Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pronosticuri Euro 2016
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2
rogvaiv
în continuare, să punem pentru tot tabloul:

Croația - Portugalia 2-2 bate Portugalia la penalty
Țara Galilor - Irlanda de Nord - 2-1
Ungaria - Belgia 1-2
Germania - Slovacia 2-1
Italia - Spania 0-1
Franța - Irlanda 2-0
Anglia - Islanda 1-1 bate Anglia la penalty

Sper să văd atâtea meciuri terminate după 120 de minute la scor egal, că tare frumos e când se ajunge la penalty...
Marduk
Brexit-ul afecteaza si fotbalul englez. Am urmarit un meci extraordinar, desi m-a enervat comentatorul cu aluziile sale, care cred c-a pariat pe echipa engleza. Islandezii sunt niste vikingi neobositi, nu stiu ce mananca si ce beau baietii astia, dar s-au comportat ca adevartii cuceritori ai Angliei. Comentatorul ii dadea inainte cu denigrarile sale, fata de islandezi, ca nu joaca cine stie ce, ca fotbalistii din nationala joaca la niste cluburi obscure din nord, ca sunt doar 100 de fotbalisti in toata Islanda etc. Or eu consider ca tocmai in asata consta frumusetea fotbalului a acestei victorii, cand un outsider "de doi bani" matura pe jos cu o echipa de milionari. La final comentatorul, parca pentru a-mi strica bucuria, a zis ca e pacat ca o asa echipa, ca cea a Angliei, paraseste competitia, eu nu-i regret plecarea si sper ca acesti islandezi sa joace la fel in continuare.
rogvaiv
Polonia - Portugalia 1-2
Țara Galilor - Belgia 0-2
Germania - Italia 2-0
Franța - Islanda* 1-1
Cla
Ce plictis a fost meciul de ieri (ce sa te miri, daca pe un portughez îl cheama Nani rofl.gif ). "Marele" Ronaldo n-a facut nicio brânza. Prin 11 metri poate sa câstige orice prost, noroc sa aiba...

QUOTE(Marduk)
nu stiu ce mananca si ce beau baietii astia


Islandezii beau Brennivín si manânca Hákarl. Pfui, pute a amoniac, dar pt. ei e o delicatesa.
Marduk
QUOTE(Cla @ 1 Jul 2016, 08:16 AM) *
...Islandezii beau Brennivín si manânca Hákarl. Pfui, pute a amoniac, dar pt. ei e o delicatesa.

De aia sunt asa de hotarati, de la amoniac! rofl.gif
Cla
Chiar... laugh.gif
Marcus
Pronostic pentru marea finala smile.gif

Portugalia - Franta 0-3
Cla
Eu tin cu Franta, si de-al dracu as veni sa-l vad pe pe Ronaldo cum plânge.
rogvaiv
Marcus, tată, unde e clasamentul? Sau ți s-a făcut lehamite de el?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.