HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Provocare 2
Ovidiu Bufnila
mesaj 11 Apr 2006, 03:30 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Accesul este liber in acest topic, inclusiv moi. Tigrulor, imi sunteti dragi dar nu-s important, repet. Am deschis topicuri sucite, recunosc. Le-am deschis insa din dragoste pentru un alt mod de gandire. Nu se va intampla maine, sunt convins. Dar poate la anul sau poate chiar poimaine da. Da, da, da. Dumnezeule, sunt atat de multe prejudecati, atat de multe mituri prafuite! Iar voi sunteti plini de talent, aveti simtul umorului, sunteti ghidusi sau gravi sau tragici. E clar, si o spun dupa ce de cativa ani tot analizez Hanul, ca dintre voi cel putin un tigru va face un pas inainte. Poate ca toti. Indiferent cine sunteti, indiferent ce misiuni aveti ca fiinte, ca personaje, ca persoane, ca personalitati, indiferent de misiunile institutionale sau culturale sau politice sau militare sau religioase pe care vi le-ati asumat sau la care reflectati inca daca vi le asumati sau nu. Am deschis Provocare 2 pentru ca aveti curajul de a fi provocati. OK, vreti sa-l buliti pe nemernicul obeist? Uuups, asa sa fie. Oricare ar fi misiunea voastra, cred intr-o straluminare a voastra intima si profunda. Nu sunt poet. Ar fi fost simplu daca eram poet. Si nu sunt pentru ca nu contez. Pe cine sa numesc dintre voi anume? Pe Minerval, pe Erwin, pe March sau pe cine? Toti imi sunteti dragi. Va iubesc molecular. Sunt convins ca Provocarea nu va este straina, nu cred ca vreti doar sa fiti tulburatori ci inaintemergatori. Daca vreti sa fiti tulburatori si ghidusi, OK, e haois dar nu face priza la Istorie. Sunt multi tineri in Han, de toate varstele, care pot deveni Lideri. Se citeste asta intr-un mod mai straniu, se intelege.

OK:
1, Tigri sunt coduri de bare.
2. Meduzele sunt valuriri. Dar mai mult decat ata, sunt expresia topologiilor discrete ale spatiului. TDS-urile vorbesc si despre miscarile din politica, si din societatile discrete sau secrete, despre miscarile astronomice, despre miscarile iluzorii si asa mai departe, valurit.


Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 22 May 2024 - 03:07 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman