HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Elogiul Filmelor De Categoria D, [Cronica de Film a lui Flu]
Mihai
mesaj 17 Mar 2005, 12:33 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Un film bun? Un spectacol de teatru interesant?

Va invit sa ne delectam impreuna cu scurte (sau complexe) comentarii ale lui flu referitoare la filmele si spectacolele de teatru pe care le-a vazut. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
flu
mesaj 22 May 2005, 12:54 AM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Pentru ziua de azi bifam Sin City...

Filmul are o distributie bunicica, Bruce Willis, Mickey Rourke, Benicio Del Toro, Rutger Hauer si o actiune care se petrece in universul de banda desenata a lui Frank Miller. Excesiv de violent si de carnal (sa zic visceral sau e o descriere prea blanda?), face si Kill Bill-ul lui Tarantino (care e regizor de onoare si la Sin City - cum o fi asta?) sa para mai putin sangeros decat este...
Povestile personajelor se lipesc intre ele in stilul Pulp Fiction iar pana aici nu avem nimic nou, doar un alt film de actiune. Partea interesanta, sau chiar frumoasa vine atunci cand lasam la o parte celelalte caracteristici ale filmului si ne oprim asupra vizualului, unde Sin City chiar exceleaza... realizat in alb-negru, universul se coloreaza doar pentru a scoate in evindenta anumite detalii...ochii verzi ai unei fete, sirenele rosii-albastre ale masinilor de politie, etc...

Film de vazut o singura data... care urmeaza sa devina trilogie. Intelegeti ce vreti din asta. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 12:42 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman