Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Raceala Nemtilor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Diasporei > Prin Lumea Intreaga > Europa
Pagini: 1, 2, 3
cactus
QUOTE (liutza @ 31 Aug 2004, 03:36 AM)
Uite sa o bucur un pic pe Rikita...nu toti nemti sunt reci...am intalnit nemti prietenosi ... scriam una din zilele trecute la "ce mi-a placut astazi" cum, colegii mei de munca(nemtzi) s-au dat peste cap sa ma faca sa ma simt bine intre ei, chestie ce nu au facut niciodata, dar probabil i-am tot pisalogit eu cu "romani asa si romani pe dincolo"...si au incercat sa fie mai maleabili putin...ei da SE POATE SI IN GERMANIA...oricum parerea mi-o mentin...nemti sunt reci...dar pot fi dezinvatati de "prostul obicei" (din prisma mea ) thumb_yello.gif mwah1.gif

spoton.gif Asa se formeaza reflexele conditionate; vivat Pavlov !; esti fata faina maaaaaa; invata-i ca nu-i pacat; din cand in cand poti sa le dai si-un ciolanel da´sa nu fie prea mare ca devin prea rasfatati roflmao.gif
YoyoMan
Nu e adevarat ca nemtii sunt reci. Sunt mai reci cu oamenii pe care nu ii cunosc. Odata ce au ajuns sa te cunoasca si le-ai castigat increderea sunt foarte primitori. Eu am fost in Germania si nu am simtit raceala aceea de care se tot vorbeste la noi...
Insa trebuie intelesi si ei pe de o parte. Cand te gandesti ca Germania e plina de turci incepi sa ii intelegi pe nemti cand se mai satura si ei de straini... smile.gif
Jazz
Da, mai YoyoMan, de ce zic oamenii astia ca nemtii sunt reci? smile.gif Scoateti-i afara din tara lor sa vedeti ce se infierbanta! Eu am cunoscut aici ceva nemti si toti sunt foarte prietenosi, vorbareti... Lasati oamenii in pace, nu le mai puneti la toti tiparul pe ochi. rolleyes.gif
Rikita
eu stau intr-o regiune cu multi turci, si pana acum nu mi-am saturat de ei... chiar imi place atmosfera mai internationala aici...
Marcus
Adevarul e ca, orice s-ar spune, nemtii au, in general, un caracter mai distant. Si chiar si limba lor e "butucanoasa". Eu fac germana la liceu si, de fiecare data cand pronunt cuvintele, suna de parca as da cu ciocanul intr-o piatra.
Exact asa cum spunem noi despre nemti ca sunt reci, asa spune si lumea despre femeile noastre ca sunt frumoase.
Cla
Hey Marcus biggrin.gif pai pronunta si tu cum trebuie, nu ca din topor, omule rofl.gif
Da' asta cu romancele frumoase e adevarata. Mie nu-mi pica ochii asa de des in DE ca in RO licklips.gif drool.gif
Sau s-o zic altcumva: cate femei frumoase vad in RO pe zi, poate am o sansa sa zaresc aici intr-o luna. rolleyes.gif

HOWGH! ohyeah.gif
Jazz
@Clarence
Ma intreb daca "frumusetea romancelor" nu e un mit exact ca cel despre "raceala nemtilor"? tongue.gif tongue.gif
YoyoMan
Jazz - ai dreptate! Nemtii cand ies din tara lor sunt alti oameni! In Germania pastreaza prea mult aparentele. De fapt eu cred ca asta e si unul dintre defectele lor.
Clarence - eu am fost in Germania si am vazut nemtoaice foarte faine! Stiu ca gusturile difera samd... dar chiar am vazut femei frumoase. Erau si foarte aranjate ce-i drept smile.gif
Marcus - mie imi place germana... Nu e melodioasa si nu e o comoara ca limba romana rofl.gif dar e si aici o chestiune de gusturi - daca iti place cum suna e ok. E foarte grea - asta-i adevarat!
Cla
Jazzy draga, oi fi eu chior, da' orb nu tongue.gif rofl.gif

Yoyo, pai bineinteles ca le-ai vazut, dar hai fii cinstit, nu atatea la o gramada si asa de des... rolleyes.gif
hmm.gif sau poate ai vazut romance, crezi ca n-avem? biggrin.gif
YoyoMan
Klaaaar ca erau mai putin accesibile, dar ce sa-i faci? Ie mai greu in straini mah....
mutulica
cei pe care i-am cunoscut eu pareau ok, chiar simpatici dupa citeva beri.
de fete ... ce sa zic, cele din frankfurt mi s-au parut dragute, in schimb prin bavaria ... cam miserupiste la capitolul look
YoyoMan
Da... asa e. Am uitat sa zic. Eu tipele de care vorbeam au fost din zona Frankfurtului si imprejurimi. In Bavaria nu am fost; sau in alte zone...
Rikita
hm... eu as spune ca un aspect e, ca aici se obisnuieste alt stil... in comparatie cu romancele eu probabil deseori nu sunt foarte aranjata... am crescut si mi-am socializat intr-un tip de scena alternativa in care asta nu se obisnuia... dar asta e o chestie de gust... cunosc baieti care imi spun ca fetele din estul europei sunt mai frumoasa, iar alti imi spun ca sunt prea aranjate...

cat despre frumosetea naturala, mai ales despre corpul... cred ca in germania avem mai multe probleme cu grasimea, desi mai putin decat in SUA... dar asta clar ca nu e la toti...
YoyoMan
Da! Au alt stil! Si mie imi place stilul ala. Romancele se imbraca tot timpul mult prea elegant dupa parerea mea. Si unele chhiar mult prea sobru. Multe dintre ele mult prea sobru. Parca vor sa aiba dintr-o data 30 de ani... hh.gif
Rikita
ce inseamna sobru?

pt mine personal, eu vad fete frumoase oriunde, ca si baieti frumosi... desi... in ultimii luni am vazut prea putini baieti frumosi, iar cei care am vazut toti aveau prietena...
YoyoMan
Sobru in sensul ca se imbraca prea serios si prea la 4 ace... Tipe de 19 ani arata de parca ar avea 26... Asta e parerea mea.
Rikita
hm... asta nu prea am observat, dar trebuie sa admit ca eu oricum nu dau multa atentie la cum sa imbrac alte femei... decat daca niste imbracaminte care vreau sa am si eu... dar cum nu sunt prea into shopping and fashion, asta sa intampla rareori...
Vornicum
Nemtii sunt reci nu fiindca asa au ales, ci fiindca asa le impune stilul de viata. Sobri, mai degraba. Le place exactitatea.
Punkt! jamie.gif
dead-cat
zi-le asta la colegii mei care-s in schimbul de dimineata ce incepe la 7. la 9:30 eu am deschis biroul cu cheia.
go figure.
YoyoMan
Sigur nu sunteti grup de romani care v-ati facut firma? rofl.gif
Rikita
hehe a fost foarte greu pt mine la facultate in romania, ca cursurile au inceput deja la opt, si ca a trebuit SA FIU PUNCTUALA!!! aici incep la 10 sau la 12, si intotdeauna un sfert de ora mai tarziu decat scrie in orarul... dar chiar daca intarziu si mai mult decat acest sfert de ora, deseori vin inainte de profesorul... sau daca nu, nici asta nu e o problema prea mare...
YoyoMan
Am auzit si eu ca lucrurile se mai schimba si in Germania.... In fine - nimeni nu e perfect. Dar oricum, nu exista termen de comparatie intre ei si noi...
Rikita
pai, ce spun eu e ca noi deja avem reputatia ca suntem punctuali... nu trebuie sa ne straduim sa si fim punctuali...
Cla
Fetele din DE: Saptamana trecuta am vazut una excelenta rolleyes.gif O blonda superba, ochi albastri, trasaturi de vis, la fel ca si corpul... ce mai, TOP!! Vorbea cu prietenul ei... ruseste rofl.gif
dead-cat
prieten? esti sigur ca nu era ... PR manager? tongue.gif rofl.gif
Cla
Se poate. Era un manager de Picior Rupt... rofl.gif
dead-cat
eu nu stiu ce treaba-i asta. huh.gif femeile lor sunt una si una, pe cind barbatii...
eu cred ca la ei s-a inventat, in acelasi timp cu englezii, doggie-style. hh.gif
Cla
QUOTE
eu cred ca la ei s-a inventat, in acelasi timp cu englezii, doggie-style.

biggrin.gif Ma mir si eu. In mod normal ar trebui sa bea ele vodca, nu ei. "Wie trink' ich mir einen Mann schön?" rofl.gif
janine
QUOTE
dead-cat Trimis Pe 23 Sep 2004, 11:48 AM
  eu nu stiu ce treaba-i asta.  femeile lor sunt una si una, pe cind barbatii...



hai hai...pareri si pareri...mie mi se par relativ draguti unii... sorry.gif ...doar unii ... deh...gusturile difera...nu poti mai mitze katze sa apreciezi un barbat cum il poate aprecia o femeie ... sau? 43.gif hh.gif
dead-cat
sper sa nu. hh.gif
janine
Speri?!?! Mitze katze...doar speri? hh.gif

Damn inca unul pierdut pentru POSTeritate cry.gif
Cla
Mamaaaa, ce raceala am in mine... cry.gif

spoton.gif
Rikita
huh?
Cla
Pai nu-i vorba de raceala nemtilor, Riky? rofl.gif
Zed
Clau , la gripa facem alt topic?! rofl.gif
Cla
biggrin.gif cu titlul: "Wie Clau ich mir eine Grippe"?? rofl.gif
Zed
roflmao.gif so in etwa'
Rikita
hm... got any (cold) german in you?
Cla
Nu prea cred, Riky wink.gif Erkältung vielleicht, aber keine allgemeine Kälte, sondern vielleicht eher warme Füße, stimmt's? wink.gif
Rikita
want some?

(also gut, ich muß wohl ein mann sein, damit der witz funktioniert.)
Cla
rofl.gif Maybe you want some, so richtig zum Ankuscheln...? rolleyes.gif wink.gif thumb_yello.gif
Rikita
no germans for me...
Cla
I got news 4 U: un picior e romanesc ohyeah.gif

rofl.gif
Rikita
un picior?
Cla
Unul cald nu-i destul?? blink.gif hmm... hmm.gif da gäbe es noch Wärmflaschen... wink.gif
Immer unzufriedener, die Weiber biggrin.gif
Rikita
you've lost me...
Cla
Cica asa arata o nemtoaica racita blink.gif

user posted image
YoyoMan
De unde naiba le scoti Cla? biggrin.gif
Endgegner
E aici momentan o raceala de - 12 grade...bine ca am termopane ca altfel ma lua mama lu' proces verbal innocent.gif
Cla
..si asa arata un neamt racit spoton.gif

user posted image

... dupa "concediu militar" in Afghanistan rofl.gif rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.