Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ciudatenii De-ale Oamenilor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Ryan
M-am gandit eu ca in Poiana ar fi cel mai nimerit acest subiect. Probabil ca pe parcursul vietii am intalnit oameni cu diverse obiceiuri si poate unele ni s-au parut foarte bizare. Poate ca noi insine parem ciudati altora. Va invit daca aveti chef sa impartasiti, ce vi s-a parut ciudat la cei din jur, ce e mai ciudat la voi (pentru cine are curaj laugh.gif ) si poate gasim explicatii pentru unele ciudatenii fara un motiv vizibil smile.gif

Sa incep chiar eu, fiindca mi-am amintit ca am intalnit un tip care, oricat de cald ar fi afara poarta doua perechi de sosete si pantofi. Niciodata alta incaltaminte. In plus, acelasi om poarta obligatoriu tricou pe sub camasa. Nici el nu stie sa explice de ce. Poate sa crape de cald, tot tricou poarta pe sub camasa, camasa obligatoriu cu maneca lunga. Mai cunosc pe cineva care nu are nici o oglinda in casa si evita pe cat posibil sa se priveasca in oglinda oriunde s-ar afla. Consecintele sunt dezastruoase laugh.gif Nu mi-am putut explica aceste lucruri. In fine, poate o sa-mi amintesc si de altele. smile.gif

E randul vostru smile.gif
Twilight
well..nu ar trebui sa spun asta..cauza persoana in cauza o sa citeasca...anyways..
fata asta de cate ori bea apa are obligatoriu o picatura atarnandu-i de buzita smile.gif) si o lasa acolo..always
axel
Si cand bea vin, arata ca o vampirita biggrin.gif
Twilight
eh! vinu' e mult prea pretios penru a fi lasat sa atarne asa nesigur ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif
axel
QUOTE (Twilight @ Jan 18 2004, 09:45 PM)
eh! vinu' e mult prea pretios penru a fi lasat sa atarne asa nesigur ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif

Hmm... Poza din profil sugera ca nu-ti displace un vampire look rolleyes.gif
Ryan
si eu care credeam ca lumea e plina de ciudati... da uite ca mi se dovedeste contrariul 43.gif
Afrodita
Ciudatenii? Pai am cunoscut un om care la fiecare 5 minute se ducea si se spala pe maini..Plus ca venea foarte des la noi..A, tot la 5 minute se ducea si la baie..Mi-a consumat ala in 2 luni vreo 3 baxuri de hartie igienica si vreo 10 sapunuri rofl.gif Am crezut ca turbez, daca nu ma duceam la mama si nu ma mutam din casa aia unde el era permanent acolo cred ca m-as fi luat rau de tot de el rofl.gif
Ciudatenii ale mele? Uhh, mare branza nu-mi vine in cap...Decat ca-mi schimb extraordinar de des chilotii si-i spal la fel de des...Cred ca, daca as avea chef si daca as putea, i-as spala din ora in ora rofl.gif In schimb sosetele...Le schimb prea rar fata de cum ar trebui si le spal la fel de rar rofl.gif Daca-mi mai amintesc va mai zic biggrin.gif
Ah, alta ciudatenie de-a mea: imi place cum isi da el jos ochelarii de la ochi...E superb! :-D
Twilight
oh nunu ! sunt muuuulti ciudati !! doar ca sunt cuidati asa ca mentalitate si chestii...nu neaaparat pt ca au ticuri sau obiceiuri aiurea ohyeah.gif
uite..de exemplu si eu am o chestie nu pot sa torn in pahar vara sa vars..si nu pot sa termin ce am de mancat..mereu las o bucatica:)
mama mi-a reprosat asta ieri si eu i-am reprosat ca face niste chestii dezaxate cum ar fi calcatul sosetelor si impaturitul rufelor de pe sarma in cos...pe care oricum le duce sus sa le calce...hmm..a si cand pune rufele teanc are intodeauna grija de colturi care trebuie sa fie perfect aliniate oO( aliniate cu ce ? curentul teluric median ? )Oo


Afrodita
Si eu am o ciudatenie: nu pot sa torn in pahar, beau direct din sticla, bidon, cutie sau ce-o mai fi...As bea dintr-un pantof biggrin.gif (curat, bineinteles, nu raspurtat rofl.gif ) Si mi-am mai amintit ceva: ma apuca facutul curateniei duminica sau seara tarziu..Ziua rar fac curat in casa si ziua chiar nu am chef...Da' noaptea spal si frec si curat si matur si toate cele, bineinteles cu muzica data tare -hihi Si nu pot citi la lumina zilei..Mereu citesc tarziu in noapte...Sau dupa ce se intuneca rofl.gif
Buei, da' ciudata mai sunt,cred ca daca ma gandesc bine mai gasesc vreo cateva ciudatenii blink.gif rofl.gif
axel
Eu am un tic tare ciudat: cand ma intorc cu 90-180 de grade, cateodata rasucesc capul foarte ciudat... In rest, am jdemii de ciudatenii mai mici sau mai mari smile.gif

La inceputul primului meu job, era un tip... Mi se povestise cum se duce el dimineata sa se spele pe dinti cu periuta in mana pana la baie... Candva am ajuns foarte devreme la serviciu (eveniment!!!) si l-am vazut... Descrierea primita inainte era cu mult sub realitate! smile.gif

Afrodita, tipul de care spui tu sufera de fapt de OCD (obsessive compulsive disorder). Este considerata boala si este bine documentata si se manifesta in diverse forme.
Afrodita
sorry.gif Ei, na, eu de unde sa stiu? Ca nici el nu a zis nik niciodata..Si cata boala ar fi, pt unu' sanatos tot e stresanta sorry.gif si tot tic pare...
mogaldeatza

Eu am un obicei pe care unii il considera ciudat, iar altii normal,
in fine , e o tara libera.Va spun si voua - smile.gif vorbesc cu obiectele,
incepand de la calculator si terminand cu hainele, mai ales cand
vreau sa le aranjez.
Twilight
ohyeah.gif la capitolul obessivi-compulsivi si eu sunt in frunte . mi se reprosaza mereu..mai ales de profesori sa nu pot sa stau normal pe scaun..ma batan pe el..stirc pixuri .desenez peste lectii etc..Cand mai prind un cuter ..pazea!!! devil.gif
am facut si niste teste..cu acelasi rezultate ..printre care si sindromu' obs-comp. ..printre altele.. blink.gif
mogaldeatza

A, de stat normal pe scaune, fotolii, etc,nici nu se pune
problema.Partea nasoala e cand sunt in "cadru oficial".
Atunci aleg solutia picior peste picior, macar asa pot face
unele miscari fara a atrage atentia.
Despre ciudateniile altora-stiu pe cineva care vara, lasa langa
cort lingurita cu miere si cand se umple de furnici mananca
cu o pofta nebuna, pe motivul ca nu stiu ce rol benefic pt sanatate
au furnicile alea in toata povestea.Recunosc, am incercat si eu tongue.gif
compozitia are un gust dulce-acrisor
Twilight
ah si eu am incercat furnici! drool.gif tasty! ..insa nu am facut o pasiune pt ele. ..cam acide

tin minte cand eram mai mica mereu lasam picaturele de miere pe masa si ma holbam muuuult muuuult timp la ele pana cand faceau furnicile cerculete negre in jurul lor. ..odata am aruncat miere pe geam..(etaj 4 ) a aterizat chiar bine wink.gif
anu ala a fost o mare invazie de gandacei in bloc ....heh.. unsure.gif

ar trebui un topic nou cu "cele mai idioate chestii facute de voi " ohyeah.gif
Diana-Maria
Eu nu pot sa scriu decit cu stilouri , care trebuie neaparat sa fie negre cu auriu si cerneala neagra.
ohmy.gif
_R0guE_
mm..azi de dimineata postasem si eu ceva aici...ori a disparut ca prin minune ori sunt eu schizofrenica..
in fine.. eu am o colega in clasa care urla la toata lumea "Can I doooo you!??" si merge pe la toate fetele spunand "boobs to boobs now" (este o miscare specifica ei...a facut deja inconjurul clasei..oricum cred ca se intelege ce presupune wink.gif

mai stiu un baiat care vorbeste sasait si intreaba mereu "mi-a vazut cineva pisicutele?"

aah..si inca o colega care nu poate sa adorma decat daca tremura intentionat..(un fel de spasme voit create)..deci altfel NU adoarme.. (ganditi-va ce placere e sa dormi langa ea.. laugh.gif )

And mai este cineva de pe forum, nu dau nume oO Twilight Oo care atunci cand doarme se infofoleste ca o varza in cearceafuri, creandu-si un cocon imens, din care nu i se mai vede nici macar capu...pentru ca intotdeauna isi pune o perna greoaie pe cap..ah si stiu ca una din placerile ei deosebite e sa-si bage capul intre pat si perete...heh.. sweatingbullets.gif
Afrodita
Haha, exact asa dormea un fost prieten al meu..
Faza cu statul calumea pe scaun and co. nici nu se pune problema, in locurile publice exact ca Mogaldeata fac:picior peste picior biggrin.gif
Si nu vorbesc numai cu obiectele(mai ales cand fac treaba), ci si in gand cu prietenii mei...Desi cu obiectele vorbesc cu voce tare rofl.gif
Ryan
mananc tortul si prajiturile cu furculita, lingurita nu o folosesc decat ca sa amestesc ceva in cana
Mistinguett
Si eu prefer furculita de desert linguritei, dar n-am considerat asta o ciudatenie.

Aveam o profa de romana in scoala generala care isi aduna cate un fir de par de pe bluza si apoi il trecea prin gura si il rontaia.
Ryan
Eu am ajuns sa o consider dupa ce prietenii faceau ochii cat cepele biggrin.gif

Iar la faza a doua.... bleeeah 6.gif
mogaldeatza
Mi-am amintit de o colega care atunci cand fumeaza bea
iaurt wink.gif
Figaro
QUOTE (Mistinguett @ Jan 22 2004, 06:05 PM)
Aveam o profa de romana in scoala generala care isi aduna cate un fir de par de pe bluza si apoi il trecea prin gura si il rontaia.

Salata facea? Cred ca era aproape cheala...

P.S.: A-ti demontat vreodata o tastatura? Aporopo de firele de par...

mogaldeatza

Nu, da e o idee, pt ca asta( noroc ca nu e de la calc
meu face un zgomot infernal 50.gif , ceva asemanator miralierei)
mogaldeatza

Ih, am mancat un "t", da tot din cauza
ei tongue.gif
Jubi

Nush` cat de ciudat va suna ce zic eu acum,insa m-am straduit sa gasesc ceva ciudat la mine.La arhitectura ne-a dat pt vacanta,vreo 10 teme pe care le-am tot citit in ideea sa aleg ceva ce-mi va place sa fac...Zilele astea am descoperit ca e o tema unde am citit aiurea un cuvant,insa nu mi-am putut da seama de asta timp de o luna si ceva.Acolo scria "doua din fetele acestuia lipsesc" iar eu citeam incontinu "doua dintre fetele acestuia se lipesc" blink.gif .
O alta ciudatenie,un pic cam macabra,e aceea ca nu ma amuza nimic mai tare decat persoanele care cad pe scari... blink.gif .Nu rad la nici un film de comedie 43.gif ...Ce ar mai fi?Ah...cateodata beau cam jumatate de litru de apa odata,fara sa-mi fie neaparat prea sete.
Si nu ma pot abtine sa nu fac cate o mica mazgalitura pe orice caiet imi pica in mana.

Sper ca m-am incadrat in topic.

Ryan
Jubilee, aici suntem la Poiana asa ca ne facem si noi de cap, nu trebuie neaparat sa te incadrezi in subiect dar n-ai de ce sa-ti faci griji oricum biggrin.gif

Tu ai cazut vreodata pe scari? Te-a mai amuzat? laugh.gif (sa nu mi-o iei in nume de rau, just kiddin' )
Ryan
QUOTE (Diana-Maria @ Jan 21 2004, 07:41 PM)
Eu nu pot sa scriu decit cu stilouri , care trebuie neaparat sa fie negre cu auriu si cerneala neagra.
ohmy.gif

Hihihi, asta chiar m-a amuzat; auzi, si ce faci atunci cand nu ai un astfel de stilou la tine si tre sa notezi ceva extrem de important si nu poti fi sigura ca tii minte? tongue.gif
Jubi

Ryan,ce zic acum e si mai ciudat.Atunci cand e sa cad EU, nu numai ca rad pe moment de ma stric(indiferent ca ma lovesc rau),insa rad multe zile la rand si cand imi mai aduc aminte,inca zambesc la fel de amuzata.Si se intampla sa cad des.Am niste glezne mult prea mobile si mi se duc picioarele intr-o parte indiferent cat de drept si fara gropi e drumul pe care merg. rofl.gif .tongue.gif
georgeones
Io beau in fiecare dimineata cate un pahar cu apa pe stomacul gol ( nu stiu ce am da ma trezesc insetat ) zici ca sunt betiv tongue.gif ohyeah.gif
Rose
Colegul meu de banca sustine ca incepe sa-l doara capul(sau macar sa simta o oarece presiune in jurul tamplelor) atunci cand cineva indreapta spre el varful unui creion ascutit sau pix blink.gif...prietena lui si-a botezat inelele si chiar daca nu le poarta mereu, pe 'Igor' il are macar in portofel blink.gif
Ciudatenii de-ale mele...hm....in ultima vreme, citesc cu picioarele pe perete, am tot timpul la mine o folie de algocalmin sau nurofen...si cand merg langa cineva, incerc pe cat posibil sa nu-mi schimb pozitia fata de acea persoana...altfel, intampin niste oarece probleme in mentinerea echilibrului sorry.gif a...si cand invat, trebuie sa fie sa ma plimb prin casa, fie sa fac ordine... blink.gif
Afrodita
QUOTE
Colegul meu de banca sustine ca incepe sa-l doara capul(sau macar sa simta o oarece presiune in jurul tamplelor) atunci cand cineva indreapta spre el varful unui creion ascutit sau pix ...prietena lui si-a botezat inelele si chiar daca nu le poarta mereu, pe 'Igor' il are macar in portofel


Asta da pereche de ciudati!! rofl.gif
Haha si cum inveti in timp ce faci curat?? Io, printr-a 7-a sau a 8-a, imi invatam la istorie numai cand stateam pe wc..Altfel nu puteam retine nik si pace biggrin.gif rofl.gif
Rose
Amandoi colegii mei...sa-i vezi pe restul biggrin.gif
Aia cu ordinea e mai mult cand tocesc si trebuie sa-mi repet...citesc lectia si dup-aia in timp ce incerc s-o retin, incep sa fac curat...merge excelent cu istorie, biologie si economie smile.gif

QUOTE
Io, printr-a 7-a sau a 8-a, imi invatam la istorie numai cand stateam pe wc..Altfel nu puteam retine nik si pace


rofl.gif e tot ce am de zis
Black_lady
QUOTE
Io, printr-a 7-a sau a 8-a, imi invatam la istorie numai cand stateam pe wc..Altfel nu puteam retine nik si pace

Eu tot pe-atunci nu puteam sa invat la istorie decat efectiv alergand prin casa sorry.gif
Afrodita
rofl.gif Parca te si vad cu cartea in mana alergand in jurul mesii si urland lectia la istorie rofl.gif Si cand mai dai cu soldu' de masa , te opresti, tragi un sut la masa, o injuri frumos frumusel, si-o iei de la capat rofl.gif Io macar eram statica rofl.gif
Black_lady
Pai, ceva in genul asta eram... sorry.gif si in afara ca dadeam cu soldu-n masa, mai dadeam si cu capu-n usa... sorry.gif vorbesc serios... sorry.gif
Dara
Mai, se pare ca clasa a 8-a a fost cam ciudata pentru toti. Yo invatam la istorie tot pe wc. Problema era ca refuzam sa ma scol de acolo si nu lasam pe nimeni sa intre, asa ca vre-o saptamana mama a trebuit sa mearga in baie in casa la bunicu-miu, si sa se mai si certe cu el ca de ce sta prea mult... rofl.gif

In timp ce ma chinuiam azi cu niste prostii de invatat, am infruntat o mare dilema. Am o lampa care se ataseaza de orice, si un scaun care se invarte. Acuma, daca ma invarteam, nu mai aveam lumina, daca nu ma invarteam, aveam draci. Asa ca m-am gandit sa-mi leg lampa de scaun, ca sa ma invartesc cu ea cu tot. Si asa am pierdut yo vreo jumatate de ora si m-am si facut cu cateva vanatai, ca lampa se atasa de orice numai de scaun nu...

Revenind la ciudatenii, acum cateva saptamani mama mea fugea cu burlanul de la soba din camera mea prin casa pe la 12 noaptea.
In noaptea de revelion un prieten striga de la etajul 5 ca arunca cu cratita cu sarmale dupa cineva care era in curta blocului. ohyeah.gif
mogaldeatza
Presupun ca a ramas la stadiu de intentie spoton.gif .
Dara
Pai a ramas in stadiul de intentie, ca doar nu era sa il lasam sa iroseasca bunatate de mancare! In schimb a aruncat cu o pocnitoare d-aia care bubuie de 3 ori si i-a distrus sarmalele de pe balcon aluia de la etajul 4 ohyeah.gif

willie
Cineva s-a oferit sa imi roada unghiile rofl.gif
mogaldeatza
QUOTE (Dara @ Jan 27 2004, 08:28 PM)
In schimb a aruncat cu o pocnitoare d-aia care bubuie de 3 ori si i-a distrus sarmalele de pe balcon aluia de la etajul 4 ohyeah.gif


Tipic pt romani spoton.gif
Cred ca s-ar putea face un sitcom pe tema
revelionului asta tongue.gif
O prietena de-a mea avea "placerea" sa arunce
sulul de hartie inginerica de la geam(stateam la et 3)
de la un capat, dupa care il strangea meticuloasa hh.gif
Dara
@ willie
Mai, da' voi n-ati avut chiar nimic de mancare? rofl.gif


@mogaldeatza
Toate aplauzele din lume pentru prietena ta! clapping.gif "Placeri" dintr-astea ma fac sa regret ca nu stau la bloc...

mogaldeatza
E, astea-s amintiri din studentie.Vecinii mei de acasa au obiceiuri
"normale" 50.gif :arunca mucurile din scrumiere pe geam in speranta
ca va creste tutun in gradina wink.gif , si uneori si resturile denumite popular
laturi.Chiar ca mi-e dor de camin!
greenhorn
am un amic care nu poarta niciodata chiloti. va puteti imagina cum se simtea zilele trecute pe gerul ala cand ne aruncam prin zapada. si poarta mai mereu la gat un snur cu nod de spanzuratoare (aici e vina mea ca eu l-am invatat sa-l faca) .
cat despre mine... am o chestie cu sforile, snururile, etc. nimic obsesiv, doar imi place sa ma joc cu ele. am facut de cateva ori chiar spirale impletite dintr-un fir de par. desi imi place mult sa ma joc nu prea am chef sa invat cum se face una sau alta... experimentez
s-a mentionat statul pe scaune mai devreme... big problem. nu pot sa stau mai mult de 2 minute in pozitia corecta pe scaun. de obicei ma las sa alunec sau stau cu picioarele in pozitii ciudate.
nu-mi mai vine nimic in minte acum dar asta e un topic la care sunt multe de spus... ohyeah.gif
LigiaB
Super topicul Ryan. : )

Citind postarile voastre, am ris cu hohote, rofl.gif chiar ca sinteti haiosi, care mai de care. : )

Eu am vazut o gramada de ciudatenii la cei care ma inconjoara, cumva imi sar in ochi impotriva vointei mele...

Nu condamn pe nimeni niciodata cind e vb de ticuri sau preferinte, chestii care sint parte din ritualul, obiceiul cuiva etc.
De fapt, daca am fi toti la fel, ar fi groaznic.

Ryan tu spui de tipul acela cu 2 perechi de ciorapi si tricou sub camasa. E normal! laugh.gif Iti spun eu exact de ce face asa...baiatu' transpira galeti rofl.gif pe bune. Copilul vecinul meu, isi pune vara cind sint 40 de grade, 3 tricouri de bumbac si 2 perechi de ciorapi. Se numeste layering. Cica nu ajunge transpiratia la suprafata repede. Spala rufe zilnic. Mama lui, vecina mea, mi-a spus ca poarta 2 perechi de chiloti odata, si le schimba de 2 ori pe zi ca transpira groaznic. WOW!

***

O chestie care mi se pare mie ciudata si nu pot sa o inteleg, e cind vad oameni care fac chestii, care clar nu sint ok si nu se opresc in a le face. De ex. fumatul. E atit de nociv cum nu se mai poate. Nu inteleg cum cineva se lasa prada acestui viciu chiar asa. Sau cind maninca fara oprire si se ingrasa, 5, 10, 15 kg, mai ales dupa casatorie...sau cind cineva nu te inghite, si asa "out of the blue" te ataca prosteste...sau cind unii se hranesc cu birfa...Chestiile astea mi se par mie ciudate...

Si sa inchei cu o ciudatenie de-a mea. Vobesc singura... rofl.gif Vai de mine de m-ati vedea ce conversatii intelingente am...si de cind mi-am insusit acest obicei, numai imi trebuiesc prieteni prea multi... rofl.gif
Likurici
Aproape de fiecare data cand vorbesc la telefon mai mult de 3-5 minute simt nevoia sa desenez (de cele mai multe ori linii, figuri geometrice).
Ryan
me 2 thumb_yello.gif
Afrodita
Ah, eu ma plimb...Tot timpul trebuie sa ma plimb cand vorbesc la telefon..Sau sa fac miscare...Aseara , cand am vb cu mama de la un tel fix , ma tot intorceam din stanga-n dreapta, ca alta miscare nu puteam face biggrin.gif E stresant uneori sa nu te poti plimba cand iti vine biggrin.gif
BLANCA
Cand eram in sesiune puteam sa invat numai cu masina de spalat in functiune. Imi placea sa aud un zgomot continuu si aproape la fel...si retineam data, nume, formule doar uitamdu-ma la un anumit punct din perete blink.gif
mogaldeatza

Cand invatam in pat, scrijeleam peretele cu pixul,mai
ales atunci nu-mi aduceam aminte ceva.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.