Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Competitia Hanului
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Arhiva Hanului > [Comunitate] [Arhiva] Concursuri
Pagini: 1, 2, 3
Gabriel
6 -d
OMU'BUN
6-C
Mihai
Domeniul: Teatru

7. Ce eveniment a stricat definitiv relatiile dintre Racine si Moliere?
  • a) Racine a complotat impotriva lui Moliere pentru a obtine conducerea teatrului de la Palais Royal
  • b) Racine a dat piesa sa Alexandru cel Mare sa fie jucata de trupa rivala teatrului de la Palais Royal, cea de la Hotel de la Bourgogne
  • c) Racine a luat locul lui Moliere in bratele unei doamne de la curte
Gabriel
7 a
Aggelos
7-a
vlad_pat
7A
ypsilonalpha
7 b
katia
7.a
OMU'BUN
7-B
tinutac
7-b
Mihai
Sa continuam cu ceva mai simplu :))

Domeniul: Geografie

8. Care este capitala Australiei?
  • a) Sydney
  • b) Melbourne
  • c) Adelaide
  • d) Canberra
cameron
7.A
Gabriel
8 d
Aggelos
8-b
vlad_pat
8A
ypsilonalpha
7 d
katia
8.d
cameron
8D
OMU'BUN
8-D
ypsilonalpha
8 d, nu 7 d devil.gif
tinutac
6-d
Mihai
Domeniul: Istorie

9. Nabucodonosor I a fost suveranul carui stat?
  • a) Mesopotamia
  • b) Imperiul Roman
  • c) Babilon
  • d) Fenicia
Aggelos
9-c
ypsilonalpha
9 c
Gabriel
9 a
katia
9.a
vlad_pat
9A
cameron
9.c
OMU'BUN
9-D
tinutac
9-c
Mihai
Domeniul: Pictura

10. Celebrul tablou Portretul lui Ambroise Vollard a fost pictat de mai multi pictori in diferite stiluri. Care dintre acesti trei pictori nu i-a realizat portretul?
  • a) Vincent van Gogh
  • b) Pablo Picasso
  • c) Paul Cezanne
Aggelos
10-a
katia
10 b
Gabriel
10 b
ypsilonalpha
10 b
vlad_pat
10B
tinutac
10-a
OMU'BUN
10-b
cameron
10.A
Mihai
Concursul s-a incheiat, raspunsurile trimise dupa acest mesaj nu mai sunt luate in calcul.

Acum sunt calculate rezultatele. Pana cand acestea sunt afisate, sunteti invitati sa va spuneti parerea despre aceasta editie, ce intrebare vi s-a parut usoara, ce intrebare grea, cine credeti ca va castiga etc. smile.gif

Mult succes tuturor! spoton.gif
tinutac
Eu am luat startul cu intarziere. Tot asteptand alea 5 minute biggrin.gif
Si am mai scris si 6-d in loc de 8-d ohyeah.gif
OMU'BUN
Va castiga cel mai bun! laugh.gif Si n-am sa inteleg cum reuseau altii sa posteze atat de repede devil.gif
Aggelos
Graba strica treaba... inca nu stiu cum mi-a venit ca capitala Australiei este Melbourne ... yikes.gif
Chestia cu muzica.. a fost misto !!! thumb_yello.gif
ypsilonalpha
Mamma mia, ce ritm!
Si io am scris un 7d in loc de 8d ... si 7d parca nici nu exista tongue.gif
Cred ca tasta mea F5 a luat foc de atitea refreshuri ale paginii laugh.gif
Gabriel
cel mai mult mi-a placut intrebarea cu mondialul de fotbal. unii au ales varianta 1922...chiar daca prima editie a avut loc in 1930...in Uruguay...cu Romania la start.

Apoi...mi-a placut cea cu capitala Australiei. Putini cunosc capitalele Australiei si Canadei. tongue.gif

Nu mi-a placut cea cu muzica simfonica. In tensiunea aia..mi s-a prut aiurea sa stau sa downlodez piesa ...sa desfac zip-ul si sa o ascult. Eram mai castigat daca puteam raspunsul din prima. Sper ca pe viitor sa nu mai avem de a face cu asa ceva.

In rest...totul e OK !

cred ca va castiga Aggelos. Sper sa prind si eu un podium ! jamie.gif

cameron
Urasc conexiunile proste la net!! devil.gif 50.gif
tinutac
QUOTE (Gabriel @ Oct 12 2003, 11:08 PM)
cel mai mult mi-a placut intrebarea cu mondialul de fotbal. unii au ales varianta 1922...chiar daca prima editie a avut loc in 1930...in Uruguay...cu Romania la start.

Nu in 34? ohmy.gif Bine ca nu am apucat sa raspund cool.gif
Aggelos
Omule bun... secretul este sa ai 2 ferestre deschise a 2-a pentru editarea mesajului si una pentru refresh ... tongue.gif
Gabriel
In 1934 mondialul s-a jucat in Franta daca nu ma insel....si a fost castigat de Italia.
ypsilonalpha
QUOTE (Gabriel @ Oct 12 2003, 11:08 PM)
cred ca va castiga Aggelos.

Da, si eu as "paria" pe Aggelos, asa, numarind din ochi raspunsurile...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.