HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Avem Nevoie De Prieteni ?
Oiski-Poiski
mesaj 3 Apr 2005, 09:45 PM
Mesaj #1


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Sincera sa fiu am ramas surprinsa sa citesc afirmatia unei mame care spunea despre copilul ei ca spera sa semene cu tatal care preocupat inca de mic de calculatoare si electronice nu si-a facut prieteni si la ce-i trebuie musai prieteni ????
Am fost putin socata si as vrea sa cunosc parerea voastra.
Eu zic ca prietenii joaca un rol deosebit in viata fiecaruia. Ceva special rolleyes.gif .Fara ei mi-ar fi viata mai ...pustie.
Cu atat mai mult pentru un copil .Fara prieteni ??????? Eu mi-as face griji foarte mari daca copilul meu nu ar avea prieteni. cry.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Michelle
mesaj 17 Apr 2005, 09:12 PM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Ca tot a fost vorba de prietene din clasa a6 a ,sau din scoala generala .Pe mine m-a dezamagit una f rau (eram prietene din clasa 1 ),am conservat si cultivat-o ani de zile liceu,facultate ,desi n-am trecut prin aceleasi locuri chiar si dupa maritisul ei am pastrat contactul ,in sensul ca eu o ajutam ori de cite ori avea nevoie ,pe urma ne vedeam mai rar si m-a sunat o data la 3 luni dupa ce i s-a nascut fetita dar eu nici macar nu aflasem ca e gravida ,cu toate ca vorbisem in perioada respectiva la telefon ,apoi a plecat in Canada ...si am aflat de la maica-sa ...dupa ce plecase !Toate astea m-au scarbit asa de tare ca toate fostele colege din generala se confunda acum in mintea mea cu tipa asta .Adica am aceeasi atitudine fata de ele ca si cum ele ar fi una si aceeasi persoana cu cea de care am povestit.Sunt rece si...scarboasa cu ele!M-am intalnit acum vreo luna cu o alta la manichiura...intarziasem putin(obicei prost,deh!) tongue.gif si ea imi luase locu'...pfuu ce m-am scarbosit atunci instantaneu ...am devenit pe loc un arici tepos ...i-am raspuns in 2 peri dupa ce am vrut sa ma fac ca nu o recunosc rofl.gif Nu stiu de ce prea mi-a ramas un gust amar dupa experienta cu cealalta!Poate am gresit ..nici nu mai imi dau seama ...cind eram mai pustoaica n-as fi facut asa ceva ...dar experientele triste m-au acrit .


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 12:34 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman