Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Tara Viselor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Ahriman
Da, ma gandeam si eu ca bataia nu se cade ( consum inutil de energie),insa cu unele persoane e chiar necesar! O pastrez pentru cazul ca zice ceva nelalocul lui(despre familia mea, mai ales); oricum,saga continua! Dupa ultimele actiuni ale lui, se pare ca este determinat sa stea aici. Whatever...
Si-a luat frigider ( la second-hand,daca nu chiar third),nu stiu de unde l-a luat si, pe langa faptul ca acum nu mai e loc nici sa te invarti pe loc in camera, l-a adus si cu gandaci,ce urasc mai mult! Chestia este ca nu m-a anuntat ca aduce frigiderul decat cu vreo 10 minute inainte de a-l aduce; dar mai mult m-a deranjat ca a trebuit sa stau eu sa vanez gandacii,ca el a plecat la o petrecere...
Sincer, toata lumea se bucura ca voi scapa de el la anul!
Hi-hi!Ce fata o sa faca cand mi-oi lua tot din camera, inclusiv suruburile cu care ii este prins raftul(sunt ale mele!) si becurile(eu le-am pus dupa ce s-au ars;el s-a facut ca a uitat!).
It's gonna be fun!(atata timp cat nu mai apar "prieteni cu multe picioare").
Ahriman
Insa pana la anul mai e ceva timp(cel putin 4 saptamani de convietuit cu el si cu amenintarile lui ca va face cerere tot pe camera asta,ceea ce imi da dureri de cap si imi creeaza o stare de tensiune nedorita).
Uf!De-ar trece odata si ziua de maine!
Sper ca in saptamana asta sa imi fac abonament la Orange...sa vad ce fel de abonament...Cred ca din ala de 4 dolari...smile.gif
Oricum,sper sa nu ma puna sa platesc cine stie ce abonament in avans...Am vorbit cu ei si mi-au spus ca nu-mi vor cere,dar la fata locului multe se pot schimba...
Azi a fost(inca mai este) ziua tatalui meu...LA MULTI ANI,TATA!
Imi pare rau ca a trebuit sa vin azi la Bucuresti si n-am apucat sa-l vad sa-i zic personal "La Multi Ani",nu prin intermediul telefonului.
Am inceput sa ma mai calmez... Uneori imi vine sa-i rup gatul colegului de camera, dar ma abtin gandindu-ma ca,desi as face un bine omenirii, n-are rost sa intru la inchisoare din cauza unui dobitoc!Asa ca ma abtin;ma gandisem si inca ma gandesc sa ma mut la facultate in Brasov;dar e ultimul an si nu cred ca mai are rost...Poate dupa ce termin facultatea, la Rezidentiat...
Ahriman
Ciudat! Cand intru in jurnal, parca ma simt un pic mai linistit, ca si cum as fi acasa... Stranie senzatie dar placuta!
Am intrat aici ca sa lansez o mica provocare: Mihai a spus ca drept rasplata pentru participarea la campanie ne putem alege un nou titlu de forumist in locul celui actual, insa sunt in dilema:ce titlu sa-mi aleg?Asa ca va rog pe voi sa-mi spuneti:
CE TITLU CREDETI CA MI S-AR POTRIVI?!!!!!!!!!!!!!?
Multumesc!
Nico
Ce fel de titlu trebuie? In loc de Domnitor? unsure.gif Si trebuie sa fie in romana?
Ahriman
Da, in loc de "Domnitor"; nu-i chiar musai in Romana...
Nico
QUOTE
Acasa?Da,in Tara Viselor e casa mea;de acolo imi vine sufletul si toata energia creatoare;candva,in curand,o sa va povestesc cum e acasa la mine.E frumos,atata timp cat sufletul ti-o permite sa o vezi,caci nu oricine poate patrunde acolo...


Ma tot gandesc la ceva potrivit, dar cred ca mai bine iti dau o idee decat sa zic eu ce "titlu". Asa ca, avand in vedere si citatul eu zic sa il legi de Tara Viselor, poate in engleza sa sune mai frumos si mai enigmatic. Oricum, sa fie unul optimist, sau mai bine zis sa nu fie dark, pentru ca am impresia ca esti mai bine acum...sa ma insel eu oare?
Ahriman
"Limba noastra-i o comoara..."...oare doar in engleza sa sune frumos si enigmatic? Voi incerca sa gasesc un titlu care sa sune frumos si enigmatic si in romana...
Multumesc pentru sfat si ajutor!
Ahriman
@Nico: cum ti se pare titlul nou ales? Mie-mi place!
Nico
Daaa, e frumos si avand in vedere semnificatia "serafimului"... Chiar m-ai surprins in mod placut.
Ahriman
Ma bucur ca-ti place! Ideea mi-a venit in timp ce ma indreptam spre casa logodniceo mele... Nu stiu daca asta are vre-o legatura...
Ma gandesc tot mai serios sa dau admitere la Facultatea de Litere; insa nu stiu daca acum sau sa mai astept un an...oricum, as face-o la IDD.
Vreau sa vad daca mai am... talentul si daca ma mai pricep la asa ceva; vreau, de ce sa nu o recunosc, sa devin profesor de Limba Romana; vreau sa fac ceva ce-mi place!
In plus, ma ingrozesc cand vad ce porcarii memoreaza cei din liceu pe post de comentarii si cand vad ca modul lor personal de interpretare al unui text literar este egal cu zero!
Sora mea incepe BAC-ul maine si, sincer, mi-e frica de proba la Literatura! Si din vina ei, dar si din a profesoarei... Sper sa se termine cu bine!
Ahriman
F@#$@*&&^ de Blond! Acum se ia si de ce vreau eu sa fac mai departe! Am zis asa intr-o doara ca vreau sa fac o a doua facultate si mi-a replicat "Da', dar a doua se plateste!..." cu o privire si cu un ton care spuneau ca n-am eu bani sa fac a doua facultate! Imi vine sa-l strang de gat! Ce,crede ca daca el are bursa, altii sun mai amarasteni...? I-am zis imediat ca nu-i mult si am eu bani, ceea ce l-a cam deceptionat...
Dark Angel
Hei, si eu vreau anul asta la Litere: Romana Engleza...tot la IDD, ca n-am timp de la job...da' n-am invatat nimic, si cand am deschis caietelele am observat ca taaareee multe lucruri stiam inainte si acum nu...om vedea.
Mie dascal nu mi-ar placea- am incercat, da' traducator sau PR chiar ar fi interesant, eu vreau sa fac chestia asta pt. ca e singura facultate unde m-as duce de placere.
Ahriman
E bine; cine stie, poate ne vedem pe acolo anul asta, daca nu, poate la anul... Are cineva idee cat mai costa o copie legalizata de pe diploma de BAC?
Dark Angel
Nu cred ca ne vom intalni, eu merg la Universitatea din Ploiesti, mi-e mai la indemana...
Ahriman
Esti din Ploiesti?! Si eu la fel! Logodnica mea studiaza la UPG. Ma rog, anul asta termina... dar chiar si asa...
Ahriman
Cred ca pana la urma raman in Bucuresti la Litere.Oricum dau la IDD, asa ca diferenta ramane in bani si, poate, in seriozitate. Astia din Ploiesti nu sunt prea renumiti pentru asa ceva...
De-abia astept sa scap de Blondu'; uneori ma mira cat de indolent poate sa fie! Nu cred ca am mai vazut atata nesimtire la un om de cand ma stiu!
Eh...mai este o saptamana, doua examene...Sper sa-mi dea astia de la facultate diploma, ca sa-i fac copie legalizata.
Oare oi fi bun de profesor? Hmm, la asta nu m-am gandit prea mult... Dar, mai intai sa intru si sa fac rost de bani de taxa; dupa aceea, om vedea noi...
Ahriman
Maine plec acasa si, who knows, maybe i'm gettin' something! rolleyes.gif
Adevarul e ca vazand atatea tentatii pe aici, prin capitala,imi vine sa plang ca eu sunt aici si ea este acasa, la 60 km distanta!!!!!!!
Uf!
Dar, sa nu uitam, trebuie sa ma concentrez la examene! Vorba vine...
Ahriman
Cateva cuvinte despre deceptii si realizari...
Simt ca totul se duce de rapa, mai ales in ceea ce ma priveste; in primul rand, cheful de invatat s-a estompat de tot si stau mai mult pe net doar ca sa nu invat, ceea ce nu-i deloc bine.
Dar nu asta ma deranjeaza cel mai mult, ci faptul ca nu m-am dus la antrenament si ca la-m dezamagit pe instructor.
Daca la inceput ma considera un viitor potential elev bun, acum sigur este foarte suparat si neplacut impresionat de mine; dar nu asta-i cel mai rau! Nu, ce-i mai rau este ca imi este coleg si prieten! Iar asta ma doare in primul rand pe mine! Dezamagirea prietenilor nu este specialitatea mea!
Sigur, scuze pentru absenta s-ar gasi cu duiumul, insa intrebarea ramane: daca vreau sa ma duc si simt nevoia, de ce nu m-am dus? Nu pot spune ca am stat sa invat, deoarece nici asta n-am facut. Atunci?
Imi pare rau de treaba asta, deoarece pe instructor il respect nu numai ca prieten ci si ca om si, nu in ultimul rand, ca sifu; de la el pot spune ca am invatat multe legate de respect si de daruire.
Intre timp, legat de antrenamente, nu pot spune ca am stat degeaba; cand am avut timp liber, am mai facut cate ceva, m-am mai miscat prin casa sau afara, insa singur nu e bine si nici nu inveti lucruri noi.
Deci...unde gresesc si ce-i de facut?
Ahriman
Hm, nimeni nu a raspuns;oricum, acum au aparut alte probleme, care pot avea o legatura directa mai mult sau mai putin cu examenele mele.
Am intrat in ultima faza a confruntarilor cu colegul de camera, cea a disputei pe fata! Ieri a venit un prieten sa stea cateva zile pe la mine(mai mult sa aiba unde dormi noaptea, ca are multa treaba in Bucuresti) si, initial, Blondu' a zis ca n-are nimic impotriva ca, in jur de ora 23:00 aseara, sa se isterizeze brusc de faptul asta si sa ma ameninte ca, in caz ca prietenul meu nu dispare din camin pana azi la ora 20:00, el se duce la administrator si-i spune ca eu aduc oameni sa doarma aici si sa ma evacueze din camera.Motivul incriminat: ca nu poate sa invete, domnule! Ca are examen si noi (de fapt, prietenul meu) nu-l lasam sa invete! El are un singur examen, pe cand eu am doua! Si pana acum a stat si a pierdut vremea si acum, dintr-o data, a intrat in criza de timp. Deja mi-a dat peste cap toate planurile si toata linistea mea s-a dus pe apa sambetii! Incerci sa ajuti un prieten si uite ce patesti!
Initial ma gandisem sa nu-i mai fac nimic(ma rog, aproape nimic) cand voi pleca, insa acum... s-a pus rau nu numai cu mine ci si cu toti prietenii mei.
Ahriman
Eh,de la vorba la fapta e distanta lunga... Nu i-am facut nimic. deoarece in momentul cand m-am dus sa-mi iau lucrurile am avut surpriza sa-l gasesc cu un bandaj peste unul din ochi si, in plus, era si pretina lui acolo. Dar tot i-am facut ceva: am schimbat butucul si cheia mea am dus-o la administrator care a zis ca o sa-i bage pe cineva peste vara in camera, asa ca nu stiu cat de incantat o sa fie.
Oricum, acum incerc sa ma bucur si eu de cateva zile de liniste si odihna(ciudat,dar oricat as dormi, nu reusesc sa ma odihnesc). Tot incerc de cateva zile sa leg doua calculatoare intre ele si nu reusesc! S-ar putea ca una din placile de retea sa fie stricata si o duc azi la verificat, insa mai am o placa, merge, insa nu reusesc sa fac calculatoarele sa se vada intre ele. Nu stiu de ce...Uf!
Va doresc tuturor o vara cat mai placuta si cu cat mai multe realizari!
Ahriman
In sfarsit am mai ajuns si eu pe la net,cat sa mai pun un mesaj pe aici,sa nu ma uite lumea. Sper ca vara asta le-a adus celor de pe Han macar jumatate din ceea ce si-au dorit sa obtina si, pentru cei care se apropie de inceperea scolii, multa bafta in noul an!
Ahriman
Povestea mea este un dezastru total! Merg din rau in mai rau si nu incerc deloc sa ies din situatia asta! Poate are cineva o reteta pentru recapatarea vointei,ca eu nu am gasit inca!
Interesant: exista Moartea! Ca entitate... si m-am luptat cu ea! Vineri spre sambata, intr-un moment pe care l-as descrie vis cu ochii deschisi desi sunt absolut sigur ca eram treaz, in timpul noptii, pe la 5, am simtit cum o caldura nefireasca ma invaluie si cum corpul incepe sa-mi vibreze, ca si cum sufletul s-ar zbate sa iasa din carcasa trupului, iar toti muschii mi s-au incordat incercand sa invinga parca o forta imensa!
Cuprins de panica am incercat sa ma intorc catre persoana care dormea langa mine, insa am putut inregistra doar o schitare a intoarcerii capului si o slaba miscare a mainii catre ea; privirea incepea sa-mi joace feste, vedeam totul in dublu exemplar si simteam cum o forta incerca sa ma smulga din corp in timp ce o alta se chiunuia sa ma tina inauntru... Iar atunci l-am simtit! Caci Moartea este un spirit masculin, nicidecum Doamna cu coasa! Este cel mult Domnul cu Coasa; invaluit de o mantie de o culoare maro inchis, cu o tenta rosietica, sprijinit in coasa imensa ce-l insotea, il simteam la capul patului, la nici 10 centimetri de mine, cu privirea atintita asupra mea si concentrat pe a ma lua cu el...
Probabil ca nu-mi venise vremea inca, sau am fost mai puternic eu atunci, deoarece cu un efort pe care nu ma credeam in stare sa-l realizez, am reusit s-o ating pe cea de langa mine si s-o trezesc... iar el a disparut!
Ce a urmat a fost la fel de interesant, deoarce desi eram strigat de cea de langa mine, nu-i puteam raspunde, sufletul(?) meu fiind inca incomplet reintors in corp;de-abia dupa un minut am fost din nou stapan complet pe corpul meu si am pututu incepe sa plang, un plans de usurare si, de ce nu , de izbanda, fie ea si temporara!
Ahriman
Incerc si eu marea cu degetul: e cineva de pe aici psihiatru sau psiholog? I really need a consultation!
Multumesc!
Ahriman
Povestea vietii mele? Un dezastru total... sigur, am facut si cate o chestie buna, insa ce vroiam eu sa-mi iasa nu mi-a iesit niciodata... si acum ma intreb: sa o fac inainte de licenta sau dupa? Grea alegere...
Ahriman
Day xyz... Tara Viselor nu mai exista. Cel putin pentru mine... mi-a expirat pasaportul si am fost exilat... in Tara Disperarii... taramul celor fara speranta. Parca ma potrivesc mai bine aici... si nici n-ai nevoie de pasaport.
Ma uitam cata lume a scris in Jurnale... chiar asa de multe se intampla in lumea asta? Si eu care credeam ca lumea a murit; din moment ce creatorul ei nu mai e, ea pentru ce ar exista? Lume fara sens... si fara viata... Parca totul in jur moare, ceea ce ne tinea in viata se estompeaza din ce in ce mai mult... Culorile incep sa se stearga; cenusiul predomina.
Eh, dar de ce ma plang? Si-asa nu mai am nici o scapare. Duca-se!
Ahriman
A trecut un an, o saptamana si 2 zile de cand m-am inscris in Han;dragut! Pe de o parte vreau sa dispar, pe de alta mi-e frica de ceea ce las in urma, ma gandesc ca o sa-mi fie dor(daca asa ceva este posibil) de cei pe care i-as lasa in urma. Insa prima dorinta prevaleaza... Azi mi-am dat seama ca eu sunt genul de persoana care s-ar sinucide cu somnifere; macar stiu la ce sa ma astept in caz de supradoza,presupunand ca nu ma duc din prima. Probabil ca daca as scapa, nu as mai incerca...
Sunt un nevrotic; mi-am identificat simptomele; ce-i si mai interesant, faza finala de evolutie este exitus-ul! Clar si eficient!
Mai am un pic...
Nico
In general, cei care isi doresc cu adevarat sa se sinucida nu spun (cred ca si tu stiai asta). Cei care o fac, in realitate vor sa ceara ajutorul cuiva. S-ar putea ca tu sa iti doresti totusi disparitia, insa decizia mi se pare absurda... Stii bine ca daca ai incerca sa rezolvi unele probleme, pe care chiar le recunosti, ai reusi sa treci peste perioada asta. Totusi, nu o faci... Poti sa ne explici de ce??? Scriind aici, sunt sigura ca te-ai gandit si la reactiile celor ce vor citi. Sper sa nu par insensibila, pentru ca nu ar fi adevarat, dar nu inteleg cum o persoana pe care eu o admir din multe puncte de vedere, poate lua o asemenea decizie neinspirata unsure.gif (pentru ca de o decizie este vorba nu-i asa, si nu o reactie de moment).
Eu astept sa raspunzi.
Ahriman
Decizie? E o senzatie de oboseala, de...lene,ce mai! O lene si o sila nesfarsita in care nu ma regasesc; parca farama de constiinta pe care o aveam este prinsa in trupul altcuiva; ma simt de parca n-as fi eu! Nu pot identifica exact momentul cand am inceput sa ma simt asa ( inceputurile le regasesc undeva prin clasa a opta), insa toata starea aste depresiva s-a accentuat in ultimul an; o fi de vina frica de insucces la licenta si rezidentiat, o fi sterssul care m-a acaparat, nu stiu; ma simt ingenuncheat in fata vietii, ma simt ca cel care asteapta decizia unei forte mai mari decat el, ma simt ca cel care isi asteapta randul pentru a intra in armiile negre. Am observat ca ma indrept din ce in ce mai mult spre partea intunecata si chestia este ca imi place! Nu sunt satanist, insa "ma seduce" gandul intunericului...
Cred ca problema este ca nu am cu cine discuta, m-am inchis in mine si mi-e frica sa vorbesc cu cei din jurul meu cum vorbeam pana acum; mi-e frica sa nu-i dezamagesc, desi mi-au spus-o si aratat-o de cateva ori ca sunt dezamagiti de mine; se asteptau la multe de la mine si eu ma simt prost fiindca nu le-am indeplinit asteptarile. Poate cineva mai avizat decat mine va intelege ce am scris pana acum... Eu imi duc tristetea mai departe si ma resemnez...
Ahriman
Momentan incerc sa scriu o povestire; insa ma incurca scrisul cu caractere romanesti. Imi ia din avant... He, he!
Ahriman
Decizie:in lumina ultimelor evenimente si a faptului ca scrisul la lucrarea de diploma merge foarte greu, desi mai am o luna de scoala si ar trebui sa termin facultatea, maine am decis sa fie ultima mea zi de scoala.Va urez tuturor o viata buna decat a mea!
mariro
Si ce urmeaza sa faci? Cat de greu este sa scrii o lucrare de diploma? Si fata mea a terminat medicina la Iasi in 2002. Nu a i-a fost atat de greu...
Ahriman
Nu vreau sa supar pe nimeni,dar poate ca fata dumneavoastra se situeaza pe un palier superior al inteligentei fata de mine si poate are mai multa vointa...
Felina
n-am apucat sa citesc decat pagina asta de jurnal, dar simt nevoia sa intervin.

te rog frumos, poti sa spui de ce anume vrei ca totul sa se termine? ce anume iti lipseste, ce probleme ai?

Sa stii ca efortul facut in facultate poate uneori sa ne depaseasca puterile, sa ne sfarseasca. trebuie doar sa constientizezi pe unde 'scapi' energie si sa iei masuri. viata e frumoasa, crede-ma!

sa-ti povestesc ceva despre mine.
pentru mine facultatea a fost una din cele mai mari dezamagiri, nu m-am adaptat la cerintele lor, mi-a scazut dramatic inceredea si respectul fata de mine, depuneam un efort incredibil sa intru in sala de examen, apoi depuneam un efort si mai mare sa nu ies din sala dupa cinci minute, pentru ca simteam ca totul este inutil samd.

la un moment dat s-a terminat si ultimul an de facultate, cu examene neluate, fara licenta, fara nici o speranta de viitor, fara un loc de munca dupa luni de cautare.

dar a rasarit soarele si pe strada mea.

in clasa a 12-a umblam cu o lama la mine (n-am spus nimanui in perioada respectiva ce intentii am), voiam sa-mi tai venele ca nu mai suportam cosmarul de acasa. Nu am facut-o pana la urma doar pentru ca o vizualizam pe mama mea plangand langa trupul meu si nu suportam ideea.

Tot in perioada aia intr-o zi am ocolit drumul spre liceu si m-am oprit pe pod. era asa simplu sa ma arunc, era frig, nu stiam sa inot. totusi n-am facut-o pentru ca erau prea multi oameni si sigur m-ar fi scapt cineva.

De fapt nu as fi facut-o niciodata, intotdeauna as fi gasit un motiv sa nu o fac. pentru ca in sinea mea iubeam viata foarte mult, dar aveam probleme si nu aveam cu cine sa le discut. Ar fi fost asa de simplu sa vorbesc cu o colega sau cu o profesoara mai de treaba. in facultate ar fi fost usor sa vorbesc cu profa de psihologie, dar n-am facut-o. sigur m-ar fi ajutat.

hai, capul sus si mergi mai departe!

P.S.1. si eu astept sa-mi raspunzi.

P.S.2. ce interesant, am intrat sa citesc jurnalul asta pentru ca are un titlu foarte frumos, nu ma asteptam sa gasesc ce am gasit. sigur nu esti tu in perioada asta, regaseste-te!
mariro
[QUOTE=Ahriman,26 May 2005, 04:13 PM] Nu vreau sa supar pe nimeni,dar poate ca fata dumneavoastra se situeaza pe un palier superior al inteligentei fata de mine si poate are mai multa vointa...

smile.gif
mariro
QUOTE (Ahriman @ 26 May 2005, 04:13 PM)
Nu vreau sa supar pe nimeni,dar poate ca fata dumneavoastra se situeaza pe un palier superior al inteligentei fata de mine si poate are mai multa vointa...

Iarta-ma ca vin asa de tarziu pe aici cu raspunsul; am avut probleme cu net-ul (intre Braila si Galati s-a intrerupt firul optic).

Draga Ah...fii atent! In lume sunt necazuri mult mai mari decat ale tale, mult mai grele si totusi oamenii trec peste ele. Am citit din ceea ce ai scris tu aici de anul trecut si crede-ma:sunt convinsa ca in viata nimic nu este intamplator! Nici chiar faptul ca acum suntem aici cu tine, eu si felina! Eu sunt inscrisa de anul trecut pe site dar pana ieri nu am fost curioasa sa citesc jurnalele. Primul lucru pe care l-am citit din jurnal a fost exact mesajul tau care la inceput mi-a dat niste fiori pe sira spinarii dar apoi citindu-ti semnatura mi-am zis ca ai dreptate: sunt si prosti mai mari ca tine!:-) Printre ei eram eu ca puteam sa cred real inceputul unui roman pe care ti l-ai propus sa-l scrii!

Daca intr-adevar crezi ceea ce scrii eu te sfatuiesc sa-ti muti gandul ca viata este frumoasa si abia acum incepe pentru voi care terminati medicina! Fata mea nu are inca rezidentiatul si nici nu cred ca ar avea nevoie de el. Lucreaza la o firma particulara si are salariul de 4 ori mai mare decat l-a avut la urgente la spitalul judetean. Este multumita chiar daca ne-a ascultat sfatul celor din familie si n-a facut cercetare asa cum a visat. Asta e, nu stiu cat ii place ceea ce face dar in viata trebuie sa faci si unele compromisuri.

In ceea ce priveste inteligenta, nu cred ca e un lucru care sa te demoralizeze; un procent de munca in plus si totul se rezolva! Nu te mai consuma si enerva pentru orice gest, cuvant sau ceea ce intuiesti tu ca s-ar putea intampla in viitor!

Eu iti doresc multa sanatate, bafta la licenta si sa ne vedem pe site cu ganduri bune!
Daca te pot ajuta cu ceva materiale pentru licenta spune-mi si voi cauta. Fata mea a avut despre SIDA pt. ca era convinsa ca va face Laborator-cercetare...
Numai bine!

bdl
Omule,
Zimbeste azi, miine o sa fie si mai nasol....care mai e farmecul vietii daca totul merge asa cum vrei noi? wink.gif
mariro
QUOTE (Ahriman @ 25 May 2005, 09:10 PM)
Decizie:in lumina ultimelor evenimente si a faptului ca scrisul la lucrarea de diploma merge foarte greu, desi mai am o luna de scoala si ar trebui sa termin facultatea, maine am decis sa fie ultima mea zi de scoala.Va urez tuturor o viata buna decat a mea!

Te ajut cu orice material ai nevoie pentru licenta! Scrie-mi, cere-mi si-ti voi trimite. Spor la treaba! Astept mesaj privat! thumb_yello.gif
Ahriman
Uau! A lot of messages... Multumesc tuturor pentru mesaje! Sper ca o decizie va fi luata in ceea ce ma priveste, dar...
@mariro:Ce roman?
Ahriman
Dulcea relaxare... Ce bine-i cand nu te mai stresezi cu examenele, cu ce se va intampla maine...! Parca totul a devenit mai simplu, mai aproape de esenta... Ma simt mai liber...
Ahriman
S-a terminat!In sfarsit am terminat anul 6!Mai am doar licenta si proiectul...Dar acum sunt beat si-mi pare bine!
dascalita
Felicitari!!!!!Meriti niste clipe de relaxare thumb_yello.gif Sa-ti spun drept ne-ai cam speriat...
mariro
QUOTE (Ahriman @ 30 May 2005, 08:05 PM)
Uau! A lot of messages... Multumesc tuturor pentru mesaje! Sper ca o decizie va fi luata in ceea ce ma priveste, dar...
@mariro:Ce roman?

Crede-ma omule, ca m-ai speriat! Eu nu ti-am mai gasit jurnalul pe site cateva zile dupa ultima postare. (de unde se vede ca si eu am fost foarte stresata!) Si apoi n-am mai cautat. Azi tot intamplator am dat peste numele tau. Felicitari pentru cei 6 ani! Bafta multa la licenta! Ati facut festivitatea de final? De aceea esti relaxat si-ti pare bine? rofl.gif

Am scris cu "ciuda" ca poate tu scrii un roman bazandu-te pe inocenta noastra a celor care credem tot ce ne indrugi. Mai mult pentru a-ti atrage atentia! Fii linistit nu te mai deranjez, doar ai de invatat. Daca te pot ajuta cu ceva, cere-mi! Numai bine!
Ahriman
Inocenta... cate "frumusete". Nu scriu nici un roman bazat pe ceea ce se spune aici...Ar fi un pic ciudat sa scriu un roman in care sa dezvalui detalii din jurnalul meu,nu?
Cat despre invatat...am cam intrat in vrie,dar cred ca e timpul sa ma apuc de treaba...Nu de alta,dar vreau sa intemeiez o familie si banii nu pica din cer!
Sper ca totul sa iasa bine...poate na mai vedem pe aici...
Salutare!
Ahriman
Intoarcerea acasa...multa vreme a trecut de cand n-am mai intrat aici...Totul pare neschimbat; doar eu sunt altul...iar acesta nu-i nici pe departe sfarsitul...Jocul de-abia incepe...
Ahriman
Si a fost si rezidentiatul... a venit, am fost, l-am dat si am plecat... Acum? O perioada de asteptare, dupa care urmeaza alte probleme... Cine naiba m-a pus sa dau la facultatea asta? Munca, alergatura, responsabilitate si bani ioc! Dar e o meserie nobila! mad.gif rolleyes.gif hh.gif
Ahriman
Intrebare intrebatoare: se merita sau nu rezidentiatul pe Medicina de Familie? O intrebare la care nu am primit nici pana acum un raspuns precis. Voi ce ziceti?
ilie
Nu prea se compara cu chirurgicalele, de exemplu.
Ahriman
De mult n-am mai fost pe aici! Oricum, un update scurt... am inceput rezi pe Medicină de Familie şi pāna acum pot spune ca e interesant... deşi nu e ce m-am aşteptat, fiind loc şi de mai bine. Oricum, sper sa mai apuc să trec pe aici, nu de alta, dar am cam pierdut şirul evenimentelor...
Ahriman
Sfarsit de saptamana... sunt asa de obosit ca mi-e lene si sa scriu... Stau si privesc pierdut ecranul calculatorului si ma gandesc ce frumos ar fi daca as avea si eu un sistem mai bun... dar am alte planuri anul asta asa ca mai astept... Da, pe 21 Octombrie cica ma-nsor...
Ahriman
Dupa lungi si obositoare drumuri, ma intoarsei acasa...ma simt din ce in ce mai obosit insa, ca o ironie, sunt parca mai multumit de viata mea decat pana acum. Am descoperit locuri si oameni noi (pe internet) si in sfarsit mi-am facut si eu un plan de bataie pe o distanta mai mare in timp...
Eh, sper ca urmatoarea trecere pe aici sa fie mai apropiata decat ultima...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.