Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cat Alcool Consumati?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2
simonsays
e, hai, ca nu primesti nici o medalie pentru asta... rofl.gif
sunny26
destul de putin si cam rar...hmmm, ar trebui sa fac ceva in privinta asta! devil.gif
Felina
Putin si rar! Din jumatate de pahar de bere ma ametesc bine de tot. cool.gif
Fitzcarraldo
QUOTE (simonsays @ 22 Sep 2005, 01:13 PM)
e, hai, ca nu primesti nici o medalie pentru asta... rofl.gif

Medalie nu, ciroza sigur.
simonsays
dece coane, poate mori inainte, de infarct; sau da o masina peste tine; sau te inneci in inundatiile din bucuresti; sau mori intoxicat de poluare; sau te executa un minoritar; sau te otraveste nevasta; sau cazi de la balcon; sau te uiti dupa un avion, calci stramb, faci entorsa, si medicul te eutanasiaza, sa nu mai suferi ! variante exista, slava cerului ... rofl.gif rofl.gif deci, te rog, data viitoare, gandeste pozitiv ! spoton.gif
Fitzcarraldo
Cum zici tu amice ... vezi ce faci cu drobul ala de sare . wink.gif
simonsays
..pai ce sa fac .. il sparg, si il presar peste diversele "articole" prajite in scopul de a face berea sa alunece mai bine.. spoton.gif
N.V.
In ultima vreme... ingrijorator de putin: in medie, cam o bere pe saptamana sad.gif
skysurfer
Aproape deloc. Si imi e si bine fara. In 25 de ani am baut maxim 3 sticle de bere si 100 g de tarie si maxim 3 pahare de vin. Nu imi place gustul bauturii.
mutulica
nici mie nu-mi place gustul, dar cred ca reusesc sa trec binisor peste asta ...
azi am ras deja 3 beri si 2 pahare de whiskey.... si pare ca inca sunt coerent....
dar nu ma las ...
simonsays
asa, mutulica, insista, insista, ca e lumina aprinsa spoton.gif
Vexx
Nici mie nu-mi place gustul bauturii, dar ma chinui si beau, asa, in scarba. Sa vezi in ce hal ma stramb cand beau cate-o tarie....ceva de speriat! hh.gif

on-topic: suficient! spoton.gif
Serenity
QUOTE (Vexx)
on-topic: suficient! spoton.gif


Suficient incat sa nu-ti mai dai seama ca nu-ti place gustul, nu? laugh.gif


Cat beau? hmm.gif Atat cat sa-mi dau seama, cu vreo saptamana inainte de sfarsitul lunii, ca nu mai am bani nici de un bilet de personal la reducere hh.gif laugh.gif

Aseara am baut o sticla de Ausbruch si vreo doua beri, iar acum incerc sa fac curat in camera fara sa-mi misc capul prea mult.
mdA!
Serenity, mama, da-i cu bere ca trece. vorba ceea, cui pe cui se scoate.
eu am ramas fidela berii.. desi seara de-aseara (sic) a trebuit sa o inchei cu 6.gif cappy de piersici. brrr
mutulica
daca te prostesti cu ausbruch.. si normal ca nu intra capul pe usa, si mai si zornaie...
da draghe cu votca.. asa iti taie auzul de nu mai zornaie nimic... deja am pus o sonda cu tonic si lamaie...
sa vad cite duc si intru din nou sa fiu on topic. eu zic ca minim 3...
axel
Aseara? Prea mult.
Eclectic
QUOTE (alexa @ 27 Sep 2005, 02:48 PM)
Serenity, mama, da-i cu bere ca trece. vorba ceea, cui pe cui se scoate.
eu am ramas fidela berii.. desi seara de-aseara (sic) a trebuit sa o inchei cu 6.gif cappy de piersici. brrr

Bleah... Si, din cate stiu, parca n-ai avea masina, sa ai ce conduce. harhar.gif

Da, stiu, bop.gif
harhar.gif
axel
QUOTE (alexa @ 27 Sep 2005, 03:48 PM)
Serenity, mama, da-i cu bere ca trece. vorba ceea, cui pe cui se scoate.
eu am ramas fidela berii.. desi seara de-aseara (sic) a trebuit sa o inchei cu 6.gif cappy de piersici. brrr

fidela berii sau fidela lu' beri?
Fantasee
Beau vin de obicei - sunt podgoreanca wink.gif - rareori un cocktail facut acasa. Beau de placere, putin, fiindca ma satur repede. jamie.gif
Serenity
Si noi tot de placere, dar suntem ceva mai nesatui... tongue.gif
Fitzcarraldo
Numai tarii f. dure in ultimul timp. Berea nu-mi mai spune nimic, decat pe la 8 dimineata, pentru racorire.
valeria
A fost o vreme, dupa un divort traumatizant, cand beam ca sa vad viata mai roz si apoi ma culcam. Beam si fumam. Pe masura ce mi-a trecut supararea, am baut tot mai putin. Acum beau numai ocazional un pahar de bere sau vin. Poate n-as refuza un Garrone Bianco. Dar trec saptamani in care uit ca exista alcool pe lume. Nu mi-a fost dat sa devin alcoolica, ca eu am incercat... tongue.gif
mutulica
pai... eu nu ma consider alcoolic... momentan nu trec de 2 sticle de votca pe saptamina... si a doua e abia in wkend cind ma stradui sa recuperez
axel
Azi am adunat sticlele de bere din dormitor ca sa le duc la tomberon. Poate maine.
Doua pungi a cate 20 de sticle fiecare, inca vreo 8 ramase nepuse in pungi, una am baut-o acum 2 ore, una acum.
Trag linie si adun: fix 50 biggrin.gif
Cucu Mucu
Eu beau pana incepe ospatarul sa imi faca semn cu aspiratorul ca e timpul sa o intind. harhar.gif
Sushi
mad.gif io va dau la toti na na la fund!!!!
Olaf
Nu prea contorizez... In ultima vreme sunt la o sticla de vin si vreo 7-8 beri pe saptamana. Altfel... ma opresc atunci cand simt ca e cazul, si asta poate fi devreme sau tarziu, depinde de stare si de bautura smile.gif
Cucu Mucu
Carmelita, de ce? Ca ase-i de bun vinul cand o ia pe gat in jos, doamne-doamne. Numa' asta as face toata ziua! laugh.gif
mutulica
mai... vin si bere chiar nu pot sa beau...
mai gresesc cu cite un pahar - doua, dar ... bere lager sau vinuri usoare...
nici coniac nu intra...
votca sau whisky insa... merg ca unse...
Serenity
La mine in dulap s-au strans deja vreo 9 sticle de vin si sampanie care asteapta sa fie date pe gat. Trebuie doar sa gasesc momentul si persoana(le)... Oricum, zilele le sunt numarate. Vin sarbatorile! rolleyes.gif
bdl
Cit cuprinde
Cucu Mucu
QUOTE (Serenity @ 16 Nov 2005, 12:50 PM)
La mine in dulap s-au strans deja vreo 9 sticle de vin si sampanie care asteapta sa fie date pe gat.

drunk.gif woot_jump.gif Am si eu ceva sticle de vin de la Odobesti, mooori de drag.
Votca eu beam in tinerete. Beam Rasputin, daca va mai aduceti aminte de ea. Da' acum cam face figuri pateul la tarii si la bere. Nu stie cat de bune sunt, prostovanul.
Felina
A inceput sa-mi placa berea, in sfarsit! Deocamdata una imi e suficienta, ma ameteste bine. laugh.gif
Fitzcarraldo
La mine nu au timp sa se stranga. In ordinea preferintelor :-whisky cu santal e mere sau redbull (asta din urma cu masura, ca te face praf la pateu);

-am baut de curand o votca cu aroma de trandafiri (VIBOROWA). Pur si simplu m-am indragostit de ea, ma declar fan. Si asta te face praf, dar macar mori fericit;

-cea mai ieftina varianta : coniac cu cola, amestecate la pahar mare.
Arktu
In jur de 2-2,5 L de bere zilnic deci cam 2300ml x 5% = 115 ml alcool pur zilnic biggrin.gif
inmultiti cu vreo 3 ani si va da destul. Nu e de mirare ca in 2 ani am castigat 21 kg.
mutulica
de la o vreme cuba libre... rom alb si cola
concentratia... depinde cit chef am sa ma turtesc
Elena Z
vin & martini drool.gif
Endgegner
Asa cat ma simt bine...acu daca-s 8-9 beri sau 2-3 sticle de vin pe sara sau neste uischi (asa o sticla in 2)
Cla
La consumul lui Goethe nu ajung pe zi (5 litri de vin) tongue.gif
Absinth nu beau ca n-am chef de depresii (E. Allan Poe), sau sa-mi tai urechile (Van Gogh) hh.gif
Depinde de ce ora inaintata e.
La masa - ceva bere.
Seara - ceva vin. Nu apuc sa beau mult, ca mai inainte adorm smile.gif
Alta chestie e daca stau pe Han, cu castile pe urechi.
Ma prinde si dimineata cāteodata... sorry.gif
Aramis
Ieri aveam o stare intre panica si lesin asa ca m'a pus cineva sa beau cateva guri de visinata. Nu am mai baut asa ceva de ani de zile... smile.gif
Felina
Prea putin alcool consum. Trebuie sa incep sa schimb ceva-ceva ca nu se mai poate! biggrin.gif
gabitza ^
rar beau alcool...sambata seara m-am destrabalat cu vreo 4 pahare de whisky& cola. faina combinatie.
in rest, rar si oricum, dulce sa fie....
G.
asa
Consumam, sigur, orice alcool din familia spirtoase in combinatie cu coca cola sau fanta.
Mai nou am descoperit o bautura pe baza de bere care se numeste shandy, ati auzit de ea?
fusion
Nu-i suficient de slaba berea? De ce trebuie sa o mai indoi cu apa?
Tyra
QUOTE (asa @ 3 Apr 2006, 03:32 AM)
Mai nou am descoperit o bautura pe baza de bere care se numeste shandy, ati auzit de ea?

Shandy...? N am auzit. Ce contine?
asa
Shandy are doar 0,5% vol. alc.
E o bautura racoritoare pe baza de bere cu extracte de fructe si plante, asa scrie pe cutie.
Eclectic
QUOTE (axel @ 28 Mar 2004, 02:41 AM)
M-am gandit ca sa nu "stric" topicul "Vreau o tarie" cu aceasta intrebare.
Cum defines eu: o bere de 0.5L are o concentratie de aproximativ 5%, asa ca contine 25ml de alcool. O suta de votca face 40ml din cauza ca are concentratie 40%.

Sa incep eu.
Tinand cont ca in ultima vreme am consumat total ocazional si doar bere, pot spune ca consum cam 30-50ml/luna.

Mult prea mult...
Ma duc sa-mi mai torn. biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.