Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mogulii Din Presa Romaneasca
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4
turbo trabant
QUOTE(Michelle @ 21 Oct 2010, 09:02 PM) *
Presa romaneasca e aproape extincta. Si niciodata termenul de “canal” n-a fost mai potrivit pentru un post de televiziune ca acum.

dap. groapa de gunoi mai curand.

cartoon network va prezinta

http://www.realitatea.net/stenograme-voicu...uca_762919.html
Marduk
Nu va lasati pacaliti de aceasta diversiune care este menita sa arunce in derizoriu ceea ce se intampla cu stenogramele SOV. Cu alte cuvinte se poate si la altii sau si altii sunt ascultati, pana la urma se tinde catre concluzia ca toata lumea este ascultata. Mai sunt relevante discutiile lui SOV? nu totul devine normalitate fara directie sau actiune. Frumoasa lucratura sa vedem daca prinde.
turbo trabant
se pare ca apare din nou pe tapet asta cu felix in rolul lui patriciu si sov.

http://www.portalulrevolutiei.ro/arhiva/2004_92.html
March
Cum se face presa in trusturile mogulilor ”buni” Adica aia iubitori de Basea si pedelisti .

Rusine sa-ti fie Dinu Patriciu ca-i indraznit !
March
Vīntu şi Voiculescu, batuti de mogulii francezi

Preşedintele Traian Băsescu acuză televiziunile de ştiri şi pe "mogulii" care sunt īn spatele lor că īl atacă īn permanenţă. Avem dovada că realizatorii RTV şi A3 sunt mici copii pe lāngă o altă televiziune care l-a taxat cu adevărat dur pe şeful statului romān. Pe de altă parte, de remarcat este şi atitudinea īn oglindă a lui Sarkozy. După ce liderul de pe malurile Dāmboviţei l-a numit pe un jurnalist "găozar", cel de pe cheiurile Senei li s-a adresat reprezentanţilor mass-media cu apelativul "prieteni pedofili". Īn rest, pānă şi bloggerii bulgari au ajuns să rādă de T. Băsescu.


Rusine de 3 ori Patriciu ! Ca ai ramas de coada biggrin.gif
gigip
QUOTE(March @ 24 Nov 2010, 01:34 PM) *
Vīntu şi Voiculescu, batuti de mogulii francezi

Preşedintele Traian Băsescu acuză televiziunile de ştiri şi pe "mogulii" care sunt īn spatele lor că īl atacă īn permanenţă. Avem dovada că realizatorii RTV şi A3 sunt mici copii pe lāngă o altă televiziune care l-a taxat cu adevărat dur pe şeful statului romān. Pe de altă parte, de remarcat este şi atitudinea īn oglindă a lui Sarkozy. După ce liderul de pe malurile Dāmboviţei l-a numit pe un jurnalist "găozar", cel de pe cheiurile Senei li s-a adresat reprezentanţilor mass-media cu apelativul "prieteni pedofili". Īn rest, pānă şi bloggerii bulgari au ajuns să rādă de T. Băsescu.


Rusine de 3 ori Patriciu ! Ca ai ramas de coada biggrin.gif

L-am vazut pe Sarko! Daca i-a facut pedo pe aia,el cu mutra lui chiar cred ca este! Alle Sarko!
gigip
turbo trabant
din ciclul ce mari moguli are rrromania dar ce mic.ro e capul lor de magnati.

http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...nar-141452.html
Marduk
Ma uit la tembelizor si nu-mi vine sa cred ce lupta se duce in media la aceasta ora pentru a se denatura toata aceasta actiune anticoruptie, s-a ajuns de la tabla de sah la albine. Consider ca asocierea albinelor cu aceasta coruptie este lipsita de bun simt.
gigip
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2011, 07:37 PM) *
Ma uit la tembelizor si nu-mi vine sa cred ce lupta se duce in media la aceasta ora pentru a se denatura toata aceasta actiune anticoruptie, s-a ajuns de la tabla de sah la albine. Consider ca asocierea albinelor cu aceasta coruptie este lipsita de bun simt.

Marduk,iar esti copil! Ce se intampla acum e o incercare de prostit prostii(multi,in tara asta).S-a mai jucat filmul asta odata,tot cu pioni,cu plevusca!
Cand vor ajunge la rechinii mari(Flutur,Blejnar,Falca,Blaga,Igas),desi ma indoiesc de asta,atunci va fi "actiune anticoruptie",nu circul asta!
Daca astia si chiar conducerea portocalie ajunge la parnaie,atunci da,avem actiune anticoruptie.
gigip
March
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2011, 09:37 PM) *
Ma uit la tembelizor si nu-mi vine sa cred ce lupta se duce in media la aceasta ora pentru a se denatura toata aceasta actiune anticoruptie, s-a ajuns de la tabla de sah la albine. Consider ca asocierea albinelor cu aceasta coruptie este lipsita de bun simt.

Corect. Albinile cara mancare pentru regina lor fara spaga. Pe cand "albinele" de pe granita retin din tain o mica portie pentru ei dupa care il imping in sus spre "Regina" si... "Bondar" !
gigip
QUOTE(March @ 9 Feb 2011, 04:37 PM) *
Corect. Albinile cara mancare pentru regina lor fara spaga. Pe cand "albinele" de pe granita retin din tain o mica portie pentru ei dupa care il imping in sus spre "Regina" si... "Bondar" !

Blejnar,regina,a fost convocat la Boc! Cred ca va demisiona pe motiv de boala,spagarita continuata!
gigip
Marduk
QUOTE(gigip @ 9 Feb 2011, 05:00 PM) *
Blejnar,regina,a fost convocat la Boc!

Daca e sa urmam logica propusa de liderii de sindicat si sustinuta de tine si de March, Blejnar n-ar trebui sa fie regina ci cel mult un turn.
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2011, 05:51 PM) *
Daca e sa urmam logica propusa de liderii de sindicat si sustinuta de tine si de March, Blejnar n-ar trebui sa fie regina ci cel mult un turn.


Blejnar e mina de aur. De fapt, nu el, ca persoana, ci functia de sef anaf e functia cheie a structurii veniturilor oricarui partid. Niciun partid nu da in el, el e omul care aduce banii necesari in campanii, din contrabanda de la vami, din returnari fictive de tva, din fel si fel de chichite finantiste sau penale. El pt asta e numit acolo, sa aduca bani in partid. jamie.gif
gigip
QUOTE(Cucu Mucu @ 9 Feb 2011, 08:55 PM) *
Blejnar e mina de aur. De fapt, nu el, ca persoana, ci functia de sef anaf e functia cheie a structurii veniturilor oricarui partid. Niciun partid nu da in el, el e omul care aduce banii necesari in campanii, din contrabanda de la vami, din returnari fictive de tva, din fel si fel de chichite finantiste sau penale. El pt asta e numit acolo, sa aduca bani in partid. jamie.gif

Ai dreptate!
gigip
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 9 Feb 2011, 08:55 PM) *
Blejnar e mina de aur......Niciun partid nu da in el, el e omul care aduce banii necesari in campanii, din contrabanda de la vami, din returnari fictive de tva, din fel si fel de chichite finantiste sau penale. El pt asta e numit acolo, sa aduca bani in partid.

Pentru partid sau pentru partide? Tot urmarind tembeliziunile de stat, "libere", ale mogulilor, ale tiganilor am constat o asemanare intre toate aceste centre de manipulare, INSINUAREA, ARTA DE A RASTALMACI ORICE DECLARATIE, ORICE CUVANT, supus la intamplare de catre orisicine are un microfon in fata si o camera care-l focalizeaza. Poate ca suntem poeti, carcotasi dar pentru binele tuturor ar trebui sa fim mai seriosi atunci cand trebuie.
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 10 Feb 2011, 10:47 AM) *
Pentru partid sau pentru partide?

Pt partidul care il pune in functie. Ce nu ai inteles? blink.gif Cand zic "partid" nu ma refer la pdl, ci la partid in general. Daca vreau sa zic pdl, zic "pdl" sau "pedele", nu o cotesc, nu sunt televiziune sa am nevoie de rating, nici nu vreau sa imi fac imagine.
March
QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2011, 07:51 PM) *
Blejnar n-ar trebui sa fie regina ci cel mult un turn.

Ai dreptate. Uite aici :

acum dl. preşedinte īl joacă pe Papa al Cruciadei Anticorupţie din Vămi. Spune că speră ca anchetele să nu se oprească doar la şefii de vămi, să meargă pānă "sus", la "Regină". Din nou, tupeul este īncremenitor. Personajul de nivelul cel mai īnalt care ar trebui să răspundă mai īntāi este el īnsuşi. Cum şi-a permis, īmpreună cu aşa-numitul Baconschi de la Externe, să degradeze inutil, injust şi cu premeditare relaţiile Romāniei cu Franţa şi Germania? Eşecul integrării īn Schengen se datorează nu "discriminării" antiromāneşti, ci puroiului corupţiei conservat, sporit şi ascuns pānă ieri de regimul Băsescu. Dacă se dovedeşte că "Regina" face parte din guvernul Boc, cine e responsabil pentru menţinerea acestui guvern dincolo de orice limită a bunului simţ?
abis
QUOTE(March @ 10 Feb 2011, 12:35 PM) *
Eşecul integrării īn Schengen se datorează nu "discriminării" antiromāneşti, ci puroiului corupţiei conservat, sporit şi ascuns pānă ieri de regimul Băsescu.

Vezi ca lipseste din enumerare si "creat"...

Pana una-alta in timpul "regimului Basescu" (mai exact, in vremea acestei guvernari, nu in timpul guvernului Tariceanu, contabilizati de tine la acelasi "regim") s-a spart buba, cu prietenii tai de la PSD si PNL nu s-ar fi miscat niciun pai.
March
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 02:40 PM) *
Vezi ca lipseste din enumerare si "creat"...

Pana una-alta in timpul "regimului Basescu" (mai exact, in vremea acestei guvernari, nu in timpul guvernului Tariceanu, contabilizati de tine la acelasi "regim") s-a spart buba, cu prietenii tai de la PSD si PNL nu s-ar fi miscat niciun pai.

Circ... circ.... sase ani a tacut chitic ! Mai ales pentru ca Blaga , Videanu, Berceanu & Co l-au scos din nou presedinte si cu ajutorul spagilor de la vami ! Acum cand vede ca-i aproape detronat de la caimacanlacul pedelistilor arunca niste circ sa acopere ochii bouporului. Si sa-i sperie pe baronii lui. Dar atata . Nu vaface niciun pas mai departe pentru ca el este in aceeasi galeata de cacat amestecat !
abis
Poti sa zici ce vrei, nu cred ca ai argumente sa ma convingi ca pe vremea lui Tariceanu ori Nastase cei de la vama au fost deranjati cu ceva... Daca cei arestati acum "ciripesc", se va ajunge si mai sus. O sa vedem.

Oricum se face mai multa curatenie acum decat pe vremea oricarui alt guvern. Odata procurorii si justitia in general lasati sa-si faca treaba, nimeni nu mai este acum in siguranta. Dintre cei care au incalcat legea, bineinteles. smile.gif
Rovaniemi
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 12:40 PM) *
Vezi ca lipseste din enumerare si "creat"...

Pana una-alta in timpul "regimului Basescu" (mai exact, in vremea acestei guvernari, nu in timpul guvernului Tariceanu, contabilizati de tine la acelasi "regim") s-a spart buba, cu prietenii tai de la PSD si PNL nu s-ar fi miscat niciun pai.


Nu mai ştiu exact cine a zis o chestie cu nişte ţepe ... īn Piaţa Victoriei ... undeva prin 2004 parcă ... sīnt bătrīn şi mă lasă memoria, poate ne reaminteşti tu cine era şi de ce ţepele alea sīnt doar nişte biete scobitori, acum, după aproape 7 ani ...
turbo trabant
QUOTE(Rovaniemi @ 10 Feb 2011, 02:28 PM) *
Nu mai ştiu exact cine a zis o chestie cu nişte ţepe ... īn Piaţa Victoriei ... undeva prin 2004 parcă ... sīnt bătrīn şi mă lasă memoria, poate ne reaminteşti tu cine era şi de ce ţepele alea sīnt doar nişte biete scobitori, acum, după aproape 7 ani ...

nu a mai fost nevoie de tepe. romania europeana s-a reformat singura, bineinteles cu ajutorul clasei politice si a lui matrozul sef.

am auzit ca o delegatie germana va sosi la bucuresti sa investigheze cum pot reduce nivelul de coruptie din germania.

Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 01:06 PM) *
nimeni nu mai este acum in siguranta.


Si atat! Am auzit ca in verva lor de a aduna cat mai multe arestari dau buluc si peste oameni nevinovati, pe care ii poarta pe la militie sa demonstreze ca nu sunt contrababndisti! Niste militieni, da-i dreacu! rofl.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Feb 2011, 03:37 PM) *
dau buluc si peste oameni nevinovati

nu exista oameni nevinovati in romania.
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Feb 2011, 02:37 PM) *
Am auzit ca in verva lor de a aduna cat mai multe arestari dau buluc si peste oameni nevinovati, pe care ii poarta pe la militie sa demonstreze ca nu sunt contrababndisti!

Nu-i exclus sa fie luati la intrebari si unii nevinovati, pana la urma veridctul privind vinovatia il da instanta, nu politia ori procuratura.

Cine sunt acei nevinovati?

PS: TT, vorbesti despre tine, inteleg...
March
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 05:00 PM) *
Nu-i exclus sa fie luati la intrebari si unii nevinovati, pana la urma veridctul privind vinovatia il da instanta, nu politia ori procuratura.

Daca nu cumva nevinovatul arestat nu a murit subit in timpul actiunii ! devil.gif
turbo trabant
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 04:00 PM) *
PS: TT, vorbesti despre tine, inteleg...

nu sunt eu autorul , expresia tocmai mi-a fost transmisa ieri de un functionar al statului, printre alte delicateturi. asa ca cucu mucu se mira/revolta degeaba.

Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 03:00 PM) *
Nu-i exclus sa fie luati la intrebari si unii nevinovati, pana la urma veridctul privind vinovatia il da instanta, nu politia ori procuratura.

Cine sunt acei nevinovati?


Adica, pana nu ajung la un judecator care sa ma declare nevinovat, eu sunt vinovat de orice? Credeam ca esti nevinovat si ai toate drepturile unui cetatean european pana zice judecatorul altfel.

Vorbeam de oamenii astia!
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Feb 2011, 04:16 PM) *
Adica, pana nu ajung la un judecator care sa ma declare nevinovat, eu sunt vinovat de orice?

N-am spus asta. Ci ca politia poate pune intrebari unui suspect (sau unui martor), dupa care, daca are indicii ca a savarsit fapta, inainteaza dosarul mai departe, daca nu, il lasa in pace. Deci nu-i nimic in neregula sa puna intrebari unui nevinovat.
QUOTE
Vorbeam de oamenii astia!

Credeam ca vorbesti despre seful CJ de la Arges. Ori de vamesi.

In cazul ala e clar ca "oamenii legii" au folosit forta in exces, in mod normal ar trebui sa plateasca despagubiri consistente
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 04:33 PM) *
Credeam ca vorbesti despre seful CJ de la Arges. Ori de vamesi.


Nu, nene, nu-mi dau cu parerea de aia, dar toata lumea stie ca atat vamesii, cat si presedintii de cj-uri baga mana pana la cot in borcanul cu smantana. Sa plateasca, deci, vinovatii! Adica, eu pe langa ala de la Arges as mai baga si pe colegii de partid care au sarit sa il apere, ca in Cosa nostra, pt constiuire in grup cu intentia de a savarsi ilegalitati - imi scapa acum termenul legal.
March
Hai sa-i fac fericiti pe unii de pe aici biggrin.gif

Despre moralitate: una vorbim si alta fumam, coane Dinule...

Mulțumită Grupului pentru Investigații Politice, romānii au aflat ieri, cu oarece surprindere, că unul dintre reformatorii morali ai liberalismului, īn prezent la PDL, fostul ministru Valeriu Stoica, a fost un comunist de frunte, căruia numai revoluția i-a īntrerupt o carieră excepțională īn statul ceaușist. Numai că, după cum veți vedea, dezvăluirile ONG-ului lui Ciuvică lovesc zdravăn, indirect, și īn altă personalitate de prim rang a liberalismului, Dinu Patriciu, care poate fi acuzat, de acum, de duplicitate maximă, dacă ne raportăm la celebrul său discurs anti-comunist de după 1989.
Marduk
Moncher daca am avea acces la arhivele PCR, am constata ce multi tovarasi de incredere au devenit domni de vaza si capitalisti inversunati. Cine stie cine o manca painea asta in jurnalism peste 30-40 de ani cand vor desecretiza arhivele, alea microfilmate ca alea de pe hartie se pare ca au devenit de mult hartie higienica, atunci vor constata ca nepotul lui cutare e fiul lui cutare care a fost mare si tare in PCR iar azi detine o avere construita cu obida si mult stres in perioada de glorie a revolutiei originale.
March
De ce n-a fost Patriciu arestat anul trecut si de ce ziarul lui Patriciu il loveste pe Crin

(...) Sa aiba “obiectivitatea” brusca a ziarului fostului mogul vreo legatura cu faptul ca anul trecut, prin primavara, avocatii sai din dosarul Rompetrol erau siguri-siguri ca Patriciu va fi arestat, cam pe la sfarsitul verii, si, dupa cum stim in acest moment, Conu Dinu n-a mai ajuns totusi in celula in care a plans intr-o noapte din 2005? Si cu faptul ca, asa cum declara chiar Patriciu prin toamna anului trecut, a avut cu Basescu o intalnire la Cotroceni, si Basescu avea “un anumit dosar” pe birou?

Patriciu nu este ala care a spart PNL pe la inceputul anilor '90 ? Pentru a face o "aripa tanara" ? El e desigur mascalzonul . devil.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.