Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jurnalul Lui Peter Pan
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4
Afrodita
Cred ca am si io 2-3 prietene - printre care si mama - cu care vorbeeeeeeeesc biggrin.gif evident, cand sunt depresiva biggrin.gif Si dupa aia plaaaateeeesc la compania de telefoaneeee hh.gif rofl.gif Da' se merita.

OPserv ca esti in starea in care eram eu acum cateva luni. Sincera sa fiu nu am iesit din ea inca biggrin.gif Dar macar acum am neste preteni de pahar cu care ies in fiecare week end si venim pe 3 carari acasa biggrin.gif Sper sa ti-i gasesti si tu pe-ai tai, ca uneori e nevoie mare de ei!

hug.gif mwah1.gif
Peter Pan
Afro, atat pot sa spun : multumesc !
mwah1.gif
Afrodita
Nu pricep pt ce multumesti, da' pot sa spun "cu placere" ca doar nu ma doare gura biggrin.gif
mwah1.gif si multa bafta!

Ne vorbim curand, cand oi avea timp sa respir, acu' is prinsa cu multe... Cu bine mwah1.gif
Peter Pan
Trei saptamani si nu am inca puterea sa ma desprins forever....fiindca numai asa voi reusi sa-mi revin la normal...daca normala e starea de a fi singur...NU sunt facuta sa traiesc singura...dar de fiecare data ajung tot aici...

Am fost la munte..am lasat acolo, pe coclauri, o parte din nefericirea mea...
Stiu ca ma gresit implicandu-ma prea mult...si acum mi-e foarte greu sa las in urma totul, sa ma desprind...Am spus cuvinte grele pe care nu le-am rostit niciodata in viata mea, mi-am strigat furia dorind sa ranesc si tot eu am sfarsit in a fi mai ranita...
Macar el o fi fericit cu noua lui viata?...da, cred ca este cry.gif
Afrodita
Off, iubita hug.gif
Uneori e nevoie de timp. Mult timp. Ca sa uiti, ca sa te desprinzi, ca sa incepi sa iti vezi de viata. Dar la un moment dat vei putea. Vei trece prin sentimente ca disperare, dezamagire, tristete crunta, nu vei intelege de ce s-a intamplat tocmai tie, cand totul parea sa mearga super ok, apoi te vei enerva, il vei uri, il vei iubi iara, apoi vei vrea sa-l ranesti, apoi te vei simti iarasi neputincioasa si tot asa pana intr-o zi in care vei realiza ca nimeni nu merita sa-ti versi lacrimile pentru ei, nici un mascul din lume nu merita toata suferinta de-o simtim din cauza lor! Si atunci te vei ridica si vei spune: GATA! Pana aici! Si in momentul ala te vei simti eliberata.
Recunosc ca inca nu ma simt eliberata. Inca am resentimente si furii si uneori ura. Dar stiu ca vor trece.
Nimeni nu e nascut sa fie singur. Dar crede-ma ca poti fi si fericita, chiar singura, fara nici un "el" care sa te faca sa plangi. Viata e grea si de una singura, nu avem nevoie de incapabili emotional langa noi sa ne faca viata si mai grea.

Poate suna dur, poate suna rau ce-ti spun, dar in final vei vedea ca meriti un om bun langa tine si tot ce-ai facut pana acum a fost sa te multumesti cu putin. Mult mai putin decat meriti. Asa facem marea majoritate a femeilor. Pentru ca dorim afectiune atat de mult, incat consideram ca si putin e mai bun decat deloc. Dar nu e! Caci tot noi suferim pana la urma.

Plange-ti tristetea si suferinta, apoi ridica-te si scutura-te de tot raul si mergi mai departe. Dar de data asta nu mai accepta nimic ce e sub standardele tale. Si vei vedea ca acel el pe care-l astepti va veni! Stiu ca nu e usor - la urmei urmei abia mi-am revenit dintr-o depresie ce-a durat 7 luni - dar nici imposibil nu e, pentru ca esti o femeie puternica!

mwah1.gif hug.gif

(nu ma bate ca m-am bagat aici sorry.gif )
Peter Pan
I know I never loved this way before
And no one else has loved me more
With you I've laughed and cried
I have lived and died
What I wouldn't do just to be with you

I know I must forget you and go on
I can't hold back my tears too long
Though life won't be the same
I've got to take the blame
And find the strenght I need to let you go

Just walk away
Just say goodbye
Don't turn around now you may see me cry
I mustn't fall apart
Or show my broken heart
Or the love I feel for you

So walk away
And close the door
And let my life be as it was before
And I'll never never know
Just how I let you go
But there's nothing left to say
Just walk away

There'll never be a moment I'll regret
I've loved you since the day we met
For all the love you gave
And all the love we made
I know I've got to find the strenght to say

Just walk away
Just say goodbye
Don't turn around now you may see me cry
I mustn't fall apart
Or show my broken heart
Or the love I feel for you

So walk away
And close the door
And let my life be as it was before
And I'll never never know
Just how I let you go
But there's nothing left to say
Just walk away

The way I feel..... sad.gif
Peter Pan
Don't know why I still slept on my side of the bed
The emptiness when you were gone kept ringing in my head
Told myself I really had to move along now
Stop regretting all the things I left unsaid, yeah yeah

So I tore up your letters
Took your picture off my wall
I deleted your number, it was too hard not to call
Felt a little better, told myself I'd be fine
Got to live for the good times up ahead, yeah yeah

[chorus]
'Cos everywhere I go
There's a love song that reminds me of you
And even though I knew I had to be strong
I was still not over you
'Cos I still believe and I could see how there's nothing left of you and me
That time is over
'Cos I'm so not over you

All my friends try to tell me better find somebody new
Why waste time being lonely when there's nothing left to lose'

Anything to get you out of my mind
I'm a fool if I thought I could forget
And I could not forget

'Cos everywhere I go
There's a love song that reminds me of you
And even though I knew I had to be strong
I was still not over you
'Cos I still believe and I could see how there's nothing left of you and me
That time is over
'Cos I'm so not over you

Now I found a way to keep you there beside me
To where my love won't be denied
I can only hope to keep you there and guide me
There's no more need to hide from all this pain inside
Chorus

So not over you
That time is over
'Cos I'm so not over you Not


Peter Pan
rolleyes.gif

S-a cam prafuit pe aici...de cand n-am mai intrat.
Sa scutur un pic pe aici...
Am avut un an nu prea stralucit...am insa sentimentul ca totul se va indrepta.
Am ajuns la inteleapta idee ca nu in ceilalti trebuie sa caut solutia problemelor mele ci chiar in mine...
Peter Pan a mai imbatranit un pic , dar nu va renunta niciodata la a pastra in suflet, ascuns, spiritul copilariei...
Persoane au iesit pentru totdeauna din viata mea si nu ma gandesc decat ca voi cunoaste alte persoane ceea ce inseamna noi provocari...
..si poate imi trece si increderea oarba pe care o acord necunoscutilor si nu numai..

Ma uit la copilul meu si imi vine sa-l pup intr-una... E destept si frumos (deh..nu asa vede orice cioara?...smile.gif)), trebuie sa ma umblam la tupeu... si poate reusim sa intram in viata cu fruntea sus !

asa.....am sters praful pe aici....mai intram mai tarziu smile.gif

Afrodita
Sa intrii, sa intrii, ca unii te asteapta cu cafea calda si prajiturele hug.gif

Craciun linistit si fericit, plin de bucurii si dorinte implinite mwah1.gif
Peter Pan
Iubita tu esti mereu "umarul" care intra aici...Intr-o zi sigur o sa ne cunoastem!
Iti multumesc tare de urari si ti le intorc inzecit! Sa fii fericita si sa ai parte de bucurii multe in noul an !! mwah1.gif


..este 10.39....mi-am petrecut Craciunul singura cu copilul meu...nu stiu daca neeaparat imi doream zarva in jurul meu...anul care a trecut m-a epuizat si cred ca zilele de craciun le asteptam pentru odihna si liniste...eu cu copilul meu...
Mi-am pus intrebarea la un moment dat, daca faptul ca sunt singura de Craciun inseamna ca sunt un om rau...soarta ma pedepseste sau mai stiu eu ce....dar n-am facut rau nimanui in viata mea....cel mult poate, fara intentie.
Am insa sentimentul ca Noul An va fi mult mai mult, fiindca snt hotarata sa incerc mai mult, sa fac lucruri la care n-am indraznit...sa indraznesc!..si nu sunt vorbe in vant!


Vreau ca de aici, din coltul de han ce se numeste "Jurnalul lui Peter Pan" sa urez celor pe care ii cunosc deja si nu numai, LA MULTI ANI ! SARBATORI FERICITE ! si sa fiti iubiti ! thumb_yello.gif
Afrodita
Oooo, asta da veste buna de Craciun biggrin.gif Abia astept sa ne cunoastem mwah1.gif

Si nu, nu cred ca ai fost "pedepsita", nu ai avea de ce. Poate ca intr-adevar aveai nevoie de liniste de Craciun, nu de agitatie. Si, la urma urmei, l-ai petrecut cu copilul tau - asa ca sunt sigura ca nu ai fost chiar singura (desi stiu la ce te referi cand spui "singura"...)

Vor veni zile mai bune, sunt convinsa! Si vei vedea ca singuratatea de acum iti va prinde tare bine wink.gif hug.gif Si, sufleteste, nu esti singura, gandul mi-e la tine hug.gif mwah1.gif

Bucura-te de vacanta! hug.gif
Peter Pan
Daca in seara asta dintre ani n-am plans, doua motive pot fi : unul ca inima mea a impietrit sau doi : m-am vindecat !
Oricum ar fi , trebuie sa fie un nou inceput !!
La multi ani ,Afro ,tie in primul rand! mwah1.gif

La multi ani,Mihai!

La multi ani, din suflet, tuturor!!

mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif

coconut



mwah1.gif hug.gif pash.gif
Peter Pan
Pentru Coconut.... mwah1.gif
Am vazut ca ai fost cu colindul.... Fain! Numai bine si fericire!


Ne-am inundat peste noapte ..de zapada..N-am mai intrat pana la genunchi in zapada de haaaa haaaaa.....
De ajuns am ajuns la job..sa vad cum ies rolleyes.gif

Cam pustiu pe strazi...lumea e inca in vacanta de Craciun...amortita, cu chef de vin fiert, alte alea,nu job.. wink.gif
Am stat mai mult pe net azi, am frecat menta cu alte cuvinte si abia astept sa ajung acasa..am niste vin rosu de fiert... tongue.gif

Despre mine.....ce sa spun? Mi-am restructurat asteptarile..
Astept calul alb...Fat Frumos a cazut demult ( sau a fugit, nu exista,sau altceva s-a intamplat cu el), macar vand calul si ma aleg cu ceva.. rofl.gif
Daca vand un cal alb,pot sa plec in vacanta in lume, departe? rolleyes.gif

Afrodita
La Multi Ani si tie "micut" Peter Pan smile.gif mwah1.gif Scuze ca nu am avut access la net de Anul Nou ca sa apuc sa-ti spun la timp sorry.gif

Sincer? Eu cred ca esti in curs de vindecare wink.gif Cat despre calul alb... Pastreaza-l si ai grija de el pana ajung eu bogata si ti-l cumpar cat pe-o herghelie biggrin.gif wink.gif

Aaaa si pastreaza ceva vin fiert si pentru mine, ca planuiesc sa vin acasa de sarbatorile de anul asta biggrin.gif

mwah1.gif
Peter Pan
Am pofta de mere coapte...deocamdata tremur rau...pe undeva a inghetat teava prin care trecea apa si avem caloriferele reeeci !! Degetelele mele sunt inghetate blink.gif ..In curand si mintea...

Zapada e frumoasa cand esti in vacanta.Cand ai inceput job-ul si te lupti cu nametii ca sa prinzi tramvaiul care tocmai a sosit in statie sau cand din tramvai cobori in juma de metru de zapada,constati ca nu mai e asa fun.
Deci..nici n-am inceput bine si ..VREEEEAAAUUU ACAAAAASAAAA !! rofl.gif ..la mere coapteeee!...muuaamaaa ce pofta am ! rolleyes.gif



Peter Pan
Am nevoie disperata de sfaturi !!!

Am ramas, incepand de azi, fara job.
Motivele au fost inventate ,cica s-au scurs informatii din firma, adica eu am facut asta...Nu mi-a fost greu sa-mi dau seama ca mi se fabricau motive, ca pur si simplu,"patroana" nu ma inghite..

Si mi s-a intamplat un lucru foarte urat, un lucru care nu mi s-a mai intamplat vreodata... am fost jignita si imbrancita de "patroana" intr-un acces de isterie pe care l-a avut. Si asta pentru ca imi ceream pasnic dreptul de a pleca de acolo cu banii care mi se cuveneau, de a pleca printr-o decizie scrisa, cum era normal...

Nu mi-au placut niciodata tribunalele, dar nici sa fiu calcata in picioare nu pot lasa sa se intample. Am vorbit cu prieteni si cunostinte, am intrebat in stanga si in dreapta, fiindca urmatorul pas este important si trebuie sa stiu cum sa-l fac.

Am nevoie de ajutorul tuturor care stiu cum se procedeaza in astfel de cazuri!
Oare de aici din coltul meu, ma aude cineva?? sad.gif
Nefertiti
Depinde ce scrie in contractul de munca pe care l-ai semnat cu ei...

Pt sfaturi concrete iti recomand sa pui problema aici. Sunt seriosi si profesionisti...
SORIN
In nici un caz sa nu semnezi ca-ti dai demisia......indiferent de ce-ti spun aia de la firma!! Sper ca nu ai facut asa ceva.....

Patroana e obligata sa-ti dea in scris condecierea, chiar daca nu e obligata sa sa mentioneze cauza....poate nu-i plac ochii tai??? Si asta poate fi o cauza, nu trebuiesa explice la nimeni, dar trebuie sa-ti dea in scris!

Daca refuza, inregistreaza pe ascuns o dicutie cu ea in aceasta privinta.....e cel mai bun document in caz de judecata!

Succes....

Sorin.
Afrodita
Eu nu te pot ajuta, dar iti tin pumnii sa ti se faca dreptate. Nu stiu unde te-a trimis Nefe - da' ea cam stie cum sa trimita lumea unde trebuie, asa ca banuiesc ca e bun - insa ma avant si eu sa spun ca ai putea discuta cu un avocat specializat pe problemele de munca si contracte si vezi el ce zice.

Muta bafta! hug.gif
Peter Pan
Nefertiti & Sorin..multumesc mult !
De asemenea, Afro !

N-am semnat nimic.Am vorbit cu toti prietenii,cunostintele, deja am un avocat pe care urmeaza sa-l contactez.
Decisiva e ziua de maine, cand ma voi duce, asa cum am stabilit ,sa-mi iau banii care mi se cuvin si daca asta nu se intampla.... ma gandesc serios la a-i da in judecata.

Asa ca... am mari emotii si pumnii stransi ... iar daca femeia aia se mai apropie de mine si ma ameninta ca ma bate, ma infig in parul ei..cu tot pacifismul meu.
SORIN
Nu ar strica sa rogi un prieten cu mutra si "costum de amenintari" sa vina cu tine ca insotitor! Te vor trata altfel.....

Sorin.
Felina
QUOTE(Peter Pan @ 9 Jan 2008, 06:45 PM) *
iar daca femeia aia se mai apropie de mine si ma ameninta ca ma bate, ma infig in parul ei..cu tot pacifismul meu.



Eu zica sa nu o faci, stai calma si vei putea cere despagubiri si pentru asta la proces, daca va fi cazul.

Oricum bafta multa si nu te lasa! Daca justitia din Ro nu o sa-ti faca dreptate, exista cea din afara.
Peter Pan

Multumesc tuturor celor care au intrat aici cu sfaturi si intentii bune!
O imbratisare cu drag pentru Nefe, Sorin, Afro si Felina!

Acum sunt bine si imi caut alt job. Am ragaz doua saptamani smile.gif
Se stiau cu o mare musca pe caciula si stiau ca pierd un eventual proces, asa mi-au dat banii care mi se cuveneau.
Aahhh.. asa as fi organizat un catfighting... laugh.gif





SORIN
Succes in continuare thumb_yello.gif

Sorin.
Peter Pan
La multi ani,scumpa Iedera!

Am primit ceea ce mi se cuvenea, si-au dat seama cu tot scandalul de piata pe care l-au facut, ca nu aveau nici o sansa!
Si daca am primit ceea ce trebuia, am semnat o demisie cu 55 b .

Multumesc mult pentru grija ! mwah1.gif
Acum imi incarc bateriile pentru un nou inceput!

Multumesc inca odata !
Peter Pan
coconut
Draga mea, īmi pare nespus de rău că eşti īntr-o situaţie atāt de neplăcută! Bine că eşti optimistă!
Īţi doresc ca următorul loc de muncă să-ţi fie pe plac şi să nu ai parte de patroane mofturoase! mwah1.gif
La o cafteală aş fi venit şi eu... poate că aşa-mi răzbunam toate cele... laugh.gif Dacă ai nevoie de forţe, sunt aici! hug.gif
Afrodita
N-am priceput exact ce-ai spus ca ai rezolvat, dar bine ca ai rezolvat fara alte batai de cap. Io zic s-o pleznesti pe madam in ultima zi, da' s-o prinzi fara martori si intr-un loc fara camere de vedere devil.gif laugh.gif

Multa bafta in continuare mwah1.gif Sper ca noul job sa fie de 10 ori mai bun! hug.gif
Peter Pan
Dupa ce m-am dus la un interviu unde am avut senzatia clara ca-mi pierd timpul, am decis ca u mai am nervii necesari pentru a mai avea un sefa..sau sefa..

Am un prieten bun cu care voi colabora, am asteptari mari vis a vis de asta si libertate de miscare (muream sa am asa ceva! ).

Deci..calul alb s-ar ptea sa apara... rolleyes.gif
Il vand apoi si plec o runda sa vad cum e prin alte parti.... Doamne ajuta!

Coconut, esti o scumpa... mwah1.gif
Afro.. mwah1.gif
ilie
Fa o firma si colaboreaza cu diversi. Bafta!
Afrodita
Bafta multa cu calul alb wink.gif Si daca pleci prin plimbari si ajungi aproape de mine, anunta-ma, poate ne vedem la cafele si povesti wink.gif

mwah1.gif
Peter Pan
Mltumesc, Freeman ! mwah1.gif
Bafta deasemenea!

Afro, pe unde te afli? Ca locatie?smile.gif
coconut
QUOTE(Peter Pan @ 21 Jan 2008, 07:24 PM) *
Dupa ce m-am dus la un interviu unde am avut senzatia clara ca-mi pierd timpul, am decis ca u mai am nervii necesari pentru a mai avea un sefa..sau sefa..

Am un prieten bun cu care voi colabora, am asteptari mari vis a vis de asta si libertate de miscare (muream sa am asa ceva! ).

Deci..calul alb s-ar ptea sa apara... rolleyes.gif
Il vand apoi si plec o runda sa vad cum e prin alte parti.... Doamne ajuta!

Coconut, esti o scumpa... mwah1.gif
Afro.. mwah1.gif


Pănuţa, vleau şi eu un "cal alb"!!! wub.gif drool.gif

Īţi ţin pumnii şi te felicit că ai ales... libertatea! E cea mai de preţ pe lumea asta! mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif wink.gif
andra_v
Succes! Drum lin si senin pe calul alb!
Afrodita
Io mi aflu in sud-vestul Marii Britanii, regiune cunoscuta si sub numele de Tara Galilor sau Wales biggrin.gif (sa nu spui ca nu am dat date eGzacte harhar.gif )

Ai grija ca libertatea asta sa nu te subjuge, ca nici nu-ti dai seama cand se intampla wink.gif
ilie
Bafta deasemenea!
Sa fie!


PS. Stiu mai multi care, trecand prin situatia ta, acum au bani de o ciunga, un BMW...asa ca actioneza!
Peter Pan
Coconut-ule, cand o sa trec la productia in serie, promit sa nu-i uit pe toti cei care au nevoie de cai albi ! mwah1.gif
Primul este promis tie!

Andra_v iti tare multumesc de urare! Sper sa ma pot tine pe cal! laugh.gif

Afro ibita, esti inca tare departe de mine..Visez demult sa ajung prin locurile pe care le vezi tu acum..Nu va fi anul asta..dar cine stie...cand va fi te voi anunta, daca nu ajngi tu mai degraba prin tara...vedem noi cum facem... rolleyes.gif

Freeman..pupici rolleyes.gif
Afrodita
Din cate stiu eu - n-au intrat zilele in sac. biggrin.gif Catinel, catinel si-o punem noi si de cafeaua aia si barfa mica hug.gif Spor la noul drum si nu uita: al doilea cal alb e al meu harhar.gif laugh.gif
Peter Pan

A fi linistit si impacat se poate confunda cu fericirea sau poate fi un fel de fericire?...
Am devenit o persoana comoda..nu mai caut fericirea, fiindca daca nu o pot avea mereu prefer fara...prefer o liniste , eu cu mine insumi..nu mai caut...e prea greu ... nu mai vreau sa o iau de la capat cu scenarii, asteptari, suna sau nu suna, am ras prea mult, am fost prea serioasa, bla bla...pierdere de timp.Pentru mine. Ajung mereu in acelasi loc de unde am plecat si atunci la ce bun... Ok, e ceva in neregula cu mine,dar nici cu asta nu vreau sa-mi mai bat capul. Ma revolt si ma revolt degeaba, asa ca.... am destule lucruri mult mai constructive la care sa ma gandesc, pentru care sa lupt....copilul, cariera..Restul.... e amagire. Rolul de iubita sau sotie nu ma prinde si cu asta basta..

P.S. Pasa proasta... blink.gif
Peter Pan
If you need a friend,
don't look to a stranger,
You know in the end,
I'll always be there.

And when you're in doubt,
and when you're in danger,
Take a look all around,
and I'll be there.

I'm sorry, but I'm just thinking of the right words to say. (I promise)
I know they don't sound the way I planned them to be. (I promise)
But if you wait around a while, I'll make you fall for me,
I promise, I promise you I will.

When your day is through,
and so is your temper,
You know what to do,
I'm gonna always be there.

Sometimes if I shout,
it's not what's intended.
These words just come out,
with no gripe to bear.

I'm sorry, but I'm just thinking of the right words to say. (I promise)
I know they don't sound the way I planned them to be. (I promise)
But if you wait around a while, I'll make you fall for me,
I promise, I promise you...

I'm sorry, but I'm just thinking of the right words to say. (I promise)
I know they don't sound the way I planned them to be. (I promise)
And if I had to walk the world, that make you fall for me,
I promise you, I promise you I will.

I gotta tell ya, I need to tell ya, I gotta tell ya, I gotta tell yaaaa ...

I'm sorry, but I'm just thinking of the right words to say. (I promise)
I know they don't sound the way I planned them to be. (I promise)
But if you wait around a while, I'll make you fall for me,
I promise you, I promise you...

I'm sorry, but I'm just thinking of the right words to say. (I promise)
I know they don't sound the way I planned them to be. (I promise)
And if I have to walk the world to make you fall for me,
I promise you, I promise you I will ...
I will...
I will...
I will

....azi am o obsesie rolleyes.gif ... melodia celor de la Whem in Rome - The Promise
si..cum fac de obicei, ascult pana la epuizare sau pana o invat.. laugh.gif

Versurile sunt despre prieteni, pentru prieteni. Desi n-am multi, sunt adevarati si datorita lor ma "ridic" de cate ori "cad"..
Mi-e dor de Tinker, Nicodim, my virtual friends..
..si de cei de aici, pe care ii vad destul de rar...

Mi-e dor de o seara in club..n-am mai fost de haaaaa haaaa...
Mi-e dor de discutii aprinse , haioase, stimulative....
Mi-e dor....

Mi-e dor de gara..de munte...de pajistea de langa manastire....

Am iertat? De aceea ma simt atat de "usoara"? Sau soarele de afara e de vina? rolleyes.gif
SORIN
Ai gasit loc de munca???

Regards...

Sorin!
Peter Pan
Yeap rolleyes.gif


Afrodita
Nu mai conteaza de ce te simti usoara, bucura-te de moment wink.gif

Spor la noul loc de munca si sper sa nu mai fie cazul de nesimtire crasa pe acolo hug.gif

mwah1.gif
Peter Pan
Fata frumoasa, cum sa uit tocmai de tine !! Ptiiiii ! rolleyes.gif

Multumesc tare ! mwah1.gif

Ma simt super la noul loc de munca..S fie oare pentru sunt singura femeie intre 5 barbati? rolleyes.gif ohyeah.gif

Palarie cu cirese....astept varaaaaa biggrin.gif
Peter Pan
mi-e ciuda..de ce? pentru ca in Bucuresti nu se face curat decat cand apare vreun summit, singura mea speranta fiind organizarea de cat mai multe...
de ce asa? se demonstreaza ca se poate, da' numa' cand vrem noi, iaca na! sau cand se organizeaza vizite in ograda noastra, musafiri importanti...dar daca acesti musafiri doresc sa revina neoficial, in vacanta si raman stupefiati de faptul ca ceea ce au vazut prima oara zace sub gunoi? ca parca nu era....si-si dau seama ca totul e ca in faza aia in care puti a transpiratie si te dai cu spray peste... Urasc fazele astea...
Se poate , dar numai in campanii electorale si cand apare vreun summit..

Mi-e teama ca asa nu ne vom misca prea repede si vom ramane vesnic in coada Europei..
..si de aceea imi doresc ca pustiul meu sa plece de aici cand va fi mare...
Peter Pan
In viata mea parca nimic n-a decurs conform.."normalului"...
Parca totul a fost in contratimp, prea devreme sau prea tarziu...Poate ca nu degeaba cel mai terifiant vis al meu este cel in care visez ca pierd trenul...Si am pierdut cvea trenuri pana acum...
Acum sunt pe un peron undeva..asteptand alt tren...sunt intre trenuri....mai greu e sa alegi cand sunt doua trenuri trase la peron..

Secretul sta in a indrazni...sigur asta e..si cum toata viata am ezitat de frica ca nu voi lua cea mai buna decizie...fie am pierdut trenul..fie l-am luat in directie gresita..sau poate nu..se spune ca tot ce ti se intampla are un scop..
Peter Pan
Visez la o vacanta fuga din orasul asta sufocant...2 zile de rasarit si apus de soare
cu pasi desculti pe nisipul de la malul marii...

Nu-mi mai este sufletul sec si pustiu..m-am facut bine si vreau ..nu neeaparat sa o iau
de la capat..nu cred ca as mai putea..ci doar sa incep cu pasi marunti...sa simt fiecare clipa
...sa o traiesc incet,cu nesat...constienta doar de faptul ca totul are un sfarsit...

Mi-a mai ramas atat de putin timp..si atata timp irosit..

Ma duc langa mare, azi ma cheama intr-adevar...cum nu m-a chemat niciodata pana acum...
Si chiar daca marea va sterge pasii in urma mea...voi trai cu amintirea a doua zile de fuga,undeva,candva..
Suflet nebun pereche...pe unde umbli???....

.....ascult Sonique -Alive...


Peter Pan
M-am indragoooostiiiit !!
Haaaaaaaaaaaaaaaa! sorry.gif
SORIN
Felicitari drunk.gif pash.gif

Sorin.
Peter Pan
Story of my Life ! Again and again....
Marea?...undeva departe si taaareee urataaaaaa... pasi desculti pe nisip stersi inainte de a-i face....vacanta refuzata..cirese vestede la palaria verii...promisiuni desarte....neadevar... suflet zdrobit fara remuscare... cry.gif
Ramai cu bine vis ramas vis.....suflet inselator si nestatornic...tie nu-ti trebuia iubire ci hranirea propriului orgoliu...bine te-ai autointitulat "mirage"....

DAR!....Pasarea Phoenix este o "inventie" de-a dreptul COLOSALA!!!!!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.