HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Drepturile Femeii
Sushi
mesaj 30 May 2006, 09:01 AM
Mesaj #166


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (MonicaV @ 28 May 2006, 05:54 AM)
Drepturile femeilor, ca de exemplu posibilitatea de a divorta, de a isi cistiga existenta si de a isi gasi un alt barbat fara sa fie pedepsita de lege, de a se imbraca sexy, etc., probabil ca de fapt le dauneaza femeilor in sensul ca ii fac pe barbati nesiguri de ce le aduce ziua de miine, astfel incit unii dintre ei devin violenti. In loc sa iasa din asemenea relatii, femeile ar trebui sa aiba o atitudine absolut ireprosabila care sa arate in mod clar ca nici nu se gindesc sa divorteze, sa umble dupa alti barbati, etc. O femeie batuta ar putea de exemplu sa se imbrace foarte decent, chiar exagerat dupa parerea majoritatii oamenilor din localitatea respectiva, de exemplu cu fusta lunga si cu basma. Ar putea sa isi organizeze programul in asa fel incit sotul sa stie unde este si sa poata sa verifice daca e adevarat. Daca sotul cistiga suficient, femeia ar putea sa nu lucreze, cel putin daca in felul acesta sotul nu devine si mai gelos pentru ca femeia are mai mult timp liber. Ma rog, ar putea lua masuri de genul asta care l-ar convinge pe barbat ca ea e femeie serioasa. Daca barbatul o bate pentru ca ea il enerveaza, ar putea sa evite comportamentele sau momentele respective. De exemplu, daca a observat ca el e nervos imediat dupa ce vine de la servici, ar putea sa evite sa ii povesteasca diverse probleme exact in acel moment. Desigur, o femeie rezonabila probabil ca oricum incearca sa nu il mai enerveze pe barbat daca vede ca el e asa cum e, dar nu face neaparat destul de mult. De exemplu, daca el e gelos, femeia probabil ca nici nu se gindeste sa se imbrace aproape ca o calugarita.

rofl.gif ce glume bune pe topicul asta rofl.gif
Daca, in schimb, asta nu e o gluma atunci da-mi voie sa vomit si revin mai tirziu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 30 May 2006, 09:18 AM
Mesaj #167


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



editat din cauza de perle

Acest topic a fost editat de Carmelita: 30 May 2006, 08:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 May 2006, 09:38 AM
Mesaj #168


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (MonicaV)
O femeie batuta ar putea de exemplu sa se imbrace foarte decent, chiar exagerat dupa parerea majoritatii oamenilor din localitatea respectiva, de exemplu cu fusta lunga si cu basma. Ar putea sa isi organizeze programul in asa fel incit sotul sa stie unde este si sa poata sa verifice daca e adevarat.

Sa rofl.gif ...sau sa cry.gif ? Salutari din Anatolia! ohno.gif

Monica, ai uitat de burkha. O fi si mai fain ca femeie sa traiesti ca la talibani... nu se uita nimeni la tine daca ai ochii vineti sau nu, oricum nu s-ar vedea spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 May 2006, 09:38 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mutulica
mesaj 30 May 2006, 09:39 AM
Mesaj #169


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



mie mi se par rezonabile:
- femeile ar trebui sa aiba o atitudine absolut ireprosabila care sa arate in mod clar ca nici nu se gindesc sa divorteze, sa umble dupa alti barbati
-O femeie batuta ar putea de exemplu sa se imbrace foarte decent, chiar exagerat dupa parerea majoritatii oamenilor din localitatea respectiva, de exemplu cu fusta lunga si cu basma
-Daca barbatul o bate pentru ca ea il enerveaza, ar putea sa evite comportamentele sau momentele respective.
-o femeie rezonabila probabil ca oricum incearca sa nu il mai enerveze pe barbat

as completa cu:
-in cazul ca nu mai are loc de vanatai, sa cheme o amica in vizita pentru un 3some lejer si batucit
-daca tipul oboseste cu bataia, sa ii faca un masaj ca sa isi revina

oare ce responsabilitati sa dam la o tipa cu asa drepturi?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 30 May 2006, 09:45 AM
Mesaj #170


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



editat si asta ca-s prea proasta sa postez aici, mai bine scriu direct la perle sa nu mai fie nevoie de trimiteri

Acest topic a fost editat de Carmelita: 30 May 2006, 08:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 30 May 2006, 09:53 AM
Mesaj #171


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Monicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa rofl.gif asta era bun la topicul cu bancuri .

CODE
O femeie batuta ar putea de exemplu sa se imbrace foarte decent, chiar exagerat dupa parerea majoritatii oamenilor din localitatea respectiva, de exemplu cu fusta lunga si cu basma.

Da , mai ales daca locuieste in Amsterdam rofl.gif

CODE
Ar putea sa isi organizeze programul in asa fel incit sotul sa stie unde este si sa poata sa verifice daca e adevarat.

In bucatarie , la aragaz . Sa ceara si viza pentru a intra in sufragerie . Holul face parte din spatiul Schengen .

CODE
Daca sotul cistiga suficient, femeia ar putea sa nu lucreze, cel putin daca in felul acesta sotul nu devine si mai gelos pentru ca femeia are mai mult timp liber.

Pai in timpul liber ai posibilitatea sa faci cele mai multe tampenii . thumb_yello.gif

CODE
Daca barbatul o bate pentru ca ea il enerveaza, ar putea sa evite comportamentele sau momentele respective.

Desigur , ca si telecomanda , iti dai singur un mute .

CODE
Desigur, o femeie rezonabila probabil ca oricum incearca sa nu il mai enerveze pe barbat daca vede ca el e asa cum e, dar nu face neaparat destul de mult.

Deabea acum mi-am dat seama ca mai sus nu era vorba de femei rezonabile .

Daca tu mai poti sa respecti un barbat care te bate , daca tu mai poti sa il admiri la fel , sa-l iubesti la fel , ai o problema .
Cred ca cheia este basmaua . Si eu nu port batic . Prefer o sapca . jamie.gif
Poate cand o sa renunti la basmaua o sa vezi lumea altfel .

Acest topic a fost editat de Zed: 30 May 2006, 09:55 AM


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 30 May 2006, 10:45 AM
Mesaj #172


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (Carmelita @ 30 May 2006, 11:45 AM)
MonicaV te somez sa vi in momentul asta aici si sa-mi spui ca ai glumit, ca postul s-a vrut ironic, altfel iti jur ca in caz de intilnire for real iti trag eu o bataie sora cu portocala numa' de aia ca m-ai provocat!!!

te asigur ca nu a glumit. si in virtutea democratiei si a dreptului al opinie, te rog sa lasi fata in pace


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 30 May 2006, 10:47 AM
Mesaj #173


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Care lume Zed,caci Monica sta doar la birou dupa cum singura marturiseste...acolo doarme,acolo maninca,acolo se spala -e adevarat,mai rar-iar cind e fortata de imprejurari sa iasa pe-afara pune basmaua pe ochi?

Zau,fetelor,nu stiu de ce va mai sesizati... asa ceva nu poate fi for real!Eu sincer cred ca MonicaV e un tip care face misto de noi. ohyeah.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 30 May 2006, 11:14 AM
Mesaj #174


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Eu zic ca e for real! smile.gif
Cunosc o tipa care gandeste aproape ca MonicaV. E adevarat ca nu poarta basma, dar o cheama tot Monica. thumb_yello.gif

Edit: o virgula intre subect si predicat devil.gif

Acest topic a fost editat de Felina: 30 May 2006, 11:15 AM


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 30 May 2006, 06:02 PM
Mesaj #175


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (mutulica @ 30 May 2006, 10:45 AM)
QUOTE (Carmelita @ 30 May 2006, 11:45 AM)
MonicaV te somez sa vi in momentul asta aici si sa-mi spui ca ai glumit, ca postul s-a vrut ironic, altfel iti jur ca in caz de intilnire for real iti trag eu o bataie sora cu portocala numa' de aia ca m-ai provocat!!!

te asigur ca nu a glumit. si in virtutea democratiei si a dreptului al opinie, te rog sa lasi fata in pace

daca barbatii au voie sa-i dea io de ce nu? de aia ca-s femeie?? Asta e discriminareeeeeee rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 30 May 2006, 08:23 PM
Mesaj #176


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu ma provoca rofl.gif rofl.gif


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 30 May 2006, 08:29 PM
Mesaj #177


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (mutulica @ 30 May 2006, 08:23 PM)
nu ma provoca rofl.gif rofl.gif

Ladies first sper! cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 30 May 2006, 10:37 PM
Mesaj #178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Nu cred ca MonicaV a glumit...Din pacate inca exista aceasta mentalitate...Daca femeia nu se respecta pe ea,va face sluj in fata sotului-stapan si viata ei va fi o continua spaima de a nu-l irita... mad.gif
Monica V are dreptul la opinie dar si noi trebuie sa le avem pe ale noastre,nu?Parerea mea e ca daca te respecti,nu accepti sa traiesti asa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 31 May 2006, 05:18 AM
Mesaj #179


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (Carmelita @ 30 May 2006, 10:29 PM)
QUOTE (mutulica @ 30 May 2006, 08:23 PM)
nu ma provoca  rofl.gif  rofl.gif

Ladies first sper! cool.gif

e dreptul lor


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 31 May 2006, 05:47 PM
Mesaj #180


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Am considerat mesajele care se refereau la MonicaV (ale Carmelitei, de exemplu) ca o exercitare a "drepturilor femeilor" de a se pune in discutie una pe alta. biggrin.gif Am apreciat faptul ca de data asta nu s-a ajuns la jigniri. Asa incat nu am editat nimic din mesajele anterioare, desi pe alocuri erau off topic, pe alocuri era pusa in discutie persoana si nu ideile ... smile.gif

Daca tot ati pus in discutie modul in care gandeste MonicaV, daca chiar gandeste asa cum scrie, e bine sa stim ca este posibil acest lucru. Daca nu gandeste insa chiar asa, totul poate fi vazut intr-o alta lumina, inclusiv atacurile la adresa ei.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr.
mesaj 2 Jun 2006, 03:52 PM
Mesaj #181


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 47
Inscris: 28 March 06
Din: undeva in Ardeal
Forumist Nr.: 8.040




Salutare tuturor! 5.gif
Si mie mi s-a parut oarecum nepotrivita si chiar deplasata parerea care a starnit controversa aceasta insa a ne descarca pe MonicaV cu diverse opinii care ar putea sa o raneasca nu este o solutie buna.Indiferent daca gandeste sau nu asa, ea ne-a prezentat o realitate, o idee care inca mai exista in mintea si viata unor femei...! sad.gif


--------------------
...biruieste iubind!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 2 Jun 2006, 04:44 PM
Mesaj #182


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



as merge mai departe dr. de fapt monicav ne-a aratat ca sunt femei, care nu doar ca sunt de acord cu unele stari de fapt anacronice, dar le si cultiva, si le dau mai departe!!!!


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 2 Jun 2006, 04:46 PM
Mesaj #183


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (mutulica @ 2 Jun 2006, 03:44 PM)
as merge mai departe dr. de fapt monicav ne-a aratat ca sunt femei, care nu doar ca sunt de acord cu unele stari de fapt anacronice, dar le si cultiva, si le dau mai departe!!!!

Pai da, ca doar cine trebe sa-i fi educat pe batausi! laugh.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 2 Jun 2006, 04:48 PM
Mesaj #184


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



felina, tu vorbesti probabil de mamele lor, monicav nu are copiii...

si hai sa ne oprim aici, cel putin pe perioada cit nu se poate apara (am vazut ca are ceva interdictie)


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr.
mesaj 2 Jun 2006, 07:32 PM
Mesaj #185


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 47
Inscris: 28 March 06
Din: undeva in Ardeal
Forumist Nr.: 8.040




Intr-un fel ai dreptate mutulica! smile.gif
Astfel de idei de fapt, trebuie indepartate si persoanele care le mai au trebuie luminate cu blandete si aduse intr-o lume putin mai civilizata!Agresiunile nu rezolva nimic, dar nici un trai de sclav sub ,,papucul" unui...mascul nervos! mad.gif


--------------------
...biruieste iubind!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 04:11 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman