Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Parazitii Vs. Bug Mafia
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2
srazvi
huh.gif ba imi plac Parazitii , dar mai mult imi place La Familia , nu stiu de ce , au texte mai interesante sau linia melodica mai buna santa.gif
georgeones
Clar ma inclin spre Parazitii, ultimul album Mafia e sub orice critica .Acum daca pot sa va lamuresc cu Hip-Hopul si rapul.
Hip Hopul reprezinta o cultura care incadreaza cele 4 element Mc ,dj ,graffing ,b-boy ,Rapul reprezinta partea cand Mcul canta o da in rime si altea alea ,partea aia se numeste rap 38.gif
Uzzijmenarul
B.U.G.Mafia au fost sunt si vor fi mult mai buni ca parazitii.
Nici nu se compara.Incercati voi sa cantati zece ani fara sa va repetati.Pe cand parazitii se repeta la greu. Este o melodie de pe "Nici o problema" care seamana la instrumental perfect cu f*t de pe iarta-ma si sunt alte multe melodii.

mafia pana la moarte si viata pentru voi.
georgeones
haha laugh.gif 'jmenarule io cred ca e exact invers ,de ce crezi tu ca MAfia sunt mai buni ca PArazitii ?
In primul rand la versuri Parazitii sunt cu mult deasupra celor de la Mafia .
MikeEL
prefer Parazitii; pentru originalitate si stil.. imi place si Mafia chiar daca sunt mai comuni.. wink.gif
greenhorn
am vazut ca mafia au foarte multi fani si sincer nu prea inteleg de ce ar asculta cineva astfel de muzica. mie nu imi spune absolut nimic. ar fi interesant sa-mi explice si mie un fan de-al lor ce anume il atrage la aceasta formatie.

cat despre parazitii, cred ca s-a spus mai tot ce era de spus;
prima oara am ascultat "iarta-ma" si m-am prapadit de ras, era si o situatie destul de amuzanta. pana atunci aveam niste cunostinte foarte vagi despre trupa. apoi a inceput sa ma intereseze si dupa Irefutabil am avut o perioada in care ascultam exclusiv si am incercat sa fac rost de toate albumele. nu mi s-a mai intamplat asa cu nici o formatie... a trebuit sa gasesc ceva sa ma mai distantez pentru ca reusisem sa raspund la orice cu versuri de-ale lor si eram chiar agasant. am inceput sa ascult mai mult rock de atunci si acum sunt undeva la echilibru. am devenit in acelasi timp interesat si de hip-hop-ul romanesc si am vazut ca de fapt nu stiam nimic. sunt multi care au ceva de spus si unii o fac chiar bine dar pentru mine parazitii raman numarul unu.
stacky_G
Parazitii vs. Mafia ?!! interesant luand in vedere ca lucrurile se schimba; Mafia a fost acolo sus acum nu mai e chiar daca cu noul album scos a ras putin piata. Parazitii conduc acum cine stie ce formatie va mai urma La Familia poate fara nici un regret pot sa spun ca Mafia a cam dat-o in rehat cu baietii de bloc, s-au desteptat pe noua melodie Romaneste dar a mai ramas de lucru.
In schimb Paraziti ataca playbackul care in Romania e cam in floare ma rog s-or trezi si astia candva.
Atat de spus ma duc sa ma relaxez smile.gif spoton.gif
Anthrax
Nu-mi vine sa cred ca nimeni nu a sarit sa spuna ca e fan Mafia si sa-i combata pe Parazitii.Chiar asa, toti sunteti pro Parazitii?Nu prea cred, avand in vedere publicul ascultator de HH.E clar ca bunaziua ca Parazitii sunt net superiori, atat dpdv al textelor cat si al negativelor si al stilului.Am fost de curand la un concert Parazitii, mai exact in 31 ianuarie la noi in oras si mi-au lasat o impresie extraordinar de buna, felul in care ii trata pe fani, cum cantau, -se vedeau ca-si dau sufletul pe scena, dupa 3 melodii Ombladon era transpirat-varza- glumele care le faceau pe cand Mafia dau teapa la fani.
Asta e!
SakaD
Parazitii sunt peste orice inseamna Hip-hop la noi acum. Ce are BUG Mafia si paraziti nu prea au? poate.. melodicitate??
Dar nu asta conteaza pana la urma in hip-hop (Parazitii au cam imprumutat cateva negative de la baietii de peste Atlantic) ci mesajul. Si pot spune ca dupa vreo 60 de melodii de pe la Parazitii ascultate si reascultate... si.. ascultate... si sa nu uit, ascultate... nu pot sa nu ii declar #1. Ca isi baga si isi fac? nu asta e important. Pur si simplu razi, si in timp ce razi te gandesti ce a putut sa le dea prin cap! Si oho cate adevaruri spun! Eu unul nu sunt fan exclusiv genul hip-hop, de fapt gasesc enervante trupe gen La Familia care tin sa arate ce mult sunt ei in afara legii si ce marfa e viata de cartier... dar Parazitii sunt chiar un deliciu. Se vede ca au ceva in creiere, asta dincolo de limbajul folosit.
A... numarul de fani.. este irelevant, priviti cati fani are curentul manele... woot_jump.gif sunt multi si... multi biggrin.gif
genicon
Bine ati venit la han, stacky, Anthrax si Saka! welcome.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.