HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Elogiul Filmelor De Categoria D, [Cronica de Film a lui Flu]
Mihai
mesaj 17 Mar 2005, 12:33 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Un film bun? Un spectacol de teatru interesant?

Va invit sa ne delectam impreuna cu scurte (sau complexe) comentarii ale lui flu referitoare la filmele si spectacolele de teatru pe care le-a vazut. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
flu
mesaj 17 Jun 2005, 12:36 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



"Though nothing can bring back the hour
Of splendour in the grass, of glory in the flower;
We will grieve not, rather find
Strength in what remains behind;"

Cam asa spunea domnul William Wordsworth...

Aici avem povestea de iubire dintre un El (Warren Beatty in tinerete) si o Ea (Natalie Wood, frumoasa de la soare te puteai uita... rolleyes.gif)... doar ca acesta nu e un film cu final previzibil gen "au trait fericiti pana la adanci batraneti..." Daca ar fi doar atat ar fi o telenovela banala de pe Acasa (sau nu? laugh.gif ) si nici macar una reusita...

Ce am retinut din acest film (regizat de Elia Kazan, pentru cei carora le spune ceva numele wink.gif )? Pai, mai multe... Ca tineretea nu dureaza o eternitate, dureaza chiar foarte putin de fapt. Ca in America puritana a anilor '20, fetele cuminti nu trebuiau nici macar sa se gandeasca la "that thing" devil.gif ... Ca parintii doresc tot timpul binele copiilor, pe cand copiii habar nu au ce isi doresc de fapt si de aceea exista parintii care sa le aranjeze un viitor. Ca oamenii normali pot parea mai nebuni decat nebunii si invers, depinde de unde privesti. Numai lucruri pe care le stiam deja, dar subliniate frumos si elegant in acest film... Daca i-as da nota, i-as da cu siguranta una Mare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 04:14 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman