Editorialul este citit initial de administrator (adica de Mihai) si daca el se incadreaza pentru subforumul de editoriale, va fi publicat. De obicei, chestia asta dureaza 1-2 zile dar in perioada asta in care Mihai este destul de ocupat, s-ar putea sa dureze mai mult. Oricum, nu iti face probleme, din cate stiu eu, nu a fost refuzat nici un editorial... wink.gif
Kitty
tnx.gif n-am stiut... tongue.gif
genicon
No problem wink.gif Si, oricum, mi se pare ca exista un subiect, pe undeva, unde userii pot posta poezii. O sa ma uit, si daca il gasesc, iti dau linkul, daca nu vrei sa mai astepti in viitor la editoriale wink.gif
Vornicum
Sunt surprins sa vad forumisti ontopic pe un topic aflat pe un subforum de offtopic. E o jungla , va zic!!! rofl.gif
axel
Pentru ca oamenii inteleg ca in Poiana sunt acceptate off-topicurile, dar nu sunt si impuse.
Vornicum
Pai daca, mai axel draga, daca subforumul este de off atunci ar fi normal sa se respecte asta. E ca si cum ai zice ca pe forumul de politica, discutiile politice sunt acceptate dar nu impuse. Poi , ce treaba e asta, dooooooomnule axel ? rofl.gif

PsS : Daca lu basescu ii sta de presedinte, atunci si mie imi sta de balerin la Opera din Moscova!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.