Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Song Of The Day
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Johann_Moritz



Cla
[quote name='kumarbi' post='672836' date='29 Jan 2010, 02:06 PM']Heppner + Schiller


SUPERB !! Nu pentru ca-s germani, dar e muzica de calitate !!
Cla
Pentru tine, Kumarbi, pt ca ai gust...
http://www.trilulilu.ro/Timilica/fc39baf9b85ebb
factura


varianta de una,alta.poate 3,4.
Johann_Moritz
Merci cla! Am avut o zi germanica in materie de muzica, iar Heppner, in diferite combinatii, mi-a ocupat o buna parte din timp.
Uite, pt. toti cei e natie germana, sau cum ziceti voi dem deutschen Volke:

factura


un dor de mare asa imi e acum,poate nu inteleg nimic din cuvinte,niste dimineti vreau,niste nisip fierbinte
Hashaspire


Clipul e comic.
Cla
Clipul e SUPER !!, Hashaspire, multumesc !! smile.gif
factura
Da,haios si emotionant.M-a amuzat tare cum s-a impiedicat aia mica si apoi s-a cam speriat,parca se trezise din ceva laugh.gif
(pe la trei si douazeci si sapte)


Johann_Moritz
Gotto love the man
!


factura


buna dimineata!
factura

Johann_Moritz



When faced with my demons
I clothe them and feed them
And I smile, yes I smile
As they're taking me over
And if I cannot sleep for the secrets I keep
It's the price I'm willing to meet
The end of the night never comes too quickly for me.
factura
Oamenii sunt marcaje.Te cred.Pentru o rascruce.


Johann_Moritz
Ceva ce-mi place mult. Ascult mai ales cand vreau sa fiu trist. Nu inteleg o boaba, dar ce bine suna.



Gordin
Cum adica vrei sa fii trist?
factura
Nici eu nu pot sa cred.



Nu cred.M-am hotarat.
Hashaspire

Johann_Moritz
Filmul ala e cea mai proasta fantezie sexuala posibila. Ptuh!
At least we can see her tits.

Cu tristetea: nu-mi provoc starea. Doar ca uneori, atunci cand ma cuprinde, ma complac in starea asta.
Hashaspire
Stiu, am vazut filmul. Dar suntem la topicul de songs.

Complacerea aia e din aceeasi categorie cu razbunarea pe sine.
Johann_Moritz
N-am nimic cu cantecul, dimpotriva. Doar ca mi-am adus aminte de film si nu m-am putut abtine.
QUOTE(Hashaspire @ 6 Feb 2010, 04:06 PM) *
Complacerea aia e din aceeasi categorie cu razbunarea pe sine.

Tot e bine. Uneori ma intreb daca nu cumva am momente in care imi plang de mila fara sa-mi dau seama. Orgoliul meu n-ar suporta sa fie vorba despre asa ceva. smile.gif
Hashaspire
Adica momente in care iti plangi de mila cand n-ar trebui? Ca daca zici ca nu-ti dai seama, sunt doua cazuri:
- iti plangi de mila si faci si altceva (de care iti dai seama) in acelasi timp; daca e posibil asa ceva, macar sa fie vesel ce faci constient
- daca privesti dintr-un alt unghi (mai putin constient, cumva), iti dai seama ca-ti plangi de mila de fapt; ceea ce nu e grav, pentru ca poate din primul unghi erai fericit

(ca atunci cand asculti bucuros o melodie cu versuri foarte suparatoare)
Johann_Moritz
Pai cum sa spun, (referitor la ce ai spus ultima oara, adica la confuzii, nu la tristete). Cand eram mai mic, am citit eu pe undeva ca fiecare om are defectele propriilor calitati. Si asa am purces bucuros la a-mi gasi... calitatile defectelor. Peste ani, jocul a luat asa o amploare, incat am ajuns sa transform defectele in virtuti si prin urmare azi, atunci cand imi gasesc vreo virtute, ma gandesc daca nu cumva de fapt abia ce mi-am ingropat in vorbe mari vreo lipsa. Vezi tu, tristetea mea, care o fi aia la ora la care ma trece, poate fi cauzata de vreo simtire inalta sau de o carenta de magneziu (cre'ca v-am innebunit cu faza cu magneziul!).
Pe scurt, am un talent neobisnuit de a face din rahat bici si cum sunt constient de asta sunt nevoit sa ma gandesc tot timpul daca nu cumva lucrurile la care ma gandesc sau starile care ma incearca sunt lucruri marunte in ambalaje pretentioase.

Si ca sa revenim la topic:




I-as face un copil! Sau mai multi!
Johann_Moritz



'Neatza!
factura
Cocteau Twins - Sugar Hiccup
Johann_Moritz



Word up!
Hashaspire


(pentru ca pe casier il chema Limbalata si bonul m-a binedispus)
Erwin



geniali! smile.gif
factura

factura

factura
Mi-a venit dor de Richard

Linklater.Si am ajuns la melodia asta.Dupa o jumatate de ora de cautare.Prin Delpy.



factura
Nu stiu cum am reusit sa postez de doua ori.
factura
Ma duc sa citesc ceva.


Johann_Moritz

Hashaspire


Are un ritm.
factura


si aici e ceva,ceva
Hashaspire

Johann_Moritz
Tin sa precizez ca, de fapt, nu imi place Chopin. Prea multa pasiune risipita in suferinte prea omenesti. Dar Lipatti parca il transforma cu totul.



factura


pentru ca e frumos.
Data'q
Relax...
Fleetwood Mac - Albatross
Johann_Moritz
vom reveni
factura
unde?


Johann_Moritz
LOL! Ce imbecil sunt!



Traducere:
"One must meet God. I want to ask him a thing or two... Like.. why do we exist.. because.. we build up our homes, raise our children.. harvest our crops, do wars, kill each other.. but for what end? .. and then.. I also want to ask him about my own life.. I want to know the truth"
Tinkerbell

factura



de azi
Johann_Moritz
Pur si simplu pt. ca il ascult de cateva ore.


factura
^^^foarte fain
***
Oamenii sunt mult prea sensibili.Mult peste limita admisa de instal.Ar trebui ''interzis''.
Da' de cine?

Johann_Moritz



factura

Johann_Moritz

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.