Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Haideti Sa Redevenim Copii!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Han
Pagini: 1, 2
Zed
...nu-mi mai amintesc de cine-i citatul , dar suna cam asa : "Nu ucide niciodata copilul din tine " , asta am incercat sa nu uit niciodata ...
Figaro
QUOTE (marky @ Oct 17 2003, 01:36 PM)
Si un tort special pt Figaro, de la mine.
Sa-l manaci pe tot tongue.gif

Bine ca nu e pe verticala cry.gif
secunda
mai, am inghitit in sec instinctiv vazand ciocolata! 28.gif

banuiesc ca e una pentru fiecare! ohyeah.gif

ps: marky ... no comment jamie.gif

mwah1.gif
marky
Hai mai secunda nu fi rea .. uite am si pt tine ceva wub.gif
dificilaold
Asa deci ,incepem cu favoritismele si alea-alea...imi iau jucariile ....si o tai la o bere. 6.gif
marky
Cu alte cuvinte... iti iei jucariile si pleci tongue.gif
secunda
a...a...eu...m..mm...mul...mul-tu-mescu-ti....a... 32.gif

daca era sa fie desene animite ma vedeati prelingu-ma pe tastatura... 28.gif

...va rog nu mai ma chinuiti ohyeah.gif

mwah1.gif
Cain
Cool... deci sa-l rugam pe Mihai sa faca un emoticon cu .. prajitura ? biggrin.gif
Zed
Eu citesc cu placere benzi desenate , imi plac desenele animate la care ma uit de cate ori am timp , ma joc game boy in pauza la servici sorry.gif laugh.gif
Figaro
Eu fac benzi desenate. De 12 ani.

P.S. Avem pe forum un topic de benzi desenate.

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ST&f=24&t=1199&
secunda
Cred ca regasim copilaria atunci cand ne rasfatam cu ceva. Fie si cu o banala ciocolata. Sau cu un desen animat. Ceva care sa ne rasfete simturile. Gandurile. Sentimentele.
Da, asa cred.

Rasfatati-va cat mai frumos! Si cat mai des!

ps. vineri am primit o cutie cu bomboane de ciocolata umplute cu lichior (dar am mancat abia sambata ca vineri seara am luat ultimul antibiotic ) ... mwah1.gif
Afrodita
Off,off,offf...Ce m-au amuzat paginile voastre si dragalaseniile din ele! Ca aproape uitasem de lipsa asta acuta de tigari (deja am 4 ore de cand nu am fumat yikes.gif )
Uhh, cum ,cand sunt copil? Pai de cate ori da soarele sau vad un fluture sau imi mangaie auzul o vrabiuta, ma bucur ca un copil.Si incep sa rad, sa tzopai sau tot felul de chestii din astea ciudate, exact ca un copil mic ce nu stie cum sa-si manifeste bucuria...Ultima data am fost copil ,un copil fericit amestecat cu un adult fericit, saptamana trecuta.De joi pana duminica...Atunci intr-adevar am fost ca un copil...Topaiam in pat, dansam, radeam cat puteam de tare si de mult...A fost frumos...Acum zambesc doar cat imi amintesc smile.gif Din pacate aici nu prea mi se permite sa fiu copilaroasa, desi, din copilaria asta a mea imi extrag "seva" si puterea de a merge mai departe , de a razbate prin greutatile traiului zilnic...
Acuma, ca un copil precoc ce sunt si io, as fuma o tigare si as bea un pahar de vin din ala rosu de-al nostru, adek productia proprie biggrin.gif Si as asculta Whitney Houston :"Queen of the Night" si as dansa biggrin.gif Hihi, prietenii stiu de ce ohyeah.gif
Diana-Maria
Pacat ca topicul a ramas in parasire.E extraordinar de frumos...
Eu m-am simtit copil azi, cind am facut un bulgare de zapada si-am "ochit" un pom, pe care bine-nteles nu l-am nimerit.
Dar mi-e dor de o bataie cu bulgari ... smile.gif
BLANCA
Cand ma strecor seara in pat la culcare si simt raceala asternutului chicotesc ca un copilas micut,
Afrodita
Vaii, recitind postul meu de aici mi-am amintit:
Io, in pat, ciufulita, cu niste haine in care inotam si urland in gura mare :"I'M THE QUEEN OF THE NIGHT" si un el care se chinuia sa ma faca sa tac ca-i speriasem deja toti vecinii rofl.gif rofl.gif Ala da copil incapatanat si rasfatat rofl.gif A trebuit sa fiu pacalita ca sa tac rofl.gif Mai tii minte?? rofl.gif
Tear
Mi-e dor de o bataie cu perne cu frati-miu, de saratelele facute de mama (imi face si acum, da' le dau la copii) si mancate in timp ce invatam cu genunchii la gura, mi-e dor de derdelusurile din Balta Alba, de taberele nelipsite din scoala generala ! De cate ori vad pe strada un copil mic, il sorb din priviri. Si atunci redevin instantaneu copil, chiar si pentru o clipa ! Sunt nebuna dupa copii !
47462
In fiecare dintre noi e un copil care moare odata cu noi. El apare numai cand e chemat si asta se intampla destul de des la mine. Pur si simplu ma prostesc si incep a deveni mai copil decat am fost vreodata. Btw: sunt foarte hazlie...smile.gif
^Anne^
Imi place sa fiu copil si mi-ar place sa mai am varsta copilariei...Si cred ca intotdeauna voi fi un copil...
Marcus
Eu mai am si acum cartonasele cu fotbalistii de la Coupe du monde france 98 si euro 2000 si o cert aspru pe mama cand pune mana pe cartonasele mele. Tin la cartonase ca la ochii din cap. Se pune?

Oricum... am trecut de stadiul cand saream in gradinile oamenilor si "sustrageam" rosii si ardei. Cred ca se numeste "incalcarea proprietatii private". Ce mi-ar face batranii aia daca m-ar vedea la varsta asta cotrobaind prin gradinile lor? ohno.gif

In ce priveste dulciurile, mananc si acum ca un copil de 4 ani smile.gif Pe toti zeii! Am o ciocolata in buzunar chiar acum biggrin.gif
DeeDee
Eu adesea ma consider copil si uneori reactoinez urat cand cineva nu e de acord cu mine. Inca ma mai uit la desene si inca mai am pe undeva niste cartonase cu saiolr-moon. E placut sa te consideri copil: iti permiti sa gresesti, sa nu te supui regulilor, sa fii sensibil
dead-cat
QUOTE

Eu mai am si acum cartonasele cu fotbalistii de la Coupe du monde france 98 si euro 2000 si o cert aspru pe mama cand pune mana pe cartonasele mele. Tin la cartonase ca la ochii din cap. Se pune?


se pune.
eu mai am un cartonas de la CM din Spania (1982)
mutulica
eu am colectie de telecomandate, si ma joc tot timpul cu ele
ta na nam
punctt
woot_jump.gif
Eu am o colectie de servetele din hartie. Si imi place sa ma uit la desene animate.
milimetru
Mi-a rămas "slăbiciunea" pt. Tom şi Jerry. Mă pot uita la aceleaşi desene pe care le-am mai văzut de nu ştiu cīte ori cu aceeaşi plăcere! smile.gif

Şi acum, toamna, aerul rece al dimineţii īmi aduce mereu aminte de clasele primare, de toată emoţia şi speranţa pe care o aveam la īnceputul anului şcolar...

nefertiti-old
Si eu ma uit la Tom si Jerry de cate ori am ocazia. smile.gif
cactus
Why can“t we be like a story with children.......No place for Zambaretzi...
Georgia
Si eu ma uit la tom si jerry pt ca sint preferati mei din copilarie iar asa cum a spus 47462 in noi exista un suflet de copil de fapt acum cind scriu imi aduc aminte de copilarie iar cind ma intilnesc ,cu copii fratilor sau verilor mei ma comport ca si cum as fi unul de al lor iar ei ma adora pt faptul ca dau in mintea lor si oricare dintre noi care ne purtam mai duri cu copii in realitate avem ceva care ne spune sa nu mai fim asa ca si noi am fost copii
Zed
Tom si Jerry sunt cult rofl.gif dar io mai mor si dupa Sylvester wub.gif rofl.gif
Mihai
Tom si Jerry... wub.gif
Astept insa un film, 'Tom Reloaded', revansa fata de Jerry... devil.gif harhar.gif
(monique)
Tom si Jerry clar... au fost, sunt si vor ramane desenele mele preferate.... de asemenea nu prea pierd nici un film de desene animate... "Cartea Junglei", "Anastasia", "Frumoasa si Bestia" etc biggrin.gif ... ultimul pe care l-am vazut (acum vreo 3 zile) este "Shrek 2"... super tare... vi-l recomand spoton.gif
ignorant
Redevin copil de cite ori ma gindesc la seria Ciresarii, cartile lui Constantin Chirita, sau la Comoara din Insula sau la Legendele Olimpului ... Sunt o multime de carti ce-mi amintesc de copilarie si de timpul liber care se scurgea extrem de incet in vacantele de vara petrecute la bunici. Imi amintesc cu nostalgie de foisorul din marul cel batrin, locul in care se petreceau cele mai multe nazbitii ale copilariei
Dar cel mai mare regres in timp l-am avut in momentul in care copilul meu a inceput sa gingureasca si mai apoi sa vorbeasca peltic
Figaro
Balanel si Miaunel biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.