HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Avem Nevoie De Prieteni ?
Oiski-Poiski
mesaj 3 Apr 2005, 09:45 PM
Mesaj #1


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Sincera sa fiu am ramas surprinsa sa citesc afirmatia unei mame care spunea despre copilul ei ca spera sa semene cu tatal care preocupat inca de mic de calculatoare si electronice nu si-a facut prieteni si la ce-i trebuie musai prieteni ????
Am fost putin socata si as vrea sa cunosc parerea voastra.
Eu zic ca prietenii joaca un rol deosebit in viata fiecaruia. Ceva special rolleyes.gif .Fara ei mi-ar fi viata mai ...pustie.
Cu atat mai mult pentru un copil .Fara prieteni ??????? Eu mi-as face griji foarte mari daca copilul meu nu ar avea prieteni. cry.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
bufnitza
mesaj 18 Apr 2005, 10:22 AM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Eu afirm clar : DA ,am nevoie de prieteni . de ce ? Pentru ca prietenii inseamna foarte mult pentru mine... si sint poate tot ce am . Aici ma refer la prietenie, in adevaratul sens al cuvintului. Poate cea mai buna definitie a prietenei pe care am gasit-o a fost data de un om mare : "Imi iubesc prietenul cel mai bun, dusmanul meu cel mai aprig... Este omul care ma tine treaz." Este atit de odihnitor pentru mine sa stiu ca in orice situatie din viata mea... am prietenii me care ma pot baza... oricind si oricum. Pretuiesc mult prietenia... chiar foarte mult. Si cred ca trebuie inceput din copilarie sa cultivam valoarea si arta de a pastra o prietenie.


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 09:20 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman