Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Grafică
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Arta Vizuala
Pagini: 1, 2, 3, 4
sasha
Iar plec.... de data asta nu stiu pentru cat timp, asa ca ...tineti-mi pumnii si sa ne auzim sanatosi, voinici si voiosi! spoton.gif
Dea
azi am descoperit topicul asta si trebuie sa va spun ca tare mi-a placut ce-am vazut. thumb_yello.gif
sasha
Multumim, te mai asteptam!
sasha
Poate ca va era dor de mine - si poate ca v-ati saturat de nuduri tongue.gif
Nightwind
Errrr .. hop si eu pe aici (nu stiu pe ce topic m-as putea duce cu intrebarea asta)

este cine pe aici care se pricepe la portrete (nu neaparat realistice) ?
sasha
Uite un portret nerealistic tongue.gif
sasha
OK ... mai am de lucru, dar, sa fim seriosi, e 4 jumate rofl.gif
alien
Cand o sa am scanner o sa mai aduc si eu un desen doua, oricum nu sunt prea bun asa ca dupa ce ami invat sa desenez o sa postez si eu cateva poze. Sa ne "citim" cu bine si sa ne " vedem " cu desene proaspete!!!
sasha
Sa vedem ... ce vedeti! tongue.gif
sasha
biggrin.gif Vremuri bune.... tongue.gif
sasha
Dar azi nu mai stiu sa fiu happy sad.gif
Fausta
de mult nu am mai trecut pe aici... mi=ar fi placut sa fi vazut si eu expozitia ta sasha.... dar se pare ca tre sa ma multumesc cu cea de aici...
sasha
din pacate, epozitia s-a terminat pe 1 septembrie ... rolleyes.gif
dar vor mai fi si altele spoton.gif
sasha
crazy me... blink.gif
sasha
missed me?
Predatoru
Ultima chiar mi-a placut...
Mai vrem, sasha...
Mai ai?
Fausta
sunt superbe sasha...
eu nu am apucat sa scanez, dar am facut o fotografie la peretele din dreptul patului meu din camin...
sasha
wink.gif welcome back ....
frumos coltisor....
me go now....
sper sa mai postez ceva in zilele urmatoare
ohyeah.gif
Tarra
Poate nu este cel mai potrivit topic pt asta, dar altul nu am gasit..tongue.gif
Tarra
Recunoasteti personajele wink.gif
Tarra
Recunoasteti personajele wink.gif
sasha
Hihi ... juma' de Banderas.... dar feminina imi scapa de-a dreptul... poate, daca o mai incarci o data, ma prind... rofl.gif
Fausta
merci sasha de urare... si ma bucur ca ti-au placut... din pacate nu o sa mai am timp sa mai vin asa des pe la han... dar o sa incerc sa semnez macar o data pe sapt in condica...
Crazy Horse
Sasha cat si toti interesati sa vedeti arta mea din trecut(de acum7 ani cand am lucrat in arta de b.d.si pt. diverse alte reviste,am colaborat intre altii cu Clive Barker si Larry Wachovsky-cu frate-sau au creat Matrix cu Keanu Reeves),va dau adresa mea web site:
http://homepage.mac.com/ovihondru
la fel daca sunteti interesati,va dau alta adresa la care sa vedeti ce fac in arta de advertising de 7 ani,Tv commercials:
www.greenlightstudiosinc.com

In Ro. am studiat la Tonitza si terminat liceul in 1976.Am incercat la Grigorescu dar nu am reusit.In USA cand am venit acum23 ani ca refugiat politic(sunt din aceia ce au semnat scrisoarea lui Paul Goma)si fara cetatenie romana,deci apatrid,am avut bursa de studii la NY,la Art Students League of NY(infiintata in 1894)si studiat pictura de sevalet academica cu Jack Faragasso.E aceiasi scoala unde au studiat Jackson Pollock,Frank Stella,Andy Warhol,Alexander Calder,Jasper Jones si f. multi altii.
Dupa 4 ani am devenit asistentul unui f. mare artist american de b.d.(Bill Wray)care a fost co creator la serialul de animatie Ren&Stimpy,nu stiu daca a ajuns prin Ro.
Intr-o zi am desenat cateva schite de coperta la Conan,cerut o audienta cu editorul(deci la Marvel Comics),le-am aratat si pe loc ales una drept comanda de coperta in ulei.De atunci all is history.!! ani am fost artist pro.de b.d.

Imi castig existenta de 18 ani ca artist si e meseria mea prin care imi duc viata.Nu am facut nici o alta munca de 18 ani in afara de a picta si desena.Inainte am avut destule meserii ciudate cand am venit aici dar nu mi-a cazut nasul.Altadata am sa scriu mai detaliat.

Sper sa va placa la toti arta mea.
Warning: exista un capitol anume de pe site-ul meu cu femei sexy goale,multe mi-au fost chiar models si pozat si cu ele am mai facut si altceva pe langa arta.....deci cine se simte ofensat?sa treaca peste acest capitol erotic.

LOVE&PEACE,
Crazy Horse










sasha
Bine ai venit, Crazy Horse, si felicitari pentru desene - sunt unul si unul.
Am intrat pe link si le-am descarcat...
pe toate! ohyeah.gif
YoyoMan
Facute pe computer se poate? huh.gif
sasha
Evident ca se poate...
Te asteptam cu nerabdare cool.gif
alien
De mult nu am mai trecut pe aici... deci sa inceapa al treile razboi interplanetar!!! smile.gif
alien
...
alien
...
alien
...
alien
...
alien
...
cociuba
continuati ...........super tare........... thumb_yello.gif
sasha
Bine ai venit, Cociuba!
Alien, mi-am bagat unghiile in explozia ta...
Tipic, nu? spoton.gif
sasha
ok, sorry, I'm back... thumb_yello.gif
sasha
ce minune, ce bucurie... m-a surprins.... o sa vin cat de curand cu desene noi... thumb_yello.gif
rebel
Aşteptăm cu nerăbdare thumb_yello.gif
sasha
wink.gif guess who's back
sasha
wink.gif Ai mei sunteti...
sasha
........
fatality
niste desene facute ieri in tren si colorate azi pe calculator. wink.gif

user posted image user posted image

user posted image user posted image
sasha
welcome.gif te mai asteptam... super desene.... cine ar fi crezut ca se intampla asa ceva in tren?!

Inca ceva.... te-ar interesa sa ajuti cu storyboarduri niste studenti la regie?
sasha
fatality.... nu mai unsure.gif ai?!
sasha
wub.gif .....er....
dascalita
user posted image
sasha
Good to be back... smile.gif
contraste
user posted image

joc de fond
sasha
Nu ca ar conta....
sasha
contraste welcome.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.