Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intretinerea Pisicilor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Pagini: 1, 2, 3
Jazz
Simonasays
Esti sigur ca pisica aia nu e pusa la post si dup-aia se arunca saracuta la orice fel de mancare? Mie prea imi suna a disperare. blink.gif

Acum, serios, hrana solida le curata dantura! jamie.gif
Crazy Horse
Avem 2 pisici si f. posibil o a treia,care deocamdata sta in camera de rufe si masina de spalat.Trebuie sa le obisnuim mai intai de la distanta pe cele 2 cu a 3a si dupa 2 sapt. sa facem intalnirea dintre ei.Usa de la dining-room care da spre camera de rufe are geamuri
deci asa se pot vedea deocamdata si obisnui .

Toate 3 sunt luate de pe strada.Niciodata nu am dorit o pisica de rasa,cele vagaboande nu traiesc mult si au si ele nevoie de ajutor.
Cele 2 sunt Bebitza(motan negru cu alb,are 13 ani)si Pooghee(fetitza alb cu negru,are 4 ani)Cea de-a 3a este roscata cu dungi rosii inchise de fapt e portocalie si ar avea cam 2 ani,inca n-am dus-o la veterinar pt. operatie de sterilizare.tentativ numele ii este pe moment Morris caci arata ca faimosul motan din reclamele TV.Este fetitza insa.F jucusa si ne-am trezit cu ea in gradina.La fel si cu Pooghee.
Nu stiu dar parca e un facut!!Fiecare pisica a venit in casa noastra in ajun de noi alegeri presidentiale!Bebitza cand a fost Clinton ales,Pooghee cand a fost Bush Jr. ales si acum uite,Morris cand peste 2 sapt. sunt noile alegeri si speram sa iasa Kerry.

Le hranim de 2 ori pe zi,la 7:30AM si la 7PM.Nu e bine sa le overfeeding them.Le dam numai pateuri din carne de pui si curcan naturala(deci e fara zgarciuri si alte porcarii,cost dublu dar merita sa tii la sanatatea lor.
Seara ele mananca numai carne de pui(piept)la cuptor sau mici gainuse.Diminetile amestecam in pateuri si carne de pui cruda si desigur naturala
netratata cu hormoni.

In rest ziua dorm in prostie si uneori se alearga prin toata casa ba la parter ba la etaj.La fel le dam vitamine naturale in mancare.Bebitza a avut anul trecut operatie dentara,i-au fost scosi 9 dinti deodata intre care 2 canini.
Vitaminele le ajuta sa nu faca vizite la doctor.

Altfel,fiecare cu personalitatea lui/ei,Bebitza e the king si Pooghee il linge mereu pe cap si il spala.Uneori o mai bate el de nervi mai ales la orele de mese.Noptile vin amindoi si dorm pe pat cu noi.Avem si 3 pesti chinezesti exotici si o gramada de pasari si animale in gradina pe care le hranim zilnic,veverite(vreo 15),egrete albe cocostarci,rate salbatice,groundhogs(3)si ereti care uneori mai dau iama in gradina si prind cate o porumbita...deh si ei trebuie sa manance.

Vara toata scoatem pisicile in gradina supravegheate caci sunt tere mischivious,pui tot felul de garduri si tot gasesc ele un fel de a evada si se duc catre lac in spatele casei.Uneori mai prind cate o vrabie...

Iubim mult animalelel si de altfel luptam pt. drepturile lor,dam bani si scriem scrisori de protest la mari firme,la boul de Bush
la senatori si congressmen,la ambasadori din tari precum japonia care prind delfini in plase ce mor cand vor sa prinda peste sau balene,desigur ca la fel suntem si impotriva marilor corporatii si chain restaurants gen MacDonalds,KFC,Perdue etc ce chinuie animalele
Desigur ca suntem vegetarieni,nu mancam nimic ce are o fatza cu ochi si gura!

Animalele sunt rude cu noi,sunt fratii si surorile noastre ce au drepturi ca si noi.Trebuie sa le respectam si sa le ajutam mult,unele sunt deja pe cale de disparitie si nu-i corect,la fel suntem impotriva vanatorilor.

LOVE&PEACE,
Crazy Horse

"When all the trees have been cut down,when all the animals have been hunted,when all the waters are polluted,
when all the air is unsafe to breathe,only then will you discover you cannot eat money."

Cree prophecy



























Jazz
Bine ai venit la Han, Crazy Horse!
thumb_yello.gif thumb_yello.gif
simonsays
QUOTE (Jazz @ 21 Oct 2004, 06:14 PM)
Simonasays
Esti sigur ca pisica aia nu e pusa la post si dup-aia se arunca saracuta la orice fel de mancare? Mie prea imi suna a disperare.

ai vrea tu sa ai parte de atata rasfat si hrana si toate alea, la fel ca matza mea ... ohyeah.gif
cum dracu sa o las sa "posteasca", din moment ce mi-e draga ?!?! tongue.gif
Dark Angel
Miauuuu! mwah1.gif
simonsays
m-ai topit.... wub.gif

sa stii ca daca te iau acasa pe post de matza, totusi, s-ar putea sa mananci ceva bataie de la motanu meu .. e gelos foc ! laugh.gif
contraste
Eh! Nu radeti, ca Michi a mea mananca la usturoi cu cartofi prajiti, pana il face si pe Cipi sa deguste !
simonsays
pai si al meu ma sperie uneori de cat de picant mananca... adica mananca ce imi prepar eu, iar mie, daca nu imi ia gura foc de la condimente, parca nu are mancarea gust ...
contraste
Mai mananca si salata, cu de toate in ea, mai ales salata verde.
Olaf
Am si eu o problema: una din mate este slaba (nu a fost niciodata grasa) si nu stiu ce sa-i mai fac, pur si simplu nu se ingrasa nici un pic. E adevarat, e foarte activa (n-are stare decat cand doarme, desi are deja doi ani) si nici nu se omoara cu mancarea, dar nu pot sa spun ca nu mananca. De fapt, mananca si cartofi prajiti, cartofi fierti, paine proaspata, cozonac, sarmale, varza calita... o apuca cate o pofta de asta... Dar cand vine vorba de mancare obisnuita ii da prioritate celeilalte (culmea- desi nu par, daca ati vazut pozele, sunt surori).
Aveti vreo idee ce as putea sa-i mai fac sa nu mai arate ca o matza somaleza? (veterinarii pe la care am fost au ridicat din umeri, si i-au dat diverse chestii de deparazitare, dar degeaba)
Serenity
Mda, veterinarii astia dry.gif Am descoperit la motanu' meu o rana in spatele urechii si cand am fost cu el la veterinar m-am lovit de acelasi raspuns: "Pai.. ăăă.. nu stiu ce are!" mad.gif

La paraziti ma gandeam si eu.. altceva nu vad ce-ar putea fi (si mi-a venit in minte replia lui Bridget Jones: "Nu se atinge nimeni de viermele asta! E cel mai bun lucru care mi se putea intampla!" Sau ceva de genul.. Nu mai tin minte.. In fine.. tongue.gif). Oricum, nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme.. Important e ca e vioaie, activa, jucausa si mananca normal. Al meu are 6 kile si tot slab pare.. tongue.gif
Oiski-Poiski
Mai, oameni buni, astia cu motani si pisicute.Ia uite ce mi-a povestit o verisoara azi .Una din pisicile ei trebe sa ia cinci zile Anti-Baby Pilule ca i-a venit vremea sa.... si nu o pot castra ca e prea mica de inaltime si daca o castreaza nu mai creste.Cica ... Asa ca in disperare de cauza pana e destul de mare ia pilule .Eu , trebe sa va marturisesc sorry.gif , ca am murit de ras . In viata mea nu am auzit asa ceva.
Cla
Lasa-ma te rog si pe mine sa rad rofl.gif nici eu n-am mai auzit asa ceva rofl.gif
Dar ma rog, eu am avut de-a face cu motani... rolleyes.gif
Insa ce pot sa spun aici, persanu meu era si el cam precoce... l-am castrat si totusi a crescut mai departe, s-a facut o namila de motanoi biggrin.gif
Serenity
Eu auzisem si ca nu e bine sa le sterilizezi pana nu-ti fac o tura de pui.. Si da, daca nu e sterilizata matza o dai cu pastile sau injectii ca sa se mai clameze.. tongue.gif Iar cele pe baza de hormoni sunt destul de periculoase.. Pisica prietenei mele o luase razna rau de tot si a fost nevoita sa o dea pana la urma, desi se atasase enorm de ea..

Oameni buni, eu am o problema biggrin.gif (foarte grava dupa cum se va vedea laugh.gif ) In casa e un asmatic alergic la blana + un motan care naparleste zi de zi.. Nu putem renunta la nici unul din ei tongue.gif Ce e de facut? tongue.gif E drept ca nu s-a facut simtit nici un simptom de cand avem animalu' si totul pare in regula dar mie mi-e in continuare foarte teama. Asta-si lasa parul peste tot.. Am incercat cu vitamine, cu hrana speciala, dar nimic nu pare sa aiba efect.. Ma gandeam sa va intreb si pe voi ca eu sincera sa fiu nu am nici o idee.. Adica asta ar fi problema: parul.. Ce sa fac sa nu-i mai pice atat de mult si cum sa-l curat de prin locurile unde a gasit de cuviinta sa il lase? unsure.gif
Mistinguett
@Serenity - nu ai ce sa-i faci sa nu-i mai cada parul. Ce poti sa faci este sa-l perii zilnic ca sa nu-l mai piarda peste tot in casa (e doar un mod de a controla imprastierea lui si nu e foarte efectiv), sa il tunzi (nici asta nu opreste caderea parului dar fiind firele mai scurte nu se mai vede chiar asa de tare) sau m-am mai gandit eu, un strat subtire de crazy-glue la radacina parului - dar pentru nu stiu ce motive nu pot sa fac asta cu ale mele rofl.gif

De curatat: rola de hartie cu lipici (nu stiu daca se gasesc in Ro) pentru haine - am incercat toate periile posibile si asta e cea mai buna. In lipsa asteia, banda de scotch lata.
In casa, aspiratorul bineinteles, iar pe suprafetele tapitate cea mai buna metoda e sa-ti pui o manusa de cauciuc usor uda si trecuta pe suprafete cu miscari circulare. La sters praful, un material care prinde static e cel mai bun (ceva cu poliester in el).

Despre castrat: e un mit ca le-ar opri cresterea. Eu le-am castrat pe amandoua la 6 luni si o zi (e recomandat sa fie castrate intre 6 si 8 luni, neaparat inainte de a intra in calduri prima data - hormonal e mult mai usor pentru ele) si au crescut bine mersi. Cea mica (de varsta) are 9 kg, la 6 luni probabil ca avea cam 1 kg, era un botz de puf.

@Olaf, nu te ingrijora daca mananca normal. Asa e ea, mai slaba. Cea mare a mea e o gurmanda (branza bleu, ceapa verde, lo mein, cozonac, gumbo iute si multe altele) si e o slabanoaga. Asa-s unii mai norocosi. laugh.gif
Olaf
Asta cam asa este smile.gif
Cat despre castrat, mie veterinarul mi-a spus ca trebuie sa asteptam pana dupa primele calduri, asa ca nu le-am mai castrat nici pana acum... tot cu pastile le rezolvam (ceva numit Progestin, sau asa ceva, se iau 8 zile). Cred ca totusi o sa trebuiasca sa le castram pana la urma, ca este cam aiurea sa ia pastile asa de 2 ori pe an...
Mistinguett
Eu nu vreau sa ma contrazic cu veterinarii vostri, dar un search pe google o sa dea destule rezultate care-i contrazic. tongue.gif
Unul din articole e aici cu scuzele de rigoare ca e in engleza. Oricum e prea tarziu pentru pisoii vostri, dar cred ca e bine de stiut pe viitor.
bdl
Nu castrati mai pisicutele..... mad.gif
Mai bine le duceti la motan si ii puneti aluia prezervativ..... spoton.gif
Oiski-Poiski
Am vazut zilele trecute la telembizor ceva si trebe musai sa va povestesc ca ma tot mir cat de mare e gradina lu Cel de Sus si cat de multi vietuiesc in ea.
Deci, era o emisiune pentru animale si era o ea care pretindea ca poate vorbi cu pisicile.Si a fost chemata de o alta ( de ce trebuie tot femeile sa joace rolul de proaste blink.gif ?) care o astepta cu o lista de intrebari.Deci dumneaei "vorbitoarea" sa o intrebe pe pisica daca ii place la ei ca de-abia au luat-o de la ailul de animale.Vorbitoarea o fixeaza pe pisica care intre timp se invartea prin sufragerie .Dupa cateva minute zice psiholoaga :"Da, se simte tare bine la d-voastra". Cum Dreak sa nu se simta bine in ditamai vila stilizata ? Atata ii trebuia si la vorbitoare si la pisica sa fie nemultumite.
Apoi , urmatoarea intrebare : Sa zica dumaneai pisica cati anisori are ca aia de la azil nu stiau dat fiind ca era pisica de container adunata cine stie de pe unde.
Si asa mai departe.
Lumea asta a innebunit de-a binelea yikes.gif
Cla
Unii chiar ca nu stiu cum sa arunce mai bine banii pe fereastra... hh.gif
Am vazut si eu faza, te doare mintea la atata prostie... ohno.gif
Oiski-Poiski
Ajutor ! Stie careva un sfat ca seful meu arunca pisica de la etaj acusi.Deci de ce face pipi intr-un colt (pisica nu seful ) intre dulap cand are locul ei anume ? Daca e motan inseamna ca-si insemneaza teritoriul sau asa ceva ? Si ce se poate face ?
Felina
QUOTE (Oiski-Poiski @ 19 Apr 2005, 02:45 PM)
Ajutor ! Stie careva un sfat ca seful meu arunca pisica de la etaj acusi.Deci de ce face pipi intr-un colt (pisica nu seful ) intre dulap cand are locul ei anume ? Daca e motan inseamna ca-si insemneaza teritoriul sau asa ceva ? Si ce se poate face ?

pisicile care, desi obisnuite sa-si faca nevoile intr-un loc anume, fac la un moment dat in alta parte, o fac in semn de protest, atunci cand sunt neglijate, nu li se mai acorda atentia cu care s-au obisnuit, sau au alta nemultumire, de exemplu locul obisnuit nu e curatit ca de obicei.

(am vazut asta la un nene care se lauda ca el stie sa ingrijeasca o pisica, dar nu-i spala ligheanul, ci doar il clatea, drept pt care pisicuta facea treba mare in plapuma lui laugh.gif ).

mie imi facea asa atunci cand plecam intr-un we si o lasam singurica, cu toate ca venea cineva de cateva ori sa-i curete nisipul si sa-i dea apa si papica. invariabil cand ne intorceam gaseam pipi prin diverse colturi si chiar se mai ducea odata si facea uitandu-se in ochii mei fix. aceeasi poveste am auzit-o si la o prietena.
contraste
Asta suna cam a razbunarea pisicilor !
Oiski-Poiski
Nushi, este exact cum spui.Da asta inseamna cu nu mai poate omul pleca niciunde ca se razbuna pisica. cry.gif cry.gif "Razbunarea pisicii" ph34r.gif
Sau este prost crescuta , rasfatata dunno.gif .
Daca nu-i vin mintile la cap va simti razbunarea pe pielea ei sad.gif .Ca nici sa-si faca treburile peste tot nu e OK.
bdl
Da cu o substanta cu un miros intepator in locul in care a facut..... ceva care nu-i place....in felul asta nu bva mai face acolo....
Acu trebuie sa vezi unde se muta.... rofl.gif
simonsays
nu tine metoda aia, bdl sad.gif plus de asta, ar trebui sa dai in toata casa, la un moment dat... laugh.gif

Oiski, cum dracu sa nu fie rasfatate, nu de asta le tii in casa ? ma rog, cam la fel e si cu nevasta, din pacate razbunarea ei nu e pipilica pe jos ... rofl.gif
Oiski-Poiski
Simioane , uite un banc bun pe tema asta.

"Femeile cred ca daca o pisica fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite.Femeile cred ca daca un caine fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite.Femeile cred ca daca o femeie fuge de acasa este din cauza lipsei de afectiune oferite.Femeile cred ca daca un barbat fuge de acasa este din cauza ca barbatii sunt poTci biggrin.gif .

Scuze de offtopic sorry.gif
Felina
QUOTE (Oiski-Poiski @ 19 Apr 2005, 09:57 PM)
Nushi, este exact cum spui.Da asta inseamna cu nu mai poate omul pleca niciunde ca se razbuna pisica. cry.gif cry.gif "Razbunarea pisicii" ph34r.gif
Sau este prost crescuta , rasfatata dunno.gif .
Daca nu-i vin mintile la cap va simti razbunarea pe pielea ei sad.gif .Ca nici sa-si faca treburile peste tot nu e OK.

Cine si-a luat animal de casa trebuia sa stie dinainte ca o asemenea 'activitate' necesita mult timp si multa atentie! Daca nu poate sta mereu cu ea, sau ma rog, daca e nevoit sa plece des de acasa... atunci sa ii gaseasca alt stapan. Stii cum e? aproape ca un copil. Inainte sa-l faci te gandesti bine daca ai timp si chef de el ca va fi prezent tot timpul si nu e numai o jucarie pe care o parasesti cateva zile daca te plictisesti, e un sufletel mad.gif .

Am patit la fel cu pisica mea, la un moment dat imi venea sa ii caut alt stapan ca nu mai puteam tine pasul cu energia ei (era tare jucausa si noaptea nu ne lasa sa dormim), dar o prietena mi-a atras atentia ca de buna voie si nesilita de nimeni am luat-o si ea n-are nici o vina si ca daca nu cumva intentionez sa fac asa si cand vor veni copiii tongue.gif tongue.gif . Si mi-am revenit brusc! rolleyes.gif

Poate ar fi bine sa-i caute alt stapan, totusi hh.gif .
simonsays
Nushi, chiar esti mama ranitilor... spoton.gif din pacate esti putin pe langa; cand iei un animal de MILA sa nu moara pe strada, poate nu ii poti oferi toata ziua sa te joci cu el. nu ii poti gasi alt stapan din doua motive: ti-a fost sortit tie, altminteri il lasai acolo si murea, sau il lua altcineva; si al doilea este faptul ca te-ai atasat de el; tu ai putea sa iti dai copilul sa il creasca statul, daca ai munci pana tarziu ? aha... deci nu... smile.gif

Oiski, stiam poanta; din pacate.. nu e gluma... rofl.gif
Felina
QUOTE (simonsays @ 20 Apr 2005, 06:19 PM)

cand iei un animal de MILA sa nu moara pe strada, poate nu ii poti oferi toata ziua sa te joci cu el.


Poate ca ai dreptate, dar nu sunt de acord cu urmarea... urmatoare ( tongue.gif ):

"Daca nu-i vin mintile la cap va simti razbunarea pe pielea ei .Ca nici sa-si faca treburile peste tot nu e OK. "

harhar.gif nonono.gif
Sushi
QUOTE (Nushi @ 20 Apr 2005, 07:02 PM)

"Daca nu-i vin mintile la cap va simti razbunarea pe pielea ei .Ca nici sa-si faca treburile peste tot nu e OK. "

Poate-si ia Oiski un Dobermann si incearca sa vada daca cei doi se imprietenesc. Ma rog, ceva sanse sint!
simonsays
Nushi, pai asa e in orice familie.. te mai caftesti, te mai impaci .. (bine, familie de nebuni, nu normala.. laugh.gif )

Planorista, daca ia dobi de pui, o sa il bata matza de il rupe; da si cand creste ala... devil.gif
Jazz
Simonsays,
Eu am trei caini si un pisoi... Pisoiul e "boss"-ul casei. laugh.gif ohyeah.gif
contraste
Boss-ul?
Si care este scarBOSS-ul ?
Jazz
Contraste,

Ce e ala "scarBOSS"? blink.gif
Oiski-Poiski
Da chiar asa, ce este scarBoss ? Poate speria scarul asta motanul lu sefu ? Capat si o premie in cazul asta rolleyes.gif .
Si credeti ca un Doberman ar rezolva problema ? hmm.gif Sefu are ziua de nastere in mai evil.gif yeah.gif .
contraste
Ti-a raspuns Oiski-Poiski !
Jazz
Sigur.... rofl.gif rofl.gif
hh.gif Mi-a luat ceva timp!
Serenity
Dragilor, fac din nou apel la sfatul vostru dar, de aceasta data, nu pentru ca as avea o problema cu motanul meu.. E vorba de Mişu, birmanezul celei mai bune prietene care in trei luni a ajuns sa arate in asa hal incat mi-au dat lacrimile atunci cand l-am vazut. De ce? Motivul principal ar fi acela ca nu mai e nimeni sa aiba grija de el.. Ea e la Timisoara 80% din timp iar restul familiei e in Portugalia.
Pe langa alte probleme, ceea ce ma ingrijoreaza pe mine e caderea completa a blanii pe anumite portiuni ale corpului.. Nu gasesc nici o alta explicatie decat ca bietul Mişu sufera de o boala destul de grava. Are cineva idee care-ar putea fi cauzele pierderii blanii? Poate fi din cauza alimentatiei neadecvate sau dupa cum am banuit si eu, e semnul unei boli?
Multumesc si raman datoare wink.gif

FM!
Cel mai probabil e vorba de ectoparaziti (epizoari). Boala se raspandeste prin contact direct sau - in lipsa masurilor de igiena - prin contact cu obiecte contaminate, datorita introducerii oului de parazit etc. Parasesc gazda doar dupa moartea acestuia, sau in cazul suprapopularii. Uneori cativa paraziti pot cadea de pe corpul animalului infectat la o pieptanare, frecare etc. Acarienii Trixacarus caviae traiesc si se-nmultesc doar pe corp, in lipsa gazdei ei mor inainte de 3 saptamani, pana cand ouale care se afla sub piele, pot rezista independent o lunga perioada de timp.Ei traiesc sub pielea animalului infectat.

De obicei sunt prezenti la porcusorii de guineea dar si pisicile pot fi afectate de acestia sau chiar de alte tipuri de paraziti ai pielii.

Recomandarea e simpla si cere actiune imediata. Trebuie mers cu pisica la un cabinet veterinar pentru o diagnosticare corecta si un tratament adecvat.
Floridecamp
Mi-ar putea spune cineva care este greutatea optimă pentru o pisică? Ştiu că diferă in fucţie de rasă , sex , varstă.Să dau si detaliile astea poate sunt de folos:
Are 8 anişori este fată din păcate pentru ea fată batrană . Mamăsa era birmaneză dar avea proprietari care stăteau la parter şi putea umbla toată ziua pe afară .Se inţelege că in condiţiile astea taicăsu a fost un maidanez.Are 4 kg si mereu mi se pare ca e slabă .
Va mulţumesc anticipat.
contraste
Fii binevenita pe site Floridecamp[B]! mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif
Pisicuta ta are greutatea normala !
Floridecamp
Mulţumesc pentru răspuns şi pentru urare!
Probabil tendinţa mea de a o vedea slabă e similară cu cea a mamelor care işi indoapă copiii pentru a-şi manifesta dragostea.
contraste
Te cred şi te înţeleg perfect.
Am şi eu trei bucăţi de pisici siameze.
Serenity
Floridecam, eu zic ca depinde si de constitutie. Al meu e motan si are 6 kilograme, de-abia il iau in brate, dar cand te uiti la el tot slabanog arata...
simonsays
Vax. Greutatea optima este cand, dupa gratar, ramane ceva carne pe oase; deci nu-ti poti da seama decat la final. Cam are aceeasi tendinta ca toate lucrurile placute...
DyEnUkA 78.98
pai, stie cineva ceva despre viroza la pisici ? mie teama ca pisica va muri , si iam dat medicamente ... am dus-o la medic , dar sta ca si cum ar fi moarta ....... mai gafaie din cand in cand .. va rog! raspundetzi repede sad.gif
Mihai
Bine ai venit la Han! han.gif

Medicul ce a spus?
Veritas
Eu cu 6 pisici si 4 caini...cred ca deja ma pot numi menajerie....http://pets.webshots.com/album/553673769FrofqE

Avem di tati, si grase( 7 kg.) si motan slabanog si sclifosit, mari,mici si intermediare ohyeah.gif
4 potai, una de rasa restul adoptate.. rolleyes.gif

Cei 2 pisoi mici sunt de oferit spre adoptie( Luna si Piper, ii vedeti in album), dar numai daca li se ofera conditii bune( nu pe post de prinzatori de soareci in magazie blink.gif )

V
bdl
QUOTE(Veritas @ 15 Nov 2007, 01:04 PM) *
Eu cu 6 pisici si 4 caini...cred ca deja ma pot numi menajerie....http://pets.webshots.com/album/553673769FrofqE

Niste pasarici nu ai?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.