Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Obiecte Pierdute
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3
LigiaB
ah...a spus cineva mai sus...increderea in oameni...imi e din ce in ce mai greu sa am incredere ....

-carnetul de cec care l-am gasit, phew!
-cheile, care le-am gasit si le gasesc de-atunci ca mi-am pus un suport linga usa de la intrare rolleyes.gif
-capul il mai am, si mintea... cred... laugh.gif
-pozele din copilarie si tinerete....de fapt nu le-am pierdut, mi le-au luat comunistii la vama cind am parasit Romania...ma doar inima dupa ele... cry.gif
axel
Azi am prajit un WebCAM
punctt
hmm.gif Cam mult mi-a trebuit sa-mi aduc aminte ce obiecte am pierdut.
*Cand eram mica, am plecat in piata singura (trebuia sa cumpar ceva). Aveam niste papucei. Mi-a intrat piciorul intr-o canalizare si am pierdut un papucel. Plangeam si imi era teama sa ma intorc acasa. M-am si speriat.
*O caciula din blana de iepure gri , care mi-a placut foarte mult, am uitat-o la spital.
*Buletinul: o data regasit (a venit sectoristul si mi l-a adus acasa), iar ultima oara, de negasit (imi placea mult poza!), mi-am facut altul. mad.gif
*Aveam o clepsidra mare, frumoasa, imi placea foarte mult. Am spart-o cu mana mea, de ciuda ...
*Obiecte date la altii si pe care nu le-am primit nici azi inapoi (de carti "imprumutate", imi pare cel mai rau)
*Or mai fi si alte obiecte pierdute ..., dar in general, nu prea am pierdut si nici nu mi s-au furat lucruri.
*A, mi-am adus aminte. Aveam o esarfa alba, foarte frumoasa, am dat-o cuiva, pentru cateva minute ... Insa nu mi-a inapoiat-o, nu mai avea cum, pentru ca o pierduse. Era prima data cand o purtam!!
*O singura data mi s-au furat bani. Eram in liceu. Aveam educatie fizica. Am lasat mapa, in care aveam si banii trimisi de parinti, pe hol. De atunci, mi-am pierdut increderea in oameni!! Mi-am zis ca nu toti sunt ca mine, sa nu ia ce nu-i al lor!! Ce cautau in mapa mea??

Important: pierdut si regasit!! increderea in jumatatea mea (de 3 ori!). E ceva normal? Inca ma lupt pentru incredere 100%.
Serenity
Aha! Tot timpul m-am intrebat ce e cu papucii (cate unul) pierduti pe care ii mai vad din cand in cand... tongue.gif

Ar fi mai usor sa raspund ce nu am pierdut.. cheile si telefonul. Doar cu atat ma pot lauda pana acum..
Toate portofelele pe care le-am avut pana acum (vreo 4) le-am pierdut.. trei dintre ele la mare. Si nu erau tocmai goale.. laugh.gif Primul l-am pierdut... de fapt l-am uitat.. la un club de net. Tocmai renuntasem la o rochita pentru ca mi s-a parut prea scumpa blink.gif Va dati seama cat au ras cei de acolo pe seama mea cand m-am dus, a doua zi, sa intreb de el biggrin.gif Al doilea tot la mare, in discoteca. Al treilea.. la mare.. in discoteca mad.gif Pe ultimul nu l-am pierdut la mare, ci aici in oras.. in parc, cred.. tongue.gif (vandusem in ziua respectiva niste carti, deci era burdusit..) Si mai aveam si un trifoi cu partu foi in el, god damn it! De atunci nici nu mi-am mai mai luat portofel...

Sa nu va spun de cate ori m-am pierdut eu... de restul grupului whistling.gif rofl.gif
loredaria
Umbrele (cand eram in clasele primare le uitam tot timpul la scoala), sosete (pe unde mergeam prin excursii imi uitam macar o pereche prin hotel), inele si bratari (de aur) si cam atat.
Nico
Ceasurile, fie le stric fie le pierd, sa fie vreun semn unsure.gif ?
Am pierdut un inel, bijuterie de familie, la care tineam f mult, un inel superb cu o poveste aparte. A fost gasit de bunicul bunicii mele, impreuna cu un altul dar mai putin spectaculos, in... burta unui peste... M-a fascinat intotdeauna intrebarea ale cui au fost, cine le-a purtat? Inca mai sper sa-l gasesc.
yronick
pierdut:Fericirea, cheful de viata, prietenii adevarati, femeia

pierdut si regasit:Hanul, umorul, setea de informatii.
Vornicum
Pierdut virginitate.
Gasitorului recompensa generoasa.
Rog seriozitate si intimitate.
Tear
Poate o gasesti la mutulica...
Afrodita
Haha, misto faza cu virginitatea rofl.gif
Ah, umbrelele!! Pe toate le-am pierdut..Le uitam pe scaune la cinema sau la teatru, in cofetarii sau parcuri si pe unde ma mai plimbau piciorusele...Si mi-am pierdut si vreo 2 posete cand eram mica, cu ochelari de soare in ele si alte nimicuri smile.gif Ultima umbrela am stricat-o ce-i drept , astept sa vad ce se va intampla cu asta de-o am acum biggrin.gif
Turcoaz
Un sotz, acum cativa ani. Cine il gaseshte sa-l pastreze. Ofer recompensa pentru pastrare.

dry.gif
Mumu
rofl.gif
Afrodita
Pierdut incredere, gasitorului -- recompensa ...sad.gif
kristina
Eu urasc sa-mi pierd lucrurile. Nu cunosc motivul exact, probabil ma atasez de ele. Am pierdut pe bancile scolii manusi, pixuri, o umbrela (dar am gasit alta mai tarziu; poate ar trebui sa deschidem un topic si cu lucrurile gasite, ca o compensare), un ceas primit de la tata, elastice si clame de par.....nesemnificativ.
Vornicum
Mi-am pierdut rabdarea
Olaf
Mi-am pierdut somnul. Iar.
skysurfer
Am pierdut un milion de dolari la loto saptamana trecuta. Mai aveam 6 numere si reuseam. Pierdut timp. Vreo 24 de ani. Gasitorului, ii ofer recompensa milionul de la loto. Pierdut Laetitia Casta, stiu sigur ca era a mea, ofer recompensa cui mi-o aduce inapoi. Si mai mare daca o convinge ca e de fapt iubita mea si si-a pierdut memoria.
dead-cat
mi-am pierdut cheful de lucru. declar nul.
skysurfer
Gasit chef de lucru diferit de multimea vida. E al tau dead-cat?Daca da ti-l dau pe mail. Pierdut 5 kilograme, le declar nule.
Olaf
Daca le gasesc, trebuie sa fac un studiu sa vad daca ti le dau inapoi... smile.gif
axel
Gasit 5 bilete de RATB "una calatorie" de 8000 de lei. 2 necompostate.
Eclectic
Stau si ma intreb cum au ajuns biletele astea in Dallas. rofl.gif
axel
Cu avionul wink.gif
mutulica
pierdut mintile. le declar nule
SORIN
Am crezut Virginitatea Piticule rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sorin.
mutulica
de aia am grija... o mai tin rofl.gif
Eclectic
Ba, da' sa ai grija unde o pui, sa n-o pierzi singur. rofl.gif
SORIN
Barrie cum s-o piarda?? Are lacat la ea rofl.gif rofl.gif

Sorin.
Eclectic
Sorine, bine ca n-ai zis ca are centura. rofl.gif
Asta nu io am zis-o, ci altcineva, care e o persoana cu intentii bune, desigur... sorry.gif
SORIN
Barrie smile.gif eu am zis doar de lacat hh.gif thumb_yello.gif

Sorin.

ps. Mutu e baiat de comitet ohyeah.gif
Eclectic
Raspuns la Pese:

E, ho, ca nu era nevoie sa mi-o zici. Am constatat asta la o, doua, trei... (nu mai tin minte) beri. wink.gif
SORIN
Adica ati baut singuri sad.gif Cine bea singur...moare singur thumb_yello.gif

Sorin.
Cla
Recordul meu la lucru au fost 43 de ore intr-una.
In loc de bani vine seful cu o umbrela pt fiecare, cu logo-ul firmei...
In drum spre casa m-am oprit la o disco sau birt, ma rog... eram enervat dry.gif
Dup-aia ma urc in tramvai, observ ca mi-am lasat umbrela acolo, dusa a fost rofl.gif
Eclectic
Nu, Sorine... Mai era lume la masa... Vreo zece oPsedati si oPsedate. tongue.gif
mutulica
ma n-auzi la ei... n-o pierd ma, stati linistiti rofl.gif
si nici pe bere n-o dau, ca nu e umbrela tongue.gif
Eclectic
rofl.gif
Ce mai e de spus ? laugh.gif
Cla
Cred ca oPsedatii mi-au luat umbrela rofl.gif
Eclectic
Ce ? Deci...

Ne era putin sete. drunk.gif drunk.gif drunk.gif drunk.gif

Acum... Doar nu te poti supara pe noi din numai atat. rofl.gif
Cla
Pai eu nu-s suparat pe voi de loc
Si eu mi-am baut umbrela pe la vreun chiosc, pe langa mine cica trecea "milimetru" tongue.gif ... drunk.gif rofl.gif
mutulica
esti sigur ca era umbrela si nu parasuta?
nefertiti-old
Entuziasmul. hh.gif
Michelle
Citiva prieteni (sau poate cine stie nu e potrivit termenul?) pe parcursul vietii.
Cla
Azi mi-am pierdut mintile... de ce nu se zice simplu "mintea"? blink.gif
Cine are mai multe minti??? mai multi creieri, na pe ala as vrea sa-l vad... rofl.gif
Felina
o jacheta intr-un taxi
increderea in mine in facultate
o umbrela intr-un autobuz
respectul de sine la mare
un portofel nu stiu unde
un mobil pe o tijghea

respectul si increderea le-am recuperat pe parcurs, se mai pun? tongue.gif
Eclectic
Pai cred ca acum nu mai sunt pierdute, insa data viitoare sa ai mai multa grija cu ele. wink.gif
Felina
Sigur sigur biggrin.gif:
Sushi
Pierdut 30 de ani din viata mea! Da' recuperez! cool.gif
Michelle
Pierdut virginitate.O declar nula.
Felina
Mah! virginitatea nu se poate pierde efectiv. Ori renunti la ea de buna voie, ori iti e furata. E clar?? tongue.gif

harhar.gif
Michelle
QUOTE (Felina @ 20 May 2005, 02:17 PM)
Mah! virginitatea nu se poate pierde efectiv. Ori renunti la ea de buna voie, ori iti e furata. E clar?? tongue.gif

harhar.gif

Eh,ce vrei sa spui ...ca o mai am si nu stiu io?O fi ascunsa prin casa?Ma rog,daca zici tu ,nu e pierduta...e doar disparuta!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.