Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Filmele Romantice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Pagini: 1, 2
Serenity
Am reusit si eu sa vad astazi, in sfarsit, filmul Kate si Leopold despre care vorbeam ceva mai in vara. Si zau daca am putut rezista pana la sfarsit.. Poate nu aveam dispozitia necesara pentru a urmari asa un film, nu stiu, ideea e ca m-am plictisit. Dar mi-am adus aminte de un alt film si tot romantic care mi-a placut la nebunie: The truth about cats and dogs. Janeane Garofalo face toti banii! wink.gif
Melcucu
Hmmm...primul si cel mai tare mi se pare A walk to remember (desi e trist)
Love actually (cu Hugh Grant)...
Pretty woman...

I'll be back spoton.gif
Endgegner
Imho cele mai bune filme romantice sunt "A walk in the clouds" (1995) cu Keanu Reeves si "Leaving Las Vegas" (1995) cu Nicolas Cage si Elisabeth Shue wub.gif
Mickydutza
cry.gif Cel mai bun film romantic mi se pare "A walk to remember" wub.gif Apropo...sa aveti servetele aproape ca sigur bociti
Cla
Hai lasa-ma... pe vremuri faceam misto de parintii mei si acum plang eu... wink.gif
E destul sa atinga o coarda sensibila... dunno.gif
nefertiti-old
Eu ma uit la filme romantice cand cad in butoiul cu melancolie sau, cum ar spune cineva, am pitici pe creier laugh.gif ( tongue.gif tongue.gif ). In momentele alea oricum nu vreau sa vad sau sa aud pe nimeni si ma ajuta sa cred ca si in real life se pot intampla povesti frumoase biggrin.gif . Prefer filmele cu Meg Ryan, Hugh Grant, Sandra Bullock... si mai sunt cativa, da' nu imi amintesc acum.
Turcoaz
Dar asta dorim, sa gasim suferinta noastra si la altii, sa ne sensibilizam...sa plangem, apoi, ne stergem ochii si dormim bine wink.gif
Serenity
Daaaaaaaaa.... Before Sunrise e superb wub.gif Unul din preferatele mele, categoric. Si Before Sunset e bun.... pentru o continuare chiar nu dezamageste, dar cum eu ma identific mai mult cu prima parte... ca varsta si vise... il prefer.

In schimb A Walk To Remember mi se pare o gluma... tongue.gif Sorry.
mutulica
love actually mi se pare unul din cele mai reusite "romantioase pt Craciun"

si cum vorbea cineva aici de udat batiste... singurul pe care mi-l amintesc sa ma fi miscat e "love story" probabil si din cauza ca la ora aia mai credeam...
Serenity
A, da.... tin minte ca mi-a placut mult Say Anything (cu John Cusack) rolleyes.gif
Afrodita
Eu n-am vazut asa multe filme, cele vazute le-am uitat in marea majoritate biggrin.gif , dar ce tin minte si ce mi-a placut a fost Sweet November cu Keanu Reeves si o ea blonda al carei nume nu-l stiu biggrin.gif

Si acum am descoperit ca am A Walk to Remember pe HDD, da' n-am apucat sa-l vad ca-mi trebuie nush ce codec-uri asa ca am tot amanat. Acum mi-l convert (esc) in DivX, sa vad, poate am sansa sa il urmaresc in noaptea asta, sa vad si eu ce laudati tongue.gif
pe_aripi_de_vant
As mentiona printre cele mai bune filme romantice,evident, in opinia mea: "The notebook", "Pearl Harbour", "A walk to remember" si "Sweet november".
Serenity
Mai, mie a Walk To remember mi se pare un cliseu cap-coada. Unul din cele mai proaste filme pe care le-am vazut... dar, repet, e parerea mea.

Afro, Charlize Therone (nu stiu daca am scris corect) e acea ea blonda din Sweet November. smile.gif
Data'q
Uuu, Charlize Therone ... Nici că se potrivea o actriţă mai potrivită lāngă Keanu Reeves īn Sweet November.

Un alt film romantic cu acelaşi Keanu: The Lake House...
Mulţi dintre voi poate l-aţi văzut, dar mie-mi place să revăd filmele ce m-au impresionat, aşa că, īn astă sară m-am delectat cu acest actor şi Sandra Bullock.
Cine n-a văzut filmul... Ei bine, ar trebui.

PS: Amāndouă sunt amazing ca actriţe! rolleyes.gif Alt aspect la ele, not interested.
Afrodita
Da, da, Data'q, not interested... Si ete stolul de porcusori roz zburand deasupra ferestrelor noastre harhar.gif

Am vazut A Walk to Remember... Si mi-am amintit ca l-am mai vazut de cel putin doo ori rofl.gif Ce sa spun? Poveste biggrin.gif O frumoasa poveste de dragoste, dar nimic nu e real in ea biggrin.gif Nu stiu daca pricepeti ce vreau sa spun, dar ideea e ca mi-a placut povestea, mi-au placut actorii, dar filmul in sine mi se pare aiurea - abureala, aiureala, vrajeala. Nu stiu de ce Sweet November e mai pe gustul meu ...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.