Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intilnire La Iasi ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Marcus
QUOTE (Fausta @ 2 Jul 2004, 06:03 PM)
... oricum, eu as vota ziua de 17... pentru ca daca ar fi pe 18 nu as mai avea unde sa stau o noapte in iasi...

Deci ziua de 17 iulie (sambata) e data stabilita. Sa speram ca vor veni toti cei care s-au anuntat.
Minerval
Ziua buna.
Exista posibilitatea sa am liber in ziua de 17. Daca nu s-a stabilit deja echipa as dori sa mentioneze cineva locatia si ora.
Sa ne auzim cu bine.

.'.
Marcus
Ziua buna, Minerval (sau Copernic, cum imi place mie.. spoton.gif )
Intalnirea forumistilor are loc la Casa Universitatilor, in Iasi. Cat despre ora, inca asteptam raspunsul celor care vin din alte localitati...
Daca doresti sa vii, esti binevenit.
Petru
Vad ca lucrurile au evoluat aici, mai mult sau mai putin... chiar nu ma asteptam sa se modifice data... nu am nimic insa impotriva, si sper sa nu intervina ceva care sa ma retina in acea zi...
Ei bine, ora... cred ca spre seara ori spre sfarsitul dupa amiezii ar fi bine sa reusim sa ne adunam toti... Acum sa vedem care si de pe unde vine...
Aramis
Dragilor, mi-au trecut nervii tongue.gif Din partea mea, putem sa ne intalnim si pe 17 (numai nu pe 15 sau pe 16 ca atunci chiar nu pot veni), iar ora de incepere... eu propun sa fie 17.30 - 18, voi ce ziceti?
rebel
Cāstig vr'un premiu de vin?
morfeus
nu !
da cistigi prieteni !
Aramis
QUOTE (rebel @ 5 Jul 2004, 06:26 AM)
Cāstig vr'un premiu de vin?

da, castigi premiu, dar e secret si eu ti-l dau smile.gif
-=XoX=-
stiu ca abia m-am inscris aici, da` daca e vb de bere nu refuz nici o ocazie drunk.gif
partea proasta e ce pe 9 plec la bucuresti si nush cand ma mai intorc. ce ziceti, care are chef de o berre in mijlocul saptamanii? hh.gif haideti azi sau maine pe undeva la o terasa drool.gif
rebel
QUOTE (Aramis @ 5 Jul 2004, 09:09 AM)
QUOTE (rebel @ 5 Jul 2004, 06:26 AM)
Cāstig vr'un premiu de vin?

da, castigi premiu, dar e secret si eu ti-l dau smile.gif

Īn apus de soare ? =)
Fausta
avem un forumist nou... -=XoX=- pai poate prinzi intalnirea de pe 17.... oricum voia sa-ti propun ceva... devil.gif
morfeus
tausta : =)) smile.gif (cu mesajul tau stim noi de ce !)

rebel:iti dai atita importanta si esti atit de increzut incit devii antipatic !(nu numai aici)

EU: 17 mi se pare cam departe de mine si sunt 90% sanse de nu a onora intilnirea
deci mult succes in acest caz si distractie placuta !
Fausta
morfeus... nu cred ca stii ceva, dar nu vreau s te subestimez wink.gif ... poate reusesti sa vii... sad.gif
Marcus
Hai mai, chiar nu exista o data la care sa poata veni toata lumea?!
Nu vreau sa va suparati pe mine, dar am propus schimbarea datei in speranta ca vor putea veni TOTI. Ar fi pacat sa nu vina mai ales cineva care locuieste in Iasi si care vrea sa vina.
Mentosana in corpore sano
17 e prea departe tocmai pentru studenti, care pleaca din iasi pana atunci tongue.gif
Morfeus termina sesiunea de restante pe 11 si in aceeasi situatie sunt si eu, deci tough luck 50.gif
morfeus
ai spus-o corect !
nu ca nu as mai sta sau veni la Iasi da n'am mai fost pe acasa de la pasti si....
e cam nesimtire sa nu ma duc acasa si m-am cam saturat si eu de hoardele de tintari de aici !
Aramis
Dragilor, propun urmatorul lucru, sa se organizeze 2 intalniri, una pe 11 (nu vreau sa ratez ocazia de a-i intalni pe morfeus si pe mentosana) si una pe 17. Eu vin la amadoua tongue.gif restul, fiecare cum poate. Ce ziceti? XoX cum e 11?
Marcus, Fausta, Petru si Aiwa, daca vreti noi ne intalnim pe 17...
Harababura e prea mare pe aici! Ne intalnim un grup mai restrans pe 11 sau nu? Astept pana maine seara raspunsurile voastre.

rebel, si in apus de soare, si la rasaritul lunii smile.gif
-=XoX=-
@aramis: eu cel tarziu pe 9 plec, adica vineri. e posibil inca sa plec mai devreme. astept totusi poate i se face cuiva foarte sete si nu mai poate suporta caldura .. inainte de data de 9 drool.gif
Aramis
50.gif 50.gif 50.gif
Sunteti belea, forumistilor!!! Va astept si pe restul sa va dati cu parerea
Mentosana in corpore sano
Eu deja ti-am raspuns pe ym... I'm in!
Da' ai nitica rabdare, nu cred ca toata lumea intra de trei ori pe zi pe forum, ca tine... unsure.gif
-=XoX=-
na ca am fost la o bere inainte sa inceapa ploaia ohyeah.gif sīc tongue.gif
Puss In Boots
Daca o faceti pe 12 poate ajung si eu ... unsure.gif

nu ma īnjurati glumeam rofl.gif sa aveti o īntālnire placuta si nu uitati ca vrem poze !!! drool.gif
morfeus
cum sa nu ca e foarte cald si stiti voi mai avem nevoie si de gheata ,pt noi bere rece !
Petru
QUOTE (Aramis @ 6 Jul 2004, 05:03 PM)
Marcus, Fausta, Petru si Aiwa, daca vreti noi ne intalnim pe 17...
Harababura e prea mare pe aici!

As fi de acord sa vin pe 17, dar inca nu pot spune cu certitudine ca voi reusi...
Insa, sper ca lucrurile sa evolueze cat mai bine... acum insa nu fac nici un fel de promisiune...
Si sper ca aceasta sa fie ultima data aleasa, ca altfel ne jucam de-a alba neagra...

Aramis
Bine... ne intalnim pe 17... cum vreti, ca zau ca m-am saturat... oricum, pe 11 nu mai pot nici eu sa vin...
morfeus
pai e ultima data aleasa in ordine calendaristica smile.gif
da nimeni nu stie ce rezerva viitorul !
AIWA
OK deci locatia ramane tot la CU?
Si data care e pina la urma?
Si cine apare pe data de...si cine apare pe adata de?
Hai sa ne organizam o tzara!
Deci pe 11 cine vine/cine poate veni?
Pe 17 care vine?
dar de data asta serios ..fara scuze puerile! Se vrea a se vine ...atunci e bine...daca nu...decat un DA VIN sigur ca dupa aia ...ca A aparut ceva nu mai pot...suna asa...a lasitate??? sad.gif si lasa si un gust amar in sufletul celor care ...considerau ca e bine sa se cunoasca cu restul gastii smile.gif
Marcus
Eu vin pe 17. 6.gif
Petru
Si eu sper sa vin... dar asa cum spuneam inca nu pot face o promisiune in acest sens...
Sa speram ca nu se va intampla ceva neprevazut...
Aramis
vin si eu pe 17 smile.gif
-=XoX=-
io nu vin sigur... cry.gif pe 9 plec spre capitala, si nush cand vin... maine cred ca o sa ies la o bere, ultima din iasi pentru o bucata de vreme.
Fausta
17
AIWA
Am primit o amenda..si nu va pot onora cu prezenta! cry.gif


AMENDA=invitatie la nunta devil.gif
morfeus
mai vad ca nu am cu cine sa beau ! sad.gif
deci am sa vad safac tot posibilul sa vin pe 17 da nu promit NIMIC !
Petru
Pana la urma parca ramanem vreo doi... eu zic ca in asemenea conditii mai bine am amana intalnirea pentru mai tarziu, cand vor putea veni si altii... astept opinia voastra.
Aramis
Da, Petru, in stilul asta o amanam pentru... Pastele cailor 50.gif
morfeus
QUOTE
Pastele cailor
==mai sunt inca sanse
iata explicatia data de biserica :
Pastele cailor. In popor expresia "la Pastele cailor" nu avea intelesul pe care l-a capatat in zilele noastre, si anume cel de "niciodata", ci insemna "alta data" sau "foarte rar". Se spune ca, atunci cind Maica Domnului l-a nascut pe Iisus in iesle, pe cit de linistiti erau boii, pe atit de galagiosi erau caii. De aceea Maica Precista le-a harazit sa nu se sature de mincare decit o data pe an, la Inaltare. Atunci este Pastele lor.
Marcus
Deci, pana acum:
S-au anuntat ca vin: aramis, fausta, eu;
Nu e sigur: petru;
morfeus si mentosana in corpore sano au terminat sesiunea de restante pe 11 si sunt plecati din iasi pe data de 17
minerval spune ca ar fi liber pe 17 dar de ce a spus asta daca nu vine? ohmy.gif
Fluturas37 a anuntat ca vine pe 15 iulie, dar n-a mai dat vreun semn... sad.gif
vornicum a spus ca vine dar nici el n-a mai dat semn de viata pe aici...
AIWA a fost "rapit" de la intalnire inainte sa poata veni macar... laugh.gif

Fausta
vornicum e cam ardelean si s-a bagat putin mai mult in topicul asta... a vrut sa fiarba si nu stia cum... pana la urma moldoveanu nostru travestit a renuntat pana la urma, ba chiar s-a si suparat ca l-am facut moldovean... devil.gif
in fine... daca pana la urma chiar nu se poate sa aiba loc intalnirea ne vedem la toamna, cand au sa fie prezenti toti (si aici ma refer la studenti)... are sa fie cea mai lunga pregatire pentru o intalnire... dar asta e!
morfeus
eu am incercat da .... osa ramina postul si il inrosim iara la toamna !
smile.gif
genicon
QUOTE (Fausta @ 11 Jul 2004, 08:30 PM)
are sa fie cea mai lunga pregatire pentru o intalnire... dar asta e!

Nope. Pregatirea primei intalniri din Bucuresti a durat din aprilie/mai pana in octombrie... tongue.gif
Vornicum
QUOTE (Fausta @ 11 Jul 2004, 07:30 PM)
....pana la urma moldoveanu nostru travestit a renuntat pana la urma...

Pana la urma ( tongue.gif ) no' apoi am vrut sa vin neaparat fiindca trebuiau sa vina 2 persoane dragi mie ( pana la urma ). Luam trenu si in 3 ore eram langa voi. Dar cum nu mai vin pana la urma ( si in definitiv ) nici eu nu mai vin.
Va astept in Maramuresh buey moldovenilor .Mai ales pe Marcus , ca mi-i simpatic.

QUOTE ( Fausta)
ba chiar s-a si suparat ca l-am facut moldovean... 

No' apoi pana la urma ( wink.gif ) nu m-am suparat . For the record am discutat 2 ani la facultate cu o colega moldoveanca.
No' bine ? harhar.gif

Cam atat de aici. Predau legatura Iasului. laugh.gif

Marcus
QUOTE
Nope. Pregatirea primei intalniri din Bucuresti a durat din aprilie/mai pana in octombrie...


Asta da MEGA-pregatire! ohmy.gif

Ma simt vinovat pt ca, in parte, din cauza mea nu s-a tinut intalnirea pe data de 11. Oricum intervenise ceva si nici eu n-as mai fi putut veni pe 11. La toamna sunt sigur ca nu voi putea veni din lipsa de timp... sad.gif
Ramane pe alta data. Daca se va mai tine vreo intalnire cand sunt in vacante, poate vin si eu... Daca nu... Vin cand voi fi student... Nici eu nu stiu exact unde ohmy.gif (chiar imi place cum sclipesc ochii zambaretului asta) ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Fausta
auci ce m-a prins pe picior gresit vornicum... a facut bine "pana la urma"... ca a observat greseala... sorry.gif
Aramis
Bravo dragilor, sunt "mandra" de voi 50.gif
Fausta
hai Aramis, nu te supara pe noi... dar in vacanta e mai mult decat imposibil sa organizam o intalnire asa cum ar trebui. Uite, pe 16 termin cu tot si sunt libera... daca tot se vrea o prima intalnire la Iasi, chiar daca e cu trei oameni poa sa aiba loc.... inceputul e mai greu... ne vedem vineri?
Aramis
smile.gif Ok Fausta, daca nu te deranjeaza, ne vedem maine smile.gif La ora 18 in fata bibliotecii Eminescu iti convine?

edit: asta in cazul in care nu ploua hh.gif
Vornicum
Vin si eu, vin si eu clapping.gif
Wow , o sa fiu singur cu 2 fete superbe clapping.gif

I'm lucky, i tell you! tongue.gif
Fausta
bine Aramis... ne vedem maine... abia astept! poti sa intri acu pe Yahoo messenger?

oricum in Vornicum nu ne putem increde 50.gif
AIWA
posibil in octombrie sa ma mut cu serviciul in Iasi...dar pina atunci...nu se mai face nimic?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.