Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Nostalgia...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2
genicon
Bine ai venit la han, undone! welcome.gif

Nu mai tin minte exact exprimarea mea, dar nu cred ca am zis ca nu au mai aparut de loc melodii bune de dragoste dupa acea perioada. Oricum, sincer, chiar nu stiam si nu cred ca "Have you ever really loved a woman" este aparuta dupa '95. Oricum, ma voi interesa tongue.gif
In ceea ce priveste "Let's make a night to remember / January to December / Let's make love... etc" si anume cealalta piesa a lui Brian... mie nu mi se pare prea reusita dar stiu - gusturile nu se discuta! wink.gif
47462
Ca tot se vorbeste de Brian Adams...a scos o melodie de dragoste faina...prin unltimii ani.."Here I am", oricum cea mai tare melodie de dragoste e "when a man loves a woman"
Zed
Alphaville - Forever Young .
Scarlett
QUOTE (genicon @ Aug 20 2003, 09:35 PM)
Nostalgie, nume "batrane" dar nemuritoare si melodii vechi sa isi gaseasca locul aici si sa ne aducem aminte de... clipele frumoase petrecute pe acordurile lor... smile.gif

Bob Marley - No woman no cry

Garry Moore - Stil got the blues

Nici nu stiu pe care s-o amintesc mai intii fara sa le nedreptatesc pe celelate ...
Ahriman
Tot ce tine de Boney M;BZN la fel.
America-The Last Unicorn
Kansas-Dust In The Wind spoton.gif
loredaria
Nostalgie... sa zicem asa:
1. Iggi Pop - In the Deathcar
2. Lionel Richie - Hello
3. Barbara Streisand - Women in love
4. Falco - Jeanny
5. Chris Isaak - Wicked game
Astea ar fi doar cateva.
Serenity
Ar fi o lista kilomertica tinand cont de faptul ca oldies-urile sunt primele pe lista mea de preferinte.. Asa ca o sa ma limitez la una singura (Sunt curioasa daca pot.. tongue.gif)

Mary Hopkins - "Those Were The Days" rolleyes.gif
wooptoo
Se supara cineva daca actualizez topicul acesta?
Voi incerca sa aleg o singura melodie...

Art Blackey - my funny valentine


Cine zicea ca nu au mai aparut melodii de dragoste misto dupa 95?

Vezi
Leonard Cohen - cam tot albumul "ten new songs"
Nick Cave - No more shall we part (2001)
March
In seara asta la ora 22:10 pe TVR2 un mare chitarist : Jimi Hendrix !
Boro
Oldies...but goldies pentru mine:
BZN, Boney M, CC Catch, Modern Talking, DJ Bobo (si tot ce tine de genul Eurodance din 92-98)
exergy33
QUOTE(ypsilonalpha @ 21 Sep 2003, 03:04 PM) *
Joe Dassin - "La vie se chante, la vie se pleure" si "Champs-Elysees


Joe Dassin si a lui voce de un timbru special smile.gif ... iar in franceza muzica 'suna' altfel, cu o mai mare doza de romantism.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.